Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To iphone 4 τι καλύτερο έχει από το Xperia x10?Γιατί ακούω πολύ ντόρο τελευταία και επειδή δεν ασχολούμαι και πολύ ήθελα να ρωτήσω.Εγώ το xperia έχω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα!!!ξερυμε αν αυτα τα ακουστικα ειναι συμβατα με το Χ10????

 

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/mh907?cc=gr&lc=el

 

γιατι δεν μπορω να κατεβασω αυτη την εφαρμογη??

 

http://www.appbrain.com/app/com.adobe.flashplayer

 

Παιδια κατι εκανα στο τηλεφωνο κ εχασα τα ΠΑΝΤΑ μεσα απο αυτη την σελιδα μπορω να περασω τις εφαρμογες που ειχα?

 

http://www.appbrain.com/apps/hot/

 

α) Για τα ακουστικά δεν γνωρίζω , αλλά βάσει αυτών που βλέπω στο site μάλλον όχι. Μάλλον προορίζονται για τα SE Dump phones όπως Κ810i κλπ. όπως δείχνει από κάτω.

 

β) Η εφαρμογή αυτή που προσπαθείς να εγκαταστήσεις απαιτεί Android 2.2 εσύ έχεις 1.6!

 

γ) Από αυτή τη διεύθυνση που μας δείχνεις όχι. Από εδώ όμως που είναι η τελευταία διεύθυνση που μου έδωσες εμένα όταν κοίταζα τα apps σου για να δω ποιο τραβάει μπαταρία θα μπορέσεις να επαναφέρεις τις εφαρμογές τις οποίες έκανες συγχρονισμό μέχρι την τελευταία φορά που χρησιμοποίησες την εφαρμογή (βασική προϋπόθεση ο συγχρονισμός) , απλά πατώντας την επιλογή "Perform Installs" από την εφαρμογή Appbrain στο κινητό σου!

Link to comment
Share on other sites

α) Για τα ακουστικά δεν γνωρίζω , αλλά βάσει αυτών που βλέπω στο site μάλλον όχι. Μάλλον προορίζονται για τα SE Dump phones όπως Κ810i κλπ. όπως δείχνει από κάτω.

 

β) Η εφαρμογή αυτή που προσπαθείς να εγκαταστήσεις απαιτεί Android 2.2 εσύ έχεις 1.6!

 

γ) Από αυτή τη διεύθυνση που μας δείχνεις όχι. Από εδώ όμως που είναι η τελευταία διεύθυνση που μου έδωσες εμένα όταν κοίταζα τα apps σου για να δω ποιο τραβάει μπαταρία θα μπορέσεις να επαναφέρεις τις εφαρμογές τις οποίες έκανες συγχρονισμό μέχρι την τελευταία φορά που χρησιμοποίησες την εφαρμογή (βασική προϋπόθεση ο συγχρονισμός) , απλά πατώντας την επιλογή "Perform Installs" από την εφαρμογή Appbrain στο κινητό σου!

 

Στο τσακ ειμαι να το σπασω..θα το δοκιμασω κ θα σου πω!!!ευχαριστω πολυ κ παλι!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να βρω ένα βίντεο που πέρασα από το ps3 στο xperia με usb και δεν το εμφανίζει στο mediascape?

 

Ok.Μάλλον θέλει ειδικό player!

Edited by Eosphoros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω μπορουμε στο πληκτρολογιο των κλησεων να βαλουμε στους αριθμους 1,2,3,....9 καποια τηλεφωνα για γρηγορες κλησεις αν ναι πως ? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

 

να και μια “επισημη“ ανακοινωση. υπομονη μεχρι τοτε για να βγει αληθηνη..

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται αυτό, αλλά μπορείς πατώντας πάνω στην home screen να βάλεις εικονίδια ώστε να τα καλείς με ένα κλικ. Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...θα ήθελα να με βοηθησετε σε κατι αν μπορείτε..πηρα πριν λιγες μέρεσ το xperia10 και ψαχνω να βρω navigator και δεν μπορω να βρω πουθενα..κατεβασα το navigon απο το app αλλα και αυτο δουλευει μεσω ιντερνετ...μπορειτε να μου πειτε μια αξιοπιστη σελιδα να κατεβασω ενα καλο navigator που να δουλευει μονο με δορυφορους gps και να με βοηθησετε λίγο στην εγκατασταση?ευχαριστω προκαταβολικα.....
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...θα ήθελα να με βοηθησετε σε κατι αν μπορείτε..πηρα πριν λιγες μέρεσ το xperia10 και ψαχνω να βρω navigator και δεν μπορω να βρω πουθενα..κατεβασα το navigon απο το app αλλα και αυτο δουλευει μεσω ιντερνετ...μπορειτε να μου πειτε μια αξιοπιστη σελιδα να κατεβασω ενα καλο navigator που να δουλευει μονο με δορυφορους gps και να με βοηθησετε λίγο στην εγκατασταση?ευχαριστω προκαταβολικα.....

 

Κατ' αρχάς , κανένα Navigator από τα γνωστά που κυκλοφορούν (όπως επίσης και το Navigon που κατέβασες) δεν χρειάζεται σύνδεση στο Internet για να λειτουργήσει , παρά μόνο για να κατεβάσει τους χάρτες της εκάστοτε περιοχής που χρειάζεται.

 

Τώρα εγώ προσωπικά συστήνω το coPilot. Γενικά δεν μπορείς να βρεις ολόκληρες εκδόσεις από Navigators εκτός φυσικά και αν τις πληρώσεις μέσω Market. Θα σου στείλω ένα pm με διάφορες άλλες απαραίτητες πληροφορίες , για το τι μπορείς να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Guys εχτές το βράδυ αποκοιμήθηκα παίζοντας ένα παιχνιδάκι στο κινητό μου.

 

Σήμερα το original gesture του ξεκλειδώματος οθόνης έγινε vertically mirrored (ξεκινάει από κάτω δεξιά και καταλήγει στο αριστερό μέσο της οθόνης).

 

Είναι θέμα ρύθμισης? Σκέφτομαι μήπως στον ύπνο μου πατήθηκε η οθόνη και έκανα καμιά ρύθμιση χωρίς να το καταλάβω (αν και το πρωί η οθόνη βρισκόταν ακόμη στο παιχνίδι).

 

Έκανα restart, και συνεχίζει να είναι mirrored. WTF? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πιάστο από το πάνω μέρος και σύρε το προς τα δεξιά.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω μπορουμε στο πληκτρολογιο των κλησεων να βαλουμε στους αριθμους 1,2,3,....9 καποια τηλεφωνα για γρηγορες κλησεις αν ναι πως ? ευχαριστω

 

Αυτό που ψάχνεις είναι μία Speed Dial εφαρμογή και υπάρχουν αρκετές στο market.

Δεν έχω δοκιμάσει κάποια για να σου πω αλλά το έψαξα και υπάρχουν.

Για παράδειγμα δες αυτή και αυτή. Φυσικά έχει και άλλες.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Μολις πηρα κι εγω το τηλεφωνο στα χερια μου.. Ομορφο..

Δεν ξερω απο που να ξεκινησω. Θα κανω πρωτα μια αναβαθμιση και μετα βλεπουμε. Θα επανελθω με ερωτησεις σιγουρα...

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Μολις πηρα κι εγω το τηλεφωνο στα χερια μου.. Ομορφο..

Δεν ξερω απο που να ξεκινησω. Θα κανω πρωτα μια αναβαθμιση και μετα βλεπουμε. Θα επανελθω με ερωτησεις σιγουρα...

 

Καλοριζικο φιλε μου (:oops: μολις ειδα οτι εισαι φιλη :lol:). Πριν πελαγωσεις ριξε μια ματια εδω:

Sony Ericsson X10i/X10 mini/X10 mini pro FAQ

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω renesis. Σ'αυτο το σημειο πρεπει να συμπληρωσω οτι διαβασα και τις 175 σελιδες !!!! ετσι θεωρω οτι ειμαι σχετικα ενημερωμενη. Το προβλημα που μαλλον αντιμετωπιζω τωρα ειναι οτι στις επαφες μου λεει "ο αριθμος μου : η καρτα sim δεν ειναι διαθεσιμη". Ειναι αυτο κακο? Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω renesis. Σ'αυτο το σημειο πρεπει να συμπληρωσω οτι διαβασα και τις 175 σελιδες !!!! ετσι θεωρω οτι ειμαι σχετικα ενημερωμενη. Το προβλημα που μαλλον αντιμετωπιζω τωρα ειναι οτι στις επαφες μου λεει "ο αριθμος μου : η καρτα sim δεν ειναι διαθεσιμη". Ειναι αυτο κακο?

 

Και σε μένα το ίδιο γιατί άραγε???

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω renesis. Σ'αυτο το σημειο πρεπει να συμπληρωσω οτι διαβασα και τις 175 σελιδες !!!! ετσι θεωρω οτι ειμαι σχετικα ενημερωμενη. Το προβλημα που μαλλον αντιμετωπιζω τωρα ειναι οτι στις επαφες μου λεει "ο αριθμος μου : η καρτα sim δεν ειναι διαθεσιμη". Ειναι αυτο κακο?

 

Και σε μένα το ίδιο γιατί άραγε???

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

Έτσι είναι σε όλους κορίτσια, μην ανησυχείτε δεν είναι κάποιο πρόβλημα.

Απλά εάν θέλεις δηλώνεις εκεί τα προσωπικά σου στοιχεία, τηλ, φωτογραφία κτλ για να είναι εμφανή και διαθέσιμα σε όλες τις εφαρμογές που μπορεί να τα χρειαστείς, μηνύματα, facebook κτλ.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Μολις περασα μερικες εφαρμογες αναμεσα τους και το Astro file manager. Εχτες στην καρτα μνημης ειχα περασει mp3 κομματια και διαφορες φωτο. Αυτες ομως δεν εμφανιζονται στον Αστρο. Πρεπει να τα ξαναπερασω? Επίσης περασα και το adw launcher (donut) αλλα μεσα στις εφαρμογες δεν το βρισκω.

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Δεν ξερω αν εχει ξαναναφερθει, αλλα διαβασα σε ενα post της Sony Ericsson UK στο Τwitter πως περιμενουν να αρχισει η διανομη της αναβαθμισης του κινητου μας σε Android 2.1 τελικα και οχι σε 2.2 μεχρι τελη Σεπτεμβριου το αργοτερο! :D

http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Δεν ξερω αν εχει ξαναναφερθει, αλλα διαβασα σε ενα post της Sony Ericsson UK στο Τwitter πως περιμενουν να αρχισει η διανομη της αναβαθμισης του κινητου μας σε Android 2.1 τελικα και οχι σε 2.2 μεχρι τελη Σεπτεμβριου το αργοτερο! :D

 

Άντε να δούμε...

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...