Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάτα στις ρυθμίσεις έντασης μια το "+" στις ρυθμίσεις έντασης.Αν το πας τέρμα κάτω είναι αθόρυβο.Ένα κλικ πιο πάνω είναι αθόρυβο+δόνηση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την περασμένη τέταρτη πήρα το δικό μου και μέχρι σήμερα θα σας πω αυτά που παρατήρησα ,ειχα ξαφνικό battery drain απο 70% σε 1% :blink: και μετά το τηλέφωνο άντεξε άλλες 6 ωρες στο 1% μέχρι να το βάλω για φόρτιση και δεν το ξανάκανε, και με την κιτκατ ένα fc στον launcher ,θέμα με ποιότητα κλήσης δεν είχα, σήμα wifi και τηλεφωνίας καμπάνα, το κινητό είναι σκυλί σε θέμα μπαταριάς, γρήγορο :shoot: και η κάμερα του για τα γούστα μου είναι μια χαρά ,πιστεύω ότι μετά από πολύ καιρό βρήκα ένα τηλέφωνο αντάξιο του χ5 στον τομέα τιμής /απόδοσης :cool:
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω τους φίλους ότι χθες παρέλαβα αντικαταστάτρια συσκευή από το amazon λόγω του προβλήματος που σας είχα αναφέρει με τα παρακάτω (τρίξιμο ακουστικού/βραχνός ήχος σε κάποιες κλήσεις) αλλά και τις απαντήσεις που είχα λάβει.

To amazon δεν έφερε καμιά αντίρρηση στο πρόβλημα, δίνοντάς μου την εντύπωση ότι τους είναι γνωστό. Η δε νέα συσκευή δεν παρουσιάζει καθόλου το πρόβλημα και ο ήχος πεντακάθαρος σε όλες τις δοκιμές που έκανα. Είμαι βέβαιος ότι είχα πέσει σε ελαττωματική συσκευή όπως και πολλοί άλλοι χρήστες που το έχουν επισημάνει ως πρόβλημα.

 

φιλε μου εχεις pm!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολλές ελαττωματικές συσκευές αναφέρονται στα ποστ του θέματος.

battery drain, προβλήματα με σιμ, ακουστικό, κλήσεις.

Τί γίνεται τελικά με αυτό το τηλεφωνο..;

Μήπως είναι καμιά ελαττωματική σειρά και γιαυτό είναι τόσο φθηνό;

Η τιμή του πολύ δελεαστική αλλά βλέποντας αυτά που γράφεται εδώ με κάνει και το σκέφτομαι.

Φοβούμενος μήπως τύχω σε καμια από τις περιπτώσεις (που δεν είναι λίγες) θα σκεφτόμουν να δώσω κάτι παραπάνω ή

να περιμένω να πέσει η τιμή από άλλες συσκευές.

Ακόμα και αν τύχεις σε ελαττωματική συσκευή και την αντικαταστήσεις ποιος ξέρει πότε θα εμφανίσει άλλο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Πολλές ελαττωματικές συσκευές αναφέρονται στα ποστ του θέματος.

battery drain, προβλήματα με σιμ, ακουστικό, κλήσεις.

Τί γίνεται τελικά με αυτό το τηλεφωνο..;

Μήπως είναι καμιά ελαττωματική σειρά και γιαυτό είναι τόσο φθηνό;

Η τιμή του πολύ δελεαστική αλλά βλέποντας αυτά που γράφεται εδώ με κάνει και το σκέφτομαι.

Φοβούμενος μήπως τύχω σε καμια από τις περιπτώσεις (που δεν είναι λίγες) θα σκεφτόμουν να δώσω κάτι παραπάνω ή

να περιμένω να πέσει η τιμή από άλλες συσκευές.

Ακόμα και αν τύχεις σε ελαττωματική συσκευή και την αντικαταστήσεις ποιος ξέρει πότε θα εμφανίσει άλλο πρόβλημα;

 

Με 4.3 είναι τούμπανο! Μπαταρία μια χαρά κρατεί, συνομιλία άψογη, και γενικά κανένα πρόβλημα.

 

Παντού υπάρχουν προβλήματα! Σε όλες τις συσκευές.

Πάρε το από Amazon και αν έχεις πρόβλημα θα στο αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές ελαττωματικές συσκευές αναφέρονται στα ποστ του θέματος.

battery drain, προβλήματα με σιμ, ακουστικό, κλήσεις.

Τί γίνεται τελικά με αυτό το τηλεφωνο..;

Μήπως είναι καμιά ελαττωματική σειρά και γιαυτό είναι τόσο φθηνό;

Η τιμή του πολύ δελεαστική αλλά βλέποντας αυτά που γράφεται εδώ με κάνει και το σκέφτομαι.

Φοβούμενος μήπως τύχω σε καμια από τις περιπτώσεις (που δεν είναι λίγες) θα σκεφτόμουν να δώσω κάτι παραπάνω ή

να περιμένω να πέσει η τιμή από άλλες συσκευές.

Ακόμα και αν τύχεις σε ελαττωματική συσκευή και την αντικαταστήσεις ποιος ξέρει πότε θα εμφανίσει άλλο πρόβλημα;

 

βασικά πρόβλημα με battery drain δεν πιστεύω ότι υπάρχει , ουσιαστικά μια φλασια είναι και δεν δείχνει σωστά το ποσοστό της μπαταριάς προσωπικά μου το έκανε μια μονό φορά και μέχρι σήμερα δεν ξαναπαρουσιάστηκε και η διάρκεια της μπαταριάς είναι άψογη ,αν εξαιρέσουμε το θέμα του ακουστικού τα υπόλοιπα έχουν να κάνουν με το sofware και όχι το hardware του κινητού

που η motorola έχει υποσχεθεί να δώσει patch

δεν είναι ελαττωματική σειρά είναι ένα τηλέφωνο που πωλείτε σε μια τίμια τιμή και όχι αυτές που ζητούν κάποιες άλλες εταιρείες και σου δίνουν πολύ χειρότερα χαρακτηριστικά στα μοντέλα τους

και γενικά σε ότι και να αγοράσεις δεν ξέρεις τι θα σου βγει και από την στιγμή που μπορείς να το αντικαταστήσεις χωρίς μεγάλη δυσκολία δεν νομίζω χρειάζεται να ανησυχείς για αυτό

Link to comment
Share on other sites

βασικά πρόβλημα με battery drain δεν πιστεύω ότι υπάρχει , ουσιαστικά μια φλασια είναι και δεν δείχνει σωστά το ποσοστό της μπαταριάς προσωπικά μου το έκανε μια μονό φορά και μέχρι σήμερα δεν ξαναπαρουσιάστηκε και η διάρκεια της μπαταριάς είναι άψογη ,αν εξαιρέσουμε το θέμα του ακουστικού τα υπόλοιπα έχουν να κάνουν με το sofware και όχι το hardware του κινητού

 

που η motorola έχει υποσχεθεί να δώσει patch

 

δεν είναι ελαττωματική σειρά είναι ένα τηλέφωνο που πωλείτε σε μια τίμια τιμή και όχι αυτές που ζητούν κάποιες άλλες εταιρείες και σου δίνουν πολύ χειρότερα χαρακτηριστικά στα μοντέλα τους

 

και γενικά σε ότι και να αγοράσεις δεν ξέρεις τι θα σου βγει και από την στιγμή που μπορείς να το αντικαταστήσεις χωρίς μεγάλη δυσκολία δεν νομίζω χρειάζεται να ανησυχείς για αυτό

 

 

Battery drain δεν υπαρχει.

Αντιθετα μπορει να προκαλει καποια εφαρμογη,αλλα αυτο μπορει να συμβει σε ολες τις συσκευες.

Ουτε θεμα λειτουργικου ειναι.

Επισης πολλοι δε γνωριζουν οτι με το να εχουνε ενεργοποιημενο το google search δε κερδιζουνε κατι παρα μονο να χανουνε αυτονομια.

Οσες παρουσιασεις, ξενες και Ελληνικες εχω διαβασει για το g ολοι τους εχουν να λενε για τη μπαταρια.

 

Οσο για τη τιμη, δυστυχως εχουμε τη νοντροπια οτι αν δε τα σκασουμε σε μια συσκευη δε θα μας βγει καλη.

Οτι το 'φθηνο' και γενικα η χαμηλη τιμη, σε σχεση με τον ανταγωνισμο δεν ειναι φυσιολογικο.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το παρηγγειλα απο εδω http://www.extreme-mobile.gr/p.Motorola-Moto-G-16GB-Black-EU.944760.html . μου ειπε το σαββατο οτι εχει και doa οποτε μια χαρα ειναι . το κινητοπ το ειδα και απο κοντα και οντως ειναι παρα πολυ καλο.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Από screen protector ποιο να προτιμήσουμε ώστε να μην αλλοιώνεται η ποιότητα της οθόνης?

 

Εγω εχω βαλει ματ! Ειναι τελειο δε πιανει βρωμια δεν κανει δαχτυλιες

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει ματ! Ειναι τελειο δε πιανει βρωμια δεν κανει δαχτυλιες

 

Απο που το πήρες? Κάποιο λινκ...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με TescoRom μπορεί να μου πει αν κλειδώνει γρήγορα το GPS (και σε battery save mode που ειναι μονο από τα δίκτυα)? Γιατί εμένα κάνει υπερβολικά αρκετή ώρα αν έχω μόνο με δίκτυο ενώ σε προηγούμενο (mls crystal) από το δίκτυο με έβρισκε κατευθείαν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος που να εχει στειλει πισω τη συσκευη στο αμαζον για αντικατασταση αν μπορει να μου στειλει ενα pm

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει λιγο τι να κανω?

Τα κουμπια κουνιουντε ειδικα το power button πολυ! Και το ηχειο στις κλησεις καποιες φορες ακουγεται καπως!

 

Να το στειλω πισω στο αμαζον? Να μου στειλουν αλλο?

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση όποιος ξέρει: Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να αποφεύγουμε τις αυτόματες ενημερώσεις των προγραμμάτων όταν ανοίγουμε τα "δεδομένα κινητής τηλεφωνίας" (στην ουσία οι ενημερώσεις να γίνονται μόνο μέσω wi-fi);

 

Αν μπορεί και κάποιος με καλό screen protector να στείλει link...

 

Thanx :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση όποιος ξέρει: Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να αποφεύγουμε τις αυτόματες ενημερώσεις των προγραμμάτων όταν ανοίγουμε τα "δεδομένα κινητής τηλεφωνίας" (στην ουσία οι ενημερώσεις να γίνονται μόνο μέσω wi-fi);

 

Αν μπορεί και κάποιος με καλό screen protector να στείλει link...

 

Thanx :)

 

Στις ρυθμίσεις του play store θα βρεις την επιλογή. Μπες play store, πάτα τις τρεις τελείες πάνω δεξιά, ρυθμίσεις και εκεί θα το βρεις. Auto update app, το πατάς και επιλέγεις αυτό που θες. [ATTACH]41145[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος που να εχει στειλει πισω τη συσκευη στο αμαζον για αντικατασταση αν μπορει να μου στειλει ενα pm

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει λιγο τι να κανω?

Τα κουμπια κουνιουντε ειδικα το power button πολυ! Και το ηχειο στις κλησεις καποιες φορες ακουγεται καπως!

 

Να το στειλω πισω στο αμαζον? Να μου στειλουν αλλο?

 

Πρέπει να μιλήσεις στο chat/email μαζί τους και εκείνοι θα σου πουν τι θα κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του play store θα βρεις την επιλογή. Μπες play store, πάτα τις τρεις τελείες πάνω δεξιά, ρυθμίσεις και εκεί θα το βρεις. Auto update app, το πατάς και επιλέγεις αυτό που θες. [ATTACH]41145[/ATTACH]

 

:up: Σωστός!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μιλήσεις στο chat/email μαζί τους και εκείνοι θα σου πουν τι θα κάνεις?

 

Α καταλαβα! Υπαρχει περιπτωση να μην δεχθουν να μου το αλλαξουν? Και προφανως ειναι δωρεαν αυτο ετσι?

 

Επισης μου στελνουν πρωτα νεα συσκευη κ μετα στελνω την δικια μου?

Link to comment
Share on other sites

Α καταλαβα! Υπαρχει περιπτωση να μην δεχθουν να μου το αλλαξουν? Και προφανως ειναι δωρεαν αυτο ετσι?

 

Επισης μου στελνουν πρωτα νεα συσκευη κ μετα στελνω την δικια μου?

 

Από τι ξέρω όλα τα χρεώνεται η αμαζον.

Για περισσότερες πληροφορίες θα πρέπει να σου πούνε τα παιδιά που το έκαναν ή να σε κατατοπίσουν οι της αμαζον.

Link to comment
Share on other sites

Από τι ξέρω όλα τα χρεώνεται η αμαζον.

Για περισσότερες πληροφορίες θα πρέπει να σου πούνε τα παιδιά που το έκαναν ή να σε κατατοπίσουν οι της αμαζον.

 

Ναι περιμενω να μου πει καποιος αν το εκανε!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχετε γραψει πολλοι για απενεργοποίηση του Google (αναζητησης). Εννοειτε το Google now?

 

Η την μπαρα αναζητησης?

 

Ας προτεινει καποιος πως απενεργοποιείται να δοκιμασουμε! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχετε γραψει πολλοι για απενεργοποίηση του Google (αναζητησης). Εννοειτε το Google now?

 

Η την μπαρα αναζητησης?

 

Ας προτεινει καποιος πως απενεργοποιείται να δοκιμασουμε! Ευχαριστω!

 

πανε ρυθμισεις>εφαρμογες> και ψαξε αναζητηση google και καντο disable

Link to comment
Share on other sites

Φιλε diecast η διαδικασια για το Amazon Αγγλιας (και φανταζομαι και τα υπολοιπα) δεν ειναι κατι φοβερο, θελει απλα προσοχη στα βηματα

 

1) Θα χρειαστει να στειλεις μειλ στην Υπηρεσια Επιστροφων του Amazon (αν κοιταξεις τα μειλ που ελαβες μετα την αρχικη αποστολη της συσκευης θα δεις το λινκ), οπου θα τους περιγραφεις αναλυτικα το προβλημα. Κατοπιν θα σου ερθει ενα μειλ απο το Αμαζον με καποια χαρτια που θα χρειαστει να εκτυπωσεις και να κολλησεις στην συσκευασια μεσα στην οποια θα στειλεις την συσκευη.Ενα απο αυτα τα χαρτια θα ειναι με ενα codebar και την περιγραφη σου του προβληματος που θα μπει μεσα στην συσκευασια.

2) Αφου συσκευασεις την συσκευη και κολλησεις τα χαρτια πας ταχυδρομειο και στελνεις την συσκευασια συστημενη στην διευθυνση που αναγραφεται σε ενα απο τα χαρτια που ανεφερα παραπανω. Τα εξοδα ταχυδρομειου ειναι περι τα 8-9 ευρω και οταν η συσκευη φτασει Αγγλια και την παραλαβουν, με την επιστροφη των χρηματων στην καρτα σου η την αλλαγη του προιοντος η Amazon σου πιστωνει και 7 και κατι λιρες για εξοδα αποστολης.

Στην δικη μου περιπτωση, απο το ταχυδρομειο της Αγγελακη (κεντρο Θεσ/νικης) με ταχυδρομηση την Τεταρτη, ειχα απαντηση απο το Amazon οτι το πακετο παρεληφθη Δευτερα.

Καλη τυχη και ελπιζω να βοηθησα. :)

Get your facts first, then you can distort them as you please.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...