Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δημήτρη κατάλαβα τελικά! :O Έσωσες κάποιον από έμφραγμα, χίλια ευχαριστώ!:)

 

Θα μπορούσες να γλυτώσεις τη σκέψη του εμφράγματος εάν είχες ξεκινήσει διαβάζοντας τους οδηγούς στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Mac δεν θα επαιρνα ποτε αλλα Iphone ειχα παρει γιατι δουλευε και με windows.

 

κι εγω τα ιδια ελεγα φιλε μου!

αλλα αν δεν τα δοκιμασεις δεν μπορεις να τα κατηγορεις τελικα....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Δημήτρη κατάλαβα τελικά! :O Έσωσες κάποιον από έμφραγμα, χίλια ευχαριστώ!:)
για αυτο θελει πολυ προσοχη και διαβασμα πριν κανουμε κατι,εγω διαβαζω και συνχρονως ρωταω για να ειμαι 100%:p ο Δημητρης εχει και την ειδικοτητα του γιατρου με ειδικοτητα στα εμφραγματα:p:lol:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
να μπορουσα να βαλω χερι και στο παιχνιδι... :X:cry::worry:

 

να σας κερδιζαμε κιολας Γιαννη :lol::lol:

ελα οκ,κερδισατε αυτους που επρεπε:lol:οχι ολα δικα μας:pδεν μου λες ρε φιλε γιατι αργει τοσο πολυ η ελληνικη 1.66;τοσο γραμμενους μας εχουν σαν χωρα τελικα:Oμαλλον ε;
Link to comment
Share on other sites

γιατι αργει τοσο πολυ η ελληνικη 1.66;τοσο γραμμενους μας εχουν σαν χωρα τελικα:Oμαλλον ε;

Eλα ντε... Θα αναγκαστω να στησω αυτη που εχω στο τελος, και μολις τελειωσω θα την ανεβασουν!!:mad::mad:

Εκτος απο εδω:http://www.imobile.gr/showthread.php?16427-ROM-1-66-482 δεν υπάρχει αλλος τροπος να τη βρουμε?

Εκανα εγγραφη απο το μεσημερι και ακομα να με ενεργοποιησουν...Ελεος...:rolleyes::wacko:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Eλα ντε... Θα αναγκαστω να στησω αυτη που εχω στο τελος, και μολις τελειωσω θα την ανεβασουν!!:mad::mad:

Εκτος απο εδω:http://www.imobile.gr/showthread.php?16427-ROM-1-66-482 δεν υπάρχει αλλος τροπος να τη βρουμε?

Εκανα εγγραφη απο το μεσημερι και ακομα να με ενεργοποιησουν...Ελεος...:rolleyes::wacko:

 

 

εχουν παρει μαζι τους και σε αυτο το φορουμ,τα χουγια απο το προηγουμενο:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη

Έβαλες τελικά την ρομ του mr.vandalay που έλεγες ;

 

ναι Αργυρη,και μαλιστα φαινεται καλη :confused:

 

ψαχνω να βρω τι παιζει με την μεγαλυτερη ραμ...και μαλλον το βρηκα...

κανω κατι δοκιμες και τα ξαναλεμε αργοτερα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ναι Αργυρη,και μαλιστα φαινεται καλη :confused:

 

ψαχνω να βρω τι παιζει με την μεγαλυτερη ραμ...και μαλλον το βρηκα...

κανω κατι δοκιμες και τα ξαναλεμε αργοτερα :)

αντε να μας λυσεις την απορια...τελικα υπαρχει η μαιμουδιες??????

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

αντε να μας λυσεις την απορια...τελικα υπαρχει η μαιμουδιες??????

 

υπαρχει Κωστη αλλα πρεπει να βρουμε τι ειναι αυτο που την εμφανιζει...

 

δεν ξερω σιγουρα αν ειναι οντως ενεργη, η εικονικη ακομη...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οσο για τα ταξιδια σου,ακολουθησε την λυση που χρησιμοποιω μηνες τωρα εγω και εχω ησυχασει

 

http://www.gpsforless.co.uk/product_images/14715.jpg

 

http://www.gpsforless.co.uk/product_details.php?id=14715

απο το gpsforless εχω αγορασει πολλα πραγματα και ειναι αξιοπιστο για οποιον ενδιαφερεται.

η λυση που προτεινει ο Δημητρης ειναι πολυ καλη. εγω χρησιμοποιω ενα πιο μεγαλο που εχει 13200mah και πολυ χρησιμο επισης.

για οποιον ενδιαφερεται εδω θα το βρει :

http://cgi.ebay.co.uk/External-Netbook-13200mAh-Battery-for-MSI-Wind-U100-NEW_W0QQitemZ160354032807QQcmdZViewItemQQptZUK_Computing_LaptopsAccessories_LaptopBatteries?hash=item2555d85ca7

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να γλυτώσεις τη σκέψη του εμφράγματος εάν είχες ξεκινήσει διαβάζοντας τους οδηγούς στο πρώτο post.

 

Κατ'αρχήν σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας.

Γιάννη έχω διαβάσει και το πρώτο post και όλα τα υπόλοιπα (και τα 358 :blink:) με μεγάλη προσοχή.

Το hspl μου έχει βγάλει αρκετές φορές κάποιο communication error.

Τελικά επανέφερα την συσκευή μου στην αρχική της μορφή, ξαναεγκατέστησα το hspl με επιτυχία και ξαναέβαλα την τελευταία αγγλική 1.66 στην sd (μετονομάζοντας σε leoimg) για να ξαναπροσπαθήσω (έχω ελέγξει και την hspl version και είναι οκ). Ενώ όλα πάνε καλά όταν ξεκινάει η εγκατάσταση προχωράει η εγκατάσταση της rom, φτάνει στο 30% περίπου, σταματάει, κάνει reboot και βγάζει ένα μήνυμα 00028002 not allowed, η hspl επανέρχεται στην 1.42.0000:( .... και μετά ξανά το ίδιο κόλλημα που σας περιέγραψα στο προηγούμενο post.

Στο παρελθόν με gold card όλα είχαν πάει καλά.

Ήλπιζα ότι το hspl θα με διευκόλυνε, αλλά...

Όποια συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη, σας ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Όποια συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη, σας ευχαριστώ και πάλι.

παιζει μεγαλη πιθανοτητα προβλημα με τη usb που χρησιμοποιεις

γνωμη μου δοκιμασε με αλλο pc

αν δεν ειναι δυνατο δοκιμασε αλλη usb αφου απεγκαταστησεις και εγκαταστησεις παλι(την τελευταια εκδοση)το activesync (media center για vista)

και πες μας τι εγινε

Link to comment
Share on other sites

αντε να μας λυσεις την απορια...τελικα υπαρχει η μαιμουδιες??????

 

τελικα μονο με αυτο το ραδιο εμφανιζεται η μεγαλη ραμ...

οτι και αν δοκιμασα,ανθρακες ο θησαυρος...

θα την δουλεψω μερικες ωρες(ισως μερες) να δω τι κανει τελικα και αν ειναι πραγματικη η περισσια ραμ...

παντως ειναι γρηγορη,αντιστοιχη της topix 1.1.7 αλλα εχει ενα μεγαλο αρνητικο....

 

το κwλο ραδιο που στεγνωνει την μπαταρια σε χρονο DT :mad:

 

απο το gpsforless εχω αγορασει πολλα πραγματα και ειναι αξιοπιστο για οποιον ενδιαφερεται.

η λυση που προτεινει ο Δημητρης ειναι πολυ καλη. εγω χρησιμοποιω ενα πιο μεγαλο που εχει 13200mah και πολυ χρησιμο επισης.

για οποιον ενδιαφερεται εδω θα το βρει :

http://cgi.ebay.co.uk/External-Netbook-13200mAh-Battery-for-MSI-Wind-U100-NEW_W0QQitemZ160354032807QQcmdZViewItemQQptZUK_Computing_LaptopsAccessories_LaptopBatteries?hash=item2555d85ca7

 

Αντωνη ειναι πολυ μεγαλη ρε φιλε :confused:

αυτη που εχω εγω την βαζεις στην κωλοτσεπη ανετα και εχεις το τηλ σε θηκη ζωνης με το καλωδιο συνδεμενο χωρις να σε ενοχλει καθολου ;)

και βγαζει 2 γεματες φορτισεις στο λεο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και πες μας τι εγινε

 

Τελικά ξαναδοκίμασα... Ξαναεγκατέστησα το hspl, έκανα και format στην SD και έβαλα την rom εγκαθιστόντας την από τον υπολογιστή μου μέσω activesync. Δούλεψε! :)

Αν βρω χρόνο θα δοκιμάσω μες την εβδομάδα με την topix.

Προφανώς το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο όταν κάνω εγκ/ση από την SD (εκτός αν έκανε διαφορά το format). Άν ανακαλύψω κάτι καινούργιο θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω ένα πρόβλημα. Όταν μου έρχεται ένα μύνημα, το κινητό ούτε ανάβει, ούτε δονείται, ούτε με ειδοποιεί με κάποιον τρόπο. Ξέρει κανείς πιο είναι το πρόβλημα?
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Αντωνη ειναι πολυ μεγαλη ρε φιλε :confused:

αυτη που εχω εγω την βαζεις στην κωλοτσεπη ανετα και εχεις το τηλ σε θηκη ζωνης με το καλωδιο συνδεμενο χωρις να σε ενοχλει καθολου ;)

και βγαζει 2 γεματες φορτισεις στο λεο :)

Οντως Δημητρη ειναι μεγαλη αυτη. :D

απλα εγω την προτεινα για καποιον ο οποιος ταξιδευει συχνα. εγω την εχω οταν ταξιδευω γιατι φορτιζω φωτογραφικη,netbook,κινητο,psp (κι'ομως τα κουβαλαω ολα αυτα μαζι μου οταν παω ταξιδι...LoooL). :lol::lol:

η μικροτερη που εχεις εσυ ειναι τελεια για καθημερινη χρηση και σκεφτομαι κι'εγω να την παρω καποια στιγμη. :dance:

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τότε που πέρασα το Μicrosoft .net 3.5 νομίζω ότι γενικά το sense έγινε πιο αργό..

Δηλαδή η κύλιση ανάμεσα στα tabs δεν είναι και τόσο ομαλή όπως πριν...

Είχε κανείς ανάλογο πρόβλημα?

 

Edit: Επίσης θα θελα να σας ρωτήσω αν γίνεται να κάνουμε εγκατάσταση προγράμματα στην SD τα οποία αυτομάτως

γίνονται εγκατάσταση στη μνήμη της συσκευής...

 

,Χρήστος

Edited by Tilion
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξαναδοκίμασα... Ξαναεγκατέστησα το hspl, έκανα και format στην SD και έβαλα την rom εγκαθιστόντας την από τον υπολογιστή μου μέσω activesync. Δούλεψε! :)

Αν βρω χρόνο θα δοκιμάσω μες την εβδομάδα με την topix.

Προφανώς το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο όταν κάνω εγκ/ση από την SD (εκτός αν έκανε διαφορά το format). Άν ανακαλύψω κάτι καινούργιο θα σας ενημερώσω.

αυτο το διαβασες??:O

 

 

Οδηγός φλασαρίσματος ROM/Radio από την κάρτα μνήμης της συσκευής

 

ειδικα τα α,β,γ ??

 

αν το ειχες διαβασει δεν θα ειχες κανενα προβλημα και θα ειχες αποφυγει ολην την ταλαιπωρια....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη έχω ακολουθήσει ακριβώς όλα τα βήματα. Format της κάρτας σε fat32 είχα κάνει παλαιότερα. Πρέπει να είναι φρεσκοφορμαρισμένη, χωρίς καθόλου data δηλαδή;
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη έχω ακολουθήσει ακριβώς όλα τα βήματα. Format της κάρτας σε fat32 είχα κάνει παλαιότερα. Πρέπει να είναι φρεσκοφορμαρισμένη, χωρίς καθόλου data δηλαδή;

 

Οδυσσεα

1.hspl

2.φορμαρεις την καρτα σου απο το pc σε fat32

3. εμφανιζεις τις καταληξεις των αρχειων στον υπολογιστη σου και μετονομαζεις το αρχειο της ρομ/ραδιο

4.το μεταφερεις στην καρτα σου και φλασαρεις με τον τροπο που περιγραφω.

 

ειναι πολυ απλα βηματα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά από τότε που πέρασα το Μicrosoft .net 3.5 νομίζω ότι γενικά το sense έγινε πιο αργό..

Δηλαδή η κύλιση ανάμεσα στα tabs δεν είναι και τόσο ομαλή όπως πριν...

Είχε κανείς ανάλογο πρόβλημα?

 

Edit: Επίσης θα θελα να σας ρωτήσω αν γίνεται να κάνουμε εγκατάσταση προγράμματα στην SD τα οποία αυτομάτως

γίνονται εγκατάσταση στη μνήμη της συσκευής...

 

Το netcf3.5 από μόνο του δεν είναι ικανό να δημιουργήσει τέτοια προβλήματα στο Sense. Κάτι άλλο... ίσως.

 

Για το άλλο θέμα... τα προγράμματα εγκαθιστώνται ή στην κάρτα μνήμης ή στην κύρια μνήμη, όχι ταυτόχρονα και στα δύο.

 

Eλα ντε... Θα αναγκαστω να στησω αυτη που εχω στο τελος, και μολις τελειωσω θα την ανεβασουν!!:mad::mad:

Εκτος απο εδω:http://www.imobile.gr/showthread.php?16427-ROM-1-66-482 δεν υπάρχει αλλος τροπος να τη βρουμε?

Εκανα εγγραφη απο το μεσημερι και ακομα να με ενεργοποιησουν...Ελεος...:rolleyes::wacko:

 

Εκεί υπάρχει η έκδοση 1.66.482.1

 

Στο site της htc όμως μάλλον θα δούμε την έκδοση 1.66.482.4

 

Με επιφύλαξη το λέω αλλά ίσως είναι καλύτερα να περιμένουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΣΟΣ

πως παμε το ROM UPDATE απο Ελληνικα σε Αγγλικα??

 

εχει 1.48.482.4 ELL

 

το θελω Αγγλικα και οσα ROMS εχω κατεβασει ολο

error 294 invalid vendor id λεει

helpppppppppp

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια!! Μετα απο απουσια μου λογω σπουδων (παρακολουθω σιωπηρα το forum) επιστρεφω δριμυτερος!

 

Τα χαιρετισματα μου στο Δημητρη(Ζαχαρακης) αλλα και σε ολα τα παιδια που ανταλλασαμε αποψεις και προσπαθουσαμε να βελτιωσουμε το Htc Kaiser στο σχετικο θεμα.

 

Σκεφτομαι σοβαρα να προβω στην αγορα της συσκευης και θα ηθελα να ρωτησω κατι ευκολο(υποθετω): αγοραζοντας τη συσκευη απο το expansys στα 548.64 ευρω τι είναι αυτο που χανω σε σχεση με το να την προμεθευτω απο το πλαισιο στα 699 ευρω?

 

1. Οσον αφορα την εγγυηση με καλυπτει η ace hellas ακομη και με αγγλικη συσκευη.

2. Θα μπορω να εχω προσβαση σε updates της ace?

3. Τι ειναι αυτο που χανω αν επιλεξω την αγγλικη συσκευη?

 

Να ενημερωσω εδω οτι γνωριζω οτι γνωριζω οτι υπαρχουν λυσεις για ελληνικα πληκτρολογια και οτιδηποτε αλλο καθως εχω την εμπειρια απο το Kaiser.

 

Ευχαριστω πολυ και καλως σας ξαναβρηκα!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...