Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενταξει το εκανακαι αυτο ευχαριστω. πριν λιγο με την topix μου εκανε ενα κολλημα ξαφνικα εκλεισε και επρεπε να βγαλω μπαταρια για να ανοιξει. ολο αυτο ενω ηταν stand by. δεν ξερω αν φταιει η topix αλλα πρωτη φορα μου το κανει. μηπως ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;

 

μου τοχει κανει κανα δυο φορες και μενα(οχι στην 1.1.7 που εχω βαλει απο χτες)

οταν ειχε κολλησει ο οπερα ανοιγοντας σελιδες flash

Link to comment
Share on other sites

ενταξει το εκανακαι αυτο ευχαριστω. πριν λιγο με την topix μου εκανε ενα κολλημα ξαφνικα εκλεισε και επρεπε να βγαλω μπαταρια για να ανοιξει. ολο αυτο ενω ηταν stand by. δεν ξερω αν φταιει η topix αλλα πρωτη φορα μου το κανει. μηπως ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;

 

μου τοχει κανει κανα δυο φορες και μενα(οχι στην 1.1.7 που εχω βαλει απο χτες)

οταν ειχε κολλησει ο οπερα ανοιγοντας σελιδες flash

 

 

δεν φταει η ρομ,αν χρησιμοποιειτε το οπερα flash tool 1.xx αυτα τα κοληματα θα τα εχετε ΠΑΝΤΑ! ;)

 

η ρομ δουλευει αψογα και οσο για τον οπερα,αν θελετε

αλλαξτε εκδοση με αυτην που εχω προτεινει πολλες φορες;)

 

ειναι στα add ons μου στο 1ο ποστ ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα έναν φορτιστή αυτοκινήτου από το πλαίσιο λάρισας και επειδή δεν έχουν τον αυθεντικό της htc για το HD2, πήρα έναν της blackberry, με micro usb, ώστε να μπορεί να φορτίσει την συσκευή. Απλά θυμάμαι ότι κάποιος είχε γράψει στο forum να προσέξουμε πόσα V είναι και πόσα mA νομίζω, ώστε αν χρησιμοποιούμε το gps σε ταξίδι και το φορτίζουμε ταυτόχρονα, να μην αδειάσει η μπαταρία του. Αυτός που αγόρασα είναι 12V και 500mA. Έκανα καλά που τον αγόρασα, ή έπρεπε να πάρω διαφορετικό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα έναν φορτιστή αυτοκινήτου από το πλαίσιο λάρισας και επειδή δεν έχουν τον αυθεντικό της htc για το HD2, πήρα έναν της blackberry, με micro usb, ώστε να μπορεί να φορτίσει την συσκευή. Απλά θυμάμαι ότι κάποιος είχε γράψει στο forum να προσέξουμε πόσα V είναι και πόσα mA νομίζω, ώστε αν χρησιμοποιούμε το gps σε ταξίδι και το φορτίζουμε ταυτόχρονα, να μην αδειάσει η μπαταρία του. Αυτός που αγόρασα είναι 12V και 500mA. Έκανα καλά που τον αγόρασα, ή έπρεπε να πάρω διαφορετικό?

 

 

 

ειναι μικρος φιλε μου..δυστυχως...θελεις πανω απο 1000mA για να σε καλυπτει σωστα;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ειναι μικρος φιλε μου..δυστυχως...θελεις πανω απο 1000mA για να σε καλυπτει σωστα;)

Υπάρχει κάτι άλλο το οποίο θα πρέπει να κοιτάξω, εκτός από αυτό το χαρακτηριστικό, τα mA δηλαδή? Εφόσον είναι άλλης εταιρίας και όχι της htc μπορεί να επηρεάσει σε κάτι την φόρτιση της συσκευής, ή οτιδήποτε άλλο? Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, το λεει και στην ονομασια "Asia":)

 

Αν δεν κανω λαθος ειναι WWE με κινεζικο πληκτρολογιο.

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα έναν φορτιστή αυτοκινήτου από το πλαίσιο λάρισας και επειδή δεν έχουν τον αυθεντικό της htc για το HD2, πήρα έναν της blackberry, με micro usb, ώστε να μπορεί να φορτίσει την συσκευή. Απλά θυμάμαι ότι κάποιος είχε γράψει στο forum να προσέξουμε πόσα V είναι και πόσα mA νομίζω, ώστε αν χρησιμοποιούμε το gps σε ταξίδι και το φορτίζουμε ταυτόχρονα, να μην αδειάσει η μπαταρία του. Αυτός που αγόρασα είναι 12V και 500mA. Έκανα καλά που τον αγόρασα, ή έπρεπε να πάρω διαφορετικό?

 

εγω ενα φορτιστη για blackberry που πηρα απο ebay ηταν 1000 ma αλλα δεν τρεχει τιποτα που εχεις 500 ,απλα θα αργει περισσοτερο να φορτισει ,ετσι κι αλλιως 500 εχουν και οι usb θυρες του υπολογιστη που το φορτιζουμε καμια φορα

Link to comment
Share on other sites

εγω ενα φορτιστη για blackberry που πηρα απο ebay ηταν 1000 ma αλλα δεν τρεχει τιποτα που εχεις 500 ,απλα θα αργει περισσοτερο να φορτισει ,ετσι κι αλλιως 500 εχουν και οι usb θυρες του υπολογιστη που το φορτιζουμε καμια φορα

προσεξτε τη διαφορα....οταν κανεισ πλοηγηση και το φορτιζεισ με 500mA τοτε δεν φορτιζει αλλα εξισσοροπει....για να φορτισει θελει 1000.....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

προσεξτε τη διαφορα....οταν κανεισ πλοηγηση και το φορτιζεισ με 500mA τοτε δεν φορτιζει αλλα εξισσοροπει....για να φορτισει θελει 1000.....

 

οταν κανεις πλοηγηση απλα τρως μπαταρια αρα του δινεις απο τη μια και απο την αλλη ξοδευεις αρα το αποτελεσμα μπορει να ειναι μικρο ή μηδενικο αλλα αυτο ειναι λογικο

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν φορτισεις με 1000 τοτε ταυτοχρονα φορτιζεισ....δηλαδη αν εχεις 40% και θελεισ να κανεισ πλοηγηση και θελεισ μνα φορτισει τοτε 1000...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.το βιντεακι με την εφαρμογη που κουνιοταν το στηθος της κοπελας σε ποιο ποστ ειναι

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οχι, το λεει και στην ονομασια "Asia":)

 

WWE είναι το interface απλά προορίζεται για την κινέζικη αγορά.

 

Αν δεν κανω λαθος ειναι WWE με κινεζικο πληκτρολογιο.

 

...και αγγλικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δειτε τι σκευτηκαν καποιοι για να κανουν ζουμ http://pocketnow.com/hardware-1/need-some-zoom-for-your-hd2-camera

 

Πολυ καλο μπωρης να το χρεισιμοποιησης ΚΑΙ σαν στηριγμα οταν βλεπης βιντεο οπως στα Νοκια :p

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο μπωρης να το χρεισιμοποιησης ΚΑΙ σαν στηριγμα οταν βλεπης βιντεο οπως στα Νοκια :p

 

και ομως Νικολα δουλευει :)

 

ειχα παρει ενα τετοιο για το HD μου,οχι οτι το χρησιμοποιησα ποτε μου,αλλα εκανε ζουμ...το θεμα ειναι οτι δεν εβλεπες :p τι ηταν στην οθονη μετα το ζουμ :lol:

 

καλημερα σε ολους :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και ομως Νικολα δουλευει :)

 

ειχα παρει ενα τετοιο για το HD μου,οχι οτι το χρησιμοποιησα ποτε μου,αλλα εκανε ζουμ...το θεμα ειναι οτι δεν εβλεπες :p τι ηταν στην οθονη μετα το ζουμ :lol:

 

καλημερα σε ολους :)

 

Καλημέρα Δημήτρη,

 

Αντώνης :)

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

από χτες συμβαίνει ένα απίστευτο πράγμα.με το που το συνδέω στο φορτιστή αυτοκινητου ανοίγει αυτόματα το go pilot και όχι τίποτα άλλο αλλα κολλάει και δεν μου επιτρέπει να βγω με τίποτα.μονο με soft reset ξεκολλάει:X:X:X
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα (Επιτελους)

Απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του HD2.

Εδω και καποιες μερες διαβαζω το forum και εχω παρει μια ιδεα γενικη.

Θα ηθελα εαν μπορειται να μου πειτε ποιες ρυθμισεις να κανω σαν αρχη

και τα must have (σχετικο αυτο βεβαια)προγραμματα για να αρχισω να το

σκ@τοχεριαζω!!!!

Thanks....:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα παιχνιδια στο facebook οπως bejeweled κτλ παιζουνε στο htc?

υποστιριζει flash player σε ολες τις σελιδες internet??

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα (Επιτελους)

Απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του HD2.

Εδω και καποιες μερες διαβαζω το forum και εχω παρει μια ιδεα γενικη.

Θα ηθελα εαν μπορειται να μου πειτε ποιες ρυθμισεις να κανω σαν αρχη

και τα must have (σχετικο αυτο βεβαια)προγραμματα για να αρχισω να το

σκ@τοχεριαζω!!!!

Thanks....:D

κοιταξε στην πρωτη σελιδα...θα δεισ αρκετα και ακομα πιο πολλα θα διαβασεισ....εκει θσ σου λυθουν ολεσ οι αποριεσ...και μετα οτι θελεισ εδω ειμαστε....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα ο kwbr δε θελει να συνεχισει στο μαγειρεμα των ρομ οποτε θα μεινουμε μαλλον με την 1.1.7 (βεβαια με τα μεχρι τωρα δεδομενα ειναι η καλυτερη ρομ αλλα ...

βγηκε και η 1.66 και θα πρεπει να μαγειρευτει και αυτη)

ειδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

"ψυχρος πολεμος" στουσ xda....και περισυ τα ιδια ειχα γινει....γι να δουμε στο μελλον...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσες μερες κανει να ερθει απο expansys?

 

τι λετε αξιζει να το αγορασα στα 540 ευρω που βγαινει?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...