Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

R1CA037. Είναι αισθητά πιο γρήγορο το τηλέφωνο. Ευτυχώς που στο Satio υπάρχει υποστήριξη ΚΑΙ για την Ελλάδα, εν αντιθέσει με τη "γλυκιά" μας Samsung.. :mad:

 

καλα πως την εκανες ? εμενα δεν μου βγαζει καμια καινουρια και εχω την R1BB041

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα το σαββατο Update Service γιατι το τηλεφωνο δεν μου εβγαζε στην οθονη αναμονης τα πληκτα συντομευσεων και διορθωθηκε το προβλημα αυτο, αλλα ειδα οτι τωρα ειναι λιγο αργο το τηλεφωνο σε σχεση με πριν.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλα πως την εκανες ? εμενα δεν μου βγαζει καμια καινουρια και εχω την R1BB041

 

Ούτε εμένα στο update service μου βγάζει την καινούρια :p

 

Θα περαστεί και εκεί,ζήτημα λίγων ημερών είναι! Πάντως γενικά, δεν έχει τις τρελές διαφορές σε σχέση με την R1BB, απλά πιο μεγάλη ταχύτητα στην περιήγηση στο μενού και στο άνοιγμα/κλείσιμο του τηλεφώνου και των εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου οταν το εκανα μου εγραφε οτι εχω ειδη την τελευταια εκδοση. Παντος εγινε πολυ αργο σε σχεση με πριν, ανοιγμα - κλεισιμο και μεσα στο μενου του. Εχει την R1BB041

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα ξαναπερασες το helloosx ??? για χακαρισμα ? πιανει η θελει νεα εκδοση ?

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγνώμη άλλα δεν ξέρω και πολλά απο φόρουμ είμαι λίγο άσχετος. Έχω το satio και δεν ξέρω τι χάρτες να βάλω μέσα?? πως μπαίνουν ? και τα λοιπά.. Επίσης πως μπορώ να βάλω κάποιο προγραμα η κάποιο παιχνίδι καλό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιον απάντησή έστω και με πμ
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχτος απο το οτι το νεω firmaweare εκανε την συσκευη λιγο ποιο γρηγορη γνωριζει καποις αν εχει αναβαθμησει και τπτ αλλο?

 

παιδιά συγνώμη άλλα δεν ξέρω και πολλά απο φόρουμ είμαι λίγο άσχετος. Έχω το satio και δεν ξέρω τι χάρτες να βάλω μέσα?? πως μπαίνουν ? και τα λοιπά.. Επίσης πως μπορώ να βάλω κάποιο προγραμα η κάποιο παιχνίδι καλό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιον απάντησή έστω και με πμ

φλε μου για να περασεις χαρτες στην συσκευη θα πρεπει να εχεις εγκατεστημενο το garmin και σιγκεκριμενα απο την 5.00.50 και ανω για να ειναι συμβατη με το satio και υστερα αφου το εκγαταστησεις 8α πρεπει να κατεβασεις τους χαρτες ξεχωριστα και να τους περασεις...

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΗΗΗΗΗΘΕΙΙΑ!

Το έβαλα να κάνει αναβάθμιση...

Όλα καλά μέχρι την λήψη της αναβάθμισης...

Στην εγκατάσταση μου λέει ότι απέτυχε και όταν πήγα να το ανοίξω δεν άνοιγε....

Το ξαναέβαλα τώρα και στην εγκατάσταση , έχει κολλήσει στην αρχή...

Τί να κάνω?Του έβγαλα και την μπαταρία για να το ανοίξω , αλλά τίποτα....

edit: Το έχω βάλει να φορτίζει και τίποτα!Ούτε το φωτάκι ανάβει , ούτε τίποτα...

Επίσης όταν πήγαινα να το ανοίξω , μου άναβε το φωτάκι , αλλά δεν άνοιγε η οθόνη....... :(

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΗΗΗΗΗΘΕΙΙΑ!

Το έβαλα να κάνει αναβάθμιση...

Όλα καλά μέχρι την λήψη της αναβάθμισης...

Στην εγκατάσταση μου λέει ότι απέτυχε και όταν πήγα να το ανοίξω δεν άνοιγε....

Το ξαναέβαλα τώρα και στην εγκατάσταση , έχει κολλήσει στην αρχή...

Τί να κάνω?Του έβγαλα και την μπαταρία για να το ανοίξω , αλλά τίποτα....

edit: Το έχω βάλει να φορτίζει και τίποτα!Ούτε το φωτάκι ανάβει , ούτε τίποτα...

Επίσης όταν πήγαινα να το ανοίξω , μου άναβε το φωτάκι , αλλά δεν άνοιγε η οθόνη....... :(

 

δοκιμασε να κανεις επιδιδιωρθοση τηλεφωνου απο το pc suite ισως φτιαξει εγω παντος εκανα κανονικα την αναβαθμηση και ολα καλα :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχτος απο το οτι το νεω firmaweare εκανε την συσκευη λιγο ποιο γρηγορη γνωριζει καποις αν εχει αναβαθμησει και τπτ αλλο?

 

 

φλε μου για να περασεις χαρτες στην συσκευη θα πρεπει να εχεις εγκατεστημενο το garmin και σιγκεκριμενα απο την 5.00.50 και ανω για να ειναι συμβατη με το satio και υστερα αφου το εκγαταστησεις 8α πρεπει να κατεβασεις τους χαρτες ξεχωριστα και να τους περασεις...

 

 

όλα καλά οι χάρτες πως μπαίνουν??

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κανεις επιδιδιωρθοση τηλεφωνου απο το pc suite ισως φτιαξει εγω παντος εκανα κανονικα την αναβαθμηση και ολα καλα :)

Απέτυχε , λέει.... :(

Καταρχήν δεν δείχνει να είναι συνδεδεμένο.....

Να αρχίσω να ανησυχώ τώρα??

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Θα περαστεί και εκεί,ζήτημα λίγων ημερών είναι! Πάντως γενικά, δεν έχει τις τρελές διαφορές σε σχέση με την R1BB, απλά πιο μεγάλη ταχύτητα στην περιήγηση στο μενού και στο άνοιγμα/κλείσιμο του τηλεφώνου και των εφαρμογών

 

Οι εφαρμογές που έχουμε εγκαταστήσει εμείς (ιδιαίτερα Garmin,Sygic ,κλπ. )

χρειάζονται εκ νέου εγκατάσταση μετά την αναβάθμιση ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχτος απο το οτι το νεω firmaweare εκανε την συσκευη λιγο ποιο γρηγορη γνωριζει καποις αν εχει αναβαθμησει και τπτ αλλο?

 

 

φλε μου για να περασεις χαρτες στην συσκευη θα πρεπει να εχεις εγκατεστημενο το garmin και σιγκεκριμενα απο την 5.00.50 και ανω για να ειναι συμβατη με το satio και υστερα αφου το εκγαταστησεις 8α πρεπει να κατεβασεις τους χαρτες ξεχωριστα και να τους περασεις...

 

που τούς βρίσκω τούς χάρτες και όλα τα λοιπά ??

Link to comment
Share on other sites

Απέτυχε , λέει.... :(

Καταρχήν δεν δείχνει να είναι συνδεδεμένο.....

Να αρχίσω να ανησυχώ τώρα??

 

λοιπον αν ουτε και ετσι γινεται τοτε παιζει προβλημα αλλα λογος ανησυχιας εφωσον εχεις εγγυηση δε νομιζω να υπαρχει πηγενετο εκει που το πηρες αν τελεικα δε καταφερεις τπτ και πες τους τι συνεβει λογικα θα στο κανουν rma...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

pff........Αυτό μου έλειπε τώρα!

Το e-shop θα μου το πάρει κανονικά για service και για τα συναφή?

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

που τούς βρίσκω τούς χάρτες και όλα τα λοιπά ??

 

ριξε μια ματια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228594 και οσο για το που θα τα βρεις απλο ψαξε σε διαφορα torrent και κιριως ελληνικα ελπιζω να το επιασες γιατι δε νομιζω πως μπορω να σου πω κατι παραπανω... ;)

 

pff........Αυτό μου έλειπε τώρα!

Το e-shop θα μου το πάρει κανονικά για service και για τα συναφή?

 

ωχ μπλεξιμο με το e shop αλλα πιστεω πως το δεχονται κανονικα δεν εκανες κατι εχτος εγγυησης και παρανομο παντος με e shop εχω ασχιμες εμπιριες με ενα τροφοδοτικο οχι πως δε το αλλαξανε αλλα μεγαλη κα8ιστεριση και δε μου φεραν και ακριβως το ιδιο...τωρα σε εσενα δε νομιζω να τι8ετε θεμα παρα μονο αναμονης..;)

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΗΗΗΗΗΘΕΙΙΑ!

Το έβαλα να κάνει αναβάθμιση...

Όλα καλά μέχρι την λήψη της αναβάθμισης...

Στην εγκατάσταση μου λέει ότι απέτυχε και όταν πήγα να το ανοίξω δεν άνοιγε....

Το ξαναέβαλα τώρα και στην εγκατάσταση , έχει κολλήσει στην αρχή...

Τί να κάνω?Του έβγαλα και την μπαταρία για να το ανοίξω , αλλά τίποτα....

edit: Το έχω βάλει να φορτίζει και τίποτα!Ούτε το φωτάκι ανάβει , ούτε τίποτα...

Επίσης όταν πήγαινα να το ανοίξω , μου άναβε το φωτάκι , αλλά δεν άνοιγε η οθόνη....... :(

 

Αφου δεν περάστηκε η αναβάθμιση μάλλον θα χρειστεί να πας σε κάποιο service point να σου ξαναπεράσουν το λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω την εγκατασταση και ολα καλα.εχω την τελευταια εκδοση και με το που την εβαλα χωρις να το ψαξω καθολου ειδα οτι το κινητο ειναι αισθητα πιο ΓΡΗΓΟΡΟ!!!τωρα απο θεμα προσθηκης καποιου extra που δεν ειχαμε πριν δε μπορω να πω.......Ειδε κανεις τιποτα νεο???πουθενα παντως η εφαρμογη facebook!!!!:wacko:

 

EDIT:επισης αλλαξε κατι που μου αρεσε πολυ.οταν ερχεται μηνυμα,αναφορα και γενικα καποια ειδοποιηση ολη η οθονη χανει την φωτεινοτητα της εκτος απο το σημειο που ειναι η ειδοποιηση και δινει μια πολυ ωραια αισθηση!!ετσι πετυχαινει και να τονιστει η ειδοποιηση!!

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν περάστηκε η αναβάθμιση μάλλον θα χρειστεί να πας σε κάποιο service point να σου ξαναπεράσουν το λογισμικό.

Άρα πάνε τα αρχεία που είχα μέσα.....:mad:

Δεν γίνεται να τα επαναφέρουν κάπως?

Γιατί έχω και επαφές περασμένες στην μνήμη του κινητού και του έκανα και ένα backup πριν γίνει αυτό....

Kαι κάτι ακόμα....Δεν νομίζω να ισχύει αυτό με τα 30 λεπτά ομιλίας...

Δηλαδή αν έχω μιλήσει πάνω από 30 λεπτά δεν θα το δεχτούν?

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Άρα πάνε τα αρχεία που είχα μέσα.....:mad:

Δεν γίνεται να τα επαναφέρουν κάπως?

Γιατί έχω και επαφές περασμένες στην μνήμη του κινητού....

Kαι κάτι ακόμα....Δεν νομίζω να ισχύει αυτό με τα 30 λεπτά ομιλίας...

Δηλαδή αν έχω μιλήσει πάνω από 30 λεπτά δεν θα το δεχτούν?

 

Xμ αυτό είναι κάπως δύσκολο. Δεν το είχες συγχρονισμένο με το pc suite ώστε να το επαναφέρεις.

Να φανταστώ δεν συνδέεται σαν μνήμη μαζικής αποθήκευσης ε? Γιατί αν συνδέεται υπάρχει τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει στο κινητό χωρίς συγχρονισμό....

Αλλά το είχα συνδεδεμένο πάντα σε λειτουργία μαζικής αποθήκευσης....

Pfff.....Δεν την γλιτώνουν τα αρχεία με την καμία δηλαδή , εεε?

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα και εγω , καταρχην δεν χαθηκε τιποτε , ουτε το χακαρισμα της συσκευης !!!!!!, επιπλεον ηταν που ηταν , αλλα τωρα πια εγινε το ποιο γρηγορο symbian που εχω δει ποτε στη ζωη μου , φοβερη δουλεια απο την sony !!!!!!!!!!, μιλαμε ολα γινονται ακαριαια !!!!!!!!!! σχεδον απιστευτο

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ακαριαίο δε θα το χαρακτήριζα, αισθητά γρηγορότερο σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση ναι! Και όχι, δεν έχω live! συσκευή, αλλά unbranded! Μήπως υπερβάλλεις λίγο;;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...