Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναβει μονιμα αναλογα στο χρωμα που θα επιλεξεις εσυ...

Βρήκα από τις ρυθμίσεις μπορείς να επιλέξεις και να αναβοσβήνει.....ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ χαιρομαι παντως που ακουω πολλους απο εσας να ειστε ευχαριστημενοι με την μπαταρια....

Δεν συμμεριζομαι τα συναισθηματα σας (Ακου εκει τρεις μερες!:blink::worry:) ομως καθως εφυγα για Αμστερνταμ με 3 μπαταριες και , ωω θεοι , χρησιμοποιησα και τις 3 μεσα σε μια μερα! :wacko:

Ειμαι μαμα R16 με ενα καρο εφαρμογες εκτος απο widgets wheather battery kai task killers.

Βεβαια ειχα ανοιχτα στο αεροπλανο GPS 2 google Earth , my tracks , geotagging camera , GPS TEST (φοβερο) .... αλλα ουτε 5 ωρες ρε γμτ?:X

 

Μολις γυρισω ελλαδα θα φαει ενα ωραιο Firmware update να ισιωσει και προσεχτικα installs...

 

WICKED!!!!

Open Spot : H Google σας βρίσκει ελεύθερη θέση στάθμευσης

Google

 

 

Μια νέα εφαρμογή κυκλοφόρησε πριν λίγη ώρα η Google για Android συσκευές με την οποία μπορείτε να βρείτε (θεωρητικά) ελεύθερη θέση στάθμευσης στη περιοχή που ενδιαφέρεστε.

 

Το Open Spot βασίζεται στη συνεργασία και την καλή διάθεση των χρηστών του οι οποίοι με το πάτημα ενός πλήκτρου, ενημερώνουν την εφαρμογή ότι ελευθερώνεται μια θέση στάθμευσης από το σημείο που αναχωρούν ή ότι εντόπισαν μια ελεύθερη θέση.

 

Θα το περασω μολις βρω free wifi...Για ελλαδα σιγα και μην υποστηριζεται .... εδω καλα καλα δεν εχουμε street view ....Αλλα μιας και ειμαι στην προχω-Ολλανδια θα το δοκιμασω.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα απο 016 με την αναβαθμιση πηγε σε 023 και ειναι ταχυτατο και

η μπαταρια εχει βελτιωθει σημαντικα.

Ειμαι πραγματικα ευχαριστημενος απο την αναβαθμιση και κυριως που εγινε ταχυτατο,

γιατι πραγματικα ειχα απογοητευτει οταν το ειχα πρωτοπαρει...

http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τελικα ειναι τοσο μεγαλο προβλημα το ακουστικο?με τις αναβαθμισεις βελτιωνεται η οχι?επειδη ενδιαφερωμαι να το παρω μπορει καποιος να μου πει για το ακουστικο?thanks!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηρα πριν δυο μερες και εγω το Χ10 αλλα δεν εχω καταφερει τιποτα

Καταρχας προσπαθω να στειλω μεσω bluetooth τις επαφες μου απο αλλο κινητο αλλα οταν δεν τις παιρνει με τιποτα επιπλεον δεν μπορω να αποθηκευσω το μαιλ μου και παρολο που τα κανω ολλα σωστα μου λεει λαθος κωδικος

Υπαρχει καποιο προβλημα με την εκδοση που εχω

Μεσω Wifi δε μου κανει καποια επιπλεον αναβαθμιση

Εχω

Εκδοση FIRMWARE 1.6

Εκδοση KERNEL 2.6.29

αριθμος Εκδοσης 1.0.Α.1.37

 

Επειδη ειναι το πρωτο ανδροιντ κινητο αν θελετε να ειστε λιγο πιο αναλυτικοι

εχω διαβασει γυρω στις 10-15 σελιδες ποστ αλλα δεν βρισκω κατι

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,παιδιά χρειάζομαι μια βοήθεια εδώ πέρα.Αγόρασα το κινητό και πήγα να κάνω αναβάθμιση μέσω του PC Companion,όμως λίγο πριν ολοκληρωθεί η εγκατάσταση μου κόλλησε και έκλεισα την εφαρμογή.Όμως,από τότε όταν πάω να κάνω αναβάθμιση με το companion μου βγάζει σφάλμα την ώρα που εγκαθιστά.

 

Επίσης,με το SEUS που προσπάθησα να αναβαθμίσω όταν πρέπει να κλείσω το κινητό μου κάνει restart ο υπολογιστής,αλλά αυτό μου γίνεται γενικά όταν αποσυνδέω usb και ακόμα δεν έχω βρει λύση.Οπότε ούτε και από εκεί μπορώ να κάνω αναβάθμιση.

 

Στο κινητό, ίντερνετ πέρα από το wifi δεν έχω καταφέρει να λειτουργήσω.Μάλλον πρέπει να βάλω ρυθμίσεις στο APN,γιατί αυτόματα δεν μου έχει περάσει τίποτα.

 

Έκανα reset στις εργοστασιακές ρυθμίσεις,αλλά τίποτα.

 

Καμιά ιδέα;Εκεί που είναι το Apn εσάς είναι κενό;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τελικα ειναι τοσο μεγαλο προβλημα το ακουστικο?με τις αναβαθμισεις βελτιωνεται η οχι?επειδη ενδιαφερωμαι να το παρω μπορει καποιος να μου πει για το ακουστικο?thanks!

 

Προσωπικά δεν είχα μέχρι τώρα ιδιαίτερο πρόβλημα στις κλήσεις, αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται στους χώρους που μίλησα και δεν είχανε πολύ φασαρία, στο πως το κρατάω ή και ακόμη στα αυτιά μου!

Εξαρτάται από το άτομο πιστεύω και τι έχει συνηθίσει.

Πάντως το σίγουρο είναι πως αυτή η αναβάθμιση δεν άλλαξε κάτι σε αυτό το θέμα και πως συγκριτικά με άλλα τηλέφωνα είναι πιο χαμηλός ο ήχος.

 

Καλησπερα πηρα πριν δυο μερες και εγω το Χ10 αλλα δεν εχω καταφερει τιποτα

Καταρχας προσπαθω να στειλω μεσω bluetooth τις επαφες μου απο αλλο κινητο αλλα οταν δεν τις παιρνει με τιποτα επιπλεον δεν μπορω να αποθηκευσω το μαιλ μου και παρολο που τα κανω ολλα σωστα μου λεει λαθος κωδικος

Υπαρχει καποιο προβλημα με την εκδοση που εχω

Μεσω Wifi δε μου κανει καποια επιπλεον αναβαθμιση

Εχω

Εκδοση FIRMWARE 1.6

Εκδοση KERNEL 2.6.29

αριθμος Εκδοσης 1.0.Α.1.37

 

Επειδη ειναι το πρωτο ανδροιντ κινητο αν θελετε να ειστε λιγο πιο αναλυτικοι

εχω διαβασει γυρω στις 10-15 σελιδες ποστ αλλα δεν βρισκω κατι

Ευχαριστω

 

Εξαρτάται από ποιας μάρκας κινητό, τι είδος είναι αυτό και διάφορα άλλα.

Εάν έχει την δυνατότητα το άλλο κινητό σώσε τις επαφές εκεί δημιουργώντας κάποιο αρχείο ".vcf" μετέφερε το στο x10 και κάνε προσθήκη από το αρχείο.

 

Μήπως χρησιμοποιείς κάποιο χαρακτήρα από άλλη γλώσσα στο πληκτρολόγιο?

(Περισσότερες λεπτομέρειες για περισσότερη βοήθεια!)

 

Δοκίμασε μέσω Sony Ericsson Update Service. Το βρίσκεις εδώ στο site της SE.

 

Λοιπόν,παιδιά χρειάζομαι μια βοήθεια εδώ πέρα.Αγόρασα το κινητό και πήγα να κάνω αναβάθμιση μέσω του PC Companion,όμως λίγο πριν ολοκληρωθεί η εγκατάσταση μου κόλλησε και έκλεισα την εφαρμογή.Όμως,από τότε όταν πάω να κάνω αναβάθμιση με το companion μου βγάζει σφάλμα την ώρα που εγκαθιστά.

 

Επίσης,με το SEUS που προσπάθησα να αναβαθμίσω όταν πρέπει να κλείσω το κινητό μου κάνει restart ο υπολογιστής,αλλά αυτό μου γίνεται γενικά όταν αποσυνδέω usb και ακόμα δεν έχω βρει λύση.Οπότε ούτε και από εκεί μπορώ να κάνω αναβάθμιση.

 

Στο κινητό, ίντερνετ πέρα από το wifi δεν έχω καταφέρει να λειτουργήσω.Μάλλον πρέπει να βάλω ρυθμίσεις στο APN,γιατί αυτόματα δεν μου έχει περάσει τίποτα.

 

Έκανα reset στις εργοστασιακές ρυθμίσεις,αλλά τίποτα.

 

Καμιά ιδέα;Εκεί που είναι το Apn εσάς είναι κενό;

 

Τι εννοείς "όταν πρέπει να κλείσω το κινητό"?

Η διαδικασία είναι κλείνουμε το κινητό, βγάζουμε για λίγο την μπαταρία και την ξαναβάζουμε και κρατώντας πατημένο το δεξί πλήκτρο τότε συνδέουμε το κινητό με το usb και ακολουθούμε τις υπόλοιπες οδηγίες από το πρόγραμμα.

Δεν υπάρχει σε κανένα σημείο το "κλείνουμε το κινητό" ενώ το έχουμε συνδεδεμένο.

 

Όταν προτοέβαλες την SIM δεν σου ζήτησε να περάσει τις ρυθμίσεις το ίδιο το κινητό?

Εάν όχι τότε πιθανών η κάρτα σου να είναι παλιά. Μπορείς όμως να τις περάσει και χειροκίνητα ή και από το site της SE.

Εάν έχεις Wind σε κάποιες σελίδες πιο πίσω είχα παραθέσει ρυθμίσεις για χειροκίνητη εισαγωγή ρυθμίσεων για το ίντερνετ.

Edit

Να εδώ!

Edited by double_k
Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ XPERIA X10 ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΔΙΠΛΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ FR(ΓΑΛΛΙΚΟ)ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ UPDATE?helpppppp

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ XPERIA X10 ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΔΙΠΛΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ FR(ΓΑΛΛΙΚΟ)ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ UPDATE?helpppppp

 

Μπορεί ναι, εάν δεν έχει βγει ακόμη η νέα έκδοση για Γαλλία τότε αυτό θα είναι.

Περίμενε μερικές μέρες.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΑΠΟ ΤΟ UPDATE SERVICE,ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΑΠΟ ΤΟ UPDATE SERVICE,ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?

 

Αν εννοείς για να το κάνεις να είναι σαν από EL τότε όχι δεν θα αλλάξει.

Γαλλία είναι αυτή, μέσα στην εβδομάδα θα βγει και για εκεί, μην βιάζεσαι.

 

Και προσπάθησε να γράφεις με μικρά γιατί τώρα είναι σαν να φωνάζεις!

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει τροπος να γινει EL?γιατι εχει κατι εικονιδια γαλλικα που δεν βγαινουν με το unistaller.
Link to comment
Share on other sites

badboy1981,τι έκδοση έχεις;

 

R1FA014:worry::worry::worry::worry::worry:

 

εμένα μονο FR γράφει

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει τροπος να γινει EL?γιατι εχει κατι εικονιδια γαλλικα που δεν βγαινουν με το unistaller.

 

Κάνε την διαδικασία μέσω SEUS εάν δεν την έχεις κάνει και δες τι θα σου πει.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαιρομαι παντως που ακουω πολλους απο εσας να ειστε ευχαριστημενοι με την μπαταρια....

Δεν συμμεριζομαι τα συναισθηματα σας (Ακου εκει τρεις μερες!:blink::worry:) ομως καθως εφυγα για Αμστερνταμ με 3 μπαταριες και , ωω θεοι , χρησιμοποιησα και τις 3 μεσα σε μια μερα! :wacko:

Ειμαι μαμα R16 με ενα καρο εφαρμογες εκτος απο widgets wheather battery kai task killers.

Βεβαια ειχα ανοιχτα στο αεροπλανο GPS 2 google Earth , my tracks , geotagging camera , GPS TEST (φοβερο) .... αλλα ουτε 5 ωρες ρε γμτ?:X

 

Μολις γυρισω ελλαδα θα φαει ενα ωραιο Firmware update να ισιωσει και προσεχτικα installs...

Εχμ, google earth πως ειχες,αφου ειναι 1.6 η συσκευη και δεν υποστηριζεται απο την εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να έχει βγει νεότερη έκδοση.Πάντως,ούτε και εγώ μπορώ να κάνω αναβάθμιση,αλλά μάλλον φταίω εγώ.Και εγώ την R1FA014 έχω και μου βγάζει σφάλμα όταν κάνω update.Μέσω wifi πως κάνεις αναβάθμιση;Στο site της sonyericcson μου λέει πως ordinary mobile downloads are not available for you xperia x10. Edited by Eosphoros
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις/σχετικα με το τηλεφωνο/ενημερωση λογισμικου/ενημερωση τωρα

 

στο σιτε της σονυ που πας και στο λεει αυτο?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Στην ενημέρωση μου βγάζει σφάλμα δικτύου,δεν είναι δυνατή η ενημέρωση.Αυτό που σου λέω μου το βγάζει στην αρχική σελίδα μου μπαίνεις στο ίντερνετ.¨όταν πατήσω downloads. Edited by Eosphoros
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάντε υπομονή!

Και άλλα μέλη εδώ που έχουν επίσης την 014 δεν βρίσκουν νέα έκδοση κατά το ψάξιμο για αναβάθμιση.

Το κινητό σας είναι καταχωρημένο σε άλλο γεωγραφικό σημείο που πιθανότατα δεν έχουν δώσει ακόμη την νέα έκδοση για αναβάθμιση.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ενεργοποιημένο είναι.Στο υπόλοιπο ιντερνετ μπαίνω κανονικά.Βασικά εγώ έχω 2 προβλήματα.

 

1ον πως θα κάνω αναβάθμιση και

 

2ον τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να έχω ίντερνετ με τον πάροχο(όχι wifi)

 

double_k,εμένα μου βγάζει ότι υπάρχει νέο λογισμικό για αναβάθμιση,αλλά όταν μου την εγκαθιστά μου βγάζει σφάλμα.(απο το companion)

Edited by Eosphoros
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάντε υπομονή!

Και άλλα μέλη εδώ που έχουν επίσης την 014 δεν βρίσκουν νέα έκδοση κατά το ψάξιμο για αναβάθμιση.

Το κινητό σας είναι καταχωρημένο σε άλλο γεωγραφικό σημείο που πιθανότατα δεν έχουν δώσει ακόμη την νέα έκδοση για αναβάθμιση.

 

ποσο ακομα φιλε μου!!!απο fr μπορω να το κανω el?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...