Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάση αυτοκινήτου: --------------------------------> http://www.expansys.com.gr τιμή: 57,75ευρώ

Παιδια απο ebay.com, 21€ μαζι με τα μεταφορικα.

Βαση αυτοκινητου+φορτιστης αυτοκινητου, της Μοτορολα φυσικα

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον το κινητο ειναι κατσε καλα δεν πεζετε απο ταχυτητα και ειδικα στο ιντερνετ bronswer δεν πεζετε πριν λιγο κατεβαζα μια ταινια απο το ιντερνετ μεσο wifi μεσα σε 20 λεπτα :DΡε παιδια μια απορια εχω μονο εσας ειχε διαφανες μεμβρανη στην συσκευασία μέσα? Οσοι το εχετε , το εχετε χωρις ζελατινα γιατι εμενα δεν ειχε μεσα στο κουτι και ακομα το εχω με την ζελατινα που είχε μολις το ειχα ανοιξει.Αν ξέρει καπιοις απο που θα βρω να παρω μια ζελατινα για την οθονη?Παντος σας συνηστω να το παρετε με κλειστα ματια με 460 ευρο δεν περνεις καλυτερο κινητο ! Το μονο κινητο που το κοντραρει ειναι το ιphone αλλα έχει 100 ευρο παραπανω και ασε που θελει απο την μια jailbrake και χιλια δυο χαζα που σου σπανε τα νευρα μιλεστονε με χιλια!Α και κατι ακομα η μπαταρια ητανε στην μεση και με πηγε 2 μέρες , αυτες τι δυο μερες ομως το επαιζα συνεχια και με 2 ωριτσες ανοιχτο το wifi.

 

Το κουτι δεν εχει μεμβρανη μεσα.

Εγω του ειχα βαλει, αλλα σημερα αποφασισα να τη βγαλω. Ειναι πολυ πιο ομορφο ετσι.

Επισης, ο bomber καπου ειχε γραψει οτι η οθονη του ειναι πολυ δυσκολο να γρατζουνιστει.

Λοιπον, τον πιστευω και.... το κριμα στο λαιμο του :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το κουτι δεν εχει μεμβρανη μεσα.

Εγω του ειχα βαλει, αλλα σημερα αποφασισα να τη βγαλω. Ειναι πολυ πιο ομορφο ετσι.

Επισης, ο bomber καπου ειχε γραψει οτι η οθονη του ειναι πολυ δυσκολο να γρατζουνιστει.

Λοιπον, τον πιστευω και.... το κριμα στο λαιμο του :p

Ναι, γιατί είναι φτιαγμένη από το Gorilla glass,ενισχυμένο ανθεκτικό υλικό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι τοσο απολυτος. Η αναβαθμιση ειναι αλλο θεμα και το milestone ειναι πολυ καινουριο ακομα για να μην αναβαθμιστει. Η αναβαθμιση ερχεται σε λιγοτερο απο 2 βδομαδες.

 

Δεν είμαι απόλυτος... Αλλά η γνώμη μου είναι αυτή κρίνοντας όλη τη στάση της motorola απέναντι στο milestone. Εδώ υπάρχουν ακόμα regions που δεν έχουν λάβει την 2.1 μέσω FOTA... μακάρι να έχεις δίκιο και να διαψευστώ πανηγηρικά και να πάμε και μεις σε 2.2.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δική μου γνώμη είναι ότι η 2.2 θα βγεί για Milestone για τον απλούστατο λόγο ότι ποντάρει σε αυτή τη συσκευή και δεν θέλει να βγει εκτός αγοράς μέσα σε 7 μήνες.

 

Άλλωστε η 2.1 ρολάρει κανονικά στην μία περιοχή μετά την άλλη. Βγήκε χθες και για Αγγλία που είχε καθυστερήσει. FOTA πάντως εδώ που είμαι στην Αγγλία δεν γίνεται γιατί κανένα δίκτυο δεν υποστηρίζει το Milestone επίσημα.

Link to comment
Share on other sites

Δική μου γνώμη είναι ότι η 2.2 θα βγεί για Milestone για τον απλούστατο λόγο ότι ποντάρει σε αυτή τη συσκευή και δεν θέλει να βγει εκτός αγοράς μέσα σε 7 μήνες.

 

Άλλωστε η 2.1 ρολάρει κανονικά στην μία περιοχή μετά την άλλη. Βγήκε χθες και για Αγγλία που είχε καθυστερήσει. FOTA πάντως εδώ που είμαι στην Αγγλία δεν γίνεται γιατί κανένα δίκτυο δεν υποστηρίζει το Milestone επίσημα.

Εγώ λέω ότι θα βγάλει άλλη συσκευή (για να μη βγει από την αγορά όπως λες) με 2.2 και για αυτό δεν θα την δώσει στο Milestone.

Είδωμεν... Μακάρι να έχετε δίκιο εσείς... Το Θέμα είναι ότι υποψιάζομαι ότι αν βγάλει update για την 2.2 ή θα πρέπει να ελευθερώσει τον kernel ή θα πρέπει να φτιάξει έναν άλλο πάλι κλειδωμένο αλλά να συγχρονήσει τον επεξεργαστή σε πιο πολλά ΜHz από τα 550 που τον έχει τώρα, γιατί μάλλον η 2.2 θα έχει περισσότερες απαιτήσεις. Έτσι αν βγάλει ένα update για το Milestone με τον επεξεργαστή στα 550 MHz μάλλον θα υπάρχουν πολλά παράπονα από τους χρήστες με κολλήματα κλπ...

Αλλά όλα αυτά είναι θεωρίες και τίποτα άλλο....

Πάντως η Motorola ΔΕΝ διαχειρίζεται (δεν είναι δική μου μόνο άποψη, αλλά πάρα πολλών χρηστών) καθόλου καλά την επιτυχία που είχε και έχει το Milestone, με αποτέλεσμα πολλοί χρήστες που είναι πιο απαιτητικοί να το πουλάνε και να πηγαίνουνε σε άλλες λύσεις που οι κατασκευαστές δίνουν πλήρη ελευθερία... Αυτή η κακή διαχείριση του marketing για το Milestone είναι που με κάνει απαισιόδοξο όσο αφορά στο αν θα βγει το update για 2.2.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Update για την 2.1 που φοραμε θα βγαλει?Το λεω μπας και διορθωθει κανα bug τα οποια ειναι αρκετα.Ξερει κανεις τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους τους milestones(πιθανόν να γίνω και εγώ ένας απο εσάς σύντομα);)!

Απ' οτι κατάλαβα(διάβασα καμιά 40 σελίδες μεχρι να ζαλιστώ!) το κινήτο είναι αρκετά καλό και δεν υπάρχει λόγος να περιμένω το legend(htc)!

Επειδή κατά καιρούς εχω ακούσει πολλά για διαφορές σε ίδιες συσκευές απο διαφορετικές εταιρείες, αυτό που θέλω να μάθω είναι αν αξίζει να το πάρω απο wind με επιδότηση???

 

Θα 'θελα κι εγω να μαθω. Επισης η wind εχει ελειψη καλυψης σε πολλες περιοχες, ξερετε?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Motorola Europe @ facebook!

 

Hello Greek Fans!Ο Athens Radio DJ κaι ta κatastήµata Wind paρουsιάζουν tο Motorola Milestone stο The Mall Athens tο Sάßßatο 08/05. Ελάte stον 3o όροfο tου The Mall Athens, deίte apό κονtά tο Motorola Milestone κaι apοκtήste tο eνteλώς dωρeάν stο sυµßόλaιο Wind Large. Ακόµa, µόνο γιa aυtό tο Sάßßatο κaι µόνο stο κatάstηµa WIND tου The Mall Athens µe κάθe Motorola Milestone Δώρο Bluetooth aξίaς 59 ¤!Saς peριµένουµe!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω ότι θα βγάλει άλλη συσκευή (για να μη βγει από την αγορά όπως λες) με 2.2 και για αυτό δεν θα την δώσει στο Milestone.

Είδωμεν... Μακάρι να έχετε δίκιο εσείς...

Εδώ το Hero και αναβαθμίστηκε σε 2.1

Να σου πώ κάτι? Η νέα συσκευή που θα βγεί θα είναι ανώτερη σε hardware και αυτός θα είναι ο λόγος που θα πουλήσει. Δεν θα εμποδίσει το milestone τις πωλήσεις του νέου μοντέλου, είτε αναβαθμιστεί στη 2.2 είτε όχι. Δηλαδή πιστεύω ότι δεν θα αποτελέσει εμπόδιο για το νέο μοντέλο που πιθανώς να βγεί. (και που δεν θα βγεί και τόσο σύντομα, ενώ η αναβάθμιση θα βγεί σε λίγες μόνο μέρες). Αντίθετα, η μη αναβάθμιση θα αποτελέσει ένα πολύ κακό προηγούμενο για την μοτορόλα και θα υπάρχει η φήμη και η αίσθηση ότι εγκαταλείπει τις συσκευές της.

 

Το Θέμα είναι ότι υποψιάζομαι ότι αν βγάλει update για την 2.2 ή θα πρέπει να ελευθερώσει τον kernel ή θα πρέπει να φτιάξει έναν άλλο πάλι κλειδωμένο αλλά να συγχρονήσει τον επεξεργαστή σε πιο πολλά ΜHz από τα 550 που τον έχει τώρα, γιατί μάλλον η 2.2 θα έχει περισσότερες απαιτήσεις. Έτσι αν βγάλει ένα update για το Milestone με τον επεξεργαστή στα 550 MHz μάλλον θα υπάρχουν πολλά παράπονα από τους χρήστες με κολλήματα κλπ...

Αλλά όλα αυτά είναι θεωρίες και τίποτα άλλο....

Μην το σκέφτεσαι σαν να πρόκειται για windows.

Εκεί, κάθε νέα έκδοση είναι βαρύτερη από την προηγούμενη.

Δεν ισχύει το ίδιο για το android και γενικά για το linux από όσο ξέρω (δεν ξέρω και πολλά:O).

Το milestone, με την 2.1 είναι πιο γρήγορο από ότι ήταν με τη 2.0. Οι παλιότεροι κάτοχοι ας το επιβεβαιώσουν.

 

Δεν είμαι απόλυτος... Αλλά η γνώμη μου είναι αυτή κρίνοντας όλη τη στάση της motorola απέναντι στο milestone. Εδώ υπάρχουν ακόμα regions που δεν έχουν λάβει την 2.1 μέσω FOTA... μακάρι να έχεις δίκιο και να διαψευστώ πανηγηρικά και να πάμε και μεις σε 2.2.

 

Και μετά τη 2.2 , αν κατάλαβα καλά από αυτά που διάβασα, οι αναβαθμίσεις θα γίνοται απευθείας μέσω της google, και δεν θα χρειάζεται να περιμένουμε τον κάθε κατασκευαστή να βγάλει update.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα αυτα και μακαρι να μπορεσουμε να αναβαθμιστουμε σε 2.2 αλλα εγω προσωπικα δεν το βλεπω να γινεται συντομα.Σε κανα 4-5 μηνες μπορει.Μην ξεχναμε οτι το Uk 2.1 update δεν εχει κυκλοφορησει ακομα απο την μοτο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις χθές παρέλαβα κι εγώ το ολοκαίνουργιο μου milestone (από e-shop, πρέπει να ήμουν από τους τελευταίους πριν εξαντληθεί :p). Τo κινητό είναι φοβερό, αν και έχει ένα σημαντικό ελάττωμα/πρόβλημα: υπερθερμαίνεται πολύ εύκολα. Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος αυτό; Ειδικά κατά τις κλήσεις και το wifi, πάνω και πίσω από την οθόνη γίνεται ιδιαίτερα ζεστό, τόσο που ιδρώνει το χέρι σου.

 

Σε ξένα forums βρήκα να το αναφέρονται πάρα πολύ σε αυτό, χωρίς κάποια ιδιαίτερη λύση. Εδώ στο myphone, με ένα γρήγορο ψάξιμο που έκανα, δεν βρήκα κάποια αναφορά.

 

Έπεσα σε ελαττωματικό ή έτσι είναι το milestone?

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει ουκ ολιγες φορες.Μια αναζητηση να εκανες θα σου λυνοταν η απορια.Οντως υπαρχει θεμα,ειναι γνωστο,ετσι ειναι σε ολους,δεν ειναι προβλημα,ετσι λειτουργει.Μην σε ανησυχει.
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει ουκ ολιγες φορες.Μια αναζητηση να εκανες θα σου λυνοταν η απορια.Οντως υπαρχει θεμα,ειναι γνωστο,ετσι ειναι σε ολους,δεν ειναι προβλημα,ετσι λειτουργει.Μην σε ανησυχει.

 

Μάλιστα. Σε ευχαριστώ.

 

Κοιτώντας στα ξένα fora πάντως, ψιλοαγχώνεσαι. Αναφέρουν μέχρι και ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με την ακτινοβολία με την υψηλή θερμοκρασία και άλλα.. πανικοβλητα σχόλια. Επίσης, δεν τους δίνει κάποια σαφή απάντηση η Motorola, όταν αναφέρουν το πρόβλημα.

 

Tips ή άλλοι τρόποι για την μείωση αυτής της θερμοκρασίας δεν υπάρχουν φαντάζομαι ε; Έχω κλειστό wifi, gps, ενεργά 2G δίκτυα, αλλά και πάλι ζεσταίνεται κατά τις κλήσεις.

 

Παράγγειλα και μια θηκούλα από Αγγλία. Αναρωτιέμαι αν θα δημιουργηθεί πρόβλημαστο κιν με την θήκη και με τόση ζέστη από μέσα..

 

YG-EDIT: Αυτό που βλέπω να προτείνουν κάπου, είναι η αλλαγή του PRL του πάροχου. Γνωρίζει κανείς πως γίνεται αυτό για Wind/Voda?

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

παιδια το δουλευεται χωρις ζελατινα στην οθονη το κινητο η εχετε βαλει?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3171100#post3171100

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Σε ευχαριστώ.

 

Κοιτώντας στα ξένα fora πάντως, ψιλοαγχώνεσαι. Αναφέρουν μέχρι και ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με την ακτινοβολία με την υψηλή θερμοκρασία και άλλα.. πανικοβλητα σχόλια. Επίσης, δεν τους δίνει κάποια σαφή απάντηση η Motorola, όταν αναφέρουν το πρόβλημα.

 

Tips ή άλλοι τρόποι για την μείωση αυτής της θερμοκρασίας δεν υπάρχουν φαντάζομαι ε; Έχω κλειστό wifi, gps, ενεργά 2G δίκτυα, αλλά και πάλι ζεσταίνεται κατά τις κλήσεις.

 

Παράγγειλα και μια θηκούλα από Αγγλία. Αναρωτιέμαι αν θα δημιουργηθεί πρόβλημαστο κιν με την θήκη και με τόση ζέστη από μέσα..

 

YG-EDIT: Αυτό που βλέπω να προτείνουν κάπου, είναι η αλλαγή του PRL του πάροχου. Γνωρίζει κανείς πως γίνεται αυτό για Wind/Voda?

Το μονο μερος του κινητου που ζεσταινεται σοβαρα ειναι διπλα απο την καμερα, οπου βρισκεται η κεραια του κινητου. Ειναι απολυτα φυσιολογικο, συμβαινει σε ολα τα 3g τηλεφωνα που μπορω να θυμηθω και δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος ανησυχιας.

Ωραια ολα αυτα και μακαρι να μπορεσουμε να αναβαθμιστουμε σε 2.2 αλλα εγω προσωπικα δεν το βλεπω να γινεται συντομα.Σε κανα 4-5 μηνες μπορει.Μην ξεχναμε οτι το Uk 2.1 update δεν εχει κυκλοφορησει ακομα απο την μοτο

 

Καλα, και εγω απλα υποθεσεις κανω. Αλλα ετσι και αλλιως το κινητο ειναι πολυ καλο και με τη 2.1

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν και το πρόβλημα δεν είναι με την θερμοκρασία της μπαταρίας αλλα με το περίβλημα στην κορυφή της συσκευής, έβαλα ένα προγραμματάκι πριν λίγο που δείχνει την θερμοκρασία της μπαταρίας και μου λέει πως (σε κατάσταση αναμονής) αυτή είναι γύρω στους 36 βαθμούς. Είναι πολύ;

 

Από δευτέρα πάντως, σκέφτομαι να κάνω μια επίσκεψη και απο κάνα service center της motorola για να το κοιτάξουν. Διαβάζω πως το πρόβλημα προκύπτει μετά απο 10λεπτες κλήσεις, αλλά εμένα από το 1 λεπτό κιόλαςμπορείς να νοιώσεις μια αύξηση της θερμοκρασίας στο σημείο του ακουστικού. Όχι σημαντική, αλλα την νοιώθεις όταν σε αγγίζει το κινητό στο αυτί.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το πρόβλημα δεν είναι με την θερμοκρασία της μπαταρίας αλλα με το περίβλημα στην κορυφή της συσκευής, έβαλα ένα προγραμματάκι πριν λίγο που δείχνει την θερμοκρασία της μπαταρίας και μου λέει πως (σε κατάσταση αναμονής) αυτή είναι γύρω στους 36 βαθμούς. Είναι πολύ;

 

Από δευτέρα πάντως, σκέφτομαι να κάνω μια επίσκεψη και απο κάνα service center της motorola για να το κοιτάξουν. Διαβάζω πως το πρόβλημα προκύπτει μετά απο 10λεπτες κλήσεις, αλλά εμένα από το 1 λεπτό κιόλαςμπορείς να νοιώσεις μια αύξηση της θερμοκρασίας στο σημείο του ακουστικού. Όχι σημαντική, αλλα την νοιώθεις όταν σε αγγίζει το κινητό στο αυτί.

 

Φιλε μην αγχωνεσαι το κινητο σου δεν εχει τιποτα.Οπως σου ειπαν και πριν ειναι απολυτως φυσιολογικο να ζεσταινεται στο πανω μερος.Το εχω 4 μηνες ετσι και δεν εχει παθει τιποτα.Ειδικα οταν δουλευει και το gps μεχρι και αυγο ψηνεις

Link to comment
Share on other sites

Αν και το πρόβλημα δεν είναι με την θερμοκρασία της μπαταρίας αλλα με το περίβλημα στην κορυφή της συσκευής, έβαλα ένα προγραμματάκι πριν λίγο που δείχνει την θερμοκρασία της μπαταρίας και μου λέει πως (σε κατάσταση αναμονής) αυτή είναι γύρω στους 36 βαθμούς. Είναι πολύ;

 

Από δευτέρα πάντως, σκέφτομαι να κάνω μια επίσκεψη και απο κάνα service center της motorola για να το κοιτάξουν. Διαβάζω πως το πρόβλημα προκύπτει μετά απο 10λεπτες κλήσεις, αλλά εμένα από το 1 λεπτό κιόλαςμπορείς να νοιώσεις μια αύξηση της θερμοκρασίας στο σημείο του ακουστικού. Όχι σημαντική, αλλα την νοιώθεις όταν σε αγγίζει το κινητό στο αυτί.

 

Επίτηδες το έχουν έτσι να καίγεται το αυτί σου για να αγοράσεις bluetooth :p:p:p:lol::lol:

Το εργαλείο είναι πανέμορφο και τέλειο στο λέω συγκρίνοντάς το με

nokia n97 mini (το έχω σαν δεύτερο)

omnia 2

omnia 1

iphone 3g (με αυτό παίζει ο μικρός )

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, πάντως θα μπορούσε να είναι καλύτερο σε αυτό το θέμα. Είναι το μοναδικό μειον που του έχω βρεί μέχρι στιγμής (και λίγο.. βαρβάτο μείον κατά την γνώμη μου, καθώς μειώνει την λειτουργικότητα της συσκευής.). Anyway.

Μιας και αναφέρθηκε παραπάνω όμως, ποιο bluetooth προτείνεται για το milestone?

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, πάντως θα μπορούσε να είναι καλύτερο σε αυτό το θέμα. Είναι το μοναδικό μειον που του έχω βρεί μέχρι στιγμής (και λίγο.. βαρβάτο μείον κατά την γνώμη μου, καθώς μειώνει την λειτουργικότητα της συσκευής.). Anyway.

Μιας και αναφέρθηκε παραπάνω όμως, ποιο bluetooth προτείνεται για το milestone?

 

Πόσα δίνεις;;;;;

 

Κορυφαία πιστεύω είναι τα:

 

plantronics 925 http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Plantronics-Bluetooth-Discovery-925-R-77900-26.htm

plantronics 975 http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Plantronics-Discovery-975-Grey-Bluetooth-40065.htm

jawbone 3 prime http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006450&u=JAWBONE-PRIME-BLAH-BLAH-BLACK

 

Όλα γύρω στα 100 ευρώ. Έχω τα 2 πρώτα κορυφαία συνεργασία με το milestone

Edited by miltostammy2
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, πάντως θα μπορούσε να είναι καλύτερο σε αυτό το θέμα. Είναι το μοναδικό μειον που του έχω βρεί μέχρι στιγμής (και λίγο.. βαρβάτο μείον κατά την γνώμη μου, καθώς μειώνει την λειτουργικότητα της συσκευής.). Anyway.

Μιας και αναφέρθηκε παραπάνω όμως, ποιο bluetooth προτείνεται για το milestone?

Πριν, τι τηλεφωνο ειχες, που δεν ζεσταινοταν δηλαδη??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...