Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο τηλέφωνο έχει μία ρύθμιση όπου δυναμώνει η ένταση κλήσης όταν το τηλέφωνο είναι σε τσέπη, τσάντα κτλ (φαντάζομαι μέσω του proximity sensor?). Ξέρει κάποιος ή μπορεί να βρει αν μπορούμε πειράζοντας την registry να ενεργοποιεί σε αυτή τη περίπτωση και τη δόνηση?

 

Δηλαδή, ενώ κανονικά το τηλέφωνο είναι σε νορμαλ ρύθμιση, ένταση π.χ. στη μέση και χωρίς δόνηση, όταν είναι σε τσέπη/τσάντα κτλ να πηγαίνει στο max η ένταση (που το κάνει) αλλά να ενεργοποιεί ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και τη δόνηση... έψαξα λίγο στο registry και δεν το βρήκα...αν μπορεί κάποιος να καθοδηγήσει που να κοιτάξω μήπως και το πετύχω θα ήταν τέλεια....

 

Ευχαριστώ!

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση περί θηκών...

Υπάρχει περίπτωση να κάνουν οι θήκες του iphone? pouch wise... στο περίπου...έστω...εφ όσον υπάρχει ποικιλία...λέω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακαλώ για τη βοήθειά σας !!! Έχω βάλει διάφορα cabs από τo πρώτο post λειτουργούν μια χαρά αλλά έχω

ένα θέμα συνδεσης του HD2 με το οικιακό μου wi-fi

Συνδέομαι σε χρόνο dt σε σπίτια φίλων, σε cafe,στο γείτονα αλλά σπίτι μου τίποτα.

Για να βοηθήσω λάβετε υπόψιν 1) δείχνει ότι είμαι συνδεδεμένος κανονικά με το ασύρματο δίκτυό μου, στη πράξη

όμως οποιαδήποτε απόπειρα πλοήγησης αποτυγχάνει

2) το ρούτερ ειναι της otenet to BAUDTEC (χρώμα λευκό αν βοηθάει κάπου). Υποψιάζομαι ότι κάποια ρύθμιση πρέπει να γίνει στο 192.168.1.1

Στη συσκευή τα έχω πειράξει όλα σωστά για αυτό και άλλωστε συνδέομαι κανονικά παντού πλήν του σπιτιού μου. :confused:

 

Μια από τα ίδια και εδώ το BAUDTEC αρνιέται πεισματικά να δώσει access στο HD2 :O Για την ακρίβεια κάνει σύνδεση για 1 sec και μετά το δείχνει πάλι κλειδωμένο. (Έχω δώσει access από το Baudtec στην MAC address του HD2 αλλά και πάλι τίποτα). Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει :blink:

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Tο τηλέφωνο έχει μία ρύθμιση όπου δυναμώνει η ένταση κλήσης όταν το τηλέφωνο είναι σε τσέπη, τσάντα κτλ (φαντάζομαι μέσω του proximity sensor?). Ξέρει κάποιος ή μπορεί να βρει αν μπορούμε πειράζοντας την registry να ενεργοποιεί σε αυτή τη περίπτωση και τη δόνηση?

 

Δηλαδή, ενώ κανονικά το τηλέφωνο είναι σε νορμαλ ρύθμιση, ένταση π.χ. στη μέση και χωρίς δόνηση, όταν είναι σε τσέπη/τσάντα κτλ να πηγαίνει στο max η ένταση (που το κάνει) αλλά να ενεργοποιεί ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και τη δόνηση... έψαξα λίγο στο registry και δεν το βρήκα...αν μπορεί κάποιος να καθοδηγήσει που να κοιτάξω μήπως και το πετύχω θα ήταν τέλεια....

 

Ευχαριστώ!

 

Ειναι πολυ απλο και δε χρειαζεται registry tweak.

Πας sttings-> Sounds & Notifications -> scrollareis και βρισκεις μια επιλογη που λεει λειτουργια τσεπης (δε ξερω στην αγγλικη ρομ πως το εχει)

 

Για οσους βαρεθηκαν το HTC Album για να δεαχειριζονται τις φωτογραφιες τους, κυκλοφορησε ο Resco Photo Manager 7.0.2 ο οποος ειναι εξαιρετικος και το πιο σηματνικο, υποστηριζει multitouch στο HD2!!!!

Μπορειτε να ζουμαρετε με pinch to zoom αλλα και να κανε rotate απλα γυρνοντας τη φωτογραφια με τα δυο δαχτυλα! Φαινεται οτι αρχιζει και εξελισεται το πραγμα!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ απλο και δε χρειαζεται registry tweak.

Πας sttings-> Sounds & Notifications -> scrollareis και βρισκεις μια επιλογη που λεει λειτουργια τσεπης (δε ξερω στην αγγλικη ρομ πως το εχει)

.......

 

Sorry αλλά κατάλαβες τί έγραψα? Έχει καμία σχέση αυτό που ρώτησα με αυτό που έγραψες? :wacko: :wacko:

Για ξαναρίξε ένα διάβασμα και τα λέμε πάλι..... ;)

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησαν τη ROM στο site της HTC.

Μόλις την κατέβασα (WWE) :)

 

ΕΧΕΙ διαφορες με την 1.48?

εχουμε λινκ για τον resco explorer 7.02 γιατι μου βγαζει οτι εχει ληξει.κατι σε *****ed?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις απο εσας που εχετε το HD2,που να ειχε πριν το Hero?Θα ξαναγυρνουσατε πισω στο Hero μετα απο το HD2?Aπο hardware to HD2 ειναι πολυ καλυτερο,τα λειτουργικα πως τα συγκρινετε?
Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά κατάλαβες τί έγραψα? Έχει καμία σχέση αυτό που ρώτησα με αυτό που έγραψες? :wacko: :wacko:

Για ξαναρίξε ένα διάβασμα και τα λέμε πάλι..... ;)

 

Καλα οτι ναναι σου απαντησα! :lol: Το διαβασα φευγαλεα και δε ειδα οτι μιλουσες για τη δονηση. Δε καταλαβα ομως τι θελεις. Θελεις να ενεργοποιειτε η δονηση μονο οταν ειναι στη τσεπη σου?

 

Η αληθεια ειναι οτι οταν το κινητο ειναι πανω σε τραπεζι και χτυπησει με δονηση προκαλει ενα μικρο σεισμο:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΕΧΕΙ διαφορες με την 1.48?

 

Η ίδια είναι.

 

εχουμε λινκ για τον resco explorer 7.02 γιατι μου βγαζει οτι εχει ληξει.κατι σε *****ed?

 

Απαγορεύεται η διακίνηση παράνομου λογισμικού δημόσια στο forum.

 

Η συσκευή θα διατίθεται με ελληνικό μενού χωρίς δυνατότητα αλλαγής στα αγγλικά.

Επιπλέον δεν αναμένεται να κυκλοφορήσει εφαρμογή language switcher λόγω αυξημένων τεχνικών δυσκολιών με τα WM 6.5.

 

Α ωραία! :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα οτι ναναι σου απαντησα! :lol: Το διαβασα φευγαλεα και δε ειδα οτι μιλουσες για τη δονηση. Δε καταλαβα ομως τι θελεις. Θελεις να ενεργοποιειτε η δονηση μονο οταν ειναι στη τσεπη σου?

 

Η αληθεια ειναι οτι οταν το κινητο ειναι πανω σε τραπεζι και χτυπησει με δονηση προκαλει ενα μικρο σεισμο:p

 

Ναι περίπου... αυτό που θέλω είναι ότι όπως ενεργοποιείται η μέγιστη ένταση στη λειτουργία "τσεπης" έτσι μαζί με αυτή τη λειτουργία να ενεργοποιείται και η δόνηση. Μόνο σε αυτή τη περίπτωση...και από μόνη της προφανώς...είμαι σίγουρος πώς θα γίνεται....απλά πρέπει να βρω τον τρόπο.... σε πολλές περιπτώσεις που είμαι σε θορυβώδες περιβάλλον δεν το ακούω το κινητό όταν το έχω στη τσέπη...αυτό θα βοηθούσε πολύ....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

[quote name=vanzelvoul

Για οσους βαρεθηκαν το HTC Album για να δεαχειριζονται τις φωτογραφιες τους, κυκλοφορησε ο Resco Photo Manager 7.0.2 ο οποος ειναι εξαιρετικος και το πιο σηματνικο, υποστηριζει multitouch στο HD2!!!!

Μπορειτε να ζουμαρετε με pinch to zoom αλλα και να κανε rotate απλα γυρνοντας τη φωτογραφια με τα δυο δαχτυλα! Φαινεται οτι αρχιζει και εξελισεται το πραγμα!!!!

 

Μόλις το δοκίμασα,απλά έχουν κάνει καταπληκτική δουλειά.

Μπράβο τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος αν μπορεις να λαβεις και να στειλεις αρχεια μουσικης βιντεο και φωτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος αν μπορεις να λαβεις και να στειλεις αρχεια μουσικης βιντεο και φωτο?

Φυσικά και μπορείς να στείλεις και να λάβεις οτιδήποτε! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα... :)

Ήρθε ο καιρός για να αξιοποιήσω την επιδότηση και ψήνομαι αρκετά να το πάρω.

Έχω ήδη ένα iphone 2G και σκέφτομαι να μην πάω πάλι σε μηλαράκι (μιας και το χρησιμοποιώ ήδη σε ένα 2ο νούμερό μου) και ψήνομαι να "εγκαταλείψω" το c905 για το HD2, διαβάζω πολλά καλά για αυτή τη συσκευή αλλά μια απορία η κάμερά του τι λέει; Γιατί διαβάζω πως είναι μόνο 5mpixel αλλά σαν ποιότητα είναι καλά;

Έχει auto rotate στις φωτογραφίες, σε διάφορες εφαρμογές, video όπως το μηλαράκι ή το satio?

Θα περιμένω απαντήσεις σας και με βλέπω να πηγαίνω το απόγευμα από την Vodafone να το "χτυπήσω"

Thanks!!

VW Polo PoWeR

http://www.vwclub.gr

 

HTC - HD 2

iPhone 2G 16GB 3.0

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H camera του είναι πολύ καλή για windows mobile συσκευή αλλά μέχρι εκεί. Δεν φτάνει την ποιότητα του SE σου. Γενικώς αυτές τις συσκευές δεν τις παίρνει κάποιος για τις φωτογραφικές ικανότητες τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν το συζητώ, αλλά ρωτάω αν βγάζει έστω καλούτσικες φώτο. πχ. το μήλο αν και 2 mpixel έβγαζε καλές φώτο :)

 

Και επειδή ψήνομαι κάργα για το HTCάκι ρωτάω έτσι για να είμαι σίγουρος :)

VW Polo PoWeR

http://www.vwclub.gr

 

HTC - HD 2

iPhone 2G 16GB 3.0

Link to comment
Share on other sites

παιδια ρωταω αν μπορω να λαβω και να στειλω με bluetooth γιατι εχω παρει το hd2 και δεν μ βγαζει επιλογη να στειλω τα αρχεια
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και τo setαρα και τώρα ήρθε η ώρα να το δοκιμάσω. Μέχρι στιγμής πολύ ευχαριστημένος, αλλά δεν έχω συνηθίσει ακόμη το μέγεθός του...

 

Μια ερώτηση...Κάτι έκανα (ή κάποιο από τα προγράμματα που έβαλα) και δεν ενεργοποιείται το "screen saver" όταν κλείνω και ξανα-ανοίγω την οθόνη... Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που μπορώ να ξαναβρώ την ρύθμιση αυτή, γιατί είμαι πολύ ζαλισμένος να το βρω μόνος μου..

 

Ευχαριστώ.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερώτηση...Κάτι έκανα (ή κάποιο από τα προγράμματα που έβαλα) και δεν ενεργοποιείται το "screen saver" όταν κλείνω και ξανα-ανοίγω την οθόνη... Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που μπορώ να ξαναβρώ την ρύθμιση αυτή, γιατί είμαι πολύ ζαλισμένος να το βρω μόνος μου..

 

Εννοείς το lock screen;

 

Κάντο μία φορά χειροκίνητα μόνος σου Start -> Lock και μετά θα κλειδώνει αυτόματα. Αυτό όμως χρειάζεται κάθε φορά μετά από soft reset.

 

Σίγουρα δεν το συζητώ, αλλά ρωτάω αν βγάζει έστω καλούτσικες φώτο. πχ. το μήλο αν και 2 mpixel έβγαζε καλές φώτο :)

 

Και επειδή ψήνομαι κάργα για το HTCάκι ρωτάω έτσι για να είμαι σίγουρος :)

 

Εάν σε ικανοποιεί του iphone, θα σε ικανοποιήσει σίγουρα και σε αυτό.

 

παιδια ρωταω αν μπορω να λαβω και να στειλω με bluetooth γιατι εχω παρει το hd2 και δεν μ βγαζει επιλογη να στειλω τα αρχεια

 

Βάλε το resco explorer και θα μπορείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ρωταω αν μπορω να λαβω και να στειλω με bluetooth γιατι εχω παρει το hd2 και δεν μ βγαζει επιλογη να στειλω τα αρχεια

 

Εαν επιλέξεις ένα αρχείο (επιλογή διαρκείας) με τον file manager των windows

λογικά θα σου βγάλει πρώτη επιλογή αποστολή με bluetooth αλλιώς βάλε τον resco file manager 7.05 που έχει αρκετές επιλογές για αποστολή

Link to comment
Share on other sites

Thanks athanaso77!!

έφυγα... παίρνω το πλαίσιο τηλ. και όπου μου πουν πως το έχουν πάω να το χτυπήσω :)

VW Polo PoWeR

http://www.vwclub.gr

 

HTC - HD 2

iPhone 2G 16GB 3.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι σχεδόν το έχω κλείσω..

Διάβασα αρκετά από τα σχόλια σας, το είδα και απο κοντά

και δηλώνω at least ενθουσιασμένος..

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω σχετικά με την αγορά?

(από vodafone) π.χ ένας κωδικός υπάρχει στην αγορά σχετικά με το λειτουργικό κλπ

ή ότιδήποτε άλλο θέλετε να μου επισημάνετε.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...