Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι προσφορα βρε φιλε ; ΜΕ 170 παιρνεις το 16αρι απο εξω και απο Ελλαδα με 200 . Τσιμπα το μη το φοβασαι δεν μασαει!

 

που βρε παιδιά το βρίσκεται τοσο χαμηλα ; 170 - 200 ?????:)

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

που βρε παιδιά το βρίσκεται τοσο χαμηλα ; 170 - 200 ?????:)

 

http://www.amazon.com/Motorola-Moto-Global-Unlocked-16GB/dp/B00GWR373M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1391548578&sr=8-1&keywords=moto+G

 

 

200 Δολλαρια αρα πιο κατω απο 200 ευρω ! :)

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι μόνο που δεν στέλνει Ελλάδα και να 'στελνε πληρώνεις δασμούς εκτελωνισμού. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Ελλάδα κάπου 200 ευρώ ; ψάχνει φιλαράκι μου γι αυτό ρωτάω

Ευχαριστώ

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Μετα το update 4.4.2 το κινητο εχει προβλημα στις κλησεις! Τι εννοω;

Καποιες φορες τρωει κολλημα και δεν μπορει να κανει ή να δεχτει κληση. Και ουτε με restart στρωνει. Πρεπει να βγαλεις-βαλεις sim μαζι με restart φυσικα. Ιντερνετ και sms δουλευουν κανονικοτατα.

Δοκιμασα και factory reset αλλα το ξαναεκανε μετα απο 2 μερες.

 

Δεν το ειχε κανει ποτε αυτο πριν το update εδω και ενα μηνα.

 

Το κινητο ειναι τελειως μαμα, ουτε καν root δεν εχει.

 

Παιζει να εχει προβλημα η sim? Την ειχα παρει πριν κανενα χρονο κανονικο μεγεθος και κοπηκε σε καταστημα για να μπει το moto g.

 

Εδω εχουν ενα αλλο προβλημα με τον dialer και λενε οτι εφταιγε η σιμ που δεν ηταν v3...

http://community.koodomobile.com/koodo/topics/moto_g_kitkat_4_4_2_major_bug

 

Σήμερα βάλαμε καινούρια κάρτα, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Έχει σήμα, στέλνει μηνύματα, μπαίνει ίντερνετ, αλλά δεν δέχεται ή κάνει κλήσεις... Αυτό μπορεί να συμβεί σε ανύποπτη στιγμή, δεν είναι μόνιμο. Πριν το update κανένα πρόβλημα.

 

Τώρα έστειλα mail στο Amazon.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βάλαμε καινούρια κάρτα, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Έχει σήμα, στέλνει μηνύματα, μπαίνει ίντερνετ, αλλά δεν δέχεται ή κάνει κλήσεις... Αυτό μπορεί να συμβεί σε ανύποπτη στιγμή, δεν είναι μόνιμο. Πριν το update κανένα πρόβλημα.

 

Τώρα έστειλα mail στο Amazon.

 

Ενημέρωσε μας για την συνέχεια, τι θα σου απαντήσουν κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι μου στέλνουν καινούριο από Amazon.
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι...

 

Οσοι ειχαν αμφιβολιες για την εγγυηση του Amazon, ελπιζω να ειναι ευχαριστημενοι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι...

 

 

 

Οσοι ειχαν αμφιβολιες για την εγγυηση του Amazon, ελπιζω να ειναι ευχαριστημενοι τωρα.

 

 

Δε νομιζω οτι τιθεται θεμα αξιοπιστιας.

Απλα μερικοι δεν εχουνε για τους χ,ψ λογους,χρεωστικη καρτα και ολα τα συναφη (paypal) γι αυτο και ρωτανε ποτε θα ερθει Ελλαδα.

Μονο και μονο για την αγορα του συγκεκριμενου κινητου ομως, θα εκανα μια χρεωστικη ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει καμια φωτο απο διάφορους φωτισμούς να τσεκάρουμε κ εμείς οι αναποφασιστει την κάμερα? :-P
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει καμια φωτο απο διάφορους φωτισμούς να τσεκάρουμε κ εμείς οι αναποφασιστει την κάμερα? :-P

 

Δες μερικές από ξένα site

 

http://blog.clove.co.uk/2013/11/23/motorola-moto-g-sample-images/

 

http://www.phonearena.com/news/First-Motorola-Moto-G-camera-samples-surface_id49436

 

http://www.engadget.com/gallery/moto-g-camera-samples/#!slide=1588626

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση! Το κινητο το εχω παρει απο αγγελια σφραγισμενο με την αποδειξη του κανονικα απο αμαζον! Τωρα ομως πως θα γινει πχ αμα υπαρχει προβλημα και θελω να το στειλω πως θα γινει ? Γιατι η αποδειξη ειναι στον ανθρωπο που μου το εστειλε
Link to comment
Share on other sites

σημερα ειμαι και επισημα κατοχος του moto g το σκ θα περασω και την κιτ κατ παντως απο σημα το μοτορολα ειναι πολυ καλητερο απο s advance που ειχα
Link to comment
Share on other sites

σημερα ειμαι και επισημα κατοχος του moto g το σκ θα περασω και την κιτ κατ παντως απο σημα το μοτορολα ειναι πολυ καλητερο απο s advance που ειχα

 

Αλλος ενας χρηστης s advance ! Καλοριζικο φιλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

Guys, και εγω χθες παρελαβα το κινητο, αλλα δεν εχω παρει ακομα micro sim.

Πληροφοριακα, για όσους είναι Cosmote, και κανουν μεταβαση απο sim σε micro-sim, χθες πηγα Γερμανο, και είτε κάνεις αντικατασταση με 5 ευρω, είτε παιρνεις duplicate sim kai micro sim(απλα να μην δουλευουν ταυτοχρονα) με 10 ευρω, με ενα προγραμμα που λεγεται twin sim.Δεν μου ειπαν κουβεντα για κοψιμο της καρτας.Ισως φοβουνται μην την κοψουν , κατι παει ασχημα, και πληρωσουν αυτοι το κοστος αντικαταστασης.

Επιπλεον, για χρηση micro sim to sim adaptor, μια λυση που ηθελα αρχικα κι εγω, να εχετε υποψη οτι τηλεφωνα στα οποια η καρτα μπαινει μεσα χωνευτα, κι οχι σε καποιο clip, μανταλακι κτλ, οι πιθανοτητες να σφηνωσει και να καταστραφει ο adaptor ειναι αρκετα μεγαλες.

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειμαι και επισημα κατοχος του moto g το σκ θα περασω και την κιτ κατ παντως απο σημα το μοτορολα ειναι πολυ καλητερο απο s advance που ειχα

 

Μείνε όπως είσαι με την 4.3 γιατί υπάρχουν προβλήματα σε μερικούς με την 4.4

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια προηγούμενων ποστς μου για την μπαταρία να πω ότι μετά από 5 πλήρεις κύκλους φόρτισης συνεχίζει να κάνει τα δικά της. Χτες, κατά τη διάρκεια της νύχτας έχασε μόνο 1% σε standby (σε 8 ώρες περίπου) ενώ προχτές στο ίδιο ακριβώς σημείο του σπιτιού έχασε 10%. Μια φορά σε flight mode έμεινε στα ίδια ενώ άλλη φορά έχασε 10 % σε 7 ώρες. Χτες σε 20 λεπτά σερφάρισμα με Wifi με τέρμα χαμηλά την φωτεινότητα πήγε από 70% σε 62%.... Παρατηρώ ότι πάρα πολύ μπαταρία καταναλώνουν το Cell standy και οι κλήσεις φωνής και σε μέρη που το σήμα είναι φουλ, όχι μόνο δεν πρόκειται να δώσει δηλαδή 14 ώρες ομιλίας που δίνει η Motorola αλλά ούτε 6 ώρες όπως το βλέπω εγώ. Γενικά πάνω από 3 ώρες οθόνης δεν έχω δει ποτέ με 20% φωτεινότητα. Να προσθέσω ότι ούτε περίεργα wakelocks έχω (το κινητό είναι κατά 98% σε deep sleep πάνω κάτω) και ούτε καμιά ασυνήθιστη εφαρμογή καταναλώνει μπαταρία. Γενικά στο XDA αν ψάξεις έχει πολλά παράπονα για battery drains και δεν έχει και καμιά στάνταρ λύση. Τι να πω, έχω αρχίσει και απογοητεύομαι.... :(
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο πραμα που θα πεις μολις το ανοιξεις....ουα ουα...τι οθοναρα ειναι αυτη!!!

Μακαρι αυτη την οθονη να την ειχανε και πιο ακριβα κινητα!

 

Σε σχέση με το nexus που είχες το g είναι πιο σβέλτο? Πως το βλέπεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση! Το κινητο το εχω παρει απο αγγελια σφραγισμενο με την αποδειξη του κανονικα απο αμαζον! Τωρα ομως πως θα γινει πχ αμα υπαρχει προβλημα και θελω να το στειλω πως θα γινει ? Γιατι η αποδειξη ειναι στον ανθρωπο που μου το εστειλε

 

Μάλλον δεν θα γίνει ........

το αμαζον όταν δεχθεί mail απο εσένα θα δει ότι δεν το αγόρασες εσύ και πιθανών να μην δεχθεί να στο αλλάξει, από εκεί και πέρα πας επίσημο σέρβις ή αν μπορείς να βρεις αυτόν που στο πούλησε και κανονίσει αυτός μέσω mail με το άμαζον πιθανόν να γίνει η δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

το παράγγειλα και εγώ από amazon.co.uk γιατί το de έχει από 1-3 μήνες αναμονή για το 16αρι μαζί με θήκη Moto G Flip Cover σύνολο 189.72 λίρες Αγγλίας περίπου 225 ευρώπουλα και μέχρι τις 7 θα είναι εδώ :D Επιτέλους θα αλλάξω το Hero .....

για όποιον ενδιαφέρετε η θήκη στο αγγλικό αμαζον βγαίνει πιο φθηνή (19,47 λίρες) από το γερμανικό που την πουλάει περίπου 30 €

Edited by coast_guard
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το nexus που είχες το g είναι πιο σβέλτο? Πως το βλέπεις?

 

Το έχω ακόμα αλλά το έχει η σύζυγος.Κάνω συχνά vs και το Moto ναι, είναι παντού πιο σβέλτο.

Δικαιολογημένα όμως μιας και έχει 4 cortex, καινούργια γενιά ram και καλύτερη διαχείριση της λόγω KitKat και art.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,πως γινεται να γινει λαθος στα λευτα;Την Κυριακη παραγγειλα το moto g 16gb μαζι με το white flip shell απο amazon uk και την Δευτερα ζητησα να μου ακυρωσουν την παραγγελια επειδη ηθελα να αλλαξω το ονομα της διευθυνσης.Την Δευτερα ελεγε Dispatching now στο status και μου την ακυρωσαν μετα απο μερικα λεπτα αφου ζητησα εγω.Την ιδια ημερα εκανα ξανα την παραγγελια με την αλλαγη που ηθελα και εγινε dispatch και τωρα ειναι στον δρομο με UPS.Σημερα πηγε ο πατερας μου να δει ποσα λευτα εμειναν στην τραπεζα και απο 600 ευρω που ειχε πριν κανω την παραγγελια εφτασε στα 124 τωρα.Πως γινεται αυτο; Το κινητο μαζι με την θηκη επρεπε να κανουν περιπου 230 ευρω.Με ποιον πρεπει να μιλησω τωρα;Με amazon ή με την alpha bank; Edited by Andrikos97
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,πως γινεται να γινει λαθος στα λευτα;Την Κυριακη παραγγειλα το moto g 16gb μαζι με το white flip shell απο amazon uk και την Δευτερα ζητησα να μου ακυρωσουν την παραγγελια επειδη ηθελα να αλλαξω το ονομα της διευθυνσης.Την Δευτερα ελεγε Dispatching now στο status και μου την ακυρωσαν μετα απο μερικα λεπτα αφου ζητησα εγω.Την ιδια ημερα εκανα ξανα την παραγγελια με την αλλαγη που ηθελα και εγινε dispatch και τωρα ειναι στον δρομο με UPS.Σημερα πηγε ο πατερας μου να δει ποσα λευτα εμειναν στην τραπεζα και απο 600 ευρω που ειχε πριν κανω την παραγγελεια εφτασε στα 124 τωρα.Πως γινεται αυτο; Το κινητο μαζι με την θηκη επρεπε να κανουν περιπου 230 ευρω.Με ποιον πρεπει να μιλησω τωρα;Με amazon ή με την alpha bank;

 

Προφανώς θα κάνουν κάποιες μέρες (έως και 2 βδομάδες) να επιστρέψουν τα λεφτά στην κάρτα που ακυρωσες την πρώτη παραγγελία. Έτσι δουλεύουν οι τράπεζες, δε χρειάζεται να ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να πηγε απο lg optimus G σε Moto G? Ξερω οτι ειναι σε γενικες γραμμες χειροτερο κινητο, το θεμα ειναι πόσο χειροτερο. ΓΙατι δυσκολευομαι να βρω λογο να δωσω παραπανω λεφτα για τη χρηση που κανω.. (το G το εχω δωσει)..

 

Λεντ για αναπαντητες εχει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...