Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο topix ποια ειναι η πιο γρηγορη-σταθερη-με καλη ηχογραφιση κ των δυο ομιλουντων κ χωρις bugs??επισεις τι γινεται κ η 2.10 που ειναι οφφισιαλ ειναι χειροτερη απο την 1.66 οφφισιαλ αφου ειναι πολυ ποιο μεταγενεστερη??
Link to comment
Share on other sites

απο topix ποια ειναι η πιο γρηγορη-σταθερη-με καλη ηχογραφιση κ των δυο ομιλουντων κ χωρις bugs??επισεις τι γινεται κ η 2.10 που ειναι οφφισιαλ ειναι χειροτερη απο την 1.66 οφφισιαλ αφου ειναι πολυ ποιο μεταγενεστερη??

 

φιλε μου τοσες φορες τα εχουμε πει....

 

 

μεσα σε 20' ξαναγυρισα στην 1.2..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη αμα θες το πιστευεις δεν εχω κανενα προβλημα στην 1.4

Δεν νερω τι εκανε στην 1.5

θα δοκιμασω κι αυτο που μου εδωσες.

 

Κι αλλη αναφορα για τα series 7

 

Διαβασα οτι απο την MS δεν εχουν κανενα προβλημα να τα δωσουν για upgrate και ριχνουν το μπαλακι στους κατασκευαστες. Μαλιστα θεωρουν ιδανικό το HD2

Ειναι θεμα HTC λοιπον αν θα τα δωσει η θα περιμενει να τα λανσαρει με το HD3

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μεσα σε 20' ξαναγυρισα στην 1.2..

 

Με το Radio τι έκανες ξαναγύρισες σε παλιό; Φοβάμαι ότι και αυτά που είναι για την επέκταση της RAM δημιουργούν προβήματα, τουλάχιστον στον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τοσες φορες τα εχουμε πει....

 

 

μεσα σε 20' ξαναγυρισα στην 1.2..

 

τι γινεται κ η 2.10 που ειναι οφφισιαλ ειναι χειροτερη απο την 1.66 οφφισιαλ αφου ειναι πολυ ποιο μεταγενεστερη??

Link to comment
Share on other sites

με την επισημη φιλε μου,ΔEN θα καταγραψεις σωστα και την 2η φωνη...

 

με την 1.2 με ραδιο 2.07 και την 1.3.1 τις topix η καταγραφη κλησεων ειναι παρα πολυ ικανοπιητικη με αυτης της 1.3.1 (και το 2.08 ραδιο),ιδανικη!

 

εβαλα topix 1,3,1 wwe ραδιο 2.08.50.08_2 και το vito audio notes touch 1.03 και παλι δεν καταγραφει τον συνομιλητη. Τι λαθος κανω??

Link to comment
Share on other sites

Με το Radio τι έκανες ξαναγύρισες σε παλιό; Φοβάμαι ότι και αυτά που είναι για την επέκταση της RAM δημιουργούν προβήματα, τουλάχιστον στον ήχο.

 

 

 

topix 1.2 +radio 2.08.50.08.2 +vito audio notes+AcrHD και η μαγνητοφωνηση ειναι αψογη..

 

κανενα προβλημα στον ηχο,συνομιλια αλλα και στην σταθεροτητα του τηλ!

 

οπως εχω στημενη την 1.2,εχω ενα Leo παρα πολυ γρηγορο :p και σταθερο :)

 

πρεπει να βρω τροπο να το κανω πιο αργο :worry: δεν το προλαβαινω:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Αύριο θα αγοράσω το HD2 απο expansys. Παιδιά μία ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ (το υπόσχομαι) ερώτηση.

 

Μέσω paypal, πληρώνω κάποιο ποσοστό για την αγορά μου απο expansys ή είναι free ?

Ευχαριστώ πολύ !!!!!!!!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Αύριο θα αγοράσω το HD2 απο expansys. Παιδιά μία ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ (το υπόσχομαι) ερώτηση.

 

Μέσω paypal, πληρώνω κάποιο ποσοστό για την αγορά μου απο expansys ή είναι free ?

Ευχαριστώ πολύ !!!!!!!!

 

Θα πληρωσεις οσο σου λεει στο checkout.Κανενα ποσοστο παραπανω.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Θα πληρωσεις οσο σου λεει στο checkout.Κανενα ποσοστο παραπανω.

 

Α! δηλαδή ό,τι μου λέει στο σύνολο του expansys ε ? Πολύ ωραία!:)

 

Να ρωτήσω και κάτι "τελευταιότατο" ώς επαλήθευση στα λεγόμενά σας ?

 

Θα αγοράσω το HTC HD2 EU, ENGLISH Που πάει να πεί πως είναι το αγγλικό και δεν θα έχω κανένα πρόβλημα με πχ. επαφές στα Ελληνικά ή Ελληνικό πληκτρολόγιο , Ελληνικά στα SMS κτλ. ε?

 

Ευχαριστώ και ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας έχω πρήξει... άσχετος γαρ... !

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω κι εγώ με την σειρά μου ένα πολύ καλό πρόγραμμα για την ram του κινητού! Το δοκιμάζω 2 εβδομάδες τώρα και δουλεύει άψογα και ταχύτατα!

 

BsB RAM Sweeper 2.2

 

Πως λειτουργεί:

Αντί να κλείνει όσες διεργασίες βρίσκονται σε μια blacklist ώστε να ελευθερωθεί η μνήμη που αυτές δεσμεύουν, το πρόγραμμα αυτό κλείνει τα πάντα εκτός από τα προγράμματα τα οποία αναφέρονται σε μια white list (επιτρεπόμενα), έτσι καταφέρνει να απελευθερώσει την μέγιστη δυνατή μνήμη!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Α! δηλαδή ό,τι μου λέει στο σύνολο του expansys ε ? Πολύ ωραία!:)

 

Να ρωτήσω και κάτι "τελευταιότατο" ώς επαλήθευση στα λεγόμενά σας ?

 

Θα αγοράσω το HTC HD2 EU, ENGLISH Που πάει να πεί πως είναι το αγγλικό και δεν θα έχω κανένα πρόβλημα με πχ. επαφές στα Ελληνικά ή Ελληνικό πληκτρολόγιο , Ελληνικά στα SMS κτλ. ε?

 

Ευχαριστώ και ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας έχω πρήξει... άσχετος γαρ... !

 

Eπαφες στα ελληνικα θα εχεις κανονικα.

Ελληνικο πληκτρολογιο μπορεις να βαλεις απο τα διαφορα που κυκλοφορουν.

Ελληνικα στα sms θα εχεις.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Eπαφες στα ελληνικα θα εχεις κανονικα.

Ελληνικο πληκτρολογιο μπορεις να βαλεις απο τα διαφορα που κυκλοφορουν.

Ελληνικα στα sms θα εχεις.

 

1000 ευχαριστώ !!!! Αύριο πρωί πρωί κάνω τη παραγγελιά!!! :)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

1000 ευχαριστώ !!!! Αύριο πρωί πρωί κάνω τη παραγγελιά!!! :)

 

 

 

και τωρα μπορεις να την κανεις;) θα δρομολογηθει αμεσα το πρωι:)

φυσικα μπορεις να αρχισεις να διαβαζεις το 1ο ποστ,γιατι εχει λυσεις για πραγματα που θα χρειαστεις αμεσα και θα σου λυθουν πολλες αποριες πριν ακομη παραλαβεις το τηλ σου :)

 

μια ματια στο start menu μου..ετσι ειναι καθε φορα καθε τηλεφωνο μου!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

λοιπον 2 πραγματάκια ψάχνω :

 

1) πως μπορώ να βλέπω τους shared σκληρούς μου από το κινητό μου , και να ανταλλάσω αρχεία από και πρός αυτούς μέσω wifi

2) τα email έρχονται στο κινητο μου μολις κουμπώσω το usb . Υπάρχει τρόπος να έρχονται στο

κινητό μου μόλις ανοίξω το wifi . To email που χρησιμοποιώ είναι hotmail , υπάρχει κανας οδηγός ?

 

κανείς ????

Link to comment
Share on other sites

λοιπον 2 πραγματάκια ψάχνω :

 

1) πως μπορώ να βλέπω τους shared σκληρούς μου από το κινητό μου , και να ανταλλάσω αρχεία από και πρός αυτούς μέσω wifi

2) τα email έρχονται στο κινητο μου μολις κουμπώσω το usb . Υπάρχει τρόπος να έρχονται στο

κινητό μου μόλις ανοίξω το wifi . To email που χρησιμοποιώ είναι hotmail , υπάρχει κανας οδηγός ?

 

κανείς ????

1.Resco explorer με την επιλογή network--->map drive θα κάνεις αυτό που θες

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τον TCPMP Finger friendly για το hd2 εμενα μου δουλευει απροβληματηστα το δοκιμασε καποιος αλλος http://netdrg.htc.free.fr/htc/TCPMP/tcpmp.jpg

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=634951

 

Και σε εμενα είναι οκ

 

Μονο που δεν βλεπει srt υπότιτλους που από ότι θυμάμαι στο προηγούμενο κινητό μου δε ειχα προβλημα .

Χρειάζεται κάποια επιπλεον ρύθμιση για να φανούν υπότιτλοι;;

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω στο site της htc την διαδικασία φόρτωσης της νεας rom αλλα βρίσκω μονο γενικοτητες…

Τι πρεπει να κανω για να εγκαταστήσω την νεα (επισημη ) rom;

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω στο site της htc την διαδικασία φόρτωσης της νεας rom αλλα βρίσκω μονο γενικοτητες…

Τι πρεπει να κανω για να εγκαταστήσω την νεα (επισημη ) rom;

 

http://www.htc.com/gr/SupportViewNews.aspx?dl_id=863&news_id=530

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1) πως μπορώ να βλέπω τους shared σκληρούς μου από το κινητό μου , και να ανταλλάσω αρχεία από και πρός αυτούς μέσω wifi

Ρίξε μια ματιά στον παρακάτω οδηγό:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2281177#post2281177

 

Περιγράφει με λεπτομέρεια αυτό που θέλεις να κάνεις. Ελπίζω να σε βοηθήσει. Με τον Resco Explorer 2010 λειτουργεί άψογα στο HD2 μου.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εβαλα την Artemis 4.5 του sterna κ στο booting μου δειχνει 1.66 ενω στο software informations 2.10,γιατι ετσι??

 

γιατι μαλλον σας αρεσει να τα ακουτε συνεχως ...δεν εξηγειται αλλιως :O

 

γιατι δεν κανεις την ερωτηση εκει που πηρες την ρομ??;)

 

δεν σας καταλαβαινω ρε παιδια μερικες φορες πως μπορει να σκεφτεστε...:confused:

 

ειλικρινα :(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γιατι εμπιστευομαι περισσοτερο το forum απο τους xda για τετοιες ερωτησεις καθως εχω καταλαβει (μπορει κ λαθος μου ετσι) οτι υπαρχουν οι μεν κ οι δεν που υποστηριζουν φανατικα κατι οτι κ να ειναι αυτο ακομα κ η μεγαλητερη πατατα.(αρα οτι κ να ειναι θα το βγαλουν απροβληματιστο)
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου σε ολους.Απο σημερα το πρωι και παλι κατοχος του leo(οπως λεει και ο φιλος μου ο zaharakis "εμεις να ειμαστε καλα".Μετα απο αρκετο ψαξιμο αποφασισα να μην αλλαξω rom προς το παρον ,απλα θα ηθαλα την γνωμη σας για το ποιο radio μου προτεινετε με κυριο στοχο την αυτονομοια?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...