Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιά είναι εκείνα τα πορτοκαλί που τους άλλαξες χρώμα Lillifee? ακόμη τα ψάχνω :P

 

Όταν επιλέγεις μια συντόμευση από τη homescreen, όταν επιλέγεις μια εφαρμογή από το drawer, όταν πατάς πάνω στο κουμπί του launcher και στις τελίτσες δεξιά και αριστερά. Επίσης η μπάρα αναζήτησης της google δεν είναι transparent, όπως στην stock homescreen. Μικρές αλλαγές, σε λεπτομέρειες που δεν παρατηρούν πολλοί. Αλλά εμένα μου χτυπάνε στο μάτι!! :lol:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και πως ενεργοποιητε? το κατεβασα απο το μαρκετ αλλα δε το βρισκω πουθενα μεσα στις εφαρμογες μου:mad:
Link to comment
Share on other sites

και πως ενεργοποιητε? το κατεβασα απο το μαρκετ αλλα δε το βρισκω πουθενα μεσα στις εφαρμογες μου:mad:

 

Για πάτα το μεσαίο πλήκτρο... ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και πως ενεργοποιητε? το κατεβασα απο το μαρκετ αλλα δε το βρισκω πουθενα μεσα στις εφαρμογες μου:mad:

 

κάνε επανεκίνηση πρώτα

Link to comment
Share on other sites

κάνε επανεκίνηση πρώτα

 

Δε χρειάζεται καν! Η εφαρμογή δε θα εμφανιστεί ως συντόμευση πουθενά.

Απλά πατάς το μεσαίο πλήκτρο, σου ζητάει να επιλέξεις homescreen και voila!

Αν δεις ότι σου αρέσει, πατάς ξανά το μεσαίο πλήκτρο και πριν επιλέξεις homescreen τσεκάρεις το set as default action και έτσι η εφαρμογή αντικαθιστά την stock homescreen.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέγεις μια συντόμευση από τη homescreen, όταν επιλέγεις μια εφαρμογή από το drawer, όταν πατάς πάνω στο κουμπί του launcher και στις τελίτσες δεξιά και αριστερά. Επίσης η μπάρα αναζήτησης της google δεν είναι transparent, όπως στην stock homescreen. Μικρές αλλαγές, σε λεπτομέρειες που δεν παρατηρούν πολλοί. Αλλά εμένα μου χτυπάνε στο μάτι!! :lol:

 

Έπαιξα κι εγώ λίγο με το συγκεκριμένο launcher, πραγματικά πολύ καλό, δίνει άλλη διάσταση στην εμπειρία με το κινητό! Και πολύ πιο γρήγορο σε σχέση με το Open Home. Για όσους δεν το έχουν βρει (γιατί κι εγώ δεν το πρόσεξα στην αρχή) αυτό το "drawer εφαρμογών" είναι προσβάσιμο αν κρατήσουμε το κεντρικό κουμπί του launcher και το σύρουμε προς τα πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα κι εγώ αλλά ξαναγύρισα στο Zeam. Αν δεν σας αρέσει (που δεν νομίζω) ο Adwlauncher δοκιμάστε το.

Μου αρέσουν τα soft keys για τις κλήσεις και την εναλλαγή των home οθονών.

Στον Adw με χάλασε το scroll στις home οθόνες και ότι έπρεπε να ξαναφτιάξω τις συντομεύσεις από την αρχή. Το δεύτερο ισχύει και στο zeam αλλά τώρα έχω 5 οθόνες έτοιμες και βαρέθηκα να τις φτιάχνω από την αρχή.

http://handheld.softpedia.com/images/software/screens/Zeam_1.pnghttp://handheld.softpedia.com/images/software/screens/Zeam_2.png

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει αρκετά απο τα launcher και δε μπορώ να τα συνηθίσω :lol:,έχω μάθει με αυτό του τηλεφώνου , δημιούργησα μερικά folderάκια και ταξινόμησα της εφαρμογές ανάλογα με το είδος τους και έτσι έχω γρήγορη πρόσβαση παντού.

Το μόνο που με χαλάει ειναι οτι δεν έχω βρεί τρόπο να αλλάζω εικονίδιο στα φάκελα ,καμιά ιδέα κανείς :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που θα χρησιμοποιούσα ένα οποιοδήποτε launcher θα ήταν για τις πολλές οθόνες και μόνο. Οι 3 του default μου φαίνονται λίγες με τόσα ωραία widgets να σαρώνουν το market και τα site. Κατά τα άλλα το stock home screen είναι πολύ καλό έτσι όπως παρέχεται από την SE.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χαλάει ειναι οτι δεν έχω βρεί τρόπο να αλλάζω εικονίδιο στα φάκελα ,καμιά ιδέα κανείς :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Δοκίμασε την εφαρμογή Better Cut! ;)

Μπορείς να φτιάξεις συντομεύσεις για οτιδήποτε, με οποιοδήποτε εικονίδιο θέλεις!

Και οποιαδήποτε λεζάντα!

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την εφαρμογή Better Cut! ;)

Μπορείς να φτιάξεις συντομεύσεις για οτιδήποτε, με οποιοδήποτε εικονίδιο θέλεις!

Και οποιαδήποτε λεζάντα!

 

 

Οκ ευχαριστώ , ακόμη δε τα έχω καταφέρει να αλλάξω εικονίδιο σε φάκελο :mad::mad::mad: θα το βρώ που θα πάει :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ , ακόμη δε τα έχω καταφέρει να αλλάξω εικονίδιο σε φάκελο :mad::mad::mad: θα το βρώ που θα πάει :lol::lol::lol::lol:

 

Δες εδώ μήπως σε βοηθήσει!

Φτιάξε πρώτα το φάκελο και μετά κάνε edit μέσα από το BetterCut! ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ μήπως σε βοηθήσει!

Φτιάξε πρώτα το φάκελο και μετά κάνε edit μέσα από το BetterCut! ;)

 

Μάλλον η εκδοση που εχω πρεπει να μη δουλεύει σωστά μολις κανω edit με πεταει εξω. Στο market δεν υπάρχει ετσι δεν ειναι;;;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η εκδοση που εχω πρεπει να μη δουλεύει σωστά μολις κανω edit με πεταει εξω. Στο market δεν υπάρχει ετσι δεν ειναι;;;

 

Δεν είναι δωρεάν, οπότε δεν τη βλέπουμε εμείς στο Ελλάντα. :lol:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δωρεάν, οπότε δεν τη βλέπουμε εμείς στο Ελλάντα. :lol:

Τωρα εγω θα φταίω αν γίνω κλέφτης;;:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ΔΕΝ είναι τσεκαρισμένη... Όσο για εφαρμογές και widgets τα μόνα που έχω και μπορεί να έχουν κάποια σχέση είναι battery time lite (δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας μου στην αρχική οθόνη), weather & flip clock, 3g watchdog...

Δε νομίζω να είναι κάτι από αυτά...

 

 

Τελικά μετά από πολλές δοκιμές και απεγκαταστήσεις προγραμμάτων, νομίζω ότι βρήκα το πρόβλημα μου. Μόλις έβγαλα το battery time lite, το τηλεφωνάκι μου πήρε τα πάνω του. Τώρα το android στο system δεν ξεπερνά ΠΟΤΕ το 20% και η αυτονομία της μπαταρίας μου έφτασε στις 2 μέρες άνετα...:D

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους για τη βοήθεια σας και σας εύχομαι κι εσάς τα ίδια (αν δεν τα έχετε ήδη!!!)

 

Δοκίμασε την εφαρμογή Better Cut! ;)

Μπορείς να φτιάξεις συντομεύσεις για οτιδήποτε, με οποιοδήποτε εικονίδιο θέλεις!

Και οποιαδήποτε λεζάντα!

 

Πολύ καλή εφαρμογή αλλά νομίζω (στο λίγο χρόνο που έπαιξα μαζί της) ότι δεν μπορείς να αλλάξεις εικονίδια σε φακέλους αλλά μόνο σε εφαρμογές, speed dials κτλ

Edited by scorpio_1976
Link to comment
Share on other sites

Δυο-τρεις παρατηρησεις που εχω κανει τον τελευταιο καιρο και με χαλασαν:

 

1) Δεν μπορεις να κατεβασεις -απο τον default browser τουλαχιστον- αρχειο το οποιο δεν μπορει να αναπαραγει/εκτελεσει.

 

2) Δεν μπορεις να αποθηκευσεις αρχεια (με .rar και .zip το εχω δοκιμασει) που υπερβαινουν τα 4-5 MB απο το mail (δοκιμασμενο με λογαριασμο Hotmail).

 

3) Η preinstaled μεμβρανη δεν ειναι scratch resistant...:lol:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά απο πολλές προσπάθειες να αλλάξω τα icons των folders έπεσα πάνω στην εφαρμογή smart shortcuts , ήταν αυτό που ήθελα και μάλιστα καλύτερο ,τώρα έχει μπεί μια τάξη με όμορφα εικονίδια :)

 

http://img.villagephotos.com/p/2006-8/1205347/DSC_001.jpghttp://img.villagephotos.com/p/2006-8/1205347/DSC_002.jpghttp://img.villagephotos.com/p/2006-8/1205347/DSC_003.jpg

 

Τα περιεχόμενα της συντόμευσης "Εφαρμογές"

http://img.villagephotos.com/p/2006-8/1205347/DSC_004.jpg

 

Τα περιεχόμενα της συντόμευσης "Παιχνίδια"

http://img.villagephotos.com/p/2006-8/1205347/DSC_005.jpg

 

Φυσικά ακόμη δεν έχω οργανώσει πλήρως το τηλέφωνο , αλλα τώρα που βρήκα το κόλπο θα τα ταξινομήσω σιγα σιγά :):)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα κι εγώ αλλά ξαναγύρισα στο Zeam. Αν δεν σας αρέσει (που δεν νομίζω) ο Adwlauncher δοκιμάστε το.

Μου αρέσουν τα soft keys για τις κλήσεις και την εναλλαγή των home οθονών.

Στον Adw με χάλασε το scroll στις home οθόνες και ότι έπρεπε να ξαναφτιάξω τις συντομεύσεις από την αρχή. Το δεύτερο ισχύει και στο zeam αλλά τώρα έχω 5 οθόνες έτοιμες και βαρέθηκα να τις φτιάχνω από την αρχή.

http://handheld.softpedia.com/images/software/screens/Zeam_1.pnghttp://handheld.softpedia.com/images/software/screens/Zeam_2.png

 

Ρε παιδιά να ρωτήσω το ADW δεν σας τροει κολήματα ? εχω κανει και το τελευταίο update και ολο μου λεει αναγκαστικο κλείσιμο !! :( επισεις εβαλα τα widgets του καιρου αυτα σαν του παιδιού αλλά δεν τα βρίσκω πουθενά στο κινητο και είδα οτι δεν λειτουργουνε αν δεν εχω κατεβάσει το weather toggles h donate ?? τα οποια δεν τα βρισκω πουθενά στο μάρκετ !! και τέλος πως αλλάζουνε τα εικονίδια πάνω στην μπάρα ?? :O

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω το ADW δεν σας τροει κολήματα ? εχω κανει και το τελευταίο update και ολο μου λεει αναγκαστικο κλείσιμο !! :( επισεις εβαλα τα widgets του καιρου αυτα σαν του παιδιού αλλά δεν τα βρίσκω πουθενά στο κινητο και είδα οτι δεν λειτουργουνε αν δεν εχω κατεβάσει το weather toggles h donate ?? τα οποια δεν τα βρισκω πουθενά στο μάρκετ !! και τέλος πως αλλάζουνε τα εικονίδια πάνω στην μπάρα ?? :O

 

To ADW όντως έτρωγε κάτι κολλήματα, μικρά βέβαια.

Να σου ξεκαθαρίσω κάτι γιατί ίσως δεν ήμουν σαφής.

Αυτό που προτείνω είναι, αν δεν σας κάνει ο ADW να δοκιμάστε το Zeam. Οι εικόνες δεν είναι από το κινητό μου και δείχνουν το Zeam. Τα widgets που φαίνονται στην εικόνα είναι τα beautiful widgets και δεν είναι free. Οπότε δεν θα τα βρεις στο market.

Το δικό σου widget καιρού, μπορεί να μην έχει συντόμευση στα προγράμματα. Εάν το έχεις εγκατεστημένο θα το βρεις πατώντας στην οθόνη και επιλέγοντας Add item, Widget.

Τέλος τα εικονίδια στην μπάρα δεν ξέρω πως αλλάζουν. Εμένα ότι launcher κι αν δοκίμασα παραμένουν τα default της SE.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

To ADW όντως έτρωγε κάτι κολλήματα, μικρά βέβαια.

Να σου ξεκαθαρίσω κάτι γιατί ίσως δεν ήμουν σαφής.

Αυτό που προτείνω είναι, αν δεν σας κάνει ο ADW να δοκιμάστε το Zeam. Οι εικόνες δεν είναι από το κινητό μου και δείχνουν το Zeam. Τα widgets που φαίνονται στην εικόνα είναι τα beautiful widgets και δεν είναι free. Οπότε δεν θα τα βρεις στο market.

Το δικό σου widget καιρού, μπορεί να μην έχει συντόμευση στα προγράμματα. Εάν το έχεις εγκατεστημένο θα το βρεις πατώντας στην οθόνη και επιλέγοντας Add item, Widget.

Τέλος τα εικονίδια στην μπάρα δεν ξέρω πως αλλάζουν. Εμένα ότι launcher κι αν δοκίμασα παραμένουν τα default της SE.

 

Εμένα ο ADW δε μου έχει κολλήσει ποτέ, αλλά έχω την έκδοση 0.7.6 και όχι την τελευταία (0.7.7) για την οποία έχουν αναφερθεί πολλά bugs. Περιμένω κάποια πιο stable για να αναβαθμίσω γιατί τώρα με καλύπτει πλήρως.

Τα εικονίδια στη μπάρα θα αλλάξουν αν και όποτε δούμε τη συσκεύη μας rooted γιατί βρίσκονται μέσα στο framework. Εγώ δε θα ήθελα απαραίτητα να τα αλλάξω, αλλά να γίνει η μπάρα λίγο πιο μεγάλη, τώρα είναι όλα μικροσκοπικά εκεί πάνω! :worry:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...