Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραιος τα ριθμησα σημερα ελπιζω να μου κραταει οσο το δικο σου μου κραταγε 2- 2,5 24ωρα χωρις αυτα...δε μπορω να καταλαβω ομως γιατι ολοι εχουν τρελαθει με αυτη την πματαρια και λενε πως δε κραταει δειτε καποιες σησκευες με παρομοια χαραχτηριστικα 3.5' ο8ονη tuch apps και τα λοιπα και 8α δειτε πως και αυτες εχουν την ιδια αυτονομια ακομα και με μεγαλυτερης χωρητικοτιτας μπαταριες πχ iphone omnia εχουν ακριβος την ιδια αυτονομοια 2 μερες max το εχω τσεκαρισμενο απο φιλους μου...εγω παλι εχω αλλο προβλημα εδω και μερικες μερες δε μου βρισκει κα8ολου σημα gps ουτε στο garmin ουτε tempesgtxs και δε καταλαβαινω το γιατι :wacko:

για δες το φιλε μου και πιστευω οτι θα εισαι οκ τωρα ;) η αληθεια ειναι οτι και εγω την πρωτη φορα που το δουλεψα με παραξενεψε που την δευτερη μερα η μπαταρια τελειωνε , αλλα απο την αλλη του ειχα πιει το αιμα ....:) τωρα ανετα 4 μερες και με χαλαρη χριση και 5 ! καλα ειναι για τετοιο τηλεφωνο ;)

 

καλησπερα παιδια αυριο θα παω να παρω κ γω το σατιο,περα των προβληματων που αναφερατε κατι πιο σοβαρο σας εχει βγαλει;;;;οπως καμενο ακοστικο κανενα προβλημα με τιν οθονη γενικα κατι που να μη παιζει μεγαλο ρολο το λειτουργικο του(πχ C905 μεσα σενα μηνα καηκε το ακουστικο κ ο φωτησμος τισ οθονησς);;;;;;

κοιτα να δεις φιλε μου ! σαν τηλεφωνο ειναι καλο , σαν καμερα για φωτο ειναι εκπληκτικο , σαν ραδιοφωνο ( ο ηχος απο τα ακουστικα) μετριοτατο , σαν video πολυ καλο , αυτα εχω διαπιστωσει μεχρι τωρα ;) σαν gps δεν ξερω ,γιατι απλα δεν ξερω ακομα τι πρεπει να βαλω και τι να κανω για να το δουλεψω ( διαβαζω εδω μεσα μπας και βγαλω καμια ακρη ,αλλα ειμαι τελειως ασχετος απο αυτα ) αααα..... εδω να ζητησω και την βοηθεια σας βρε παιδια ..οποιος γνωριζει κατι ας πει και σε μενα τον στραβο τι πρεπει να κανω για να βαλω και να λειτουργησω τους χαρτες !:O

παντως φιλε xristosbrabus οτι και αν κανεις καλη επιλογη ;):D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους. εκανα το λαθος και αγορασα το satio με το λογισμικο της vodafone... εκτος του οτι τρωει καποια κολληματα ωρες ωρες, εχω σχετικο προβλημα με τον αισθητηρα κινησεως και δεν μπορω να χρησιμοποιησω το gps χωρις να μην κανει συνδεση η μ@@@@ στο vodafone live!!!:mad::mad::mad: και σαν κερασακι στην τουρτα παω και στο επισημο service της ericsson (Σαλονικη) να αλλαξω το λογισμικο στης ericsson και με λενε πως δεν γινεται γιατι ειναι παρανομο και αλλα τετοια!!! pls heeelp γιατι ειμαι σε απογνωση!!!!:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω μπεί στη διαδικασία να πάρω το Satio αλλά εδώ εχω δεί πως εχει και αρκετά αρνητικά,πείτε μου αν αξίζει εν τέλει να το αγοράσω??? Σας ευχαριστώ πολυ!!!

απο δικη μου αποψη παντα ειναι μακραν απο τα καλυτερα κινητα που κοικλωφορουν αυτη τη στηγμη στην αγορα το κινητο ειναι αψογο απο ολες τις αποψεις εχει τα παντα μπορεις να κανεις τα παντα ειναι πανεμορφο η μπαταρια και το ηχειο τ ειναι μια χαρα,ειναι πανευκολο στη χρηση για tuch παντα.... δε λεω εχει και καποια μικρα προβληματακια με το music player καθος υπαρχει ελειψει equalizer που λογικα θα ρι8μιστει σε καποιο update...σε γενικες γραμες και σημφονα με αλλες παρομοιας δυναμικοτητας συσκευες ειναι σε φισιολογικα πλαισια η τιμη του....αυτα εχω μα πω μετα απο εναμιση μηνα που το εχω...

Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδια , για μια στιγμη σκεφτηκα να το δωσω γιατι μου επεσε στα χερια μου ενα android αλλα , τελικα θα το κρατησω , ειναι ταχυτατο , καταπληκτικη καμερα , και αμα κανετε τις ρυθμισεις που λεει ο φιλος παραπανω εχει καλυτερη μπαταρια , τωρα εαν βεβαια επειδη εχει ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ (ποια samsung και κουραφεξαλα, το πρωι και με λιακαδα ακομα και το htc μια χαρα φωτογραφιες βγαζει , το βραδυ ομως ?? τι γινεται ?? ) βγαζετε συνεχεια φωτογραφιες , ε ποσο να κρατησει

 

(Anyway μηπως εχει βγει καμια νεα εκδοση του freesingner ??ο,τι ημερομηνια και να του βαζω πιο πισω μου λεει το πιστοποιητικο εληξε ......., αν το παω παλι πολυ πισω 2008 ας πουμε μου λεει ειναι λαθος η ημερομηνια plz helppppppp) τελικα ευτυχως που ειχα κρατησει bacup up την καρτα πριν την formaro και εβαλα το singned hellosx οκ hack again !!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

σημερα θα το παρω και εγω.....ποσεσ ωρες πρεπει να το αφησω να φορτησει???ειναι η πρωτη φορτηση
Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδια , για μια στιγμη σκεφτηκα να το δωσω γιατι μου επεσε στα χερια μου ενα android αλλα , τελικα θα το κρατησω , ειναι ταχυτατο , καταπληκτικη καμερα , και αμα κανετε τις ρυθμισεις που λεει ο φιλος παραπανω εχει καλυτερη μπαταρια , τωρα εαν βεβαια επειδη εχει ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ (ποια samsung και κουραφεξαλα, το πρωι και με λιακαδα ακομα και το htc μια χαρα φωτογραφιες βγαζει , το βραδυ ομως ?? τι γινεται ?? ) βγαζετε συνεχεια φωτογραφιες , ε ποσο να κρατησει

 

(Anyway μηπως εχει βγει καμια νεα εκδοση του freesingner ??ο,τι ημερομηνια και να του βαζω πιο πισω μου λεει το πιστοποιητικο εληξε ......., αν το παω παλι πολυ πισω 2008 ας πουμε μου λεει ειναι λαθος η ημερομηνια plz helppppppp) τελικα ευτυχως που ειχα κρατησει bacup up την καρτα πριν την formaro και εβαλα το singned hellosx οκ hack again !!!!

γιατι δε δοκιμαζεις να hackareis μεσα απο το pc τα αρχεια sis? εγω ετσι εκανα με το hello0x και απο εκει και περα του ριχνεις οτι 8ες.....:lol:

 

Σ'ευχαριστω πολυ Γιαννη,να σαι καλα!!!

 

τιποτα φιλε μου ελπιζω να κανεις την σωστη επιλογη συμφονα με αυτα που χρειαζεσαι....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε μου ελπιζω να κανεις την σωστη επιλογη συμφονα με αυτα που χρειαζεσαι....:rolleyes:

 

εχω φάει κόλλημα με αυτό το τηλέφωνο απ όταν το πρωτοείδα αλλά μ'αυτά που άκουσα εδώ είμαι λίγο επιφυλακτικός γιατί χρησιμοποιώ το ράδιο για κανένα 10ωρο στη δουλειά μου

Link to comment
Share on other sites

σημερα θα το παρω και εγω.....ποσεσ ωρες πρεπει να το αφησω να φορτησει???ειναι η πρωτη φορτηση

 

οι περισσοτεροι λενε πως δε χρειαζεται σιγκεκριμενες ωρες φορτησης απλα μολις αναψει τ πρασινο led αν 8ες βγαλτο τωρα αν 8ες να καλυψεις ολες τις εκδοχες αστο για κανα 8ωρο...το σημαντικο ομως δεν ειναι το ποσες ωρες 8α το φωρτησεις την πρωτη φορα αλλα μετα απο κα8ε φορτησει να αφηνεις την μπαταρια να εξαντλητε πληρος μι σου πω να σβηνει και απο μονο του....τουλαχιστον οι 4-5 φορτησεις πρεπει να γινουν με αυτον τον τροπο....

Link to comment
Share on other sites

σημερα θα το παρω και εγω.....ποσεσ ωρες πρεπει να το αφησω να φορτησει???ειναι η πρωτη φορτηση

Δες αυτό

 

Με την ευκαιρία παιδιά να πω ότι υπάρχει το SE Symbian FAQ, που μοιραία εστιάζει στο Satio, οπότε ρίξτε του μια ματιά. Επίσης αν έχετε κάποια πρόταση, αν θέλετε να προσθέσουμε κάτι μην διστάσετε! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω φάει κόλλημα με αυτό το τηλέφωνο απ όταν το πρωτοείδα αλλά μ'αυτά που άκουσα εδώ είμαι λίγο επιφυλακτικός γιατί χρησιμοποιώ το ράδιο για κανένα 10ωρο στη δουλειά μου

 

χαχα εγω διαβαζω εδω μεσα για αυτο το κινητο απο τοτε που ανακοινωθηκε πριν κανα 4μινο δλδ που δεν ημουν καν μελος εχω ακουσει πολλες αρνιτικες αποψεις απο τοτε ομως δε με σταματησαν απο το να το αγορασω και πραγματικα δε το εχω μετανιωσει λεπτο προσωπικα το θεορω κοριφαιο και οσο για κοληματα και restarts δεν μου εχει κανει ουτε ενα σε εναμιση μινα που το εχω.....:happy:

Link to comment
Share on other sites

http://img526.imageshack.us/i/13112009002f.jpg/

Αυτη σημερα το μεσημερι , τρομερα μουντη μερα , με σιγανη βροχη , στα 9mp

 

Λοιπον μια και δεν δημιουργειται αλλος τομεας με εφαρμογες για σατιο ας βαλουμε μια λιστα με τις εγκατεστημενες εφαρμογες μας

1.- handy taskman

2.-facebook (κατεβαστε την νεα εκδοση απο την sony ) http://www.sonyericsson.com/fun

3.- helloosx2 φυσικα

4.- X-plore File Manager v1.35

5.- Car Locker (unsigned)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

http://img526.imageshack.us/i/13112009002f.jpg/

Αυτη σημερα το μεσημερι , τρομερα μουντη μερα , με σιγανη βροχη , στα 9mp

 

Λοιπον μια και δεν δημιουργειται αλλος τομεας με εφαρμογες για σατιο ας βαλουμε μια λιστα με τις εγκατεστημενες εφαρμογες μας

1.- handy taskman

2.-facebook (κατεβαστε την νεα εκδοση απο την sony ) http://www.sonyericsson.com/fun

3.- helloosx2 φυσικα

4.- X-plore File Manager v1.35

5.- Car Locker (unsigned)

αν σου ειναι ευκολο μπορεις να εξηγησεις τι κανει το car locker και το x-plore file manager?

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα απλά δεν υπάρχει!

Κοιτάξτε τι έβγαλα την προηγούμενη εβδομάδα στα 9 ΜΡ με όλα τα άλλα αυτόματα...

http://img692.imageshack.us/i/06122009049.jpg/

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,πολλα προγραμματα και παιχνιδια που βαζω τελευταια στο κινητο μου δεν τα δεχεται διοτι γραφει κατι μηνυματα ''σφαλμα πιστοποιητικου,το πιστοποιητικο εληξε''και διαφορα τετοια,πως θα μπορουσα λοιπον να το κανω να τα παιζει ολα αυτα χωρις να βγαζει προβλημα?????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτήν την περίοδο ψάχνω να δω τι θα μου φέρει ο 'Αι Βασίλης :p, και το satio είναι ένα υποψήφιο δώρο.

Έχω διαβάσει το θέμα από την αρχή κι έχω μια ερώτηση. Με τα θέματα πως τα πάει; Παίρνει κανονικά, υπάρχουν κάποια προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Όσα είναι για το 5800 , Ν97 κτλ , κανονικότατα.....

Δεν μου έχουν συμβεί προβλήματα με αυτά....

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτήν την περίοδο ψάχνω να δω τι θα μου φέρει ο 'Αι Βασίλης :p, και το satio είναι ένα υποψήφιο δώρο.

Έχω διαβάσει το θέμα από την αρχή κι έχω μια ερώτηση. Με τα θέματα πως τα πάει; Παίρνει κανονικά, υπάρχουν κάποια προβλήματα;

 

Θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις προηγουμένως όσον αφορά την ευαισθησία του στο πάτημα της οθόνης και να το συγκρίνεις με τηλέφωνα όπως το Omnia HD που είναι άμεσος ανταγωνιστής..Και ίσως τότε να αλλάξεις άποψη για το υποψήφιο δώρο ;)

 

Για τα θέματα,όπως ήδη απαντήθηκε, παίρνει όσα παίρνουν και τα 5800,Ν97,Omnia HD κλπ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,πολλα προγραμματα και παιχνιδια που βαζω τελευταια στο κινητο μου δεν τα δεχεται διοτι γραφει κατι μηνυματα ''σφαλμα πιστοποιητικου,το πιστοποιητικο εληξε''και διαφορα τετοια,πως θα μπορουσα λοιπον να το κανω να τα παιζει ολα αυτα χωρις να βγαζει προβλημα?????

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3010510#post3010510 :rolleyes:

Διάβασε και τα υπόλοιπα θα σου λύσουν αρκετές απορίες.;)

Link to comment
Share on other sites

@ mikekap Πολύ καλό αυτό, γιατί το 5800 της γυναίκας μου τρώει κάτι κολλήματα με την κάμερά του όταν του βάζεις κάποιο θέμα. :wacko:

Ωραία, σε ευχαριστώ για την βοήθειά σου και σε αυτό το θέμα!:)

@ kotsianis7 Ναι θέλω να το δώ και από κοντά. Πάντως για την ευαισθησία της οθόνης που λες, αν είναι όπως το renoir θα είναι ο.κ. Αν είναι όπως το 5800 τότε θα με ξενίσει λίγο. Αν είναι όπως το Jet τότε όλα ...τζετ! Σ'ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

http://img526.imageshack.us/i/13112009002f.jpg/

Αυτη σημερα το μεσημερι , τρομερα μουντη μερα , με σιγανη βροχη , στα 9mp

 

Λοιπον μια και δεν δημιουργειται αλλος τομεας με εφαρμογες για σατιο ας βαλουμε μια λιστα με τις εγκατεστημενες εφαρμογες μας

1.- handy taskman

2.-facebook (κατεβαστε την νεα εκδοση απο την sony ) http://www.sonyericsson.com/fun

3.- helloosx2 φυσικα

4.- X-plore File Manager v1.35

5.- Car Locker (unsigned)

 

domal απο που την κατεβαζεις την εφαρμογη?δεν μπορω να την βρω στο link που δινεις........

Link to comment
Share on other sites

@ mikekap Πολύ καλό αυτό, γιατί το 5800 της γυναίκας μου τρώει κάτι κολλήματα με την κάμερά του όταν του βάζεις κάποιο θέμα. :wacko:

Ωραία, σε ευχαριστώ για την βοήθειά σου και σε αυτό το θέμα!:)

@ kotsianis7 Ναι θέλω να το δώ και από κοντά. Πάντως για την ευαισθησία της οθόνης που λες, αν είναι όπως το renoir θα είναι ο.κ. Αν είναι όπως το 5800 τότε θα με ξενίσει λίγο. Αν είναι όπως το Jet τότε όλα ...τζετ! Σ'ευχαριστώ!

 

καλυτερο απο 5800 χειροτερο απο ι8910 σε θεμα ευαισθησιας οθονης.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχω το σατιο με βονταφον.το απντειτ δεν εχει μπει ακομα απο την βονταφον και ειμαι πολυ απογοητευμενος.πειτε μου τι κανει το heloosx που το βρισκω?μπορει να με βοηθεισει ετσι ωστε να κανω το τελευταιο απντειτ στο σατιο?δεν με ενδιαφερουν εφαρμογες γιατι ολες ειναι τις πλακας.
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα απλά δεν υπάρχει!

Κοιτάξτε τι έβγαλα την προηγούμενη εβδομάδα στα 9 ΜΡ με όλα τα άλλα αυτόματα...

http://img692.imageshack.us/i/06122009049.jpg/

τρομερη :)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

τρομερη :)

 

Παιδια ,οι εφαρμογες τις NOKIA κανουν για το Satio?(ovi store , nokia messaging) Γενικα , οι περισοτερες εφαρμογες που λενε οτι ειναι συμβατες με το 5800, κανουν στο Satio, ετσι;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...