Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να αλλάξω ελαφρώς το θέμα, αλλά πάλι έχει να κάνει και με τη μπαταρία:

 

Το τσεκάρισμα της επιλογής "Google Background Data" προφανώς επιφέρει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας όταν συνδυάζεται και με το τσεκάρισμα των από κάτω "αυτόματος συγχρονισμός, calendar, contacts, κτλ, γιατί το σύστημα συνδέεται ανά τακτά διαστήματα και συγχρονίζει. Και μάλιστα έχω διαβάσει και αλλού (androidforums) οτι μπορεί να έχει και σημαντικό αντίκτυπο στη διάρκεια της μπαταρίας.

 

Αν όμως το "Google Background Data"είναι επιλεγμένο μόνοτου, χωρίς τον αυτόματο συγχρονισμό, τότε έχει καμία διαφορά για τη μπαταρία; Και τι νόημα έχει να είναι σκέτα αυτό επιλεγμένο; Το μόνο που έχω δει είναι οτι χρειάζεται για να χρησιμοποιήσεις το Android Market.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να αλλάξω ελαφρώς το θέμα, αλλά πάλι έχει να κάνει και με τη μπαταρία:

 

Το τσεκάρισμα της επιλογής "Google Background Data" προφανώς επιφέρει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας όταν συνδυάζεται και με το τσεκάρισμα των από κάτω "αυτόματος συγχρονισμός, calendar, contacts, κτλ, γιατί το σύστημα συνδέεται ανά τακτά διαστήματα και συγχρονίζει. Και μάλιστα έχω διαβάσει και αλλού (androidforums) οτι μπορεί να έχει και σημαντικό αντίκτυπο στη διάρκεια της μπαταρίας.

 

Αν όμως το "Google Background Data"είναι επιλεγμένο μόνοτου, χωρίς τον αυτόματο συγχρονισμό, τότε έχει καμία διαφορά για τη μπαταρία; Και τι νόημα έχει να είναι σκέτα αυτό επιλεγμένο; Το μόνο που έχω δει είναι οτι χρειάζεται για να χρησιμοποιήσεις το Android Market.

 

Αν δεν έχεις επιλέξει να κάνει συγχρονισμό με Google Contacts, Calendar, Gmail τότε απλώς το Market αραιά και πού (νομίζω 1 φορά τη μέρα) απλά τσεκάρει αν υπάρχουν νέες εκδόσεις στις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει μέσω αυτού.

Εγώ έχω ενεργοποιημένα τα background data αλλά τικαρισμένο μόνο το Gmail (γιατί θέλω να παίρνω τα mail μου άμεσα) και δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα στην μπαταρία.

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί αν με κλειστή τη συσκευή λειτουργεί το ξυπνητήρι?

 

Όχι, δε γίνεται αυτό.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεί αν με κλειστή τη συσκευή λειτουργεί το ξυπνητήρι?

 

Δυστιχώς Οχι! :(

 

Ουπςςς μαζί το απαντήσαμε :-p

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεί αν με κλειστή τη συσκευή λειτουργεί το ξυπνητήρι?

 

Δε λειτουργεί, δυστυχώς.

 

Λογικά, ούτε σε κανένα άλλο Andoird και Windows Mobile smartphone (δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια εξαίρεση).

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεί αν με κλειστή τη συσκευή λειτουργεί το ξυπνητήρι?

 

Δυστιχώς Οχι!

 

Ούτε σε Flight mode?

Link to comment
Share on other sites

Δυστιχώς Οχι! :(

 

Ουπςςς μαζί το απαντήσαμε :-p

 

Πολύ εξυπηρετικό αυτό το forum τελικά, γιαυτό μας αρέσει ! :)

 

Αν δεν έχεις επιλέξει να κάνει συγχρονισμό με Google Contacts, Calendar, Gmail τότε απλώς το Market αραιά και πού (νομίζω 1 φορά τη μέρα) απλά τσεκάρει αν υπάρχουν νέες εκδόσεις στις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει μέσω αυτού.

 

Ευχαριστώ! Ώστε σκέτο το "Google Background Data" το μόνο που κάνει είναι να κοιτάει το Market. Δεν το αναφέρει όμως, δεν είναι σαφές αυτό στον τελικό χρήστη.

 

Μπορεί να κάνει και τίποτα άλλο που δεν ξέρουμε, π.χ. anonymous usage statistics..

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Ώστε σκέτο το "Google Background Data" το μόνο που κάνει είναι να κοιτάει το Market. Δεν το αναφέρει όμως, δεν είναι σαφές αυτό στον τελικό χρήστη.

 

Μπορεί να κάνει και τίποτα άλλο που δεν ξέρουμε, π.χ. anonymous usage statistics..

 

Google είναι αυτή... Όλο και κάτι θα κάνει! ;)

Συνήθως πάντως πετάει προειδοποιήσεις για συλλογή δεδομένων.

Από 'κει και πέρα, επιστρέφω στην αρχική μου σημείωση: google είναι αυτή...

:lol:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να και μια φωτογραφία από εμένα, με συννεφιά. Εντάξει, θα συμφωνήσω, δε διεκδικεί δάφνες ποιότητας σε τέτοιες συνθήκες, αλλά ευτυχώς η Ελλάδα είναι μια χώρα με αρκετή ηλιοφάνεια όλες τις εποχές του χρόνου! :)

 

Αλλά δεν είχα ποτέ "φωτογραφικό" κινητό για να συγκρίνω την ποιότητα, οπότε συγκριτικά δε μπορώ να πω αν είναι καλό το X10 στη φωτογραφία ή όχι. Ας μην ξεχνάμε οτι θα πρέπει να συγκρίνουμε με άλλα κινητά, και όχι με κανονικές φωτογραφικές μηχανές.

 

Επίσης, θα ήθελα να δοκιμάσω και το image stabilizer κάποια στιγμή, μήπως αυτό δίνει καλύτερα αποτελέσματα σε συνθήκες όχι ηλιοφάνειας.

 

(Η εικόνα έγινε scale down από το φόρουμ αυτόματα)

Edited by arismastrokostas
Link to comment
Share on other sites

Το image stabilizer είναι διαφημιστικό τρικ περισσότερο παρά λειτουργία, σε όλα τα κινητά τηλέφωνα;)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, θα ήθελα να δοκιμάσω και το image stabilizer κάποια στιγμή, μήπως αυτό δίνει καλύτερα αποτελέσματα σε συνθήκες όχι ηλιοφάνειας.

 

Αντιπροσωπευτικό δείγμα η φωτό που ανέβασες για την ποιότητα της κάμερας! ;)

Γενικά εγώ το stabilizer το έχω πάντα στο on και οι φωτό βγαίνουν λίγο καλύτερες ποιοτικά, κατά τη γνώμη μου.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα όταν κάποιος μας καλεί να απομονώσουμε τον ήχο και τη δονηση χωρίς όμως να απορρίψουμε την κλήση?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα όταν κάποιος μας καλεί να απομονώσουμε τον ήχο και τη δονηση χωρίς όμως να απορρίψουμε την κλήση?

 

Πατώντας το δεξί πλήκτρο της έντασης (+/-).

Link to comment
Share on other sites

Μολις πήρε το κινητό ένας φίλος μου, και αφού ενθουσιάστηκε με τις λειτουργίες και τις δυνατότητες του κινητού, έφαγε ηρωική ξενέρα με την ποιότητα του ακουστικού.

Ξέρει κανένας αν σκοπεύουν να το διορθώσουν απο την SE? Αν κάποιος - κάποιοι μαζί στείλουν ένα mail για επίσημη απάντηση μήπως δούμε αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εγω χτες το κινητο ολα καλα , αλλα απο ακουστικο παπαλα....

Δεν ειναι μονο το οτι ειναι χαμηλο , που ειναι , εμενα αμα το βαλω τερμα κανει χρατσα χρουτσαααα οταν μιλαει ο αλλος (σε ολα τα φωνηεντα!)Εσας σας το κανει στη μεγιστη ενταση?

Ξενερωσα και γω....

Το πηρα απο το πλαισιο , τι να κανω ? να το παω πισω? (Dead on Arrival) να παρω αλλο?

 

Πάντως δειτε εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=671367

 

menu = το αριστερο κουμπι

back = το δεξι

 

Εκανα το earphone test και ναι μεν ακουγοταν δυνατοτερα , κατι που δειχνει οτι ειναι θεμα software , αλλα εκανε επισης και δυνατοτερα χρατσα χρουτσα....

 

Please , καντε το τεστ να μου πειτε αν σας ενοχλει ή αν ακουγεται καμπανα !

Link to comment
Share on other sites

Μολις πήρε το κινητό ένας φίλος μου, και αφού ενθουσιάστηκε με τις λειτουργίες και τις δυνατότητες του κινητού, έφαγε ηρωική ξενέρα με την ποιότητα του ακουστικού.

Ξέρει κανένας αν σκοπεύουν να το διορθώσουν απο την SE? Αν κάποιος - κάποιοι μαζί στείλουν ένα mail για επίσημη απάντηση μήπως δούμε αποτέλεσμα...

 

Είναι all over the internet το πρόβλημα, οπότε μπορούμε να υποθέσουμε ότι η SE το ξέρει και, αν μπορεί, θα κάνει κάτι με κάποιο διορθωτικό update.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κοίτα πώς θα εντοπίσεις το πρόβλημα.

Με εγκατεστημένο το Spare Parts...

1. Φόρτισε το κινητό σου πλήρως (μέχρι να σταματήσει να φορτίζει).

2. Κάνε ένα reboot.

Πέρα από αυτό, ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Χρησιμοποιήσε το τηλέφωνό σου φυσιολογικά. Μην ανοίξεις κάποιον task manager, μην τσεκάρεις κάθε 10 λεπτά το ποσοστό της μπαταρίας, μην ασχοληθείς καθόλου με μπαταρία και RAM.

3. Όταν η μπαταρία σου φτάσει περίπου στα μισά της, άνοιξε την εφαρμογή Spare Parts. Πήγαινε στο Battery History και σημείωσε: το ποσοστό δίπλα από το Εκτελείται. Μετά πάτα το βελάκι που είναι δίπλα στο πρώτο κουτάκι και επέλεξε Χρήση μερικής αφύπνισης. Οι μπάρες που θα εμφανιστούν πρέπει να δείχνουν όλες πολύ χαμηλά ποσοστά.

Το Εκτελείται είναι πόση ώρα το τηλέφωνό σου είναι "ξύπνιο", δηλαδή δεν έχει πέσει σε αδράνεια.

Το Χρήση μερικής αφύπνισης είναι ποιες εφαρμογές το βγάζουν από την κατάσταση αδράνειας καταναλώνοντας CPU.

 

Έτσι θα βρεις αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που σου δημιουργεί πρόβλημα.

 

Ενημέρωσέ μας για τα αποτέλεσματα.

 

Επειδή βλέπω ότι το κατέχεις το θέμα πολύ καλά, θα εκμεταλλευτώ κι εγώ τις γνώσεις σου ελπίζοντας για μια απάντηση...

Η μπαταρία μου βγάζει μία μέρα ακριβώς με μέτρια χρήση... (το βγάζω από το φορτιστή στις 9 το πρωί και το ξανασυνδέω στις 11 το βράδυ). Όχι ότι με χαλάει να το φορτίζω κάθε μέρα, αλλά με έκανες να ψαχτώ λίγο για το τί παίζει...

Εγκατέστησα το spare parts και αυτή τη στιγμή η μπαταρία μου είναι στο 41%.

Ανοίγω το πρόγραμμα, πάω στο battery history και το ποσοστό δίπλα στο εκτελείται είναι 100%!!! Μετά πατάω το βελάκι που είναι δίπλα στο πρώτο κουτάκι και επιλέγω Χρήση μερικής αφύπνισης. Οι μπάρες που εμφανίζονται είναι σύστημα android (γεμάτη μέχρι τέρμα δεξιά) και όλα τα υπόλοιπα internet, μηνύματα, κλήσεις κτλ πολύ χαμηλές...

ΤΙ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ ??? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι το κατέχεις το θέμα πολύ καλά, θα εκμεταλλευτώ κι εγώ τις γνώσεις σου ελπίζοντας για μια απάντηση...

Η μπαταρία μου βγάζει μία μέρα ακριβώς με μέτρια χρήση... (το βγάζω από το φορτιστή στις 9 το πρωί και το ξανασυνδέω στις 11 το βράδυ). Όχι ότι με χαλάει να το φορτίζω κάθε μέρα, αλλά με έκανες να ψαχτώ λίγο για το τί παίζει...

Εγκατέστησα το spare parts και αυτή τη στιγμή η μπαταρία μου είναι στο 41%.

Ανοίγω το πρόγραμμα, πάω στο battery history και το ποσοστό δίπλα στο εκτελείται είναι 100%!!! Μετά πατάω το βελάκι που είναι δίπλα στο πρώτο κουτάκι και επιλέγω Χρήση μερικής αφύπνισης. Οι μπάρες που εμφανίζονται είναι σύστημα android (γεμάτη μέχρι τέρμα δεξιά) και όλα τα υπόλοιπα internet, μηνύματα, κλήσεις κτλ πολύ χαμηλές...

ΤΙ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ ??? :lol::lol::lol:

 

Ακριβως τις ιδιες ενδειξεις αλλα και την ιδια διαρκεια μπαταριας εχω και εγω... Και το ψαχνω εναγωνιως με διαφορες προσθαφαιρεσεις προγραμματων.

 

 

 

 

Sent from my X10i

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τις ιδιες ενδειξεις αλλα και την ιδια διαρκεια μπαταριας εχω και εγω... Και το ψαχνω εναγωνιως με διαφορες προσθαφαιρεσεις προγραμματων.

 

 

 

 

Sent from my X10i

 

 

Τα ίδια μου δείχνει και μένα ,οπότε μήπως είναι φυσιολογικό και να μην την ψάχνουμε άλλο με την μπαταρία :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως χθες, ακόμη και μετά από επανεκκίνηση, το σύστημα του Android έλεγε 100% με μόνο λίγο χρήση wifi που έκανα.

Δηλαδή παρέμενε στο 100% ακόμη και μετά από την απεγκατάσταση του Network Monitor που μου έτρωγε την μπαταρία (δούλευε συνεχώς).

 

Σήμερα, 21 ώρες μετά, το σύστημα του Android είναι στο 6,2% με χρήση 11λεπτά από την τελευταία φορά που αποσυνδέθηκε ή με χρόνο 5ώρες και 17λεπτά για όλο το χρονικό διάστημα συνολικά. Και αυτό μετά από χρήση 7-8 εφαρμογών, 3g, wifi (κατέβασμα, πλοήγηση κτλ) και gps (google, navigon), που σημαίνει πως έκανε ότι έπρεπε το σύστημα, μάλλον κάποια εσωτερική κατανομή ή κάτι τέτοιο και όλα δουλεύουν καλώς ταχτοποιημένα και νοικοκυρεμένα! (Τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω με τα όσα ξέρω μέχρι τώρα.)

 

 

Αλήθεια, το Navigon χρειάζεται απαραιτήτως ενεργό 3g ή Wifi για να λειτουργήσει ή φταίει το ότι έχω την δοκιμαστική έκδοση? (δεν έληξε ακόμη)

Από τι είχα διαβάσει δεν θα έπρεπε, αντίθετα το Wisepilot είναι αυτό που θέλει να έχεις ενεργό γιατί χρησιμοποιεί τους χάρτες της google, σωστά?

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

 

 

Αλήθεια, το Navigon χρειάζεται απαραιτήτως ενεργό 3g ή Wifi για να λειτουργήσει ή φταίει το ότι έχω την δοκιμαστική έκδοση? (δεν έληξε ακόμη)

Από τι είχα διαβάσει δεν θα έπρεπε, αντίθετα το Wisepilot είναι αυτό που θέλει να έχεις ενεργό γιατί χρησιμοποιεί τους χάρτες της google, σωστά?

 

Οχι δουλευει και με το Gps σκετο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δουλευει και με το Gps σκετο.

 

Δεν το είχα δει πριν, ισχύει το παρακάτω

During the free 30-day trial period, you will need an Internet connection each time you start the MobileNavigator 7.

Οπότε λογικά ήθελε σύνδεση.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι το κατέχεις το θέμα πολύ καλά, θα εκμεταλλευτώ κι εγώ τις γνώσεις σου ελπίζοντας για μια απάντηση...

Η μπαταρία μου βγάζει μία μέρα ακριβώς με μέτρια χρήση... (το βγάζω από το φορτιστή στις 9 το πρωί και το ξανασυνδέω στις 11 το βράδυ). Όχι ότι με χαλάει να το φορτίζω κάθε μέρα, αλλά με έκανες να ψαχτώ λίγο για το τί παίζει...

Εγκατέστησα το spare parts και αυτή τη στιγμή η μπαταρία μου είναι στο 41%.

Ανοίγω το πρόγραμμα, πάω στο battery history και το ποσοστό δίπλα στο εκτελείται είναι 100%!!! Μετά πατάω το βελάκι που είναι δίπλα στο πρώτο κουτάκι και επιλέγω Χρήση μερικής αφύπνισης. Οι μπάρες που εμφανίζονται είναι σύστημα android (γεμάτη μέχρι τέρμα δεξιά) και όλα τα υπόλοιπα internet, μηνύματα, κλήσεις κτλ πολύ χαμηλές...

ΤΙ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ ??? :lol::lol::lol:

 

Ακριβως τις ιδιες ενδειξεις αλλα και την ιδια διαρκεια μπαταριας εχω και εγω... Και το ψαχνω εναγωνιως με διαφορες προσθαφαιρεσεις προγραμματων.

 

Τα ίδια μου δείχνει και μένα ,οπότε μήπως είναι φυσιολογικό και να μην την ψάχνουμε άλλο με την μπαταρία :rolleyes:

 

Σε εμένα πάντως χθες, ακόμη και μετά από επανεκκίνηση, το σύστημα του Android έλεγε 100% με μόνο λίγο χρήση wifi που έκανα.

Δηλαδή παρέμενε στο 100% ακόμη και μετά από την απεγκατάσταση του Network Monitor που μου έτρωγε την μπαταρία (δούλευε συνεχώς).

 

Σήμερα, 21 ώρες μετά, το σύστημα του Android είναι στο 6,2% με χρήση 11λεπτά από την τελευταία φορά που αποσυνδέθηκε ή με χρόνο 5ώρες και 17λεπτά για όλο το χρονικό διάστημα συνολικά. Και αυτό μετά από χρήση 7-8 εφαρμογών, 3g, wifi (κατέβασμα, πλοήγηση κτλ) και gps (google, navigon), που σημαίνει πως έκανε ότι έπρεπε το σύστημα, μάλλον κάποια εσωτερική κατανομή ή κάτι τέτοιο και όλα δουλεύουν καλώς ταχτοποιημένα και νοικοκυρεμένα! (Τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω με τα όσα ξέρω μέχρι τώρα.)

 

Το "σύστημα Android" περιέχει πάρα πολλά processes του λειτουργικού και κανονικά δεν πρέπει στις μετρήσεις του Spare Parts να καταλαμβάνει πάνω από 6-10%. Ειδικά δε όταν πλησιάζει το 100, σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα software.

Αυτό βέβαια μπορεί να το προκαλέσει και μια third-party εφαρμογή εκτός του συστήματος, όπως στην περίπτωση του double_k, όπου υπεύθυνο ήταν το Network Monitor.

Το Εκτελείται στο 100% σημαίνει ότι το τηλέφωνό δεν κοιμάται ποτέ (τρελό party animal!! :lol:) Αν όμως η διάρκεια της μπαταρίας σας καλύπτει θα έλεγα να παρατηρήσετε λίγες μέρες ακόμα την κατάσταση με το Spare Parts, να απεγκαταστήσετε "ύποπτες" εφαρμογές (οι συνήθεις ύποπτοι είναι τα task managers, διάφορα widgets και οτιδήποτε έχει μέσα τις λέξεις battery, monitor και boost!) και να δείτε πώς θα πάει. ;)

 

***UPDATE***: Εντόπισα μια ρύθμιση που ίσως παίζει ρόλο στο 100άρι του Android System!

Πηγαίνετε στο Μενού->Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Ανάπτυξη και βεβαιωθείτε ότι η δεύτερη επιλογή ΔΕΝ είναι τσεκαρισμένη!

(κάτι για τη μετάβαση σε κατάσταση αδράνειας κατά τη φόρτιση).

Υποθέτω ότι αν είναι τσεκαρισμένη αυτή η επιλογή, όταν βάζετε το κινητό στο φορτιστή παύει να μπαίνει σε αδράνεια και

όταν το αποσυνδέετε, λόγω bug, συνεχίζει να μην μπαίνει σε αδράνεια.

Σε εμένα δεν είναι τσεκαρισμένη και, αν θυμάμαι καλά, όταν το πρωτοάνοιξα το κινητό μετά την αγορά ήταν και την απενεργοποίησα.

 

Δεν το είχα δει πριν, ισχύει το παρακάτω

During the free 30-day trial period, you will need an Internet connection each time you start the MobileNavigator 7.

Οπότε λογικά ήθελε σύνδεση.

 

Το Navigon κατά τη διάρκεια της trial δε σε αφήνει να εγκαταστήσεις χάρτες, άρα κάθε φορά που το ανοίγεις, κατεβάζει τα ανάλογα δεδομένα χαρτών σε σχέση με τη θέση σου και δεν τα αποθηκεύει (τύπου Google Maps).

Edited by Lillifee

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άρα, όσοι έχουν δει μικρότερη αυτονομία από τη δική σου δεν... κατουράνε με το κινητό τους στο χέρι

(by the way, βρίσκω το σχόλιό σου αυτό λίγο προσβλητικό) αλλά ίσως μιλάνε αρκετά στο τηλέφωνο.

Όχι όμως ότι είναι πόντιοι όσοι επιλέγουν να τον χρησιμοποιήσουν...

Σε κάθε περίπτωση, προσβάλλεις ένα ολόκληρο λαό (!) ΚΑΙ μια ομάδα χρηστών.

 

Δε θέλω να βγω off-topic, αλλά πρέπει να πώ πως αν προσέξεις τα smilies που χρησιμοποιώ, θα δεις πως έχω χιουμοριστική διάθεση και όχι περιπαικτική...

 

On-topic τώρα, υπάρχει άραγε κάποια εφαρμογή που να κλειδώνει φακέλους, των φωτογραφιών ας πούμε;

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...