Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγω που ειχα ολλανδικη συσκευη κ εκανα το αρχικο hspl κ περασα την 1.66 wwe oficial δεν χρειαζετε να κανω το hspl2 ε? :confused:

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι απαραίτητο. Βάλε αν θέλεις τη συσκευή σου σε bootloader και αν έχεις στο SPL 1.66.HSPL είσαι μια χαρά και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Αλλιώς βάλτο από το HSPL2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει το Manila Birthday v2.3.2

λειτουργεί κανονικά στη συσκευη. μετά

από ορισμένο χρονικό διαστημα όταν

πάω να το ανοιξω με βγάζει μύνημα

ότι δεν μπορεί να βρει το φάκελο .ξαναπερνάω

το cab και ξαναλειτουργεί . καμιά ιδέα τι μπορεί

να φταίει ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποιος κανενα προγραμμα οπου να παιζει τ.ν.. ελληνικα καναλια.. ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

κι ομωσ δεν ειναι...αν βγαλεισ φωτο θα δεισ....

 

Καλησπέρα σε όλους....

Λοιπόν το πρόβλημα της κάμερας και του φλάς λύνεται μέσω Htc.... χτές τους έστειλα ενα mail με τα προβλήματα της κάμερας τα οποία υποθέτω οτι γνώριζαν αφού στις αμερικάνικες rom το έχουν λύσει, και σήμερα μου ήρθε ενα mail με την εξης διευθυνση : http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=0&dl_id=808

Το οποίο αφορά rom 1.60 και πάνω και λύνει το πρόβλημα του φλας...

Απαιχτοι οι τύποι τη μια μέρα το έστειλα την επομένη απάντησαν κιόλας....

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....

Λοιπόν το πρόβλημα της κάμερας και του φλάς λύνεται μέσω Htc.... χτές τους έστειλα ενα mail με τα προβλήματα της κάμερας τα οποία υποθέτω οτι γνώριζαν αφού στις αμερικάνικες rom το έχουν λύσει, και σήμερα μου ήρθε ενα mail με την εξης διευθυνση : http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=0&dl_id=808

Το οποίο αφορά rom 1.60 και πάνω και λύνει το πρόβλημα του φλας...

Απαιχτοι οι τύποι τη μια μέρα το έστειλα την επομένη απάντησαν κιόλας....

 

Το δοκίμασες?

Το πρόβλημα του φλας λύθηκε?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες?

Το πρόβλημα του φλας λύθηκε?

 

Οχι δεν το δοκιμασα ακομα γιατι εδω που ειμαι δεν εχω υπολογιστη και ειναι σε exe το αρχειο αλλα γραφουν οτι αφορα τη καμερα και το φλας...και ειναι απο τη μαμα εταιρια...

Και το εστειλαν αφου τους ειχα στειλει mail με το προβλημα, αρα αυτο θα λυνουν.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το δοκιμασα ακομα γιατι εδω που ειμαι δεν εχω υπολογιστη και ειναι σε exe το αρχειο αλλα γραφουν οτι αφορα τη καμερα και το φλας...και ειναι απο τη μαμα εταιρια...

Και το εστειλαν αφου τους ειχα στειλει mail με το προβλημα, αρα αυτο θα λυνουν.

Ρεβέκκα το αρχειο το τρεχεις απο το hd2 για να κανεις εγκατασταση και οχι απο τον υπολογιστη. οποτε αν το εχεις στο hd2 σου καντο εγκατασταση και πες μας αν σου λυνει το προβλημα. :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

''This hotfix is not compatible with your device'' μου λεει εμενα..... :wacko:

Απ'ο,τι γραφει αυτη η αναβαθμιση ειναι συμβατη μονο με 1.60.XXX.X και κατω....

Edited by tsifsta
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ειθελα να ροτησω αν γινετε να βαλω για ηχω μηνηματος ενα mp3 αρχειο ή αν υπαρχει κανενα *.cab αρχειο που να ειναι converter
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα θα ειθελα να ροτησω αν γινετε να βαλω για ηχω μηνηματος ενα mp3 αρχειο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3090047#post3090047

 

Το οποίο αφορά rom 1.60 και πάνω και λύνει το πρόβλημα του φλας...

 

Και κάτω. Όσοι έχετε 1.66 ROM δεν βάζουμε αυτό το hotfix. Είναι για προηγούμενες εκδόσεις.

 

καλησπερα.. θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποιος κανενα προγραμμα οπου να παιζει τ.ν.. ελληνικα καναλια.. ευχαριστω..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=252392

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το φλασ μονο στην 2.10 ειναι καλο.....στις αλλεσ ακομα κ στην 1.66 ειναι πολυ δυνατο......
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ειθελα να ροτησω αν γινετε να βαλω για ηχω μηνηματος ενα mp3 αρχειο ή αν υπαρχει κανενα *.cab αρχειο που να ειναι converter

 

Για ήχο κλήσης είναι όπως το απάντησε ο Γιάννης

 

Για ήχο μηνύματός πρέπει να το μετετρεψεις σε wav και μετά να το βάλεις το κανεις cory στον φάκελο των windows

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Για ήχο κλήσης είναι όπως το απάντησε ο Γιάννης

 

Για ήχο μηνύματός πρέπει να το μετετρεψεις σε wav και μετά να το βάλεις το κανεις cory στον φάκελο των windows

ναι το ξερω οτι πρεπη να ειναι σε *.wav αλλα ροταω μημπος υπαρχει κανας τροπος ωστε να βαλω mp3 σε ηχο μηνηματος ή εστω αν υπαρχει καπιο converter που να περναει μεσα στο hd2 σε *.cab μορφη

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο dialer εμφανίζεται στα ελληνικά ρίχνοντας στα win τα παρακάτω αρχεία

 

Προστέθηκε στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις και mp3 για ειδοποιησεις μηνυματων

ριχτο στο storage card/my documents χυμα και επελεξε το κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Mια απορια με το gps του hd2 παιδια... Εχω το εργοστασιακο copilot8, αυτο που ειχε εγκατεστημενο στη συσκευη κ πριν μια εβδομαδα κατεβασα το χαρτη της ολλανδιας(μιας κ μενω εδω)..

Ως εδω ολα καλα, κ δουλευει κ χωρις προβληματα, λεει ομως οτι ειναι trial version οταν το ξεκιναω κ οτι τελειωνει πχ σε 8 μερες... κ απο κατω εχει ενα πρασινο βελακι κ δεξια του το activate..

Αν πατησω το πρασινο βελακι με βαζει μεσα στο gps κανονικα, αν πατησω στο activate μετα μου ζηταει κωδικο κτλ.. Ρωταω λοιπον εγω, οταν τελειωσουν οι 8 μερες της trial, δεν θα δουλευει το gps καθολου?

Η θα δουλευει με οσους χαρτες εχω προλαβει να κατευασω ? ? ?

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Που μπορω να βρω το radio 2.09.51.03_2 σε μορφη RUU_signed.nbh και οχι σε μορφη exe οπως το εχει στο xda? Θελω να το βαλω μαζι με το task 29. Ευχαριστω...
Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν τρέξεις το .exe θα σου κάνει extract το .ruu αρχείο που θέλεις. Πάρτο από εκεί και μετά ακύρωσε τη διαδικασία του exe.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν τρέξεις το .exe θα σου κάνει extract το .ruu αρχείο που θέλεις. Πάρτο από εκεί και μετά ακύρωσε τη διαδικασία του exe.

 

Εκανα extract το αρχειο exe χωρις να το τρεξω...Μου εβγαλε καποια αρχεια και το πηρα απο εκει. Το ιδιο πραγμα ειναι?

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δουλεύει καθόλου.

 

Oποτε πρεπει να παω εδωhttp://www.alk.eu.com/copilotlive/ κ να αγορασω το προιον κ μετα να ξανακατευασω τους χαρτες κτλ? Αν ληξει η trial μπορω πχ μετα απο 5 μερες να το κανω αυτο η πρεπει να γινει οσο ειναι ενεργη?

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

''This hotfix is not compatible with your device'' μου λεει εμενα..... :wacko:

Απ'ο,τι γραφει αυτη η αναβαθμιση ειναι συμβατη μονο με 1.60.XXX.X και κατω....

 

Sorry παιδιά απο τη χαρά μου οτι υπήρχε official fix παρερμήνευσα ότι διάβασα....και κυρίως γιατί στο mail που τους είχα στείλει ανέφερα οτι είχα την 1.66 rom.:confused:

Ξαναέστειλα πάντως mail που τους τονίζω ξανα την rom που έχω και το μήνυμα που μου έβγαζε..οπότε ελπίζω να έχω σύντομα απάντηση.

 

Αυτή τη φορά όμως δεν θα την ξαναπατήσω πρώτα θα το εγκαταστήσω, εάν στείλουν τίποτα, και ύστερα θα το ανεβάσω μη ξεφτιλιστούμε τελείως....:lol:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Oποτε πρεπει να παω εδωhttp://www.alk.eu.com/copilotlive/ κ να αγορασω το προιον κ μετα να ξανακατευασω τους χαρτες κτλ? Αν ληξει η trial μπορω πχ μετα απο 5 μερες να το κανω αυτο η πρεπει να γινει οσο ειναι ενεργη?

 

Δεν χρειάζεται να ξανακατεβάσεις τους χάρτες. Απλά με τον κωδικό έχεις απεριόριστη χρήση.

 

Εντούτοις... θα έλεγα πριν προβείς στην αγορά του να δοκιμάσεις και άλλα προγράμματα πλοήγησης (iGO8.3.4, miomap2008, Automapa 6.02, Destinator 7).

 

Sorry παιδιά απο τη χαρά μου οτι υπήρχε official fix παρερμήνευσα ότι διάβασα....και κυρίως γιατί στο mail που τους είχα στείλει ανέφερα οτι είχα την 1.66 rom.:confused:

Ξαναέστειλα πάντως mail που τους τονίζω ξανα την rom που έχω και το μήνυμα που μου έβγαζε..οπότε ελπίζω να έχω σύντομα απάντηση.

 

Αυτή τη φορά όμως δεν θα την ξαναπατήσω πρώτα θα το εγκαταστήσω, εάν στείλουν τίποτα, και ύστερα θα το ανεβάσω μη ξεφτιλιστούμε τελείως....:lol:

 

Συμβαίνουν αυτά... :rolleyes:

 

Εκανα extract το αρχειο exe χωρις να το τρεξω...Μου εβγαλε καποια αρχεια και το πηρα απο εκει. Το ιδιο πραγμα ειναι?

 

Ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...