Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το legend εχει 384 ram....

το milestone ποση ram εχει;

η οθονη ειναι πιο μεγαλη ενω οσον αφορα τις φωτο υπαρχει το διπλο led....

ο επεξεργαστης φαινεται να ειναι πιο γρηγορος.

γενικως ψαχνομαι για το συγκεκριμενο κινητο...για αυτο το λογο απευθυνομαι εδω να μαθω εντυπωσεις απο τους κατεχοντες...

Το Milestone 256MB RAM, δεν έχει σημασία το Dual LED, η ποιότητα των βίντεο και των φωτογραφιών είναι κατώτερη του Legend. Ο επεξεργαστής φτάνει μέχρι και 1.2GHz με Overclock όπως είπε ο Μπάμπης ενώ το Legend με Overclock μέχρι 728ΜΗz.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
πως βγαινουν οι συντομευσεις απο την επιφανεια εργασιας του κινητου παιδια, κουφο αλλα δε μπορω να το βρω, στο μενου ταπετσαρια εχει μόνο εισαγωγη εφαρμογων κλπ, δεν εχει αφαιρεση.

 

Με παρατεταμένο πάτημα πάνω στην εφαρμογή δεν έχει επιλογή να την ρίξεις στον κάδο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eχω εδω και καμια βδομαδα που εχω βαλει την cyanogenmod-7.1.0 RC5 και απο τοτε δεν μου δουλευει το navigon εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος αυτο το προβλημα??
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Eχω εδω και καμια βδομαδα που εχω βαλει την cyanogenmod-7.1.0 RC5 και απο τοτε δεν μου δουλευει το navigon εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος αυτο το προβλημα??

 

Ποια έκδοση του Navigon έχεις εγκατεστημένη? Γιατί για Gingerbread ROMs (όπως η CM7) θες 3.5.4 και πάνω..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παλιοτερη εφαρμογη,αντε να βρω τωρα το navigon 3.5.4 πουθενα δωρεαν,το navigon select δεν δουλευει παντως που κατεβασα.ευχαριστω πολυ παντως παιδια!!
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ενώ όταν αγόρασα το milestone ολα ηταν μια χαρά όταν βγήκε η 2.2 (0fficial) και την πέρασα στο κινητό άρχισαν τα προβλήματα.

Η μπαταρία με μόνο μία ή και καμία κλήση κραταει μόνο μερικές ωρες.

Πέρασα με rsdlite την 2.1 official και μετά έκανα πάλι αναβάθμιση σε 2.2 αλλά τα ίδια πάλι.

Το έκανα και 2η φορά και έμεινα με 2.1 αλλά και πάλι το ίδιο + ότι καίει υπερβολικά πίσω και μερικές φορές ολόκληρο.

Καμιά ιδέα πριν το στείλω στο service??

Αγορασμένο από eshop Θεσσαλονίκης.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται περίεργο, μιας και το είχαν λύσει το θέμα με την μπαταρία εκεί λίγο πριν κυκλοφορήσουν την 2.2.1

Δοκίμασε και το εξής πάντως: Όταν το φορτίσεις, κάνε ένα reboot πριν ξεκινήσεις να το χρσιμοποιείς και δες την αυτονομία με αυτόν τον τρόπο. Επίσης καλίμπραρε την μπαταρία σου:

Κλείνεις το κινητό, φορτίζεις μεχρι το 100%, όπως είναι στην πρόζα βγάζεις την μπαταρία, περιμένεις μέχρι να εμφανιστεί μια άδεια μπαταρία κι ένα μεγάλο "?", ξαναβάζεις την μπαταρία και αφήνεις να φορτίσει μέχρι το 100%.)

 

Αν και πάλι δεν σε καλύπτει, ή μένεις στην 2.1 ή δοκίμασε κάποια άλλη ROM (Cyanogen πχ)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται περίεργο, μιας και το είχαν λύσει το θέμα με την μπαταρία εκεί λίγο πριν κυκλοφορήσουν την 2.2.1

Δοκίμασε και το εξής πάντως: Όταν το φορτίσεις, κάνε ένα reboot πριν ξεκινήσεις να το χρσιμοποιείς και δες την αυτονομία με αυτόν τον τρόπο. Επίσης καλίμπραρε την μπαταρία σου:

Κλείνεις το κινητό, φορτίζεις μεχρι το 100%, όπως είναι στην πρόζα βγάζεις την μπαταρία, περιμένεις μέχρι να εμφανιστεί μια άδεια μπαταρία κι ένα μεγάλο "?", ξαναβάζεις την μπαταρία και αφήνεις να φορτίσει μέχρι το 100%.)

 

Αν και πάλι δεν σε καλύπτει, ή μένεις στην 2.1 ή δοκίμασε κάποια άλλη ROM (Cyanogen πχ)

από όσο ξέρω πρέπει.

1. να περασω την 2.1

2. να το κανω root

3. να περάσω αλλη rom (Cyanogen) ποια είναι η ποιο σταθερη;; και που την βρισκω;;;

Ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Για την Cyanogen 7 δες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=941346

Για το πώς να την εγκαταστήσεις δες εδώ έναν αναλυτικό οδηγό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=983516;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση που μπορει να ακουστει και χαζη.

Στα αγαπημενα

μπαινουν αυτοματα ολες οι κλησεις που γινονται;;

εισερχομενες

εξερχομενες

αναπαντητες;;

παιζει ρολο το ποσες κλησεις εχει μα επαφη;; και τις ταξηνομει;;

απο μονος μου δεν εχω βαλει καμια επαφη στις αγαπημενες.

Link to comment
Share on other sites

μπαινουν αυτοματα ολες οι κλησεις που γίνονται

εισερχόμενες

εξερχόμενες

και της ταξινομεί ανάλογα με την συχνότητα...

 

και οι αναπαντητες;;;

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

ξερεται κανενα καλο προγραμμα για prtscreen ? ευχαριστω

 

Αυτή είναι ερώτηση που αφορά γενικά τις android συσκευές και όχι αποκλειστικά το Milestone, οπότε το καλύτερο μέρος για να το ρωτήσεις θα ήταν στο Android section του myphone (http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115 )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Εχω ενα προβλημα εδω και πολυ καιρο. Εχω καποια τραγουδια αποθηκευμενα σε ενα φακελο στην καρτα μνημης μου, κι θελω να τα συγχρονισω με καποιον player ωστε να παιζουν μαζικα (σε σειρα, τυχαια κτλ) . Το εχω δοκιμασει σε 3 players αλλα κανενας δε "διαβαζει" (scanning στην καρτα μνημης) τα τραγουδια...

Θα πρεπει να κανω χειροκινητα κατι εγω ;

 

ευχαριστώ.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση σου. Δεν βλέπει δηλαδή η εκάστοτε εφαρμογή αναπαραγωγής τα τραγούδια σου? Αρκετά περίεργο γιατί συνήθως στην πρώτη εκκίνηση της εφαρμογής σε ρωτάει σε ποιόν φάκελο βρίσκεται η μουσική σου κ μετά βρίσκει ότι έχεις εκεί μέσα σε άλλους υποφακέλους κτλ. Τουλάχιστον ο Mort Player που χρησιμοποιώ έτσι είναι, κ έχει κ την δυνατότητα να παίζει τη μουσική ΑΝΑ φάκελο που την έχεις εσύ, που άλλωστε είναι το πιο λογικό κ όχι μόνο ανά Artist, Album κτλ. που έχουν οι άλλες εφαρμογές.
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση σου. Δεν βλέπει δηλαδή η εκάστοτε εφαρμογή αναπαραγωγής τα τραγούδια σου? Αρκετά περίεργο γιατί συνήθως στην πρώτη εκκίνηση της εφαρμογής σε ρωτάει σε ποιόν φάκελο βρίσκεται η μουσική σου κ μετά βρίσκει ότι έχεις εκεί μέσα σε άλλους υποφακέλους κτλ. Τουλάχιστον ο Mort Player που χρησιμοποιώ έτσι είναι, κ έχει κ την δυνατότητα να παίζει τη μουσική ΑΝΑ φάκελο που την έχεις εσύ, που άλλωστε είναι το πιο λογικό κ όχι μόνο ανά Artist, Album κτλ. που έχουν οι άλλες εφαρμογές.

 

Okay , σ' ευχαριστώ. Λειτουργεί στο mort player

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ξερεται κανενα καλο προγραμμα για prtscreen ? ευχαριστω

 

ShootMe. (ScreenGrabber) ;)

Free στο Market

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να κανω overclock τον επεξεργαστη στο μιλεστονε για να γινει λιγο πιο γρηγορο αλλα δεν μπορεσα να βρω πληροφοριες που να αφορουνε μονο το overclok του επεξεργασστη μπορει καπιος να με βοηθησει?

 

παιδια εκανα το εξης βημα που δειχνι το videaki στο youtube μηπος εκανα βλακεια?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις κάνει root??? Αν ναι, τότε το μόνο που χρειάζεσαι είναι το Milestone overclock από το market...εύκολα και δωρεαν!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

βασικα τι ακριβος κανει το ροοτ ? ξεκλειδωνει το τηλεφωνο? το εκανα ροοτ με το universal androot προγραμα που βρηκα.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να κανω overclock τον επεξεργαστη στο μιλεστονε για να γινει λιγο πιο γρηγορο αλλα δεν μπορεσα να βρω πληροφοριες που να αφορουνε μονο το overclok του επεξεργασστη μπορει καπιος να με βοηθησει?

 

Ποια ROM έχει η συσκευή σου?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

froyo 2.2 οατν εκανα update σε 2.2 αρχησε να κολαει λιγο το κινιτο ειδικα με τον brownser κολαει οταν μπαινω σε διαφορα σιτες
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...