Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ετσι ακριβος πρωτα αρχιζει η δονησει και μετα ο ηχος γιατι δουλευει οπως το ξυπνητιρι δονηση και ξεκιναει ο ηχος απο τα χαμιλα και σιγα σιγα ανεβαινει δεν ειναι καποιο προβλημα...οσο για update θα δειξει...:)

 

αυτο που ειπα με την φορτιση το εχεις προσεξει???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως κανω upgrade τον flashplayer μου?

πηγα στο site της adobe και στα λειτουργικα που εχεις επιλογη να κατεβασεις δεν ειναι symbian.

και το χρειαζομαι το update........

Link to comment
Share on other sites

@:sk7lafkos,Δεν είναι τίποτα φίλε μου,πολλά κινητά απενεργοποιούν τη δόνηση όταν φορτίζουν...δε ξέρω βέβαια το λόγο...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να απαντησω μονος μου

 

1.- Οσοι εχουν υπολογιστη mac για να συχρονισουν το satio με τον mac του χρειαζονται ενα προγραμμα το missing syng for symbian

Προσοχη , οταν το βρει να το βαλετε σαν ΝΟΚΙΑ συσκευη ....

Με αυτο το συχρονιζεις ανετα , το εκανα χτες , επαφες , ημερολογιο, email και ο,τι θελετε

To isyng και το plung in που εβγαλε η sony στη σελιδα της ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

2.- Οσα θεματα περασα που ηταν για νο N97 & 5800 επαιξαν κανονικα

3.- Παρατηρησα οτι φορτιζει απο usb μονο οταν ειναι σε ( μαζικη αποθηκευση ) ετσι ειναι ?????

4.- Για να εγκαταστησω μια εφαμογη την βαζω στον φακελο other και μετα μεσα απο τι κινητο , καλα κανω ?????

5.- Ποιος ειναι ο καλυτερος task manager & file explorer

6.- Επαφες μπορω να βαλω στην επιφανεια εργασιας??? (στην 1η οθονη του κινητου)

7.- Διαφορα wizards μπορω να βαλω ??????

8.- το hack αρισμα με το hello os ειναι ευκολο ?????????

 

Για μενα ειναι απο τα καλυτερα symbian κινητα, για να μη πω το καλυτερο

Καμερα , απλα τελεια

Ταχυτητα στο μενου

Προς το παρον ειμαι πολυ ευχαριστημενος

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό ψάχνω το windows live messenger. Από ovi store που το βρήκα δεν μπορώ να κατεβάσω γιατι δεν είναι Nokia η συσκευή μου. Πού αλλού μπορώ να το βρώ?

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου κολλαει σχεδον παντα με τον opera οταν μπενω στο ιντερνετ, κανω exit και μου βγαζει μια μαυρη οθονη, το τηλεφωνο δουλευει κανονικα αλλα μου ''κραταει'' τον opera σαν ανηκτη εφαρμογη.

Επισης εχω δε οτι οταν παω να το κλεισω και παταω απενεργοποιηση καπου κολλαει και μου γραφει επανω ψηλα στην οθονη selfservis και κατω στης επιλογες ''οκ'' ή ''ενταξη'' δεν θυμαμαι ποιο απο τα δυο γραφει, αλλα και τιποτα να μην πατησω κλεινει κανονικα το τηλεφωνο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια!το satio παιζει καλη μουσικη.αν ομωσ το βαλεισ τερμα τον ηχο και αν το τραγουδι εχει μπασα,παιζει χαλια!!!!το κακο ειναι οτι δεν εχει στο music player ισοσταθμιστη(equalizer)!!!!!!αλλα η καμερα???????ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

αρχισαν τα οργανα, τωρα τα αποσυρουν λογω προβληματος

 

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_aino_pulled_out_from_uk_stores_just_after_satio-news-1286.php

Link to comment
Share on other sites

Guest noodle_4

παίδες ξέρετε αν χρειάζεται να βάλω στο σατιο screen protector? στο iphone πχ δεν χρειάζεται.

ευχαριστώ.

ΥΓ παίδες το κινητό πάει σφαίρα πολυ γρηγορες φωτοραφιες πολυ καλο touch flow (λιγο η μπαταρια με ξενέρωσε αλλα ενταξει) μην τα θέλουμε ολα δικά μας.

Link to comment
Share on other sites

και για μενα η μπαταρια ειναι ενα θεμα , αλλα οκ

Βασικα το κινητο ειναι ενα smartfone που εχεις την δυνατοτητα να βγαζεις φοβερες φωτογραφιες , ταχυτατα και με απλο τροπο (προνομια της sony εδω και πολυυυ καιρο )

Η οποιαδηποτε συγκριση με το iphone απλα ειναι βλακοδεστατη η προερχεται απο ανιδεους , προκειται για 2 διαφορετικα projects

Δεν υπαρχει ποιο ευχρηστο κινητο και ποιο interniko απο το iphone

Δεν υπαρχει αλλο κινητο που να βγαζεις φωτογραφιες και να το χαιρεσαι οπως το satio

 

Τωρα σιγουρα ειναι το satio symbian και μπορει βασικα να τρεχει ο,τι και τα nokia , αλλα πολλα προγραμματα δεν ειναι συμβατα

Νομιζω οτι πρεπει να δημιουργηθει ειδικος τομεας για τις εφαρμογες που παιζουν απροβληματιστα στο sonysatio , το να σε παραπεμπουν στον τομεα της νοκια απο μονο του ειναι μια απαξιωση , ειναι σαν να σου λενε θελεις symbian παρε ΝΟΚΙΑ

Αλλωστε δεν μπορω να καταλαβω τι σας πειραζει να δημιουργηθει ενας τομεας με εφαρμογες, themes, ξεκλειδωματα κλπ μονο για το sony satio, οπου να μπορουν να μoiραζονται τις εμπειριες τους μονο οι χρηστες του satio ?? (δεν εχετε χωρο στον server σας ??)

To symbian δεν ειναι αποκλειστικοτητα της ΝΟΚΙΑ ουτε και ειμαστε αναγκασμενοι να αγοραζουμε τις πατατες της ΝΟΚΙΑ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

αρχισαν τα οργανα, τωρα τα αποσυρουν λογω προβληματος

 

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_aino_pulled_out_from_uk_stores_just_after_satio-news-1286.php

 

Αυτή η είδηση αναφέρεται ως επί τω πλείστον στο Aino,βασικα.Το θέμα με το Satio είναι πως η αλυσίδα Carphone warehouses παραπονέθηκε για κάποιες δυσλειτουργίες στο λογισμικό,με αποτέλεσμα να σταματήσει να το πουλάει και να ανακληθούν οι υπάρχουσες παρτίδες απ'τη μαμά-εταιρία ώστε να τους φορτώσουν τη νέα έκδοση λογισμικού.Προσωπικα,το θεωρώ σωστή κίνηση.Δεν μπορεί ο πελάτης ν'αγοράζει μια ακριβή συσκευή και να ταλαιπωρείται με διάφορα bugs..Κρατάω όμως και μια μικρή επιφύλαξη,διότι τα τηλέφωνα που πωλούνται απ'τη συγκεκριμένη αλυσίδα δεν έχουν κάποιο generic customization,οπότε ενδέχεται να υπάρχουν προβλήματα και εξαιτίας της τροποποίησης του λογισμικού(βλέπε Vodafone customizations μερικές φορές)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποιος ειναι ο κωδικος κλειδωματος; Στον ''οδηγο χρηστη'' γραφει οτι ειναι ο αριθμος 0000 αλλα το τηλεφωνο μου εχει πεντε αστερακια στον κωδικο της, θελω να τον αλλαξω και δεν μπορω....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του satio. Εδώ και 10 μέρες εχω το satio εκ των οποίων τις 4 μέρες εκανε διακοπές στο service της εταιρίας λόγω προβλημάτων. Μετά απο επανεκίνηση του της συσκευής δουλεύει ρολόι... Απλά τρελαμένος ... :lol:

Εκτός του garmin που έχω ήδη διαβασει απο εσάς οδηγίες κλπ. τι άλλα τρελά προγραμματάκια προτείνεται μιας και είμαι καινούργιος σε αυτή την κατηγορία κινητων? Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως κανουμε φορματ ????? βαζω κωδικο το 0000 και λου λεει λαθος κωδικος κλειδωματος

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποιος ειναι ο κωδικος κλειδωματος; Στον ''οδηγο χρηστη'' γραφει οτι ειναι ο αριθμος 0000 αλλα το τηλεφωνο μου εχει πεντε αστερακια στον κωδικο της, θελω να τον αλλαξω και δεν μπορω....

 

παιδια πως κανουμε φορματ ????? βαζω κωδικο το 0000 και λου λεει λαθος κωδικος κλειδωματος

 

Στα symbian της νοκια ειναι 12345...για δοκιμαστε αυτο...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα....καταρχας να απαντισω για την δονηση που αναφερθηκατε...στα περισσοτερα ερικσον (ειχα 2-3) δεν εχει δονηση οταν φορτιζει...

Και τωρα μια απορια μου....ΤΙ χρωμα το εχετε παρει?το ειδα ασημι ηταν χαλια...το δα μπορντο μου αρεσε πολυ (αλλα μπορντο????ειμαι και 23 χρονων), το δα και μαυρο και μαραζωσα...δε μου αρεσε...πολυ απλο...

Θηκη δεν εχει μεσα η συσκευασια ε?τοσα λεφτα και μια θηκη ??? :O

 

Και πραγματικα θελω πολυ να το παρω το κινητακι αλλα δε μου παει η καρδια για μπορντο και μαυρο δε μου αρεσει τοσο...τι να κανω οεο :wacko:

 

 

Υπενθύμιση: Η χρήση του τρόπου γραφής sms δεν είναι επιτρεπτή

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω ενα satio αλλα ειναι vodafone live

πως μπορω να κανω debrand?

οποιος μπορεσει ας με βοηθησει

ευχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Στα symbian της νοκια ειναι 12345...για δοκιμαστε αυτο...!!!

μπα το δοκιμασα τιποτα

 

Λοιπον εσεις που μας παραπεμπετε στα ΝΟΚΙΑ για πες μου πως κανω hard reset ???????? giati ayta poy lene ta NOKIA κωδικος 12345 αλλα και αυτο που λεει το manual 0000δεν πιανει και μου λεει κωδικος λαθος , περιμενω

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι τα satio εχει απο μονο του screen protection η απλα ετυχε να εχει η δικη μου συσκευη?:confused:
Link to comment
Share on other sites

μπα το δοκιμασα τιποτα

 

Λοιπον εσεις που μας παραπεμπετε στα ΝΟΚΙΑ για πες μου πως κανω hard reset ???????? giati ayta poy lene ta NOKIA κωδικος 12345 αλλα και αυτο που λεει το manual 0000δεν πιανει και μου λεει κωδικος λαθος , περιμενω

 

Μήπως είναι 00000 ;

Link to comment
Share on other sites

τελικα το παιδι που το αγορασα ειχε αλλαξει τον κωδικο , οποτε μαλλον ο βασικος με 0000 ειναι ο σωστος

Λοιπον Περιμενω να βγει μια σωστη αναβαθμιση γιατι το κινητο , αν βαλετε μερικες εφαρμογες μπορει να κολησει , σε μενα πχ μου δημιουργησε (δεν ξερω ποια εφαρμογη ) προβλημα με τα θεματα αναμονης , μονο το κλασικο της sony επιανε ολα τα αλλα μου τα εμφανιζε χωρις κουμπια συντομευσεως κλπ , και μου κολουσε αφανταστα

Ελπιζω η sony να το παρει σοβαρα υποψιν και να ασχοληθει σοβαρα με το κινητο της , το οποιο γι'αυτα που σε προσφερει ειναι υπεροχο ... αντε να δουμε ....

 

(Γι'αυτο λεω οτι πρεπει να δημιουργηθει ειδιος τομεας για εφαρμογες που δεν δημιουργουν προβλημα ,,,,,,, τοσο δυσκολο ειναι ??)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω μόνο 1 ερώτηση... Πως μπορούμε να δούμε την κατάσταση μπαταρίας (π.χ. 50%-60%...) ή δεν υπάρχει?
Μη μου άπτου!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...