Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνουν και δεν χάνεις τίποτα. Τα έχω βάλει. Μόνο σε αναβαθμίσεις rom χάνεις τα πάντα.

 

και παλι ευχαρηστω:):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Αν έχει κάποιος αγοράσει από το πλαίσιο τη συσκευή με Ελληνική ROM, χρειάζεται να κάνει την αναβάθμιση rom Greek 1.48.482 που δίνει το site της htc ή είναι καλυμμένος με αυτή που έχει; Φαντάζομαι ότι τα άλλα updates που δίνει μπορείς να τα κάνεις ανεξαρτήτως rom.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολισ το πηρα και μου ειπε η vodafone οτι εχω 1 χρονο εγγυηση...ισχυει κατι τετοιο????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Αν έχει κάποιος αγοράσει από το πλαίσιο τη συσκευή με Ελληνική ROM, χρειάζεται να κάνει την αναβάθμιση rom Greek 1.48.482 που δίνει το site της htc ή είναι καλυμμένος με αυτή που έχει; Φαντάζομαι ότι τα άλλα updates που δίνει μπορείς να τα κάνεις ανεξαρτήτως rom.

εαν εχεις 1.48.482.2 μπορεις να κανεις, μην φανταστεις οτι θα εχεις διαφορες.εαν εχεις την 1.48.482.4 ειναι η τελευταια.

παιδια μολισ το πηρα και μου ειπε η vodafone οτι εχω 1 χρονο εγγυηση...ισχυει κατι τετοιο????

 

και να ειχε 1 χρονο εγγυηση απο την htc, εαν το αγορασεις απο την vodafone εχεις 2 χρονια εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

επειδη απο τα μεσα γεναρη θα ειμαι στην αμερικη και καναδα για ενα μηνα περιπου,ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο αξιοπιστο προγραμμα συνομιλιας πχ skype που να το εχει δοκιμασει καποιος,η καποια αλλη λυση για συνομιλια (οχι γραπτα μηνυματα)ωστε να μιλαω απο αμερικη με ελλαδα χωρις να χρεωνομαι.υπαρχει κατι?

 

Υπαρχει η νεα έκδοση του skype που μπορεις να κατεβάσεις απευεθείας στο κινητό σου απο την κεντρικη σελίδα του skype θα κάνεις αναζήτηση για "skype mobile" και θα διαλεξεις για windows mobile εκδοση .

τρέχει πολύ καλά στο Htc HD2 και χωρίς προβλήματα , επίσης

έχω δοκιμάσει και κλήσεις .με καλή ταχύτητα μπορείς να μιλήσεις όχι το ίδιο καλά όπως τα ακουστικά αλλά σε καλό βαθμό.

επίσης μπορείς να συνδέσει μικρόφωνο με ακουστικά όπως λέει στο πρόγραμμα αλλά δεν το έχω δοκιμάσει , πιστεύω θα είναι με τέλειο ήχο.

Το chating ειναι εύκολο γιατί έχει μεγαλη οθόνη και βολεύει.

αυτά.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά!

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως βάζω δικό μου ήχο στα sms; Επίσης οι εντυπώσεις σας για την μπαταρία ποιες είναι; Εμένα με όχι υπερβολική χρήση χρειάζεται κάθε μέρα φόρτιση! Το μόνο μείον μέχρι στιγμής... Αν το ξεκλειδώσω για να δω την ώρα π.χ. 3 φορές σταδιακά σε διάστημα 10 λεπτών χάνει κάθε φορά 2 με 3 τοις εκατό. Το φωτισμό τον έχω βάλει στο αυτόματο. Καμιά συμβουλή για εξοικονόμηση ενέργειας; Ή μήπως είναι ελλατωματ ελαττωματική ιή η μπαταρία; Μήπως φταίει η πρώτη φόρτιση, γιατί μόλις έγινε πράσινο το λαμπάκι το έβγαλα;

Ευχαριστώ και σόρρυ αν σας κούρασα!

 

Για νεο ηχο στο sms πας ρυθμίσεις/ ηχος και οθόνη/ Ήχοι ηδοποίησης/ click πάνω στο κείμενο "Νεο μήνυμα"

 

Τα htc πάντα κρατάνε 1 μέρα. Ο φωτισμος λένε ότι καίει περισσότερο στο αυτόματο. Αμα θες να κρατήσει παραπάνω κλείσε και το 3g.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για την απάντηση! Εννοούσα δικό μου mp3 σαν ήχο μηνύματος. Καμιά ιδέα; copy - paste σε κάποιο φάκελο ίσως και αν ναι σε ποιόν; Όσο για το 3g θα το κάνω!
Bill
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υτο το προγραμμα που συνδεεις το κινητο με το WiFi και μετα μεσω καλωδιου το στελνεις στο pc πως το λενε? σπαω το κεφαλι μου!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για την απάντηση! Εννοούσα δικό μου mp3 σαν ήχο μηνύματος. Καμιά ιδέα; copy - paste σε κάποιο φάκελο ίσως και αν ναι σε ποιόν; Όσο για το 3g θα το κάνω!

 

My documents\My ringtones ή στα ελληνικά, κρατήσου από κάπου σε παρακαλώ, κουδουνίσματα.

 

Venzevoul τη κοινή χρήση internet λες ? Για εξήγησε λίγο καλύτερα

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Χα χα! Δίκιο έχεις!Κουδουνίσματα είναι αλλά είναι μόνο για να βάλεις δικό σου ήχο κλήσης!Δεν μπορώ να βρω που είναι για τα sms. Επί τη ευκαιρία έχει βρει κανείς βάση στήριξης για το αυτοκίνητο και φορτιστή αυτοκινήτου; Αν ναι από που και πόσο κάνουν;
Bill
Link to comment
Share on other sites

My documents\My ringtones ή στα ελληνικά, κρατήσου από κάπου σε παρακαλώ, κουδουνίσματα.

 

Venzevoul τη κοινή χρήση internet λες ? Για εξήγησε λίγο καλύτερα

 

το mymobiler,εννοεις;

 

Θελω να συνδεσω το κινητο με το Wifi του σπιτιου και μεσω του κινητου να περασω το ιντερνετ με καλωδιο στο pc μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χα χα! Δίκιο έχεις!Κουδουνίσματα είναι αλλά είναι μόνο για να βάλεις δικό σου ήχο κλήσης!Δεν μπορώ να βρω που είναι για τα sms. Επί τη ευκαιρία έχει βρει κανείς βάση στήριξης για το αυτοκίνητο και φορτιστή αυτοκινήτου; Αν ναι από που και πόσο κάνουν;

 

εχεις απόλυτο δίκιο, δεν το χα προσέξει ότι δεν το παίρνει για sms, το παίρνει σίγουρα αν το αντιγράψεις στο φάκελο των windows.

Και να τη πήρα εγώ για το αμαξι

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120505582671&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Αν και μετά είδα τη μάπα είναι ο charger, είναι από αυτούς που κινδινεύουν να διαλυθούν καθως τους βγάζεις

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν αναβαθμίζεις την rom σε άλλη γλώσσα γιατί πρέπει να κάνεις format την SD σε fat32? Το δικό μου την δείχνει ως fat. Πρέπει να την μετατρέψω? Μήπως δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα μετά την εγκτάσταση της νέας rom αν είναι fat32?
Link to comment
Share on other sites

Αν και χλωμο εχει δοκιμασει καποιος συγχρονισμο επαφων με bluetooth απο οθονη Kenwood 2 din ?

 

Ειναι ζωτικης σημασιας για μενα και πριν παρω το Iphone το ειχα τσεκαρει οτι δουλευει με το Iphone της κορης μου.

 

 

Φίλε μου έχω το DNX-8220BT στο αυτοκίνητο και όλα μια χαρά, και συγχρονίστηκε αμέσως, και οι επαφές, και το history...όλα....προχώρα άφοβα....

 

επειδη απο τα μεσα γεναρη θα ειμαι στην αμερικη και καναδα για ενα μηνα περιπου,ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο αξιοπιστο προγραμμα συνομιλιας πχ skype που να το εχει δοκιμασει καποιος,η καποια αλλη λυση για συνομιλια (οχι γραπτα μηνυματα)ωστε να μιλαω απο αμερικη με ελλαδα χωρις να χρεωνομαι.υπαρχει κατι?

 

Υπάρχει το skype επίσημα (πήγαινε στη σελίδα και μετά mobile) και free...απλά να ξέρεις ότι αν το χειρίζεσαι μ ε΄σω WiFi έχει κάποια προβλήματα ήχου όταν καλείς σταθερό ή κινητό....αλλά μιλάς πάντως, που είναι βασικό...εγώ μια φορά μόνο το έχω χρησιμοποιήσει έτσι όπως σου λέω..... αλλά ήταν οκ.... δεν είναι όμως για επαγγελματικό τηλεφώνημα ή conference call...

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Αν θα το χρησιμοποιεις και για GPS γιατι οχι, βολευει. Τωρα για το αν μπορεις να γραφεις μηνυματα, γενικα με αυτα τα κινητα που ειναι μονο touch ειναι αρκετα δυσκολο. Εγω δεν το εχω δοκιμασει εν κινησει τουλαχιστον.

 

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/offtopic.gif Ασχετο, αλλά θεωρώ πολύ απαράδεκτο κ επικίνδυνο να γράφει κάποιος μύνημα ενώ οδηγεί...

Μήπως υπάρχει wm software που να μετετρέπει voice σε txt ?? Θα ήταν μία λύση!

Link to comment
Share on other sites

My documents\My ringtones ή στα ελληνικά, κρατήσου από κάπου σε παρακαλώ, κουδουνίσματα.

 

Venzevoul τη κοινή χρήση internet λες ? Για εξήγησε λίγο καλύτερα

 

Παιδια υτο το προγραμμα που συνδεεις το κινητο με το WiFi και μετα μεσω καλωδιου το στελνεις στο pc πως το λενε? σπαω το κεφαλι μου!

 

Θελω να συνδεσω το κινητο με το Wifi του σπιτιου και μεσω του κινητου να περασω το ιντερνετ με καλωδιο στο pc μου.

 

Το βρηκα!!!! WMWifiRouter v1.52 http://www.wmwifirouter.com/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια,:cry::cry::cry::cry:

Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση της rom από Ελληνικά σε Αγγλικά.

Έλαβα από την QMat to goldcard.img. Αν κατάλαβα καλά αυτό πρέπει να το ξεζιπάρω και μετά να το ανοίξω στον editor. Όταν πάω να το ανοίξω με το zip μου λέει 'internal error processing iso image'. Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια,:cry::cry::cry::cry:

Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση της rom από Ελληνικά σε Αγγλικά.

Έλαβα από την QMat to goldcard.img. Αν κατάλαβα καλά αυτό πρέπει να το ξεζιπάρω και μετά να το ανοίξω στον editor. Όταν πάω να το ανοίξω με το zip μου λέει 'internal error processing iso image'. Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

 

Δε χρειαζεται να ξεζιπαρεις το iso. Θα το βαλεις κατευθειαν στον εντιτορ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το πήρα απο ένα κατάστημα που συνεργάζεται με VODAFON και είχε όντως το NDRIVE μέσα. Εκ πρώτης άποψης επιβεβαιώνω τα καλά σχόλια των προηγούμενων.

Ερώτηση: Το Ndrive και κάτι ψηλά που τα είχε στην κάρτα microSD που το συνόδευε τα αντέγραψα σε μία άλλη 4Gb 4 class που είχα και σκοπεύω να εκκινήσω πρώτη φορά το κινητό με αυτή τη παλιά μου κάρτα. Υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα;(χαζή ερώτηση το ξέρω άλλα έχω το σύνδρομο του καινούριου κινητού και της ϋπερπροστασίας¨):O:O

Ευχαριστώ!!

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κατι σαν το PC Suite της νοκια για να κανει

Update στη ρομ να το κανει μονο του η καπως ετσι;;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...