Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν υπερβαλω καθολου , βρες μου εσυ μια αλλη symbian συσκευη να παει τοσο ταχυτατα και θα σε παραδεχτω ..... απο standbay με κλειστη οθονη , ανοιγμα καμερας σε μενα κανει 2sec , περιηγηση στα μενου ταχυτατα , χωρις το παραμικρο κολημα , εγκατασταση εφαρμογων ταχυτατη , συνδεση με wifi απροσκοπτα ,ηδη κατεβαζω απο ovistore free εφαρμογες , μου εκανε εντυπωση που κρατησε το hackarisma του helloosx , συνδεση σε λειτουργια pcsuite (αν και για μενα αχρηστη ειναι αφου εχω mac ) επιτελους φορτιζει , το συνδεω με βτ με τον mac μου και κανω περιηγηση και στην καρτα μνημης και στην βασικη c , τι να πω τουλαχιστον εγω τωρα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος , ελπιζω να αλλαξε κατι και στο θεμα της μπαταριας , αν και τωρα που φορτιζει δεν με ενδιαφερει και ιδιαιτερα .......

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@domal όταν λες δεν σε ενδιαφέρει τώρα που φορτίζει τι εννοείς?

Πάντως ίσως υπάρξει κάποια βελτίωση στην διαχείρηση ενέργειας γιατί είναι κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει μείνει στην ίδια κατάσταση.... :(

Αύριο θα πάω στο e-shop....

Ελπίζω να βρούν την λύση γρήγορα.....

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

ριξε μια ματια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228594 και οσο για το που θα τα βρεις απλο ψαξε σε διαφορα torrent και κιριως ελληνικα ελπιζω να το επιασες γιατι δε νομιζω πως μπορω να σου πω κατι παραπανω... ;)

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΑ TORENT ?? στειλε μου πρωσοπικο μνμα ευχαριστω και παλλι

Link to comment
Share on other sites

λεω οτι φορτιζει κατα την συνδεση με καλωδιο usb στην λειτουργια pc suite ,πριν δεν το εκανε αυτο , μονο σε λειτουργια mass storage

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Φίλε domal γειά. πως κατεβάζεις free εφαρμογές από ovi store?Έγινα μελος, διάλεξα το nokia 5800 σαν συσκευή αλλά όποτε στέλνω το συνδεσμο στο κινητό για να κάνω λήψη μου λέει πως η συσκευή δεν υποστηρίζεται!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε domal γειά. πως κατεβάζεις free εφαρμογές από ovi store?Έγινα μελος, διάλεξα το nokia 5800 σαν συσκευή αλλά όποτε στέλνω το συνδεσμο στο κινητό για να κάνω λήψη μου λέει πως η συσκευή δεν υποστηρίζεται!!!

 

Yπάρχει και σαν εφαρμογή που την κάνεις εσύ εγκατάσταση. Λογικά έτσι την έβαλε ο φίλος.:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να τη βρώ;Έχω φάει τον τόπο αναζητώντας κάτι τέτοιο αλλά τίποτα. Επίσης, αφού κάνουμε εγκατάσταση το ovi maps πώς κατεβάζουμε χάρτες για αποθήκευση στη μνήμη του τηλεφώνου χωρίς να συνδέεται κάθε τρείς και λίγο;

Τέλος θα πρέπει να συμφωνήσω με το domal, το κινητό πυροβολάει μετά την αναβάθμιση στην R1C.

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα απ'τα 2 :p Θα τρέξεις το Update Service και θα ακολουθήσεις τις οδηγίες!

 

που ειναι αυτο? πρεπει να ενωθει το τηλεφωνο στον υπολογιστη?

Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτο? πρεπει να ενωθει το τηλεφωνο στον υπολογιστη?

 

To update service το κατεβάζεις απο εδώ και οδηγείες θα βρεις όταν ανοίξεις την εφαρμγή αφού πρώτα κατεβάσει το νέο firmware.

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το update service αφου επιλεξεις το κινητο μετα γιατι δεν μπορει να συνεχιση την εκγατασταση ??
Link to comment
Share on other sites

Φίλε domal γειά. πως κατεβάζεις free εφαρμογές από ovi store?Έγινα μελος, διάλεξα το nokia 5800 σαν συσκευή αλλά όποτε στέλνω το συνδεσμο στο κινητό για να κάνω λήψη μου λέει πως η συσκευή δεν υποστηρίζεται!!!

φιλε μου 1ον το εχω hackaρισμενο με το helloosx και 2ον βρηκα μια εφαρμογη για ovistore την εγκατεστησα και ολα οκ ...

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει το σατιο 2 βδομαδεσ κ εδω κ λιγεσ μερεσ αρχισαν τα προβληματα δυστυχωσ το κινητο κλινει οταν παω να κανω μια κλιση.σημερα ηδη εκλεισε 2 φορεσ .το πηγα στο πλαισιο απο οπου κ τα αγορασα αλλα δεν το αλλαξαν γιατι ειχε περασει το διαστημα των οχτω ημερων.μου ειπαν απλα να το στειλουμε στο servise .εκτοσ αυτου βρηκα δυσκολια στο μενου,δηλαδη περασα καποια κομματια ωσ κομματι 1,2,3 κτλ στο κινητο μου αλλα δεν μπορω να βαλω τιτλο στο καθε τραγουδι,ετσι λοιπον πηρα τηλ στην se μου παν να παω διαχειριση αρχειων κ μετανομασια.το κανα κ πραγματι εμφανιστηικε ο τιτλοσ αλλα μονο στην διαχειριση αρχειων.στα πολυμεσα παλι εμφανιζοταν ωσ κομματι 1κτλ.ξαναπερνω κ μου λενε να αλλαξω τουσ τιτλουσ

στο ps κ να τα περασωστο κινιτο μεσω se suite.το εκανα αλλα τιποτα κ παλι κ την τριτη φορα που τοθσ ξαναπηρα μου παν οτι πρεπει να χουν την ιδια γραμματοσειρα κ να τα μετατρεψω απο το word kaτι που δεν μπορεσα νακανω απο οτι καταλαβα ομωσ ουτε κ οι ιδιοι ξερουν!!δθτυχωσ τωρα θα το παω στο κ θα το αρω μετα απο 2 εβδομαδεσ

Link to comment
Share on other sites

To update service το κατεβάζεις απο εδώ και οδηγείες θα βρεις όταν ανοίξεις την εφαρμγή αφού πρώτα κατεβάσει το νέο firmware.

εγινε , σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

η βονταφον δεν εχει βαλει ακομα το απντειτ για το σατιο.ειναι λιγο αργο γενικα.απτο κλειδωμα στο ξεκλειδωμα των κουμπιων θελει τουλαχιστον 3 δευτερολεπτα.οι εφαρμογες γενικοτερα σχεδον ανουσιες,γρατσουνιεται παντου και πανευκολα.δεν βαλανε οθονη να μην γρατσουνιεται στο σατιο και βαλανε στο c905.απιστευτο!!θετικο νομιζο πως ειναι το design του τηλεφωνου η καμερα .πραγματικα δεν ξερω τι αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποιο προγραμμα για να κατεβασω να βλεπω της φωτογραφιες απο ''το υλικο μου'' με μικρογραφιες, οπως ηταν και στα SE; (οχι απο το μενου πολυμεσα)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γειά σας και απο μένα.

Πήρα και εγώ το Σάββατο που πέρασε το SATIO. Δούλεψε για 2 μέρες και την τρίτη μέρα έκλεισε και δέν ξανάνοιξε. Το πήγα στο σέρβις της SE αλλά μου είπανε να το επιστρέψω στην Wind για αντικατάσταση, όπως και έγινε χθές. Το παρέλαβαν και τωρα πρέπει να περιμένω μερικές μέρες για την επιστροφή χρημάτων.

Το ερώτημα είναι, να ξαναπάρω SATIO ή θα μου μείνει στο χέρι πάλι;

Επίσης στο service τηε SE μου είπανε ότι θα έπρεπε να το πάω εκεί έτσι και αλλιώς γιατί βγήκε νέα αναβάθμιση (που θεωρητικά έλυνε τα προβλήματα που κολλάει).

Η αναβάθμιση είναι ίδια με αυτή που αναφέρεται λίγα post παραπάνω, και επίσης αν το κάνει κανεί μόνος του (αντί να πάει στην SE service) υπάρχει περίπτωση να χαθεί η εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση είναι ίδια με αυτή που αναφέρεται λίγα post παραπάνω, και επίσης αν το κάνει κανεί μόνος του (αντί να πάει στην SE service) υπάρχει περίπτωση να χαθεί η εγγύηση;

 

Όχι, δεν χάνεις την εγγύησή σου σε αυτή την περίπτωση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποιο προγραμμα για να κατεβασω να βλεπω της φωτογραφιες απο ''το υλικο μου'' με μικρογραφιες, οπως ηταν και στα SE; (οχι απο το μενου πολυμεσα)

Δεν νομίζω πως θα βρεις κάτι τέτοιο μίας και αυτό ήταν χαρακτηριστικό της Α2 πλατφόρμας που χρησιμοποιούσε η SE ενώ κάτι αντίστοιχο στα symbian δεν υπάρχει.

Πάντως δοκίμασε το παρακάτω και αν σε βολέψει κράτα το. Είναι πολύ καλή εφαρμογή.

 

Nokia Photo Browser

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως θα βρεις κάτι τέτοιο μίας και αυτό ήταν χαρακτηριστικό της Α2 πλατφόρμας που χρησιμοποιούσε η SE ενώ κάτι αντίστοιχο στα symbian δεν υπάρχει.

Πάντως δοκίμασε το παρακάτω και αν σε βολέψει κράτα το. Είναι πολύ καλή εφαρμογή.

 

Nokia Photo Browser

 

φιλε μου κατι τετοιο εψαχνα και εγω το κατεβαζα αλλα μου λεει σφαλμα πιστοτικου στην εγκατασταση...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κατι τετοιο εψαχνα και εγω το κατεβαζα αλλα μου λεει σφαλμα πιστοτικου στην εγκατασταση...

Θα πρέπει να πάρεις πιστοποιητικο για την συσκευή σου ώστε να υπογράψεις την εφαρμογή ή να χακάρεις την συσκευή σου.

Για περισσότερες πληροφορίες εδώ:

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed

[ΕΠΙΣΗΜΟ] S60 5th - Hacks & Patches

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα στο service (για την ακρίβεια ο πατέρας μου)...

Θα το έχω σε ένα μήνα από τώρα :(

Kαι τον συμβούλευσαν , εάν μας πάρουν τηλέφωνο από την sony , να πούμε ότι δεν του βάλαμε την αναβάθμιση και κόλλησε , αλλά να πούμε ότι δεν άνοιγε απλά!!!!

Έχω ξενερώσει απίστευτα....Τσάμπα η αναμονή , τώρα πρέπει να περιμένω κι αλλο...

Και είναι το πρώτο κινητό μου που πηγαίνει για service......:(

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

οκ,εγινε η αναβαθμιση. τι προσφερει αυτη?

μου φαινεται λιγο πιο γρηγορο ,η οθονη ανταποκρινεται πιο γρηγορα.ισχυει η ειναι μηπως η ιδεα μου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...