Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά παρακαλώ για τη βοήθειά σας !!! Έχω βάλει διάφορα cabs από τo πρώτο post λειτουργούν μια χαρά αλλά έχω

ένα θέμα συνδεσης του HD2 με το οικιακό μου wi-fi

Συνδέομαι σε χρόνο dt σε σπίτια φίλων, σε cafe,στο γείτονα αλλά σπίτι μου τίποτα.

Για να βοηθήσω λάβετε υπόψιν 1) δείχνει ότι είμαι συνδεδεμένος κανονικά με το ασύρματο δίκτυό μου, στη πράξη

όμως οποιαδήποτε απόπειρα πλοήγησης αποτυγχάνει

2) το ρούτερ ειναι της otenet to BAUDTEC (χρώμα λευκό αν βοηθάει κάπου). Υποψιάζομαι ότι κάποια ρύθμιση πρέπει να γίνει στο 192.168.1.1

Στη συσκευή τα έχω πειράξει όλα σωστά για αυτό και άλλωστε συνδέομαι κανονικά παντού πλήν του σπιτιού μου. :confused:

 

Από τη στιγμή που δεν έχεις πρόβλημα πουθενά αλλού είναι μάλλον πρόβλημα του δικτύου σου. Ίσως κάποιο firewall (software ή hardware) που χρησιμοποιείς. Είχα και εγώ κάποια στιγμή πρόβλημα και με το που άλλαξα τις ρυθμίσεις στο Zonealarm συνδέθηκα κανονικά.

Το δίκτυο το "βλεπει" το κινητό;;;

Link to comment
Share on other sites

έκατσα και ξαναπέρασα την ελληνική rom.πέρασα σχεδόν τα πάντα.προγράμματα αλλαγές στη reg κ.λ.π.ούτε κωλύματα ούτε χάσιμο του κλειδώματος ουτε τιποτα.κράτησα όμως για το τέλος το cab Vovichek_Jamrecords_20shcut_m1130.cab.

με το που έκανε επανεκκίνηση είχα χάσει κλείδωμα είχαν εμφανιστεί extra εικονίδια στην έναρξη και το τηλέφωνο στα καλά του καθουμένου έμπαινε σε ημερολόγιο επαφές ξυπνητήρι.ακόμη και μετά την απεγκατάσταση συνέχισε έτσι....:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες σας παρακουλουθω μερες το εχει δει κανεις αυτο http://www.youtube.com/watch?v=27ZCfcIqeIM και κατι ακομα το hd2 με πια ρομ θα ερθει στην ελλαδα;

Το έχουμε δει, είναι μια cooked rom για το Omnia II που έφτιαξε ένας αργεντινός ο rodrigofd και κατάφερε να τρέξει το sence, με κάποια προβλήματα και το πιο σημαντικό με ελεύθερη μνήμη στη συσκευή 20ΜΒ!

Περιμένουμε και βλέπουμε για την rom του HD2!!! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από airwaterdirt Εμφάνιση Μηνύματος

Παιδιά παρακαλώ για τη βοήθειά σας !!! Έχω βάλει διάφορα cabs από τo πρώτο post λειτουργούν μια χαρά αλλά έχω

ένα θέμα συνδεσης του HD2 με το οικιακό μου wi-fi

Συνδέομαι σε χρόνο dt σε σπίτια φίλων, σε cafe,στο γείτονα αλλά σπίτι μου τίποτα.

Για να βοηθήσω λάβετε υπόψιν 1) δείχνει ότι είμαι συνδεδεμένος κανονικά με το ασύρματο δίκτυό μου, στη πράξη

όμως οποιαδήποτε απόπειρα πλοήγησης αποτυγχάνει

2) το ρούτερ ειναι της otenet to BAUDTEC (χρώμα λευκό αν βοηθάει κάπου). Υποψιάζομαι ότι κάποια ρύθμιση πρέπει να γίνει στο 192.168.1.1

Στη συσκευή τα έχω πειράξει όλα σωστά για αυτό και άλλωστε συνδέομαι κανονικά παντού πλήν του σπιτιού μου.

 

μήπως το ασύρματο ρουτερ σου έχει ασφάλεια?

Αν ναι πρέπει να συμπληρώσεις το mac adress της συσκευής σου στην λίστα των συσκευών που μπορούν να έχουν προσβαση στο ιντερνετ από το router σου. Αυτη τη λίστα θα τη βρεις στη σελίδα του router σου. Κάπου λέει wireles. Εκεί είναι και η λιστα.

 

Από τη στιγμή που δεν έχεις πρόβλημα πουθενά αλλού είναι μάλλον πρόβλημα του δικτύου σου. Ίσως κάποιο firewall (software ή hardware) που χρησιμοποιείς. Είχα και εγώ κάποια στιγμή πρόβλημα και με το που άλλαξα τις ρυθμίσεις στο Zonealarm συνδέθηκα κανονικά.

 

Το δοκίμασα αλλά εξακoλουθεί να μου πετάει μούντζες το HD2 και να γελάει. Δοκίμασα επισης restart, reset μόντεμ, έβγαλα το firewall απο το ρούτερ σύμφωνα με την πρόταση της maraki_sse αλλά τίποτα. Εξακολουθεί να μου δείχνει ότι το θηρίο ότι είναι συνδεδεμένο στο οικιακό δίκτυο αλλά με κανένα ίχνος δυνατότητας πλοήγησης. Ευχαριστώ για τη προσπάθεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακαλώ για τη βοήθειά σας !!! Έχω βάλει διάφορα cabs από τo πρώτο post λειτουργούν μια χαρά αλλά έχω

ένα θέμα συνδεσης του HD2 με το οικιακό μου wi-fi

Συνδέομαι σε χρόνο dt σε σπίτια φίλων, σε cafe,στο γείτονα αλλά σπίτι μου τίποτα.

Για να βοηθήσω λάβετε υπόψιν 1) δείχνει ότι είμαι συνδεδεμένος κανονικά με το ασύρματο δίκτυό μου, στη πράξη

όμως οποιαδήποτε απόπειρα πλοήγησης αποτυγχάνει

2) το ρούτερ ειναι της otenet to BAUDTEC (χρώμα λευκό αν βοηθάει κάπου). Υποψιάζομαι ότι κάποια ρύθμιση πρέπει να γίνει στο 192.168.1.1

Στη συσκευή τα έχω πειράξει όλα σωστά για αυτό και άλλωστε συνδέομαι κανονικά παντού πλήν του σπιτιού μου. :confused:

 

Για να δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο πρέπει να έχει πάρει κάποια διεύθυνση. Μπορείς να δεις στο WIFI ->advanced την διεύθυνση εάν είναι του τύπου 169... αντί 192.168.1.χχ;

Link to comment
Share on other sites

Για να δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο πρέπει να έχει πάρει κάποια διεύθυνση. Μπορείς να δεις στο WIFI ->advanced την διεύθυνση εάν είναι του τύπου 169... αντί 192.168.1.χχ;

 

Τάκη η IP είναι της μορφής 169.254.91_ _ _ κα βρίσκεται κάτω απο τη μάσκα MAC

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και κατι ακομα το hd2 με πια ρομ θα ερθει στην ελλαδα;

 

Με μεταγενέστερη έκδοση της official που έχει ήδη κυκλοφορήσει.

 

Τάκη η IP είναι της μορφής 169.254.91_ _ _ κα βρίσκεται κάτω απο τη μάσκα MAC

Ευχαριστώ...

 

Αν θες γράψε με κανονικά μαύρα γράμματα όπως όλος ο κόσμος εδώ μέσα. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εάν ο καθένας διάλεγε και από ένα χρώμα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω δίλημμα ποιο απο τα 2 να διαλέξω. Το ΗD 2 or Touch Pro 2? Tα βρίσκω σε αγγλική ιστοσελίδα 550 & 500 euro αντίστοιχα τελική τιμή μαζί με μεταφορικά εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το e-mail παιδιά ..

μια δεν είχε ήχο ειδοποίησης

μετά αυτό διορθώθηκε αφού πέρασε 2 φορές το "FIX"

μετά δεν μπορούσα να στείλω e-mail

μετα δεν μπορούσα να λάβω e-mail

μετά απο πολλές ώρες και πολλές προσπάθειες

και αφου τσεκαρισα όλες μια μια τις ρυθμίσεις

και αφού διέγραψα και δημιούργησα το λογαριασμό e-mail

πάνω από 10 φορές και διαπίστωσα ότι

δεν έχω κάνει λάθος στις καταχωρήσεις τελικά έστειλα και έλαβα e-mail

....όμως μετα δεν μπορούσα να τα ανοίξω μέσα από το manila

Μόνο μέσα από τα windows.

(με διπλό clik δεν ανοίγει τα μηνύματα στο manila)

(ενημερώνω ότι δεν πείραξα τίποτα απο ρυθμίσεις συσκευής )

ότι έγινε ήταν μετά την αναβάθμιση της Αγγλικής Rom

και γενικότερα μπορεί το τηλέφωνο να έγινε πιό γρήγορο αλλά όλο κρασάρει

έλεος κουράστικα και προχορώ πλέον σε Hard Reset

αμα δεν επανέλθει...θα βάλω ξανά την προηγούμενη rom.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να με βοηθήσετε με τα εξής προβλήματα/απορίες?

 

1) πώς θα κάνω τα contacts μου να κάνουν flip σαν καρτελιτσες με φώτο και όχι σαν λίστα?

2) πως μπορώ να επεξεργαστώ μία φωτογραφία που έχω στο κινητό (όπως το να την περιστρέψω ή να κάνω crop)?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πάει τσάμπα το hard reset !!!!

Και μετά το reset όλα καλά που λέτε , το δοκίμασα πρώτο.

το e-mail δούλευε κανονικά.!

.... μετά όμως τα πρώτα cab πάλι τα ίδια. (κάνω double clik) πάνω σε ένα μαιλ στο Μανίλα και δεν ανοίγει τίποτα λέμε!!!!,

κάποια εγκατάσταση κάνει την ζημία.

παραθέτω τι έχω βάλει ως τώρα και μέχρι να βρω τι φταίει δεν προχωράω.

1. Touch X reset and wifi

2. Smaberg White 1 persent battery

3. panosha-jolas Wheather cities GR

4.tipistri Gr-EN HD2 KEYBOARD 160

5. Duttys Task Manager 2.1.19183631

6.PHM Registry Editor

 

Τώρα και κουράστηκα και τσατίστηκα !!

Αύριο κάνω πάλι Hard reset και δοκιμάζω ένα , ένα να δώ τι παίζει τελικά.

....

εκτός και αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πάει τσάμπα το hard reset !!!!

Και μετά το reset όλα καλά που λέτε , το δοκίμασα πρώτο.

το e-mail δούλευε κανονικά.!

.... μετά όμως τα πρώτα cab πάλι τα ίδια. (κάνω double clik) πάνω σε ένα μαιλ στο Μανίλα και δεν ανοίγει τίποτα λέμε!!!!,

κάποια εγκατάσταση κάνει την ζημία.

παραθέτω τι έχω βάλει ως τώρα και μέχρι να βρω τι φταίει δεν προχωράω.

1. Touch X reset and wifi

2. Smaberg White 1 persent battery

3. panosha-jolas Wheather cities GR

4.tipistri Gr-EN HD2 KEYBOARD 160

5. Duttys Task Manager 2.1.19183631

6.PHM Registry Editor

 

Τώρα και κουράστηκα και τσατίστηκα !!

Αύριο κάνω πάλι Hard reset και δοκιμάζω ένα , ένα να δώ τι παίζει τελικά.

....

εκτός και αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο.

 

4.tipistri Gr-EN HD2 KEYBOARD 160

5. Duttys Task Manager 2.1.19183631

6.PHM Registry Editor

αυτα δοκιμασμενα δεν δημιουργουν καποιο προβλημα. τα υπολοιπα δεν τα εχω βαλει και δεν θα τα βαλω.

Ρε παιδια ειμαι ο μονος που δεν εχω bugs ή μου φενεται ?

εγω εχω βαλει τα εξης στην 1.48 ελληνικη

resco registry add-inn

CCa-panosha skin TouchOff W_VGA

Duttys Task Manager 2.1.191183631

Microsoft .NET CF 3.5

Spikes_MicNeo_TaskBar_Varient_1_v2

NetRipper TorchButton

Walter Dienstleistungen Zoomer

kplr Manila - stop watch animation

htcAddicts - cleanRAM

Burr Oak Software pTravelAlarm

SK Software SKTools

Chainfire HD2 3D Driver Patch

AM Slider trasparente con corniceSen...

BiGnAdAd Sense-RemoverCarrier-TopBar

BiGnAdAd TrasparenteBottomCurtain

-Orologio Trasparente Antonio_Sense...

Spb Backup

Ranster LEO Add taskmgr&games icn

Resco Explorer

κανενα bug ακομα σε τιποτα...

ελπιζω να βοηθησω μερικους να αποφασισουν τι θα βαλουν...;)

 

ααα...απο οτι βλεπω τις εκατοστησαμε τισ σελιδες...χρονια μας πολλα...αντε να τις χιλιασουμε

Link to comment
Share on other sites

forisp2004

το Spb Backup σου δουλεύει κανονικά??μπόρεσες να επαναφέρεις με κρατημένο Backup?είχα πάρει και από την παλιά αγγλική 1.43.405.1 και την ελληνική 1.48.482.2 Backup αλλα δυστυχώς δεν μπόρεσε να το τρέξει...μου έβγαζε συνεχεια σφάλμα device.exe...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το spb backup δουλεύει κανονικά. Σε συμβουλεύω να δοκιμάσεις την πρόσφατη έκδοση 2.1.0 εάν δεν το έχεις κάνεί ήδη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το spb backup δουλεύει κανονικά. Σε συμβουλεύω να δοκιμάσεις την πρόσφατη έκδοση 2.1.0 εάν δεν το έχεις κάνεί ήδη.

 

Γιαννη στα 6.5 εμενα δεν μου επανεφερε σωστα backup...χρησιμοποιω για ποιο σιγουρα την τελευταια εκδοση του sprite..ειναι πιο αξιοπιστο στα 6.5 :)

 

μπορει καποιος να μου ανεβασει τα θεματα του λεο?

ειναι μεσα στον φακελο windows σε μορφη .cab :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχω κρατησει backup αλλα οπως ειπα και πιο πανω κανενα προβλημα ακομα...αρα προς το παρον δεν το εχω δοκιμασει να δω εαν κανει επαναφορα σωστη...:worry:
Link to comment
Share on other sites

τελικά κατάφερα και την γρατσούνισα την οθόνη και ούτε κατάλαβα πως έκανε μια πολύ μικρή "γραστουνια" αριστερά στη μέση περίπου. και τελικά του παρήγγειλα κάλυμμα οθόνης
Link to comment
Share on other sites

Το spb backup δουλεύει κανονικά. Σε συμβουλεύω να δοκιμάσεις την πρόσφατη έκδοση 2.1.0 εάν δεν το έχεις κάνεί ήδη.

αυτήν έχω και δεν μου επαναφέρει σωστά

Γιαννη στα 6.5 εμενα δεν μου επανεφερε σωστα backup...χρησιμοποιω για ποιο σιγουρα την τελευταια εκδοση του sprite..ειναι πιο αξιοπιστο στα 6.5 :)

δημήτρη έβαλα την 6.5.5.αυτή δεν είναι η τελευταία??θεωρούσα τόσα χρονια της spb πιο εύχρηστη αλλα και η sprite δεν είναι άσχημη:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτήν έχω και δεν μου επαναφέρει σωστά

 

δημήτρη έβαλα την 6.5.5.αυτή δεν είναι η τελευταία??θεωρούσα τόσα χρονια της spb πιο εύχρηστη αλλα και η sprite δεν είναι άσχημη:)

 

 

Ναι Κωστη αυτη ειναι!

Και εγω συνεχεια spb χρησιμοποιουσα μεχρι την ελευση των 6.5....

Εκει οι υπαρχουσες εκδοσεις του spb backup δεν δουλευουν .. Και το εχω αγορασει.. Τους ειχα στειλει μειλ για αυτο και ακομη δεν εχουν βγαλει κατι καινουριο.

 

Το sprite backup παντα το ειχα απλα σαν εναλλακτικη λυση για οπου δεν μου δουλευε το αλλο .. Τωρα ομως ειναι το μοναδικο που δουλευει σωστα!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικά κατάφερα και την γρατσούνισα την οθόνη και ούτε κατάλαβα πως έκανε μια πολύ μικρή "γραστουνια" αριστερά στη μέση περίπου. και τελικά του παρήγγειλα κάλυμμα οθόνης

 

Πως τα κατάφερες; Σίγουρα είναι γρατσουνιά; Ελπίζω να μην το μπερδεύεις με τις εσωτερικές γραμμές που κάνει η οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι γρατζουνια θελει πολυ προσπαθεια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πάει τσάμπα το hard reset !!!!

Και μετά το reset όλα καλά που λέτε , το δοκίμασα πρώτο.

το e-mail δούλευε κανονικά.!

.... μετά όμως τα πρώτα cab πάλι τα ίδια. (κάνω double clik) πάνω σε ένα μαιλ στο Μανίλα και δεν ανοίγει τίποτα λέμε!!!!,

κάποια εγκατάσταση κάνει την ζημία.

παραθέτω τι έχω βάλει ως τώρα και μέχρι να βρω τι φταίει δεν προχωράω.

1. Touch X reset and wifi

2. Smaberg White 1 persent battery

3. panosha-jolas Wheather cities GR

4.tipistri Gr-EN HD2 KEYBOARD 160

5. Duttys Task Manager 2.1.19183631

6.PHM Registry Editor

 

Τώρα και κουράστηκα και τσατίστηκα !!

Αύριο κάνω πάλι Hard reset και δοκιμάζω ένα , ένα να δώ τι παίζει τελικά.

....

εκτός και αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο.

 

Μετά από πολλές δοκιμές τελικά το πρόβλημα αρχίζει όταν κάνω αλλαγή της γλώσσας από Αγγλικά σε Ελληνικά (408--->409) εκεί κολλάει το ε-μαιλ και το μανιλα δεν με αφήνει με double clik να δω το μήνυμα.!!!

έχει κανείς Λύση ? η το ίδιο πρόβλημα ?

αν όχι θα ξανακατεβάσω την νέα Rom θα την ξαναπεράσω .θα ξανακανω hard reset και ΄...... ότι πει ο Θεός....

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Πως τα κατάφερες; Σίγουρα είναι γρατσουνιά; Ελπίζω να μην το μπερδεύεις με τις εσωτερικές γραμμές που κάνει η οθόνη.

 

είναι παρα πολύ μικρή στην αριστερή μεριά τις οθόνης δεν είναι η γραμμές που έχει εσωτερικά η οθόνη και ούτε κατάλαβα πως έγινε μάλλον πρέπει να έγινε με τα κλειδιά του αυτοκινητου που τα έβαλα στη τσέπη του μπουφάν εχθές μαζί με το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...