Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια βοηθεια χρειαζομαι επειγοντως την 2.1 clean rom που μπορω να την βρω;;;

δεν ανοιγει μπορει να μπει σε bootloader ευχαριστω πολυ

 

Για δες εδώ: http://and-developers.com/sbf:milestone ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρέπει να περάσεις το vulnerable recovery .sbf και μετά πάλι OpenRecovery και εγκατάσταση της CM.

 

Το ίδιο vulnerable recovery .sbf που βαζουμε για την 2.1;

Απλα γιατι νομιζα οτι αυτο ειναι η 2.1 rooted και όχι patch για να γινει rooted οποιαδηποτε version.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα στο xda ναι. Γιατί πάντως δεν περνάς το 2.2.1 GOT .sbf που έχει ενσωματωμένη την vulnerable recovery και μετά την 2.6.0 FroyoMOD? Καλύτερη είναι από την εργοστασιακή 2.2 απ'ότι λένε όλοι.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω backup απο την εργοστασιακή. Απλα να μην γινει καμια βλακεια στο vulnerable recovery. Εγω δεν ξερω για αυτο ρωταω. μηπως υπαρχει καποιο αλλο για την 2.2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δε μπορω να καταλαβω τι γινεται με αυτες τις froyomod???

 

Ειχα τη 2.5 και ηταν πολυ καλη.Σφαιρα και πολυ καλη μπαταρια.

Εβγαλε ο kabladan την καινουρια CM7 και λεω ας παμε σε αυτη,τη βαζω και δεν εμεινα παρα πολυ ικανοποιημενος και τσουπ βλεπω πως εβγαλε την CM6 pre final,οποτε περναω αυτη και μου αρεσε αρκετα.Μου εβγαλε πρωτη φορτιση (με μετρια χρηση) 35 ωρες περιπου.

 

Μετα εβγαλε ο luca τη froyomod 2.6 και λεω ας δουμε και αυτη τη λεει(δουλεια δεν ειχαμε-δουλεια βρηκαμε....).Μολις την εβαλα επαθα παλι πλακα οπως και οταν ειχα βαλει τη 2.5 απο τη ταχυτητα της.

Το πιο τρελο ειναι πως την εβαλα χθες το πρωι και στις 3 το μεσημερι το εβγαλα απο το φορτιστη αφου ειχε φορτισει πληρως.

Εκανα τη ιδια χρηση με την CM6+τουλαχιστoν μια ωρα Angry Birds Rio και αυτη τη στιγμη 22 ωρες μετα ειμαι στο 70%.

 

Τι να πω???Ειμαι της αποψης πως οντως ο kabladan κανει ολη τη δουλεια και ερχονται οι υπολοιποι και κανουν μικροαλλαγες(βλεπε iceandfire,HO NO) αλλα στη περιπτωση της froyomod βλεπω μεγαλες διαφορες σε πολλους τομεις...

 

 

Edit:Θελω να αναφερω πως γενικα ειμαι του "minimal" το κινητο εχει μονο μια οθονη και αυτη εχει μονο το advanced clock widget.To εχω μονιμα σχεδον σε 2G κτλ.

Παρολαυτα το θεμα μου δεν ειναι ποση ωρα μου κραταει το κινητο γενικα με τη froyomod αλλα ποσο περισοτερο σε σχεση με τις αλλες rom με την ιδια χρηση-ιδιες ρυθμισεις

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

Εγω τι να πω που δεν μπορω να αποφασίσω σε ποιά ΡΟΜ να πάω .... :lol:

 

Ειμαι στην CM6 (την προηγούμενη) καί έλεγα να πάω στην CM7. Πριν καλά καλά προάλβω να αποφασίσω, βγαίνει νέα CM6 και μετά η FroyoMod 2.6....

 

Πολύ χρόνο για βάλε-βγάλε και πειραματισμούς δεν έχω πλέον , έχω και άλλες 2 Android συσκευές (Archos 70, SE 10 - Mini) και δεν γίνεται να κανω καθε μέρα update....

 

Πάντως παιδία το Milestone απο θέμα υποστήριξης, ROMs κτλ είναι ΠΟΛΥ μπροστά (σε σχέση με τις άλλες συσκευές Android που έχω). Αυτο το Nandroid Backup-Restore έχει σώσει ζωές .... Στο Archos δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο ακόμα και για να κάνω update το τριπλο-σκέφτομαι... Καλά δεν το συζητάω για CM ROMs....

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει τις επαφές μου στο Google contacts για να τις πάρει το Milestone αλλά σήμερα που μπήκα στο contacts είδα ότι δεν έχει συχρονιστεί με όσες έχω προσθέσει απο τότε στο κινητό μου. Με αποτέλεσμα να λείπουν επαφές. Δεν βρήκα κάτι για να το ενημερώσω απο το κινητό...

Επειδή κάποια στιγμη θέλω να δοκιμάσω αυτές τις unofficial rom γιαυτό ρωτάω για να έχω back up όλες τις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να κατεβάσεις από το μαρκετ την υποστήριξη ώστε να αλλάζεις με shift alt στο hardware πληκτρολόγιο. Δεν έχω βρει συνδυασμό για το μαμά,παρά μόνο όπως είπε και ο φίλος με εναλλαγή απο το εικονικό.

 

Άμα κατεβάσεις το Greek IME από market, τότε στο hardware πληκτρολόγιο η γλώσσα αλλάζει με shift-space, τα οποία πρέπει να πατάς ταυτόχρονα. Επίσης πρέπει να έχεις επιλέξει το Greek IME σαν μέθοδο εισόδου.

 

Μόλις ανακάλυψα κατά τύχη...ότι το shift space αλλάζει την γλώσσα στο hardware keyboard στη stock FroYo και χωρίς να εγκαταστήσουμε τίποτα έξτρα!! Γράψε γράψε όλο και κάτι βρίσκει κάνεις :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω ένα μετρητή για την μπαταρία αξιόπιστο και με ένδειξη βασικά στο notification bar...τι προτείνετε γιατί υπάρχουν δεκάδες και 3-4 που δοκίμασα δεν...

 

ΥΓ: Και με ένδειξη για θερμοκρασία, μην ψηθούμε τώρα που είμαστε...ελαφρά overclocked@800 Mhz :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι η γλώσσα γραφής στο φόρουμ μας είναι η Ελληνική.

Ευχαριστούμε το φίλο που γράφτηκε και συνεισφέρει αλλά ...οι κανόνες είναι κανόνες.

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα βέβαια,εφόσον,το μεταφράζει το κείμενο του,απλά υπενθυμίζω.

 

Επίσης,μεταφέρω τα ποστ στο Motorola MILESTONE Modding.

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Και με ένδειξη για θερμοκρασία, μην ψηθούμε τώρα που είμαστε...ελαφρά overclocked@800 Mhz :)

 

Στα 800mhz δεν εισαι overclocked αλλα παραμενεις underclocked αφου ο επεξεργαστης που φοραμε ειναι απο την μανα του στο 1ghz...μην ανησυχεις λοιπον για θερμοκρασιες.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά...μόλις είδα αυτό http://www.arm.com/products/processors/cortex-a/cortex-a8.php

Ας μείνω στα 800 όμως για λίγη ισορροπία μεταξύ απόδοσης και κατανάλωσης μπαταρίας...άλλωστε ο flash player -που ήταν και η αιτία- αποδίδει πλέον πολύ καλύτερα :)

 

ΥΓ: By the way, πόσο εύκολο έχει γίνει πια το root access με εφαρμογές όπως το SuperOneClick...! :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστά...μόλις είδα αυτό http://www.arm.com/products/processors/cortex-a/cortex-a8.php

Ας μείνω στα 800 όμως για λίγη ισορροπία μεταξύ απόδοσης και κατανάλωσης μπαταρίας...άλλωστε ο flash player -που ήταν και η αιτία- αποδίδει πλέον πολύ καλύτερα :)

 

ΥΓ: By the way, πόσο εύκολο έχει γίνει πια το root access με εφαρμογές όπως το SuperOneClick...! :)

Μέχρι τα 1000 μη φοβάσαι καθόλου. Ούτε διαφορά θα δείς στη μπαταρία, ούτε στη θερμοκρασία, ούτε τίποτα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όντως, μην φοβάσαι καθόλου. Το δικό μου το έχω στο 1.1GHz, 66vsel και δεν καταλαβαίνει τίποτα. :)
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι η γλώσσα γραφής στο φόρουμ μας είναι η Ελληνική.

Ευχαριστούμε το φίλο που γράφτηκε και συνεισφέρει αλλά ...οι κανόνες είναι κανόνες.

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα βέβαια,εφόσον,το μεταφράζει το κείμενο του,απλά υπενθυμίζω.

 

Επίσης,μεταφέρω τα ποστ στο Motorola MILESTONE Modding.

Παρακαλώ.

 

Νομίζω ότι πρέπει να αλλάξετε τη διεύθυνση της ιστοσελίδας έτσι ώστε να έχει μόνο Ελληνικά γράμματα.

 

Έχω έναν κανόνα πολύ. Δεν ανέχονται ηλίθιο κανόνες.

Δεν υπάρχει πρόβλημα, φυσικά, θα δω σχετικά με τη διαγραφή του λογαριασμού μου ... οι κανόνες είναι κανόνες.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ.

 

Νομίζω ότι πρέπει να αλλάξετε τη διεύθυνση της ιστοσελίδας έτσι ώστε να έχει μόνο Ελληνικά γράμματα.

 

Έχω έναν κανόνα πολύ. Δεν ανέχονται ηλίθιο κανόνες.

Δεν υπάρχει πρόβλημα, φυσικά, θα δω σχετικά με τη διαγραφή του λογαριασμού μου ... οι κανόνες είναι κανόνες.

 

There is no problem since you write in Greek as well.I moved your post to the appropriate thread which is Motorola Milestone Modding.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μας την ειπε ο καναδος και με ΟΛΑ του τα δικια.

 

Ο Καναδός θα πρέπει πρωτίστως να μάθει να φέρεται. Εξυπνακισμοί του τύπου "γιατί η web διεύθυνση του φόρουμ δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες;" περισσότερο δείχνουν άνθρωπο με πρόβλημα συμπεριφοράς παρά με κάποιον που θέλει να συνεισφέρει πραγματικά.

 

Παρ'όλα αυτά είμαι της γνώμης ότι θα πρέπει να υπάρξει μια διαφοροποιημένη αντιμετώπιση ατόμων που γράφουν στα αγγλικά. Η στείρα απάντηση "έτσι είναι οι κανόνες του φορουμ" δε συνάδει με το πνεύμα συνεργασίας και αλληλοβοηθείας που προσπαθούμε όλοι να κρατήσουμε εδώ.

 

Συγγνώμη κιόλας που βγήκα εκτός θέματος, αλλά δεν ήξερα πού αλλού να τα γράψω αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε καποια εφαρμογη που να λειτουργει το ξυπνητηρι ενω το κινητο ειναι κλειστο ;

 

Όντως, μην φοβάσαι καθόλου. Το δικό μου το έχω στο 1.1GHz, 66vsel και δεν καταλαβαίνει τίποτα. :)

 

φιλε μπαμπη, δε σου σερνεται με την 2.3 ? Ειδα κατι βιντεακια στο youtube και λαγκαρε λιγο η συσκευη ...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε καποια εφαρμογη που να λειτουργει το ξυπνητηρι ενω το κινητο ειναι κλειστο ;

 

Διαβασε εδω το 46ο post και θα καταλαβεις...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μπαμπη, δε σου σερνεται με την 2.3 ? Ειδα κατι βιντεακια στο youtube και λαγκαρε λιγο η συσκευη ...]

 

Όχι, με την 2.3.3 CM7 RC3 δεν έχω lagging, όπως δεν είχα και με την HoboMod που είχα δοκιμάσει.

 

Νέα μέτρηση σήμερα, 51 ώρες και η μπαταρία είναι στο 20%...! :D

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

θέλω να βάλω την νέα...cm-7.0.0-RC3-0.08-11.03.27 (έχω την προηγούμενη,) για να μην χρειαστεί να ξαναπεράσω εφαρμογές κλπ.. τι πρέπει να κάνω? ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Απλά κάνεις Wipe Dalvik και Wipe Cache, δεν χρειάζεται να κάνεις Wipe Date, άρα δεν χάνεις τις εφαρμογές σου. ;)
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, με την επίσημη αναβάθμιση σε 2.2 froyo είδα ότι ο χρόνος ζωής της μπαταρίας τριπλασιάστηκε! Από εκεί που με έβγαζε γύρω στις 15 ώρες με μέση χρήση τώρα έκλεισε στις 50 ώρες (βέβαια με λιγότερη χρήση αλλά πάντα σε 3G).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...