Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα σου πω προτείνω ένα μικρό ''tip''...αν έχεις vista σύνδεσε το κινητό με το pc και θα σου βγάλει ένα παράθυρο και θα έχει κάποιες επιλογές....εσύ πάτα εκεί που λέει επιδιόρθωση και ίσως γίνει κάτι έτσι. και εμένα με είχε πάθει κάτι και το έκανα αυτό και όλα οκ!!!

 

Και στα 7 το κάνει :) ,κατάλαβα τί εννοείς ..Θα το δοκιμάσω,μόλις περάσω κάποια πράγματα στο pc μέσα.Ααα δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με το pc μέσω καλωδίου,χάνει την σύνδεση:mad::mad:.Μόνο άμα έχω εκτός την memory card νοιώθει.

Αν φορμάρω τελείως την κάρτα,και την βάλω μετά μέσα στο κινητό θα δημιουργηθούν πάλι οι φάκελοι(εννοείτε χωρίς τα αρχεία που χα περάσει);

 

Καλησπέρα σε όλους! έχω κάποια θέματα που αντιμετωπίζω με το κινητό και θα ήθελα την βοήθεις όποιου μπορεί να βοηθήσει!

1ον.

Το κινητό μου είναι απο Αγγλία και δεν έχει Ελληνικά!Μήπως ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω ώστε να του περάσω?

2ον.

Μπαίνω στο Ιντερνετ και όταν βγώ μου παρουσιάζει την μνήμη του κινητού συνεχώς να μειώνεται έως ότου δεν με αφήνει να μπώ βγάζοντάς μου μήνυμα "η μνήμη είναι πλήρης διαγράψτε". Του ξαναπέρασα το λογισμικό και πάλι όποτε μπαίνω στο ίντερνετ μου μειώνει την μνήμη.. Τι να κάνω?

Και τέλος μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρώ serials keys για εφαρμογές SPB?

Συγνώμη για το μέγεθος του μηνύματος και ευχαριστώ εκ των πρωτέρων όσους ασχοληθούν!!!

 

Για το πρώτο,επειδή και γω από αγγλία το χω, μπες wotanserver ή davinciteam,και με 10€ θα του αλλάξεις τα φώτα κυριολεκτικά !:D Πέρνα το last firmware που θα λέει GR ,ελληνικά δηλαδή και είσαι άρχοντας !

 

Για το υπόλοιπο σου μήνυμα,δεν ξέρω .Νομίζω είχε αναφερθεί εδώ μέσα πάλια για την μνήμη που το έκανε αυτό,αλλά είναι πολλές σελίδες για να ψάξεις..Για το άλλο δεν ξέρω καν!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να αγοράσω το σατιο είναι κάτι που πρέπει να προσεξω;; Π.χ να μην πάρω την παλιά έκδοση που είναι προβληματική...και να μην χρειάζεται να κάνω update

 

 

Έπισης έχει κανείς καμία άλλη πρόταση σε στυλ σατιο;;; Έχω σκεφτεί το aino αλλά δεν γουστάρω καθόλου τα κουμπιά...

 

Δεν αξίζει τα λεφτά του. Πάρε καλύτερα κάτι άλλο...κατι σε νοκια Ν8 ξερω γω

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

εγω εδωσα το δικο μου σατιο στην γυναικα μου ,και θα παρω το νοκια ν8 για μενα.

 

:lol: Σωστός!

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Το hack δεν είναι απαραίτητο. Χρησιμεύει στο να υπογράφεις (και κατ'επέκταση να εγκαθιστάς) τις εφαρμογές χρησιμοποιώντας μόνον το κινητό σου και καθόλου τον υπολογιστή. Από την τελευταία έκδοση του firmware όμως το hack είναι αδύνατον. Πρέπει χακάρεις τη συσκευή από την προηγούμενη και να αναβαθμίσεις μετά.

 

Το ndrive δεν χρειάζεται υπογραφή για να τρέξει. Χρειάζεται άλλη διαδικασία. Όπως έγραψε ο kouf νωρίτερα ρίξε μια ματιά εκεί στο se-satio.co.uk θα βρεις διάφορα καλούδια.. (kouf εσύ δεν το είχες ανακαλύψει αυτό; ή κάνω λάθος; )

 

Όσον αφορά την ερώτηση νωρίτερα περί αγοράς της συσκευής ή όχι...

Οι απόψεις είναι πολλές. Το σωστό ερώτημα είναι τι προτιμάς από τη συσκευή σου.

Πολλοί έχουν πρόβλημα με bugs που έχει παρουσιάσει το κινητό. Εμένα προσωπικά δεν έβγαλε κάποιο πρόβλημα που δεν μπόρεσα να λύσω άμεσα. Αν και μάλλον είμαι από τις εξαιρέσεις στον κανόνα αυτόν:lol::lol:

Όταν αγόρασα τη συσκευή είχε ακόμη κοντά 550 ευρώ πάνω κάτω. Αν έιχε ακόμη τόσο θα έλεγα να κοιτάξεις αλλού λόγω του μεγάλου αριθμού παραπόνων συνδυασμένου με την υψηλή τιμή. Μόνο που τώρα η τιμή της είναι κάτω από τα 300..(νομίζω κάπου την είδα 290 ευρώ) και δεδομένης της προσωπικής μου μόνον εμπειρίας θα έλεγα καλή επιλογή είναι. Μόνον και μόνον για την κάμερα του δηλαδή τα αξίζει τα λεφτά του. Αλλιώς, αν δεν σε νοιάζει η φωτογραφία του... υπάρχουν πολλές επιλογές που φέρουν το ίδιο λογισμικό και πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά (πλην της κάμερας).

Ξαναλέω...εξαρτάται απο τη χρήση που θέλεις να κάνεις στη συσκευή.

ναι φίλος εγώ το βρήκα αλλά είμαι ευτυχείς που το μοιραστικά μαζί σας!!!!και δυστυχής για το κινητό!!!!

 

Και στα 7 το κάνει :) ,κατάλαβα τί εννοείς ..Θα το δοκιμάσω,μόλις περάσω κάποια πράγματα στο pc μέσα.Ααα δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με το pc μέσω καλωδίου,χάνει την σύνδεση:mad::mad:.Μόνο άμα έχω εκτός την memory card νοιώθει.

Αν φορμάρω τελείως την κάρτα,και την βάλω μετά μέσα στο κινητό θα δημιουργηθούν πάλι οι φάκελοι(εννοείτε χωρίς τα αρχεία που χα περάσει);

 

 

 

Για το πρώτο,επειδή και γω από αγγλία το χω, μπες wotanserver ή davinciteam,και με 10€ θα του αλλάξεις τα φώτα κυριολεκτικά !:D Πέρνα το last firmware που θα λέει GR ,ελληνικά δηλαδή και είσαι άρχοντας !

 

Για το υπόλοιπο σου μήνυμα,δεν ξέρω .Νομίζω είχε αναφερθεί εδώ μέσα πάλια για την μνήμη που το έκανε αυτό,αλλά είναι πολλές σελίδες για να ψάξεις..Για το άλλο δεν ξέρω καν!

βρε κανε μια αντιγραφη τους φακελουσς να τους εχεις για καλο και κακο!!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκανα αναβαθμιση λογισμικου κ απο τοτε στα εισερχομενα τα μηνυματα δεν εμφανιζονται κανονικα, με την σειρα δηλαδη με αποτελεσμα να τα ψαχνω για να τα βρω.τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκανα αναβαθμιση λογισμικου κ απο τοτε στα εισερχομενα τα μηνυματα δεν εμφανιζονται κανονικα, με την σειρα δηλαδη με αποτελεσμα να τα ψαχνω για να τα βρω.τι να κανω?

 

ξαναπερασε το μην δεν εγινε κατι καλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκανα αναβαθμιση λογισμικου κ απο τοτε στα εισερχομενα τα μηνυματα δεν εμφανιζονται κανονικα, με την σειρα δηλαδη με αποτελεσμα να τα ψαχνω για να τα βρω.τι να κανω?

 

μήπως δεν είναι σωστή η ημερομηνία?

Για δες την ημερομηνια του κινητου και των μηνυμάτων

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες!!! Ηθελα να ρωτησω σχετικα με το flashing της συσκευης. θελω απλα να μαθω που χρησιμευει κ αν με αυτον τον τροπο μπορεις απλα να κανεις κατι πιο καινουριο απο αποψη εφαρμογων στο τηλεφωνο. παλιοτερα που ειχα το c905 θυμαμαι εκανα flashing(a2 uploader) απλα για να περασω καποια θεματα τα οποια κινουντουσαν στην αρχικη οθονη,τωρα ποια ειναι η διαφορα αν υπαρχει βεβαια. Κ φυσικα πως μπορω να κανω flashing στη συσκευη! Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι τελευταιο! τωρα τελευταια οταν τραβαω βιντεο με μορφη σε οποιαδηποτε μορφη(αναλυση) παρατηρω οτι στον φακελο που αποθηκευεται το βιντεο υπαρχει κ κατι σαν φωτογραφια απο την αρχικη ληψη του βιντεο,δλδ η πρωτη σκηνη που τραβαει το βιντεο αποθηκευεται σαν εικονα σε μορφη THM! αν συμβαινει κ σε εσας ελπιζω να μην ειναι κατι σημαντικο,εκτος αν ειναι καποια ρυθμιση που μπορει να το αλλαξει!!ευχαριστω!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι τελευταιο! τωρα τελευταια οταν τραβαω βιντεο με μορφη σε οποιαδηποτε μορφη(αναλυση) παρατηρω οτι στον φακελο που αποθηκευεται το βιντεο υπαρχει κ κατι σαν φωτογραφια απο την αρχικη ληψη του βιντεο,δλδ η πρωτη σκηνη που τραβαει το βιντεο αποθηκευεται σαν εικονα σε μορφη THM! αν συμβαινει κ σε εσας ελπιζω να μην ειναι κατι σημαντικο,εκτος αν ειναι καποια ρυθμιση που μπορει να το αλλαξει!!ευχαριστω!

Τα αρχεία .ΤΗΜ είναι μικρογραφίες ενός καρέ από βίντεο ή μιας εικόνας για να υπάρχει γρήγορη προεπισκόπηση όταν βλέπουμε τα αρχεία μας στο κινητό. Πάντα υπάρχει και ένα αρχείο .avi με το ίδιο ακριβώς όνομα. Επίσης, τα .THM περιέχουν επιπλέον πληροφορίες για το βίντεο. Αν σβήσουμε αυτά τα αρχεία, τα βίντεο θα εξακολουθούν να παίζουν αλλά δεν θα έχουμε τις επιπλέον πληροφορίες ή την προεπισκόπηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μια φίλη έχει το Satio και έχουμε κάποιες ερωτήσεις.

Βγήκε επιτέλους Kinetic Scrolling?

Yπάρχει κάποιος οδηγός για το πώς να του περάσουμε το Ovi Store?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ξέρει κανείς αν θα βγει καινούργιο update;

Γιατι μου έχει κλειδοθεί το playnow.:(

Έχει σιμβεί σε κάπιον;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Το Gps του Satio λειτουργει κανονικα (και κλειδωνει γρηγορα!) αλλα αφου κλεισω το Ndrive παραμενει πανω αριστερα (διπλα στο σημα του παροχου)το εικονιδιο του Gps. Αυτο στη συνεχεια δεν φευγει με τιποτα, παρα μονο αν κλεισω τελειως το τηλεφωνο (και το ξαναανοιξω!)

 

Ειναι φυσιολογικο αυτο? Το κανει και σε εσας?

Αν μενει ανοιχτο πειραζει? Τρωει μπαταρια? Το "χαλαει"?

Πολλα ευχαριστω και καλες γιορτες να εχουμε!:)

Link to comment
Share on other sites

Για Kinetic Scrolling δεν βγήκε και ούτε θα βγει γιατί τα updates για το satio τέρμα από την sony ericsson…..μπορείς να βάλεις το spb mobile shell που είναι ένα ‘’mod’’ και έχει Kinetic Scrolling…αλλά δεν ξέρω αν θα σε αρέσει.

περί Ovi Store και spb mobile shell όπως και άλλες απορίες πάνε εδώ:

http://www.se-satio.co.uk

 

Καλημέρα

Ξέρει κανείς αν θα βγει καινούργιο update;

Γιατι μου έχει κλειδοθεί το playnow.:(

Έχει σιμβεί σε κάπιον;

Τα updates για το satio δυστυχώς τερμα….. η sony δεν θα βγάλει άλλα γιαυτο το κινητό!!!

όταν λες κλειδώθηκε τι εννοείς?

 

Καλημερα!

Το Gps του Satio λειτουργει κανονικα (και κλειδωνει γρηγορα!) αλλα αφου κλεισω το Ndrive παραμενει πανω αριστερα (διπλα στο σημα του παροχου)το εικονιδιο του Gps. Αυτο στη συνεχεια δεν φευγει με τιποτα, παρα μονο αν κλεισω τελειως το τηλεφωνο (και το ξαναανοιξω!)

 

Ειναι φυσιολογικο αυτο? Το κανει και σε εσας?

Αν μενει ανοιχτο πειραζει? Τρωει μπαταρια? Το "χαλαει"?

Πολλα ευχαριστω και καλες γιορτες να εχουμε!:)

Είδα και την ερώτηση που έκανες και στο se-satio!!!!και μένα το κάνει καμία φορά αυτό αλλά η μου σβήνει απευθείας η αργεί παραααααα πολύ…. δεν είναι τίποτα απλός ένα μικρό και από τα πολλά bug που έχει το κινητό…..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα updates για το satio δυστυχώς τερμα….. η sony δεν θα βγάλει άλλα γιαυτο το κινητό!!!

όταν λες κλειδώθηκε τι εννοείς?

 

Γράφει οταν μπω :

"This servise is no longer supported o your devise.

A richer version of our content servise- PlayNOw, is now available on our newer devises."

Link to comment
Share on other sites

Γράφει οταν μπω :

"This servise is no longer supported o your devise.

A richer version of our content servise- PlayNOw, is now available on our newer devises."

δηλαδη οπως το λεει?τερμα και το playnow στο satio? θα αυτοκτονισω!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες!!! Ηθελα να ρωτησω σχετικα με το flashing της συσκευης. θελω απλα να μαθω που χρησιμευει κ αν με αυτον τον τροπο μπορεις απλα να κανεις κατι πιο καινουριο απο αποψη εφαρμογων στο τηλεφωνο. παλιοτερα που ειχα το c905 θυμαμαι εκανα flashing(a2 uploader) απλα για να περασω καποια θεματα τα οποια κινουντουσαν στην αρχικη οθονη,τωρα ποια ειναι η διαφορα αν υπαρχει βεβαια. Κ φυσικα πως μπορω να κανω flashing στη συσκευη!

 

Δυστυχώς φιλε το satio δεν μπορεί να φλασαριστεί.

Edited by xploder
Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα νεο για το ποτε θα κυκλοφορησει το τελευταιο NDrive(10)?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Στις ρυθμίσεις για το GPS και συγκεκριμένα ως σημείο πρόσβασης και διεύθυνση διακομιστή τι πρέπει να έχω;

Αυτήν τη στιγμή έχω Σημείο Πρόσβασης Vflive και Διεύθυνση διακομιστή supl.sonyericsson.com .

Είναι σωστά ή να αλλάξω κάτι;

Έβαλα πρόσφατα το NDrive έκδοση 9.3.15 αλλά δεν μπόρεσα να συνδεθώ την πρώτη και μοναδική μέχρι στιγμής φορά που το προσπάθησα (για 10 λεπτά περίπου).

Edit: Τώρα είδα ότι εν μέρει η ερώτησή μου έχει ήδη απαντηθεί εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3200719#post3200719 :O

Επομένως μια επιβεβαίωση και για το Σημείο Πρόσβασης ... (προφανώς έχω vodafone). :)

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα νεο για το ποτε θα κυκλοφορησει το τελευταιο NDrive(10)?

εχει κυκλοφορισει αλλα σε beta εκδοση...ακομα μαλλον τιποτα προσ ο παρων..περιμενουμε!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2ερώτησης θέλω να κάνω,υπάρχει κάποια μπαταρία εκτός από αυτή την κλασική,με μεγαλύτερη χωρητικότητά?αν ναι πείτε το κατάστημα.και 2 αν έχετε πρότεινε κάποιο προστατευτικό οθόνης εκτός του zagg. Και από που το πήρατε.ευχαριστώ παρά πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα! Θελω να επαναφερω τη συσκευη στις εργοστασιακες ρυθμισεις!

Θελω να χαθουν ολα αυτα που εχω αποθηκευσει (φωτογραφιες, μηνυματα,εφαρμογες κλπ κλπ) χωρις ομως να χαθει η τελευταια εκδοση του λογισμικου... Τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

2ερώτησης θέλω να κάνω,υπάρχει κάποια μπαταρία εκτός από αυτή την κλασική,με μεγαλύτερη χωρητικότητά?αν ναι πείτε το κατάστημα.και 2 αν έχετε πρότεινε κάποιο προστατευτικό οθόνης εκτός του zagg. Και από που το πήρατε.ευχαριστώ παρά πολύ.

και στα δυο που ρωτας ψαξε στο ebay καλητερα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...