Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο αν εξαιρεσεις την μικρομεσαια οθονη ειναι ανωτερο απο Galaxy s 3 και " τρεχει " στα ισια το Galaxy s 4 !!! Ειναι κορυφη λεμε !!!

Και ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ αυτα με 100 ευρω ! :)

 

Πολύ καλό είναι, αλλά κόψε λίγο!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Επειδή είναι πολλές οι σελίδες, προσπάθησα να διαβάσω κάποιες και δεν έβγαλα κάποιο συμπέρασμα, μπορείτε να μου πείτε αν αξίζει το εν λόγω κινητό; Από τα χαρακτηριστικά του φαίνεται πολύ αξιόλογο, έτσι είναι; Το παλιό μου samsung s plus μου έχει σπάσει τα νεύρα με τα κολλήματα που τρώει, οπότε ψάχνομαι για κάτι άλλο με κόστος κάτω από τα 200 ευρώ. Δεν θέλω βαριά χρήση, internet και τα βασικά. Παιχνίδια δεν παίζω τίποτα βαρύ.

 

Εκτός από το άνετο σερφάρισμα και γενικά την ομαλή χρήση του κινητού, με νοιάζει και το gps του. Έχει σταθερό δυνατό σήμα;

 

Ευχαριστώ!

 

 

Δε πιστευω οτι υπαρχει στα λεφτα αυτα κατι αλλο. Δε βαζω καν τα κινεζικα στη συγκριση.

Ειναι πολυ αξιολογο κινητο και το gps του κλειδωνει γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

100 ευρώ;;;; Από που ρε παιδιά; Μέχρι και από amazon.com που κοίταξα (Αμερική δηλαδή), 120 έβγαινε. Για πείτε γιατί αν είναι έτσι το παίρνω δίχως άλλη σκέψη.

Και η οθόνη του που το είδα από κοντά μια χαρά μου φάνηκε.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό είναι, αλλά κόψε λίγο!

 

Δεν κοβω τιποτα...εχω αλλαξει τα παντα και η αποψη μου ειναι αυτη :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

100 ευρώ;;;; Από που ρε παιδιά; Μέχρι και από amazon.com που κοίταξα (Αμερική δηλαδή), 120 έβγαινε. Για πείτε γιατί αν είναι έτσι το παίρνω δίχως άλλη σκέψη.

Και η οθόνη του που το είδα από κοντά μια χαρά μου φάνηκε.

 

Ενταξει 100 ευρω το πηρα εγω απο ενα φιλο ο οποιος το πηρε απο amazon -ηθελε πιο μεγαλη οθονη και μου το εδωσε 100 ευρω.

 

Τωρα εσυ θα το βρεις κανα 140 ; Απο αγγλια και ισως λιγοτερο απο Γερμανια. Παρτο καλυτερα απο Ελλαδα απο καποιον που το βαρεθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοβω τιποτα...εχω αλλαξει τα παντα και η αποψη μου ειναι αυτη :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ενταξει 100 ευρω το πηρα εγω απο ενα φιλο ο οποιος το πηρε απο amazon -ηθελε πιο μεγαλη οθονη και μου το εδωσε 100 ευρω.

 

Τωρα εσυ θα το βρεις κανα 140 ; Απο αγγλια και ισως λιγοτερο απο Γερμανια. Παρτο καλυτερα απο Ελλαδα απο καποιον που το βαρεθηκε.

Έχεις την υπερβολή μέσα σου.:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την υπερβολή μέσα σου.:p

 

Σε ταχυτητα ειναι πιο γρηγορο απ το σ4 το χω δει κι από κοντά σε αρκετες εφαρμογές. Αλλα νταξει μονο σε ταχυτητα επειδη είναι αγνο ανδροιδ. Σ ολα τ αλλα προφανως καλυτερο το σ4

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για την κοπέλα μου και το ερωτευτηκα. Δεν λαγκαρει ούτε κολλάει. Έχει πιο ωραια οθόνη από το g2 μου. Σε καμία περίπτωση δεν μοιάζει με κινητό 165 ε
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για την κοπέλα μου και το ερωτευτηκα. Δεν λαγκαρει ούτε κολλάει. Έχει πιο ωραια οθόνη από το g2 μου. Σε καμία περίπτωση δεν μοιάζει με κινητό 165 ε
Ρε φιλε σιγουρα εχει ποιο ωραια οθονη απο το g2 ;Γιατι θελω να το δωσω και να παρω το g2.Με τρελανες τωρα ρε φιλαρακι αν ειναι να μην το δωσω γιατι κατα τα αλλα ειμαι υπερευχαριστημενος με το κινητο.Ααε που η μπαταρια του ειναι απο αλλο πλανητη.:)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την υπερβολή μέσα σου.:p

 

Ελληναρας ειμαι να μην την εχω ; Χαχα ! Ενταξει υπερβαλα λιγο,λιγο ομως...κατα τα αλλα το κινητο σε περικες εφαρμογες ( διπλα διπλα) φορτωνει πιο γρηγορα απο το S 4 ( για το S3 δεν το συζηταω καν !

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε φιλε σιγουρα εχει ποιο ωραια οθονη απο το g2 ;Γιατι θελω να το δωσω και να παρω το g2.Με τρελανες τωρα ρε φιλαρακι αν ειναι να μην το δωσω γιατι κατα τα αλλα ειμαι υπερευχαριστημενος με το κινητο.Ααε που η μπαταρια του ειναι απο αλλο πλανητη.:)

 

Η οθονη του ειναι ισαξια και οχι καλυτερη απο του LG G2 ...σαν αποδοση. Σαν αναλυση κλπ κερδιζει ΧΑΛΑΡΑ το G2 .

 

Εγω θα κρατησω εως το τελος του χρονου το Moto G και μετα θα παρω G 2 το οποιο το θεωρω το καλυτερο αυτη τη στιγμη. Μη βιαζεσαι απολαυσε την συσκευη σου,κανει μικρα θαυματα ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ελληναρας ειμαι να μην την εχω ; Χαχα ! Ενταξει υπερβαλα λιγο,λιγο ομως...κατα τα αλλα το κινητο σε περικες εφαρμογες ( διπλα διπλα) φορτωνει πιο γρηγορα απο το S 4 ( για το S3 δεν το συζηταω καν !

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η οθονη του ειναι ισαξια και οχι καλυτερη απο του LG G2 ...σαν αποδοση. Σαν αναλυση κλπ κερδιζει ΧΑΛΑΡΑ το G2 .

 

Εγω θα κρατησω εως το τελος του χρονου το Moto G και μετα θα παρω G 2 το οποιο το θεωρω το καλυτερο αυτη τη στιγμη. Μη βιαζεσαι απολαυσε την συσκευη σου,κανει μικρα θαυματα ! :)

Αυτο θα κανω φιλε μου σε ευχαριστω:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε σιγουρα εχει ποιο ωραια οθονη απο το g2 ;Γιατι θελω να το δωσω και να παρω το g2.Με τρελανες τωρα ρε φιλαρακι αν ειναι να μην το δωσω γιατι κατα τα αλλα ειμαι υπερευχαριστημενος με το κινητο.Ααε που η μπαταρια του ειναι απο αλλο πλανητη.:)

 

Ο μόνος λόγος που αγόρασα το g2 πριν ένα 6μηνο ήταν η μπαταρία.

Αν δεν έχεις θέμα χρημάτων και σου αρέσουν τα πολύ μεγάλα κινητά τότε το g2 είναι το καλύτερο.

Για εμένα οι διαστάσεις του g2 με κουράζουν. (ή καλύτερα μου αρέσουν οι διαστάσεις του g)

Σίγουρα θα είναι καλύτερο το g2 σε γενικές γραμμές αλλά όπως είδα το Motorola δεν έχει μεγάλη διαφορά.

Το moto g δεν λαγκαρει και είναι καλύτερο από το s3 το παλιό μου κινητό. Την οθόνη όντως την βρήκα πιο ωραία από το g2

Εγώ για να καταλάβεις αν ήταν να αγοράσω τώρα κινητό θα αγόραζα το moto g (κυρίως λόγω μικρού μεγέθους)

Μην σου πω ότι μου πέρασε από το μυαλό να πουλήσω το g2 για το moto g, ειδικά αν λες ότι έχει καλή μπαταρία.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που αγόρασα το g2 πριν ένα 6μηνο ήταν η μπαταρία.

Αν δεν έχεις θέμα χρημάτων και σου αρέσουν τα πολύ μεγάλα κινητά τότε το g2 είναι το καλύτερο.

Για εμένα οι διαστάσεις του g2 με κουράζουν. (ή καλύτερα μου αρέσουν οι διαστάσεις του g)

Σίγουρα θα είναι καλύτερο το g2 σε γενικές γραμμές αλλά όπως είδα το Motorola δεν έχει μεγάλη διαφορά.

Το moto g δεν λαγκαρει και είναι καλύτερο από το s3 το παλιό μου κινητό. Την οθόνη όντως την βρήκα πιο ωραία από το g2

Εγώ για να καταλάβεις αν ήταν να αγοράσω τώρα κινητό θα αγόραζα το moto g (κυρίως λόγω μικρού μεγέθους)

Μην σου πω ότι μου πέρασε από το μυαλό να πουλήσω το g2 για το moto g, ειδικά αν λες ότι έχει καλή μπαταρία.

Ειχα παλια το note 2 και ειχα παθει πλακα με την μπαταρια.Τωρα που εχω το moto g το εχω ξεχασει τελειως το note 2 καμια σχεση το moto g το παταει στην μπαταρια και ειμαι heavy user να φανταστεις:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παλια το note 2 και ειχα παθει πλακα με την μπαταρια.Τωρα που εχω το moto g το εχω ξεχασει τελειως το note 2 καμια σχεση το moto g το παταει στην μπαταρια και ειμαι heavy user να φανταστεις:lol:

 

Δηλαδή σου βγάζει ένα 16 ωρο καθαρό? Γιατί και εγώ είμαι heavy user και το g2 με έχει σώσει. Αν το moto g είναι ισάξιο με το g2 στην μπαταρία τότε το παίρνω τώρα.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου βγάζει ένα 16 ωρο καθαρό? Γιατί και εγώ είμαι heavy user και το g2 με έχει σώσει. Αν το moto g είναι ισάξιο με το g2 στην μπαταρία τότε το παίρνω τώρα.

 

Ειδικά στην μπαταρία είναι τοπ. Εμένα βγάζει 3 μέρες με κανονική χρήση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου βγάζει ένα 16 ωρο καθαρό? Γιατί και εγώ είμαι heavy user και το g2 με έχει σώσει. Αν το moto g είναι ισάξιο με το g2 στην μπαταρία τότε το παίρνω τώρα.

Μου βγαζει 2 μερες με σκληρη χρηση:D

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για την κοπέλα μου και το ερωτευτηκα. Δεν λαγκαρει ούτε κολλάει. Έχει πιο ωραια οθόνη από το g2 μου. Σε καμία περίπτωση δεν μοιάζει με κινητό 165 ε

 

Ρε φιλε σοβαρα τωρα? Ειπαμε ειναι καλο αλλα οχι και ετσι!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ηρεμιστε λιγο με το ποσο καλο ειναι το κινητο σε λιγο θα το βγαλουμε το καλυτερο που κυκλοφορει! Ειναι ενα καλι κινητο και σε αυτα τα λεφτα ειναι αψογο τελο;

Link to comment
Share on other sites

Eνας Launcher θα προσφερει κατι στο κινητο?

Δεν χω πιασει καλα το θεμα launcher γι αυτο ρωταω.

Ειναι απλα για διαχειριση του κινητου γενικα,αρχεια κλπ μονο?

Η προσφερει πχ μεγαλυτερη ταχυτητα κλπ?

Και ποιον μου προτινετε να του περασω?

Link to comment
Share on other sites

Eνας Launcher θα προσφερει κατι στο κινητο?

Δεν χω πιασει καλα το θεμα launcher γι αυτο ρωταω.

Ειναι απλα για διαχειριση του κινητου γενικα,αρχεια κλπ μονο?

Η προσφερει πχ μεγαλυτερη ταχυτητα κλπ?

Και ποιον μου προτινετε να του περασω?

 

Ο launcher βοηθαει επειδη ειναι πιο γρηγορος απο τον στοκ. Δηλαδη στο σκρολαρισμα στην αρχικη σελιδα και στο μενου. Βάλε nova launcher ο καλύτερος ειναι ;)

Link to comment
Share on other sites

Eνας Launcher θα προσφερει κατι στο κινητο?

Δεν χω πιασει καλα το θεμα launcher γι αυτο ρωταω.

Ειναι απλα για διαχειριση του κινητου γενικα,αρχεια κλπ μονο?

Η προσφερει πχ μεγαλυτερη ταχυτητα κλπ?

Και ποιον μου προτινετε να του περασω?

 

Ένας launcher είναι σα να αλλάζεις μια επιφάνεια εργασίας. Με αρκετή ελεύθερη μετάφραση στο λέω. Προσδίδει ταχύτητα, εφέ και παραμετροποίηση σε μια συσκευή.

Δεν είναι αναγκαίο να βάλεις αλλά αν σ ενδιαφέρει έχει πάρα πολλούς. Προσωπικά είμαι με τον Google launcher experience και κάπου κάπου βάζω nova.

Link to comment
Share on other sites

Eνας Launcher θα προσφερει κατι στο κινητο?

Δεν χω πιασει καλα το θεμα launcher γι αυτο ρωταω.

Ειναι απλα για διαχειριση του κινητου γενικα,αρχεια κλπ μονο?

Η προσφερει πχ μεγαλυτερη ταχυτητα κλπ?

Και ποιον μου προτινετε να του περασω?

 

Nova launcher προτεινω και γω δοκιμασε τον!

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που λέτε ότι έχει πολύ καλή μπαταρία, τι χρήση κάνετε Και βγάζετε 2 Και 3 μέρες; Επειδή κ Εγώ είναι heavy user Και χρησιμοποιώ μόνο 3g Και data πολύ σπάνια wifi βάζω κοντά 4ω οθόνη μέσα σε 12 16ω.

Ας πούμε Τώρα έχω 1ω 32λ οθόνη μέσα σε 8ω 52λ Και είσαι στο 77%

_

Υπάρχει καμία εφαρμογή να μπορώ να διαβάζω pdf λίγο πιο ανθρώπινα; Δηλαδή να μπορώ να αυξομειώνω τη γραμματοσειρά να διαβάζεται πιο εύκολα. Είναι σε μορφή κειμένου και όχι εικόνας του στυλ σκαναρισμένα έγγραφα.

Pdf readers Όχι epub

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποια είναι η πρακτική σημασία αν το συγκεκριμένο κινητό είναι "EU", όπως το αναγράφουν μερικά skroutzoμάγαζα; Επηρεάζει την εγγύηση or smth?
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που λέτε ότι έχει πολύ καλή μπαταρία, τι χρήση κάνετε Και βγάζετε 2 Και 3 μέρες; Επειδή κ Εγώ είναι heavy user Και χρησιμοποιώ μόνο 3g Και data πολύ σπάνια wifi βάζω κοντά 4ω οθόνη μέσα σε 12 16ω.

Ας πούμε Τώρα έχω 1ω 32λ οθόνη μέσα σε 8ω 52λ Και είσαι στο 77%

_

Υπάρχει καμία εφαρμογή να μπορώ να διαβάζω pdf λίγο πιο ανθρώπινα; Δηλαδή να μπορώ να αυξομειώνω τη γραμματοσειρά να διαβάζεται πιο εύκολα. Είναι σε μορφή κειμένου και όχι εικόνας του στυλ σκαναρισμένα έγγραφα.

Pdf readers Όχι epub

 

Λοιπον δεν εισαι hevy user εσυ με τιποτα...κοιτα εδω αριθμους :

 

Απο τις 9 το πρωι ανοιχτα ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ , 3G data,sync , 10 email,facebook ( 3λογαριασμοι) , 2 browsers με 20 παραθυρα ανοιχτα,insomnia,myphone,techblog κλπ.

 

Ομιλια : 2-3 ωρες σιγουρα στο 10ωρο . Sms : πανω απο 50. Viber: συνεχεια μηνυματα . This is hevy user .

Το κινητο σβηνει στο 15ωρο με 3 ωρες οθονη περιπου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τους κατόχους που είχαν έχουν και nexus 4,

Ποιό έχει καλύτερη κάμερα?

 

Στα ιδια επιπεδα ειναι η καμερα....δηλαδη σχεδον χαλια :) Σε εμενα αρκει φυσικα αλλα γενικως ειναι χαλια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...