Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
http://htc.hdblog.it/2009/12/11/aggiornamento-rom-ufficiale-htc-hd2-1-48-408-1-italiano-e-1-49-841-1-in-inglese/

 

Δείτε εικόνες από την νέα ανεπίσημη (operator update) αναβάθμιση της ROm σε 1.49.ΧΧΧΧ

πραγματικά ευχάριστα νέα και μακάρι να βγει μια τέτοια αναβάθμιση πιστεύω

ότι θα κάνει ακόμα καλύτερο αυτή τη φοβερή συσκευή !!!!

 

Αυτές είναι operator specific roms, δεν πρόκειται να δούμε τέτοιες επίσημα εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ανάμεσα στο hd2 k sto acer s200 θα μπορούσατε να μου πείτε η μπαταρία τι λέει κ αν κάνει βιντεοκλησεις κ επίσης η μαμά ρομ αγγλική είναι καλή η πάλι πρέπει να δουλέψει μαγειρεμενη όπως συνήθως γίνεται στα htc

Η μπαταρία κρατάει το πολύ 2 μέρες.

Βιντεοκλήση δεν μπορείς να κάνεις επειδή δεν έχει βιντεοκάμερα. ;)

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει τρόπος να έχω το missed call notification με κάποιο άλλο τρόπο πέρα από το LED π.χ. με δόνηση, μύνημα, χτύπο κλπ. που ενεργοποιείται σε τακτά χρονικά διαστήματα γιατί μέχρι τώρα πρέπει να το προσέξω στο toolbar για να το δω?

 

Μπορείς να βάλεις μια third party εφαρμογή όπως για παράδειγμα το spb phone suite.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

χωρίς να θέλω να γίνω κουραστικός, έχω φάει το internet για το παρακάτω θέμα...

Έχω ένα θεματάκι με το bluetooth. Δεν μπορώ να το κάνω pair με το bt-hfree μου, έχω ένα itech που χρειάζεται κωδικό για να κάνει pair αλλά το HD κάνει pair μόνο του, χωρίς να μου εμφανίζει popup ή κάτι για να δώσω τον κωδικό και με αποτέλεσμα να μην κάνει connect μετά για να μιλήσω από αυτό.

 

any ideas? :rolleyes::(:(

VW Polo PoWeR

http://www.vwclub.gr

 

HTC - HD 2

iPhone 2G 16GB 3.0

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως απλά το hands-free σου είναι paired σε προηγούμενη συσκευή και χρειάζεται να του κάνεις reset για να γίνει ορατό στην νέα σου συσκευή; Ρίξε μια ματιά στο manual του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια έλεος, τραβάω τα μαλλιά μου γιατί προσπαθώ να βρώ πώς στέλνω εικόνα με bluetooth αλλά δεν βρίσκω πουθενά να έχει μενού με αποστολή με bluetooth, μόνο με sms.

 

και γενικά δεν έχω βρεί επιλογή να στέλνει αρχεία με bluetooth. πώς στο δ.......ο γίνετε? ξέρει κανείς? έχω αγανακτήσει. :mad::mad::mad:

 

χίλια ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια έλεος, τραβάω τα μαλλιά μου γιατί προσπαθώ να βρώ πώς στέλνω εικόνα με bluetooth αλλά δεν βρίσκω πουθενά να έχει μενού με αποστολή με bluetooth, μόνο με sms.

 

και γενικά δεν έχω βρεί επιλογή να στέλνει αρχεία με bluetooth. πώς στο δ.......ο γίνετε? ξέρει κανείς? έχω αγανακτήσει. :mad::mad::mad:

 

χίλια ευχαριστώ

φιλε μου βαλε resco explorer 2008 v7.05 και στελνεις τα παντα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως απλά το hands-free σου είναι paired σε προηγούμενη συσκευή και χρειάζεται να του κάνεις reset για να γίνει ορατό στην νέα σου συσκευή; Ρίξε μια ματιά στο manual του.

athanaso77,

το έκανα ήδη αυτό και έκανα pair με τις άλλες 2 συσκευές μου (έχω της itech που παίζει με 3 συσκευές). Στις άλλες 2 όταν κάνω pair μου ζητάει κανονικά κωδικό και δίνω 0000, στο HD-άκι μου όμως δεν ζητάει τίποτε και απλά φαίνεται σαν να κάνει pair αλλά όταν πάω να το συνδέσω... χιόνια :(

 

και γενικά δεν έχω βρεί επιλογή να στέλνει αρχεία με bluetooth. πώς στο δ.......ο γίνετε? ξέρει κανείς? έχω αγανακτήσει. :mad::mad::mad:

Όταν βρεις το αρχείο που θες να στείλεις, το διαλέγεις και δεν κάνεις απλά "tap" αλλά το κρατάς πατημένο το δάχτυλό σου επάνω του και σου πετάει σαν "popup" τις επιπλέον επιλογές. Εκεί είναι και η αποστολή μέσω bluetooth.(Με τον δικό του file browser)

 

Κώστας

VW Polo PoWeR

http://www.vwclub.gr

 

HTC - HD 2

iPhone 2G 16GB 3.0

Link to comment
Share on other sites

athanaso77,

το έκανα ήδη αυτό και έκανα pair με τις άλλες 2 συσκευές μου (έχω της itech που παίζει με 3 συσκευές). Στις άλλες 2 όταν κάνω pair μου ζητάει κανονικά κωδικό και δίνω 0000, στο HD-άκι μου όμως δεν ζητάει τίποτε και απλά φαίνεται σαν να κάνει pair αλλά όταν πάω να το συνδέσω... χιόνια :(

 

Κώστας

 

Δοκίμασες να το διαγράψεις τελείως από τις συσκευές bluetooth και να το ανιχνέυσεις πάλι από την αρχή?

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το διαγράψεις τελείως από τις συσκευές bluetooth και να το ανιχνέυσεις πάλι από την αρχή?

 

2-3 φορές... :(

και όχι τπτ άλλο και το bt την Πέμπτη το πήρα... :(

 

 

EDIT:

Κάτι βρήκα!

Σύμφωνα με το manual που βρήκα εδώ στην σελίδα 210 αναφέρει:

 

3. Tap to select the hands-free or stereo headset from the list. Your phone will automatically pair with the Bluetooth headset.

Note Your phone will automatically try one of the preconfigured passcodes (0000, 8888) to pair with the Bluetooth headset. If this fails, you have to manually enter the passcode delivered with your headset.

 

Οπότε κάνει pair με το 0000 και τώρα πρέπει να βρω τώρα γιατί δεν παίζει σωστά (δεν κάνει connect μετά το pair).

 

 

EDIT #2:

Το βρήκα!!! (χαζή η λύση αλλά... δεν το είχα κοιτάξει) Το κινητό είχε επιλεγμένο το να μην είναι ορατό από bluetooth, το άλλαξα και όλα παίζουν μια χαρά!

 

Thanks guys!

VW Polo PoWeR

http://www.vwclub.gr

 

HTC - HD 2

iPhone 2G 16GB 3.0

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

EDIT #2:

Το βρήκα!!! (χαζή η λύση αλλά... δεν το είχα κοιτάξει) Το κινητό είχε επιλεγμένο το να μην είναι ορατό από bluetooth, το άλλαξα και όλα παίζουν μια χαρά!

 

 

Θα μας τρελάνεις! Αυτό είναι το πρώτο πράγμα που κάνουμε!

 

(Το manual υπάρχει και στο πρώτο post)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι operator specific roms, δεν πρόκειται να δούμε τέτοιες επίσημα εδώ.

 

Να προσθεσω αλλωστε πως τα εικονιδια/wallpapers (μερικα αρκετα καλαισθητα) ειναι αλλαγμενα απο το χρηστη κι οχι της stock rom. Οπτικα δεν εχει καμια διαφορα απο τις 1.48.

Παιδια, ενα bug βλεπω αυτη τη στιγμη να υφισταται και να ενοχλει στο hd2. Κι αυτο ειναι το delay time των sms (η οπως τουλαχιστον το βαφτισαν στο xda-dev).

Αναφερομαι στο προβλημα της καθυστερησης αποστολης sms που συμβαινει χωρις καποιο συγκεκριμενο λογο και πραγματικα δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο σε WM συσκευη (το network switching που ανεφεραν καποιοι δεν υφισταται, το εχω μονιμως σε 2G).

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα το ρυθμιστικο της εντασης και silent-vibrate,πατωντας το αντι να δειχνει στην οθονη την ενταση του ηχου,πηγαινει πανω κατω αυτα που δειχνει η οθονη.μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να το επαναφερω για να ρυθμιζω την ενταση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα το ρυθμιστικο της εντασης και silent-vibrate,πατωντας το αντι να δειχνει στην οθονη την ενταση του ηχου,πηγαινει πανω κατω αυτα που δειχνει η οθονη.μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να το επαναφερω για να ρυθμιζω την ενταση?

 

Μπορείς να μας πεις πως το κατάφερες, γιατί αυτή η λειτουργία θα μου φανεί πολύ πιο χρήσιμη :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις πως το κατάφερες, γιατί αυτή η λειτουργία θα μου φανεί πολύ πιο χρήσιμη :)

αν θυμομουν πως το καταφερα,θα ηξερα και να το επαναφερω!:lol:

αλλα αν to κανεις και εσυ ετσι,πως θα μπορεις να ρυθμιζεις στιγμιαια την ενταση και το mute volyme?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξαφνικα το ρυθμιστικο της εντασης και silent-vibrate,πατωντας το αντι να δειχνει στην οθονη την ενταση του ηχου,πηγαινει πανω κατω αυτα που δειχνει η οθονη.μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να το επαναφερω για να ρυθμιζω την ενταση?

 

Πως το κατάφερες αυτό; :rolleyes:

 

Μάλλον μόνο με hard reset μπορείς να το επαναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως το κατάφερες αυτό; :rolleyes:

 

Μάλλον μόνο με hard reset μπορείς να το επαναφέρεις.

αμαν την εβαψα! πανω που περασα την παλια ρομ και ησυχασα με την ασυμβατοτητα του πληκτρολογιου,περασα παλι ολα τα προγραμματα,εκανα ολες τις ρυθμισεις,παλι απο την αρχη?

δεν θα το αντεξω!!!!:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Θα ήθελα να δοκιμάσω να εγκαταστήσω την αγγλική rom. Βάζοντας στο site της htc το σειριακό μου μου δίνει φυσικά την ελληνική που έχει το τηλέφωνό μου. Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα μπορούσα να κατεβάσω την επίσημη αγγλική; Κανένας σειριακός που θα μπορούσα να δανειστώ ίσως;

Επίσης εχθές το βράδυ είχα 30% μπαταρία, και είπα να δω δύο βιντεάκια από youtube. Μετά από 20 λεπτά, το κινητό έσβησε (μπατ 0%). Είναι φυσιολογικό αυτό. Γενικά μέσα σε μια μέρα μου αδειάζει πάντα χωρίς τρομερή χρήση. Το άφησα σκοπίμως να αδειάσει, σήμερα το έχω φορτίσει πλήρως, για να δω πώς θα πάει. Σχόλια;

Link to comment
Share on other sites

αμαν την εβαψα! πανω που περασα την παλια ρομ και ησυχασα με την ασυμβατοτητα του πληκτρολογιου,περασα παλι ολα τα προγραμματα,εκανα ολες τις ρυθμισεις,παλι απο την αρχη?

δεν θα το αντεξω!!!!:(

 

χαζη ερωτηση...soft reset εκανες ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να δοκιμάσω να εγκαταστήσω την αγγλική rom. Βάζοντας στο site της htc το σειριακό μου μου δίνει φυσικά την ελληνική που έχει το τηλέφωνό μου. Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα μπορούσα να κατεβάσω την επίσημη αγγλική; Κανένας σειριακός που θα μπορούσα να δανειστώ ίσως;

 

RUU_Leo_HTC_WWE_1.48.405.2_Radio_Signed_15.28.50.07U_2.05.51.05_2_Ship.exe

 

Σχετικά με την μπαταρία, χρειάζεται να κάνει κάποιους κύκλους φόρτισης για να δεις βελτίωση. Δώστου λίγο χρόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα...να κανω μια ερωτηση που μπορει να εχει απαντηθει..δυστυχως δεν εχω μπορεσει να το βρω...

 

 

αν αγορασω το κινητο μεσω των γνωστων sites του εξωτερικου....θα εχω καμμια ιδιαιτεροτητα με τα ελληνικα τηλ που πωλουνται πχ πλαισιο??

 

υπαρχει καποια ασυμβατοτητα??

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ασυμβατότητα δεν υπάρχει καμία, απλά δεν θα έχεις (επίσημα τουλάχιστον) ελληνικό μενού. Υποστήριξη στα ελληνικά και ελληνικό πληκτρολόγιο θα έχεις βέβαια (με τη βοήθεια του πρώτου post).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ασυμβατότητα δεν υπάρχει καμία, απλά δεν θα έχεις (επίσημα τουλάχιστον) ελληνικό μενού. Υποστήριξη στα ελληνικά και ελληνικό πληκτρολόγιο θα έχεις βέβαια (με τη βοήθεια του πρώτου post).

 

 

δηλ, αγοραζοντας το, και ακολουθωντας της οδηγιες του πρωτου ποστ, εχω κανονικοτατο ελληνικο μενου και πληκτρολογιο...

 

η εγγυηση μεσω της εταιριας που διακινει τα htc στην ελλαδα, ισχυει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα το ρυθμιστικο της εντασης και silent-vibrate,πατωντας το αντι να δειχνει στην οθονη την ενταση του ηχου,πηγαινει πανω κατω αυτα που δειχνει η οθονη.μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να το επαναφερω για να ρυθμιζω την ενταση?

 

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ σαν εναλλακτική είναι να εγκαταστήσεις το AEbutton και να κάνεις assign τα πληκτρα πάλι σε volume up + volume down

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...