Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτη η SE τελικα ειναι αυτοκαταστροφικη...πως να μην χασεις πελατες με ενα τηλεφωνο με τοσα προβληματα ανακοινωνοντας οτι δεν θα βγει αλλο update.

ΜΑΣ ΚΡΕΜΑΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτη η SE τελικα ειναι αυτοκαταστροφικη...πως να μην χασεις πελατες με ενα τηλεφωνο με τοσα προβληματα ανακοινωνοντας οτι δεν θα βγει αλλο update.

ΜΑΣ ΚΡΕΜΑΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ:mad:

 

Και κάποτε δεν μου άρεσε η Νόκια...:lol:

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Και μενα αλλα αν βλεπεις οτι η Νοκια εχει τρομερη υποστηρηξη στα κινητα της τοτε πως να μην πας εκει?

2 πραγματα κρατανε την ερικσσον πλεον , η καλη σχεδιαση και οι καλες μπαταριες τους.

Link to comment
Share on other sites

και οι καλες μπαταριες τους.

 

ΟΟυυυυ..σα του satio ένα πράγμα:ninja: ..είναι πολύ μικρή γιαυτό το κινητό..

Απορώ με ποιο σκεπτικό λένε όχι σε άλλα updates με 1 μόλις χρόνο κυκλοφορίας;

 

Απλά πηγαίνεται να δείτε στις εκδόσεις λογισμικού τι λέει,για το symbian και τί είχα υπογράψει η se να κάνει...και τώρα μπάλες !

- - - -

Link to comment
Share on other sites

εμενα με ενοχλει στο τηλεφωνο οτι αργει να κλειδωσει δορυφορους. ενω το βιβαζ ειναι σφαιρα. πως γινεται αυτο δεν ξερω.
Link to comment
Share on other sites

εμενα με ενοχλει στο τηλεφωνο οτι αργει να κλειδωσει δορυφορους. ενω το βιβαζ ειναι σφαιρα. πως γινεται αυτο δεν ξερω.

 

Άμα πας στο κρυφό μενού,και μετά GPS,και κάνεις διαγραφή δεδομένων,και μετά δοκιμή,θα σου βρει πιο γρήγορα.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ξερετε κανεις πως κανω hardreset στο κινητο?βαζω*#7870# και μου ζηταει κωδικο.τι βαζω ξερετε?ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ξερετε κανεις πως κανω hardreset στο κινητο?βαζω*#7870# και μου ζηταει κωδικο.τι βαζω ξερετε?ευχαριστω εκ των προτερων

 

Εχεις βάλει κωδικό κλειδώματος συσκευής? Αν ναι τοτε αυτό, αλλιώς δοκίμασε 12345 ή 00000

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

ΟΟυυυυ..σα του satio ένα πράγμα:ninja: ..είναι πολύ μικρή γιαυτό το κινητό..

Ισως να ειναι ετσι, εγω εχω βιβαζ και δεν ξερω τι παιζει με το σατιο.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα και θέλω τη βοήθεια σας, έκανα debrand τη συσκευή μου αφού πρώτα την έκανα downgrade στην έκδοση R1CA037. Το debranding πήγε καλά και έχω αποκλειστικά το μενού της SE πια, αλλά το πρόβλημα είναι όμως ότι όταν πήγα να κάνω update ξανά, το UpdateService μου πέρασε την έκδοση R2AK006 και όσες φορές κι αν προσπάθησα δεν μου περνάει την τελευταία έκδοση R2AK007. Ξέρει κανείς γιατί? Edited by OutLaw_264

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Κατα καιρούς που ψάχνω στο διαδίκτυο , έχω βρει ότι υπάρχουν mods που βελτιώνουν το κινητό σε κάποιους τομείς.Έχει αποπειραθεί κανείς να περάσει στο κινητό του?

Αν ναι , μπορεί να μου στείλει με pm ίσως , πως έχει η διαδικασία απλά?

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Κατα καιρούς που ψάχνω στο διαδίκτυο , έχω βρει ότι υπάρχουν mods που βελτιώνουν το κινητό σε κάποιους τομείς.Έχει αποπειραθεί κανείς να περάσει στο κινητό του?

Αν ναι , μπορεί να μου στείλει με pm ίσως , πως έχει η διαδικασία απλά?

και εγω το εχω δει αλλα δεν το εκανα ποτε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μάλλον το έφτησε το satio μ...Τις προάλλες πηγα να πατήσω το pin και η αφή ήταν ανύπαρκτη.Κάποια στιγμή άνοιξε και πατούσε μόνο του διάφορα,Με τον καιρό έφτιαξε,αλλά σε ενα σημείο περίπου στη μέση,πατάω κάποια επιλογή π.χ και πηγαίνει στην επόμενη.Λέτε να με σώδει καμιά αναβάθμιση η είναι το panel αφής?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μάλλον το έφτησε το satio μ...Τις προάλλες πηγα να πατήσω το pin και η αφή ήταν ανύπαρκτη.Κάποια στιγμή άνοιξε και πατούσε μόνο του διάφορα,Με τον καιρό έφτιαξε,αλλά σε ενα σημείο περίπου στη μέση,πατάω κάποια επιλογή π.χ και πηγαίνει στην επόμενη.Λέτε να με σώδει καμιά αναβάθμιση η είναι το panel αφής?

Το έχει κάνει και σε εμένα αυτό δύο φορές (το έχω ένα χρόνο). Δοκίμαζα να το ξεκολλήσω βγάζοντας την μπαταρία αλλά τίποτα. Τελικά είδα ότι έφτιαχνε μόλις το έβαζα να φορτίσει έστω και δέκα λεπτά. Τους τελευταίους μήνες πάντως δουλεύει μια χαρά. Του έκανα βέβαια και μια επιδιόρθωση (update).

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή spaul μετά το update λύθηκε το πρόβλημα?Μπαίνω στο κρυφό μενού,και πηγαίνω στην επιλογή "οθόνη αφής".Αν πατήσω σε ένα σημείο κοντά στο κέντρο της οθόνης,αντί να εμφανίσει απλά μια κουκίδα,βγάζει μια ολόκληρη γραμμή.Λες και έσειρα το δάχτυλο μου για να ζωγραφίσω γραμμή..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή spaul μετά το update λύθηκε το πρόβλημα?Μπαίνω στο κρυφό μενού,και πηγαίνω στην επιλογή "οθόνη αφής".Αν πατήσω σε ένα σημείο κοντά στο κέντρο της οθόνης,αντί να εμφανίσει απλά μια κουκίδα,βγάζει μια ολόκληρη γραμμή.Λες και έσειρα το δάχτυλο μου για να ζωγραφίσω γραμμή..

 

Δεν έχεις να χάσεις δοκιμάζοντας επιδιόρθωση. Γιατί αν τελικά είναι το πρόβλημα στην οθόνη και σε καλύπτει η εγκύηση αυτό που έχεις να κάνεις είναι να το πας σε service και να ζητήσεις βοήθεια. Αν όμως το πρόβλημα είναι στο λογισμικό περνώντας ξανά το firmware μάλλον θα λύσει το πρόβλημα. Απλά πρόσεξε τα αρχεία που έχεις μέσα. Κάνε πρώτα το backup σου ότι και αν κάνεις. Είτε update είτε το πας σε service (καθώς αυτοί εκεί το πρώτο πράγμα που δοκιμάζουν είναι το update:p )

 

 

Τελικά αυτό με το backup το λέω και το ξαναλέω. Μου έμεινε τραύμα μάλλον από τότε που πήγε η κοπέλα μου το κινητό για service (χωρίς να μου πει κιόλας αν μπορώ να κάνω κάτι:p) και έχασε τα πάντα όλα... Από την άλλη βέβαια καλά να πάθει που δεν ρώτησε πρώτα! :happy: :lol:

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

269 ευρωπουλα απο αυριο το satio στο νεο καταστημα saturn στην Πυλαια Θεσ/νικης..πολυ καλη ευκαιρια..οσοι πιστοι προσελθετε:)
Link to comment
Share on other sites

269 ευρωπουλα απο αυριο το satio στο νεο καταστημα saturn στην Πυλαια Θεσ/νικης..πολυ καλη ευκαιρια..οσοι πιστοι προσελθετε:)

μην το παρει κανενας!!!!!!!θα χτυπαει την κεφαλα του μετα!!!!χαχαχαχαχαχαχαχα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μην το παρει κανενας!!!!!!!θα χτυπαει την κεφαλα του μετα!!!!χαχαχαχαχαχαχαχα
Eνταξει ρε kouf και συ, 269 αξιζει μονο και μονο για την καμερα που κουβαλαει!:lol:
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου αλλα δεν λεω βλακειες!!!!!το ειχα αγορασει οταν πρωτοβγηκε 500 ευρω και το μετανιωσα παρα πολυ!!!!εσυ δεν το μετανιωσες?αντε και για την καμερα που λες,μολις μπαινεις να βγαλεις φωτο η κολαει ολο το κηνιτο η σε κανει restart!!!!!και ποιος αλλωστε ειναι ευχαριστημενος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου αλλα δεν λεω βλακειες!!!!!το ειχα αγορασει οταν πρωτοβγηκε 500 ευρω και το μετανιωσα παρα πολυ!!!!εσυ δεν το μετανιωσες?αντε και για την καμερα που λες,μολις μπαινεις να βγαλεις φωτο η κολαει ολο το κηνιτο η σε κανει restart!!!!!και ποιος αλλωστε ειναι ευχαριστημενος?

 

Μαζί σου, δεν τα έδινα καλύτερα σε κανένα ίδρυμα:!:

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου αλλα δεν λεω βλακειες!!!!!το ειχα αγορασει οταν πρωτοβγηκε 500 ευρω και το μετανιωσα παρα πολυ!!!!εσυ δεν το μετανιωσες?αντε και για την καμερα που λες,μολις μπαινεις να βγαλεις φωτο η κολαει ολο το κηνιτο η σε κανει restart!!!!!και ποιος αλλωστε ειναι ευχαριστημενος?
Εγω προσωπικα ποτε δεν ειχα προβλημα με την καμερα οταν εβγαζα φωτο η οταν εμπαινα να κανει ρεσταρτ. Το παραπονο μου ηταν οτι εκανε σε ακυρες ωρες ρεσταρτ μονο του,σε 5 μερες ας πουμε εκανε 2 ρεσταρτ. Και για να μην βλεπω οτι κανει ρεσταρτ και το βλεπω να ζηταει πιν,το εβγαλα το πιν και ανοιγει χωρις να καταλαβω οτι εκανε ρεσταρτ.:p:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα ποτε δεν ειχα προβλημα με την καμερα οταν εβγαζα φωτο η οταν εμπαινα να κανει ρεσταρτ. Το παραπονο μου ηταν οτι εκανε σε ακυρες ωρες ρεσταρτ μονο του,σε 5 μερες ας πουμε εκανε 2 ρεσταρτ. Και για να μην βλεπω οτι κανει ρεσταρτ και το βλεπω να ζηταει πιν,το εβγαλα το πιν και ανοιγει χωρις να καταλαβω οτι εκανε ρεσταρτ.:p:lol:

 

Παιδια το δικο μου δεν εχει κανει τιποτα απο αυτα :)

αααα και απο πεσιματα σχεδον καθε εβδομαδα, και το εχω ''κερασει'' και καφεδακι-μπανακι :)

ρεσταρτ μου εχει κανει μονο οταν προσπαθησα να δω live ποδοσφαιρο στο ιντερνετ(λογικο αυτο).

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα ποτε δεν ειχα προβλημα με την καμερα οταν εβγαζα φωτο η οταν εμπαινα να κανει ρεσταρτ. Το παραπονο μου ηταν οτι εκανε σε ακυρες ωρες ρεσταρτ μονο του,σε 5 μερες ας πουμε εκανε 2 ρεσταρτ. Και για να μην βλεπω οτι κανει ρεσταρτ και το βλεπω να ζηταει πιν,το εβγαλα το πιν και ανοιγει χωρις να καταλαβω οτι εκανε ρεσταρτ.:p:lol:

ωχ φιλε!!!!σωστο κολπο δεν το ειχα σκεφτει!!!!!μου εδωσες ιδεα τωρα!!!!και να μου το κλεψουν στανταρ θα το πεταξουν και οι ιδιοι!!!!χαχαχαχαχα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωχ φιλε!!!!σωστο κολπο δεν το ειχα σκεφτει!!!!!μου εδωσες ιδεα τωρα!!!!και να μου το κλεψουν στανταρ θα το πεταξουν και οι ιδιοι!!!!χαχαχαχαχα

Nαι ρε συ! Βγαλε το πιν και ολα τα προβληματα λυνονται!:lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...