Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως από διάβασα στο gsmarena το X10 ίσως είναι η τελευταία ευκαιρία της Sony Ericsson να ανακάμψει οικονομικά. Αν δεν πουλήσει ούτε το X10 ίσως δεν αντέξει τη χασούρα πολύ καιρό ακόμα..

 

Άρα ελπίζω οτι το κινητό θα είναι κάτι πραγματικά καλό και προσεγμένο.

Link to comment
Share on other sites

για να πουλήσει καλά πρέπει να βγεί πριν το bravo της htc και να έρθει με την καινούργια έκδοση android 2.1 ή τουλάχιστον να πάρει αναβάθμιση σε αυτήν, διαφορετικά δεν το βλέπω καθόλου καλά
Link to comment
Share on other sites

Να έρθει με την 2.1 δύσκολο. Ελπίζουμε στο να μπορείς να αναβαθμιστείς.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από διάβασα στο gsmarena το X10 ίσως είναι η τελευταία ευκαιρία της Sony Ericsson να ανακάμψει οικονομικά. Αν δεν πουλήσει ούτε το X10 ίσως δεν αντέξει τη χασούρα πολύ καιρό ακόμα..

 

Άρα ελπίζω οτι το κινητό θα είναι κάτι πραγματικά καλό και προσεγμένο.

 

εγω παλι δεν νομιζω πως βασιζεται απλα και μονο στο x10 για να ανακαμψει ξανα οικονομικα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
για να πουλήσει καλά πρέπει να βγεί πριν το bravo της htc και να έρθει με την καινούργια έκδοση android 2.1 ή τουλάχιστον να πάρει αναβάθμιση σε αυτήν, διαφορετικά δεν το βλέπω καθόλου καλά

 

Ναι γιατί στην ελλάδα όλοι οι ορθολογικοί καταναλωτές ψηφίζουν με γνώμονα την έκδοση του λειτουργικού...

Εδώ το 90% (και μιλάω για ανθρώπους σχετικά νέους) δεν ξέρουν τι είναι το android. θα ξέρουν και ποιά έκδοση έχει?

Ωραίο είναι εξωτερικά, καλή κάμερα έχει, οπότε πιστεύω θα πουλήσει.

Αν και πάλι οι περισσότεροι που θα διαθέσουν αυτά τα χρήματα για κινητό θα πάρουν i-phone.

 

Πάντως είναι πολύ ωραίο κινητάκι και ελπίζω η SE να ακολουθεί όσο αυτό είναι εφικτό τις αναβαθμήσεις της google...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

 

Ωραια θα'ταν αλλα το αλλαξαν: "Due for release on 29/03/10"!!!

 

Λοιπον το αποφασισα,θα παρω το λευκο!!! Αν ζω μεχρι να κυκλοφορησει that is.. :mad: Εσεις τι λετε? Μηπως το λευκο θα δειχνει μεγαλυτερο απ'το μαυρο? :confused:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από διάβασα στο gsmarena το X10 ίσως είναι η τελευταία ευκαιρία της Sony Ericsson να ανακάμψει οικονομικά. Αν δεν πουλήσει ούτε το X10 ίσως δεν αντέξει τη χασούρα πολύ καιρό ακόμα..

 

εγω παντως δε θα τα 'χα σιγουρα τα 2 χρονια της εγγυησης

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Το SO-01B πάντως έχει περισσότερη μνήμη RAM ( 384 MB ) και ένα σύστημα πρόβλεψης κειμενου, το POBox Touch 1.0. Κατά τα άλλα είναι το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο. Πάλι ωφελημένη η NTT :mad:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το αποφασισα,θα παρω το λευκο!!! Αν ζω μεχρι να κυκλοφορησει that is.. :mad: Εσεις τι λετε? Μηπως το λευκο θα δειχνει μεγαλυτερο απ'το μαυρο? :confused:

 

Υπερ του λευκού για αισθητικούς λόγους είμαι κι εγώ. Τώρα αν θα δείχνει πιο μεγάλο δεν νομίζω. Όταν με το καλό έρθει τα βλέπουμε από κοντά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπερ του λευκού για αισθητικούς λόγους είμαι κι εγώ. Τώρα αν θα δείχνει πιο μεγάλο δεν νομίζω. Όταν με το καλό έρθει τα βλέπουμε από κοντά.

 

Δε με κοβω να τα βλεπω απο κοντα! Με τοση ανυπομονησια που εχω για τη συσκευη μαλλον θα την παραγγειλω μολις εμφανιστει σε κποιο on-line καταστημα εστω κι εξω.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι πηρε τ'αυτι μου δυστυχως δε μπορεις να βαλεις ως εικονα επαφης την εικονα που εχει καποιος στο profile του στο Facebοok κι ας τα'χεις αντιστοιχισει δηλαδη.. Αν και φανταζομαι καποια εφαρμογη θα υπαρξει.. Καλα στο MWC δε μπορουσαν να πουν καμια κουβεντα πιο συγκεκριμενη για το ποτε να το περιμενουμε? Σηριαλ κατηντησε πια.. :mad:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες! ας μου απαντησει καποιος... Ειδα στο Site της Samsung οτι εχει Agps! Αυτο σημαινει οτι δεν εχει δικο του δεκτη GPS και χρειαζεται να ειναι συνδεδεμενο στο νετ για να λειτουργει το GPS?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες! ας μου απαντησει καποιος... Ειδα στο Site της Samsung οτι εχει Agps! Αυτο σημαινει οτι δεν εχει δικο του δεκτη GPS και χρειαζεται να ειναι συνδεδεμενο στο νετ για να λειτουργει το GPS?

 

Πρώτα απ'όλα φίλε μου ειναι Sony Ericsson και όχι Samsung.Το AGPS είναι το υποβοηθούμενο GPS,δηλαδή είναι κανονικό GPS που μπορείς αν θες να το χρησιμοποιήσεις και με τη βοήθεια του δικτύου για να κλειδώσει πιο γρήγορα.:)

Δεν είναι απαραίτητο να συνδεθείς στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'όλα φίλε μου ειναι Sony Ericsson και όχι Samsung.Το AGPS είναι το υποβοηθούμενο GPS,δηλαδή είναι κανονικό GPS που μπορείς αν θες να το χρησιμοποιήσεις και με τη βοήθεια του δικτύου για να κλειδώσει πιο γρήγορα.:)

Δεν είναι απαραίτητο να συνδεθείς στο internet.

 

Ναι αλλα κατι c905 κλπ που εχουν AGPS,δε νομιζω να λειτουργει χωρις ιντερνετ..οποτε καλυτερα θα ηταν να το διευκρινιζουν,αν υπαρχει δεκτης GPS που λειτουργει κ ανεξαρτητα.τουλαχιστον εγω με ενα c905 που δοκιμασα,ποτε δε μου ειπε που ακριβως ειμαι,ακομα κ με ιντερνετ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

aGPS διαθέτουν αυτήν τη στιγμή όλα τα τηλέφωνα που έχουν ενσωματωμένο GPS( τουλάχιστον προσωπικά δεν έχω δει/ ακούσει κάποιο κινητό με GPS να μη διαθέτει aGPS) .

 

Το a προκύπτει από το assisted, δηλαδή βοηθητικό. Το aGPS βοηθάει τον δέκτη GPS να κλειδώσει γρηγορότερα σε κάποιον δορυφόρο, χρησιμοποιώντας το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας του χρήστη, μέσω του οποίου κάνει μία πολύ μικρή κίνηση δεδομένων για να βρεθεί πιο γρήγορα η θέση του χρήστη.

 

Άλλο πράγμα είναι να μην έχει ένα τηλέφωνο ενσωματωμένους χάρτες και άλλο να μην έχει ενσωματωμένο GPS.

 

Ένα τηλέφωνο με ενσωματωμένο GPS, δεν έχει απαραίτητα ενσωματωμένους χάρτες.

 

Τέλος, το GPS αναφέρεται στο hardware( δέκτη) ενώ το aGPS στο software( ύπαρξη λειτουργίας ή όχι στο λειτουργικό).

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα κατι c905 κλπ που εχουν AGPS,δε νομιζω να λειτουργει χωρις ιντερνετ..οποτε καλυτερα θα ηταν να το διευκρινιζουν,αν υπαρχει δεκτης GPS που λειτουργει κ ανεξαρτητα.τουλαχιστον εγω με ενα c905 που δοκιμασα,ποτε δε μου ειπε που ακριβως ειμαι,ακομα κ με ιντερνετ..

 

Εμένα στο C905 δουλεύει κανονικά πάντως.:rolleyes:

Ας μη βγούμε off topic όμως.

Edited by theo_s27
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'όλα φίλε μου ειναι Sony Ericsson και όχι Samsung.Το AGPS είναι το υποβοηθούμενο GPS,δηλαδή είναι κανονικό GPS που μπορείς αν θες να το χρησιμοποιήσεις και με τη βοήθεια του δικτύου για να κλειδώσει πιο γρήγορα.:)

Δεν είναι απαραίτητο να συνδεθείς στο internet.

 

 

Σορυ φιλε αλλα ειχα το μυαλο μου στο Samsung Omnia 2 που πηρα προσφατα και μπερδευτικα... Ξερω τι ειναι το Agps... Οπως λεει και ο φιλος πιο κατω ειναι το Assistant GPS το οποιο χρησιμοποιει το διαδικτυο για να κλειδωσει πιο γρηγορα! Υπαρχουν συσκευες οι οποιες εχουν μονο AGPS οπως το Iphone 3g (οχι 3gs) και αλλες (οι περισσοτερες) οι οποιες εχουν και AGPS. Στο site της Samsung για παραδειγμα ανεφερει οτι το Omnia 2 εχει Gps.Στο nokia n82 που ειχα προσφατα ειχε και agps το οποιο μπορουσες να απενεργοποιησεις. Δεν υπαρχει κινητο με δικο του δεκτη Gps χωρις να εχει Agps ενω υπαρχουν κινητα μονο με AGPS. Γιαυτο το λογο ρωτησα επειδη δεν ειδα πουθενα να αναφερουν τιποτα παρα μονο το AGPS...

 

Και αν ειναι τοσο καλο οσο λενε δεν θα το εχω σε τιποτα να δωσω το Samsung για να παρω το xperia x10... Εκτος βεβαια αν εχει βγει ως τοτε η εκδοση Adroid που λενε για το Omnia (επειδη ειναι αληθεια τελικα οτι τα windows ψιλοκολλανε αν και δεν μετανοιωσα καθολου για την επιλογη μου) η αν τελικα το Xperia για τα λεφτα του δεν εχει δικο του δεκτη Gps. Αλλα ειναι και το θεμα της οθονης! Ειδα καποιους εδω μεσα να λενε για την καμερα! Εγω πιστευω οτι αν η οθονη ηταν OLED το κινητο θα ηταν πιο λεπτο και ετσι θα μπορουσαν να βαλουν xenon flas. Χωρις να θελω να κανω υποδειξεις και χωρις να ειμαι επιστημονας...απλα ειπα τη γνωμη μου! Ακομα και ετσι το κινητο πιστευω θα ειναι ωραιο!

 

 

Υπενθύμιση από την Ο.Δ.: Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Κανα νεοτερο ρε παιδια εχουμε; Ημουν νιος και γερασα....
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Στο site της SE έχει πλέον φύγει η σημείωση "Σε τρεις μήνες κοντά σας" και έχει μπει το σύντομα κοντά σας πράγμα που δείχνει ότι λογικά μέχρι τέλη Μάρτη θα βρίσκεται στα καταστήματα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν κάτι τέτοιο δεν κρίνεται απαραίτητο μιας και τα τρια κινητά αφενός δεν έχουν κυκλοφορήσει και αφετέρου δεν έχουν μεγάλες διαφορές.

Αν ωστόσο στην πορεία διαπιστώσουμε ότι διαφορετικά topics θα καλύψουν καλύτερα τις ανάγκες μας τότε να είσαι σίγουρος ότι θα το κάνουμε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...