Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω κάνει ότι ακριβώς λέει ο φίλος πιο πάνω.

πάω στο hd 2 βάζω εκεί που λέει computer την ip που μου έδωσε το http://whatismyipaddress.com/

user name και pass αυτό που έδωσα στο pc domain κενο

πατάω connect και ενώ μου βγάζει το σφάλμα που ανέφερα πιο πάνω μόλις παω να πατήσω κάποιο κουμπί στο hd2 για να βγω από το πρόγραμμα μου γραφει κάτω δεξιά disconnect και το ένα τέταρο της οθόνης γίνετε θαλασσί χωρίς να κάνει τίποτα άλλο.προφανώς πάει να συνδεθεί αλλα δεν...γιατί όμως μου πετάει το σφάλμα???:blink::O:confused:

 

 

pelopidasp

απ όσο το είχα ψάξει όχι δυστυχώς....

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κωστα το pc ειναι σε δικτυο μαζι με αλλους υπολογιστες?

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε ξεχνα το remote

εκτος αν κανει το ψυχικο ο γειτονας και προωθησει καμια πορτα :p

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να χειρίζεσαι το pc σου από το hd2 μέσα στο σπίτι σου,αρκεί το hd2 να συνδεθεί στο ίδιο wi-fi δίκτυο.Αν η σύνδεση γίνεται μέσω wifi router τότε η διεύθυνση που εχεις θα είναι του στυλ 192.168.2.χ.

Aν κάνεις δεξί κλικ στο εικονίδιο του υπολογιστή στη γραμμή εργαλείων και μετά κατάσταση--->υποστήριξη θα δεις μια διεύθυνση ip του στυλ 192.168.2.χ Aυτή την ip θα την βάλεις στο hd2 και στο όνομα και pass θα το κάνεις όπως αναφέρθηκε ήδη.

Με αυτόν τον τρόπο συνδέομαι ασύρματα στο netbook μου(παίρνει internet από την ενσωματωμένη κάρτα wi-fi) και στο desktop μου(στο οποίο έχω βάλει ένα καλώδιο δικτύου ethernet από το router στην ενσωματωμένη κάρτα δικτύου)

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει και εγω το cab με τις 20 συντομευσεις σε Ελληνικη εκδοση και δουλευει

τελεια. Κανενα προβλημα. Μονο που εδω και μια εβδομαδα που τα εχω παρατηρω μια μικρη αυξηση στην καταναλωση της μαπαταριας με ιδια χρηση του κινητου.

Εχει παρατηρησει κανεις το ιδιο φαινομενο. θα μπορουσε να συμβει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση,εχοντας μολις φλασαρει με νεα 1,66 oficial χρειαζεται να κανω εγκατασταση και τα hotfixes?
Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση,εχοντας μολις φλασαρει με νεα 1,66 oficial χρειαζεται να κανω εγκατασταση και τα hotfixes?

 

αφου δεν εχει βγαλει η htc καποιο μετα απο τη rom(ημερομηνια) τοτε οχι ειναι μεσα στη 1,66:) μηνε ησυχος.

Link to comment
Share on other sites

αρα με την 1,66 ειμαστε καλυμενοι,δεν χρειαζεται κατι αλλο?Ευχαριστω για την απαντηση.

 

μονο αν βγαλει η htc δες ημερομηνιες μετα απο τη ρομ:)

Link to comment
Share on other sites

μιας κι ειπατε για το iGo, δεν λετε ποιες ειναι οι καλυτερες ρυθμισεις και για το Destinator οσον αφορα το com και τη ταχυτητα??

 

ευχαριστω

 

Το δικό μου δουλεύει με θύρα com4, ταχύτητα 115200, πρωτόκολλο nmea, tmc off

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

αν μου επιτρεπεις μια μικρη προσθεση σε αυτα που εξηγησες πολυ ωραια

 

Αν το pc στο οποιο θελουμε να συνδεθουμε με remote βρισκεται σε lan μαζι με αλλους υπολογιστες, τοτε:

- φροντιζουμε να ξερουμε απο πριν την εξωτερικη IP που βλεπει το router (πχ http://whatismyip.com/) την οποια και βαζουμε και στο αντιστοιχο πεδιο στο HD2

διαφορετικα εγγραφομαστε σε μια δωρεαν υπηρεσια dns (πχ http://www.dyndns.com/services/dns/dyndns/) η οποια χοντρικα συνδεει την εκαστοτε εξωτερικη IP του Lan με ενα ονομα του τυπου xxxx.ath.cx , το οποιο ονομα το βαζουμε στο πεδιο IP στο HD2

- παμε στο router και την external port 3389 στην οποια ακουει το router την κανουμε forward στην internal port 3389 και στην IP του υπολογιστη που μας ενδιαφερει (πχ. 192.168.1.xxx)

αν το router δεν υποστηριζει internal/external ports, τοτε απλα κανουμε forward την 3389 port στην IP του υπολογιστη (πχ. 192.168.1.xxx)

 

voila....! ;)

 

Αυτή είναι τεράστια προσθήκη φίλε μου!!! :lol::lol::lol:

Ευχαριστώ!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια γρηγορη ερωτηση,εχοντας μολις φλασαρει με νεα 1,66 oficial χρειαζεται να κανω εγκατασταση και τα hotfixes?

 

Το κάθε hot fix αναφέρει για ποια/ποιες rom είναι valid.

 

Εχω βαλει και εγω το cab με τις 20 συντομευσεις σε Ελληνικη εκδοση και δουλευει

τελεια. Κανενα προβλημα. Μονο που εδω και μια εβδομαδα που τα εχω παρατηρω μια μικρη αυξηση στην καταναλωση της μαπαταριας με ιδια χρηση του κινητου.

Εχει παρατηρησει κανεις το ιδιο φαινομενο. θα μπορουσε να συμβει αυτο?

 

Δεν μπορεί να επηρεάσει κάτι τέτοιο την απόδοση της μπαταρίας, κάτι άλλο είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Εβαλα την επίσημη ρομ και εχει radio 2.05.51.05_2.

Πως γίνεται αυτό αφού ειχαν βφάλει την 2.06?

Μπορω να φλασάρω πάνω στην 1.66 άλλο radio?

To 2.06 ή το 2.07.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Εβαλα την επίσημη ρομ και εχει radio 2.05.51.05_2.

Πως γίνεται αυτό αφού ειχαν βφάλει την 2.06?

Μπορω να φλασάρω πάνω στην 1.66 άλλο radio?

To 2.06 ή το 2.07.

 

Έχω την εντύπωση ότι έχουν πια διαχωρίσει την αναβάθμιση ROM από την αναβάθμιση Radio. Και το λέω αυτό γιατί με τα νέα δεδομένα, αν κάνεις update στο Radio , τότε δεν πειράζεται η ROM και δεν χάνεις δεδομένα - ρυθμίσεις κλπ..

 

Η συσκευή σου είχε προφανώς την 1.48 ROM και το 2.05.51.05_2 Radio. Αναβαθμίζοντας την ΡΟΜ σε 1.66 δεν πείραξες το Radio

Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν ανοίγω το sport-fm μου ζητάει για την εμφάνιση μιας εικόνας να εγκαταστήσω τον flash player.Κατέβασα τον 7 αλλά πάλι δεν την εμφανίζει.Μήπως θέλει κάποιο reset ή επανεκκίνηση;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν ανοίγω το sport-fm μου ζητάει για την εμφάνιση μιας εικόνας να εγκαταστήσω τον flash player.Κατέβασα τον 7 αλλά πάλι δεν την εμφανίζει.Μήπως θέλει κάποιο reset ή επανεκκίνηση;

 

Κανενας mobile browser μεχρι τωρα δεν υποστηριζει εγγενως flash. Ο μονος που μπορεις να εχει full flash support ειναι o skyfire.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορούμε να επεκτείνουμε το αρχείο των καταγεγραμμένων΄κλήσεων μας στο...άπειρο?

 

Δηλαδή να μπορεί να αποθηκεύει όσο γίνεται παραπάνω κλήσεις στο ευρετήριο κλήσεων...

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλημερα σε ολους.

Εβαλα την επίσημη ρομ και εχει radio 2.05.51.05_2.

Πως γίνεται αυτό αφού ειχαν βφάλει την 2.06?

Μπορω να φλασάρω πάνω στην 1.66 άλλο radio?

To 2.06 ή το 2.07.

προσωπικα περασα την 1.66 και εχει το 2.06,μπορεις αλλα πρεπει να κανεις hspl την συσκευη σου
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν ανοίγω το sport-fm μου ζητάει για την εμφάνιση μιας εικόνας να εγκαταστήσω τον flash player.Κατέβασα τον 7 αλλά πάλι δεν την εμφανίζει.Μήπως θέλει κάποιο reset ή επανεκκίνηση;

 

βαλε το .cab που δινω κ μετα τρεξε τον internet explorer κ θα σου δουλεψει. τρεχει κ τα βιντεακια απο το youtube.

ακυρο ειναι λιγο μεγαλο κ δεν με αφηνει να το ανεβασω .

ψαχνο το λινκ κ το ανεβαζω σε λιγο

τελικα δεν βρησκω το link κ γιαυτο τα εκοψα με win rar για να καταφερο να τα ανεβασω. σε εμενα αυτο το cabaki δουλευει κανονικα ( με rom topix 1.2)

Edited by napalsardi

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

βαλε το .cab που δινω κ μετα τρεξε τον internet explorer κ θα σου δουλεψει. τρεχει κ τα βιντεακια απο το youtube.

παναγιωτη ποιο ειναι το cab που δινεις??

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αν μπορεί κάπιος να με βοηθήσει στο εξής:

 

Πέρασαν την νέα rom 1.66 την ελληνική και από τότε δεν μου τρέχει το igo. Παρατήρησα ότι η νέα rom μετανόμασε την κάρτα μνήμης από Storage Card σε Κάρτα Αποθήκευσης, οπότε έχει πρόβλημα το sys.txt του igo. Δοκίμασα να αλλάξω το όνομα στο sys.txt αλλά τζίφος. Έχει κανείς κάτι να μου προτείνει;

Link to comment
Share on other sites

μηπωσ πειρε το ματι σας σε κανενα μαγαζι στο Πειραια κατα προτιμηση καμια θηκη ανοιχτη μπροστα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...