Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανονικα την βλεπει απλα νομιζα οτι πρεπει πρωτα να την γυρισουμε σε fat 32 και μετα να περασουμε οποια προγραματα θελουμε

Αν σκοπεύεις να φλασάρεις μέσω της κάρτας, καλό είναι να κάνεις ένα φορμάτ σε fat32 από τον υπολογιστή και μετά να περάσεις ότι θέλεις! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν σκοπεύεις να φλασάρεις μέσω της κάρτας, καλό είναι να κάνεις ένα φορμάτ σε fat32 από τον υπολογιστή και μετά να περάσεις ότι θέλεις! ;)

 

μπα δεν νομιζω ειναι πολυ νωρις ακομα για φλασαρισματα.ασε να το ψαξω λιγο καιρο ετσι οπως ειναι και μετα αρχιζουμε τα πειραματα.οποτε την καρτα προς το παρον δεν την πειραζω.σωστα καταλαβα?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα....έχω αφιερώσει πολλές ώρες διαβάσματος όλων αυτών των σελίδων...αλλά έχω μια ερώτηση.Πώς μπορώ να αλλάξω τον ήχο στα μηνύματα με έναν δικό μου;(σε ποιο φάκελο πρέπει να βάλω το αρχείο που θέλω;)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

Στο My Documents στην συσκευή ή στην κάρτα...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Στο My Documents στην συσκευή ή στην κάρτα...

 

Ωραίος...έπιασε για τα μηνύματα...αν μου έλεγες κ για ξυπνητήρι....

Everything is touchable...
Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα third-party ξυπνητήρι όπως για παράδειγμα το G-Alarm που προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

Καλούτσικο,αλλά δεν χτυπάει δυνατά...ή κάνω λάθος;

Everything is touchable...
Link to comment
Share on other sites

καταφερε κανεις με 1.66 να του δουλεψει καποιο audio recorder. Σε ολα τα γνωστα software καταγραφει μονο εμενα και πολυ αχνα το συνομιλητή μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλούτσικο,αλλά δεν χτυπάει δυνατά...ή κάνω λάθος;

 

Ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις του, χτυπάει τόσο δυνατά όσο μπορεί να υποστηρίξει η συσκευή. Μήπως το συγκεκριμένο mp3 που δοκιμάζεις δεν έχει την κατάλληλη ένταση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τhanks.

Nα ρωτησω και κατι αλλο.

ποιο ειναι το προγραμμα που δημιουργουμε

δικα μας wallpaper?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=601369

Link to comment
Share on other sites

καταφερε κανεις με 1.66 να του δουλεψει καποιο audio recorder. Σε ολα τα γνωστα software καταγραφει μονο εμενα και πολυ αχνα το συνομιλητή μου.

 

 

 

με την επισημη φιλε μου,ΔEN θα καταγραψεις σωστα και την 2η φωνη...

 

με την 1.2 με ραδιο 2.07 και την 1.3.1 τις topix η καταγραφη κλησεων ειναι παρα πολυ ικανοπιητικη με αυτης της 1.3.1 (και το 2.08 ραδιο),ιδανικη!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

με την επισημη φιλε μου,ΔEN θα καταγραψεις σωστα και την 2η φωνη...

 

με την 1.2 με ραδιο 2.07 και την 1.3.1 τις topix η καταγραφη κλησεων ειναι παρα πολυ ικανοπιητικη με αυτης της 1.3.1 (και το 2.08 ραδιο),ιδανικη!

 

μονοδρομος η topix μου φαίνεται Αυτο που με χαλαει στην topix ειναι τα μισα ελληνικα μισα αγγλικα στα μενού (Μανιλα Ελληνικα Windows Αγγλικα):)

Link to comment
Share on other sites

H topix 1.3 έχει ελληνικό t9;Προσωπικά την έχω καταβρεί με το τ9 και το πληκτρολόγιο τηλεφώνου.Υπάρχει κάτι παρόμοιο στην topix για τα ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

με την επισημη φιλε μου,ΔEN θα καταγραψεις σωστα και την 2η φωνη...

 

με την 1.2 με ραδιο 2.07 και την 1.3.1 τις topix η καταγραφη κλησεων ειναι παρα πολυ ικανοπιητικη με αυτης της 1.3.1 (και το 2.08 ραδιο),ιδανικη!

 

+1

ίσως είναι η μόνη φορά με τοπιχ 1.2 που η καταγραφή είναι τόσο καλή.ο συνομιλητής ακούγετε καθαρά και με καλή ένταση :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας. Λίγες απορίες μου θα σας εκφράσω.

1. Τι είναι το pagepool μιας rom;

2. Εάν έχουμε ενεργοποιημένο το push email, υπάρχει περίπτωση να μην μας έρχονται τα mails, έως ότου ξεκλειδώσουμε την συσκευή; Εννοώ αν είναι σε κατάσταση αδράνειας η συσκευή μας επηρεάζει την λήψη των εισερχομένων μηνυμάτων, όταν έχουμε το push email ενεργοποιημένο?

3. Στο bsb tweaks, η επιλογή sms wake up (wake up device when new sms) ορίζει το αν θα βγει από την αδράνεια η συσκευή μας, όταν έρθει νέο sms?

4. Όταν κάνουμε στοίχιση οθόνης, τί ακριβώς πρέπει να κάνουμε? Να στοχεύσουμε ακριβώς στο σημείο του στόχου και μάλιστα με την πρώτη? Επειδή ακούω την έκφραση (από τον Zaharakis) "καλή στοίχιση" οθόνης, γι' αυτό και η απορία μου.

 

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

+1

ίσως είναι η μόνη φορά με τοπιχ 1.2 που η καταγραφή είναι τόσο καλή.ο συνομιλητής ακούγετε καθαρά και με καλή ένταση :)

 

Κωστα,δοκιμασε και με το ραδιο 2.08.50.08.2..:)

εχει ακομη καλυτερη ποιοτητα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

με την επισημη φιλε μου,ΔEN θα καταγραψεις σωστα και την 2η φωνη...

 

με την 1.2 με ραδιο 2.07 και την 1.3.1 τις topix η καταγραφη κλησεων ειναι παρα πολυ ικανοπιητικη με αυτης της 1.3.1 (και το 2.08 ραδιο),ιδανικη!

 

Δημήτρη τη δοκίμασες και με το bluetooth την καταγραφή της συνομιλίας?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Te_salat ποια είναι η topix 1.2? Έχεις κάποιο download link σε παρακαλώ?

 

εδω η 1.2

http://www.2shared.com/file/11361752/1c79ead8/Topix_v12_ROM_HD2.html

mirror

http://www.megaupload.com/?d=NDCI0OXU

password=kwbr version 1.2

εδω γενικα οι rom

http://www.xs4all.nl/~titanxs/theboiler/

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη τη δοκίμασες και με το bluetooth την καταγραφή της συνομιλίας?

 

τπτ Σπυρο,μια απο τα ιδια....:O

ειμαι στην 1.2 απο το απογευμα με μονη διαφορα το ραδιο,( 2.08.50.08.2) που οφειλεται και η καλυτερη ηχογραφηση της 1.3.1 απο οτι καταλαβα,δοκιμαζοντας το και στην 1.2,τελικα...

 

απο μικροφωνο,η μαγνητοφωνηση ειναι τελεια!! αλλα απο bl/ενσυρματο hands free..τζιφος..

 

πρεπει τελικα να ειναι οντως θεμα hardware ...μακαρι να μην ειναι ετσι,αλλα ολα αυτο δειχνουν:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

τπτ Σπυρο,μια απο τα ιδια....:O

ειμαι στην 1.2 απο το απογευμα με μονη διαφορα το ραδιο,( 2.08.50.08.2) που οφειλεται και η καλυτερη ηχογραφηση της 1.3.1 απο οτι καταλαβα,δοκιμαζοντας το και στην 1.2,τελικα...

 

απο μικροφωνο,η μαγνητοφωνηση ειναι τελεια!! αλλα απο bl/ενσυρματο hands free..τζιφος..

 

πρεπει τελικα να ειναι οντως θεμα hardware ...μακαρι να μην ειναι ετσι,αλλα ολα αυτο δειχνουν:O

 

Ευχάριστώ Δημήτρη, το μοναδικό "μελανό" σημείο του Leo (η ηχογράφηση κλήσεων και η φωνητική κλήση από το bluetooth) εξακολουθεί να υφίσταται!

btw ωραία η "μαγκιά" με το band switch, πάντα τέτοια:lol:

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Να βάλω αυτή ή την 1.3.1?

 

δοκιμασε την 1.2 και αν δε μεινεις ευχαριστημενος βαλε και την 1.3.1

(αν και αισθητες διαφορες δε θα βρεις-εγω ειμαι με την 1.3 και οταν βρω χρονο θα δοκιμασω και την 1.3.1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...