Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω να πάρω το Moto G LTE όταν έρθει Ελλάδα. Διάβασα ότι οι πρώτες παρτίδες του απλού G είχαν κάποια θεματάκια. Τι προτείνετε να κάνω; Να περιμένω να περάσει κάποιος καιρός ή όχι; Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να το πάρω μόλις βγει αλλά αν είναι να έχει διάφορα προβλήματα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά θέλω να πάρω το Moto G LTE όταν έρθει Ελλάδα. Διάβασα ότι οι πρώτες παρτίδες του απλού G είχαν κάποια θεματάκια. Τι προτείνετε να κάνω; Να περιμένω να περάσει κάποιος καιρός ή όχι; Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να το πάρω μόλις βγει αλλά αν είναι να έχει διάφορα προβλήματα...

 

Ενταξει ολα τα μηχανακια ( κινητα ,παιχνιδομηχανες κλπ) εχουν προβληματα στις αρχες ..εγω το πρωτο μου moto G το πηρα Νοεμβρη και ειχε θεμα με το ακουστικο . Ενταξει δεν με ειχε χαλασει και τοσο εκανα την δουλεια μου. Εγω θα ελεγα να το παρεις διοτι σιγουρα θα το προσεξουν πιο καλα τωρα εφοσον ειναι και το LTE .

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι λες ; λες να γεννηθηκα με το moto G ; Φυσικα και το ειχα ρε φιλε,το πηρα στη δουλεια την πρωτη ημερα και στο 5ωρο τελος η μπαταρια. παλι καλα που ειχα ενα νοκια και εκανα την δουλεια μου.

 

Επισης μην κοιτας ποτε εκανα εγγραφη ισως ειμαι περισσοτερα χρονια απο εσενα εδω μεσα .( 2003 νομιζω μπηκα για πρωτη φορα)

 

Δεν είμαστε φίλοι και δε ξέρω αν γεννήθηκες με το moto g.

 

Κάτι θα συνέβη, το nexus έχει καλή μπαταρία και σίγουρα καλύτερη απο το τωρινό κινητό σου :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ολα τα μηχανακια ( κινητα ,παιχνιδομηχανες κλπ) εχουν προβληματα στις αρχες ..εγω το πρωτο μου moto G το πηρα Νοεμβρη και ειχε θεμα με το ακουστικο . Ενταξει δεν με ειχε χαλασει και τοσο εκανα την δουλεια μου. Εγω θα ελεγα να το παρεις διοτι σιγουρα θα το προσεξουν πιο καλα τωρα εφοσον ειναι και το LTE .

 

Σε ευχαριστώ. Ξέρεις αν το θέμα που έχει το G που χάνει το σήμα ξαφνικά έχει διορθωθεί; Φοβάμαι μην υπάρχει και στο LTE.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Ξέρεις αν το θέμα που έχει το G που χάνει το σήμα ξαφνικά έχει διορθωθεί; Φοβάμαι μην υπάρχει και στο LTE.

 

Τι εννοεις να χανει το σημα ξαφνικά; εμένα δε μ εχει τύχει τπτ τετοιο :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαστε φίλοι και δε ξέρω αν γεννήθηκες με το moto g.

 

Κάτι θα συνέβη, το nexus έχει καλή μπαταρία και σίγουρα καλύτερη απο το τωρινό κινητό σου :)

Το nexus 5 σίγουρα δεν έχει καλύτερη μπαταρία απ το moto g πάντως και το ξέρω γιατί τα έχω συγκρίνει. Απ αυτό και μόνο εικάζω ότι ουτε το 4 έχει καλύτερη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει την έλλειψη γυροσκοπίου; Θέλω να δω αν έχει πρόβλημα το κινητό ή αν είναι γενικότερη έλλειψη του μοντέλου.

Το moto g δεν έχει γυροσκόπιο φίλε μου και γιαυτό δεν υποστηρίζει αν δεν απατώμαι και το photosphere.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορε΄ς όταν βγάζω το κινητό από την τσέπη για να δω την ώρα,το σήμα αλλάζει ακαριαία από 0 σε 2-3 γραμμές.Λέω κανένα χαζο-bug είναι αφού στην πραγματικότητα έχω σήμα σε αυτή την περιοχή.Έλα όμως που τότε έρχονται μηνύματα ότι είχα κλήσεις πρίν από λίγη ώρα.Δηλαδή το βγάζω από την τσέπη,το σήμα αλλάζει από ανύπαρκτο σε 2-3 γραμμές ανάλογα την περιοχή και τότε έρχονται μηνύματα για χαμένες κλήσεις.Άρα όντως δεν είχα σήμα όσο το κινητό ήταν στην τσέπη :p Έχει κανείς παρατηρήσει το ίδιο πρόβλημα??
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορε΄ς όταν βγάζω το κινητό από την τσέπη για να δω την ώρα,το σήμα αλλάζει ακαριαία από 0 σε 2-3 γραμμές.Λέω κανένα χαζο-bug είναι αφού στην πραγματικότητα έχω σήμα σε αυτή την περιοχή.Έλα όμως που τότε έρχονται μηνύματα ότι είχα κλήσεις πρίν από λίγη ώρα.Δηλαδή το βγάζω από την τσέπη,το σήμα αλλάζει από ανύπαρκτο σε 2-3 γραμμές ανάλογα την περιοχή και τότε έρχονται μηνύματα για χαμένες κλήσεις.Άρα όντως δεν είχα σήμα όσο το κινητό ήταν στην τσέπη :p Έχει κανείς παρατηρήσει το ίδιο πρόβλημα??

Εγώ πάντως το ίδιο πρόβλημα το έλυσα γυρνώντας τη λειτουργία δικτύου σε 2G(αν αυτό θεωρείται λύση)

Σε 2G το σήμα μου είναι σταθερό και καλό παντού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαστε φίλοι και δε ξέρω αν γεννήθηκες με το moto g.

 

Κάτι θα συνέβη, το nexus έχει καλή μπαταρία και σίγουρα καλύτερη απο το τωρινό κινητό σου :)

 

Το Nexus δεν έχει καλύτερη μπαταρία από το Moto G.

Μη λέμε και ότι θέλουμε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το ίδιο πρόβλημα το έλυσα γυρνώντας τη λειτουργία δικτύου σε 2G(αν αυτό θεωρείται λύση)

Σε 2G το σήμα μου είναι σταθερό και καλό παντού.

 

2G είμαι πάντα..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορε΄ς όταν βγάζω το κινητό από την τσέπη για να δω την ώρα,το σήμα αλλάζει ακαριαία από 0 σε 2-3 γραμμές.Λέω κανένα χαζο-bug είναι αφού στην πραγματικότητα έχω σήμα σε αυτή την περιοχή.Έλα όμως που τότε έρχονται μηνύματα ότι είχα κλήσεις πρίν από λίγη ώρα.Δηλαδή το βγάζω από την τσέπη,το σήμα αλλάζει από ανύπαρκτο σε 2-3 γραμμές ανάλογα την περιοχή και τότε έρχονται μηνύματα για χαμένες κλήσεις.Άρα όντως δεν είχα σήμα όσο το κινητό ήταν στην τσέπη :p Έχει κανείς παρατηρήσει το ίδιο πρόβλημα??

 

Ναι, η αδελφή μου που έχει Moto G το αντιμετωπίζει αυτό το πρόβλημα..

Δυστυχώς της συμβαίνει συχνά, είτε είναι σε τσέπη είτε όχι.

Ας ελπίσουμε ότι θα φτιάξει με την 4.4.3..

Link to comment
Share on other sites

Έγινε κάποιο update στο moto assist που υποτίθεται ότι προσθέτει 2 βοηθητικές λειτουργίες (home και driving) αλλά δυστυχώς δεν λειτουργούν στο moto g προς το παρόν (παρόλο που η εφαρμογή έκανε update και στο moto g).

 

Κάποιοι παραπονέθηκαν στο play store και η Moto απάντησε το εξής:

 

Hi, yes, Drive and Home are not yet available on Moto G. We're working on some cool things for Moto G. Stay tuned!

 

Άντε να δούμε:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έγινε κάποιο update στο moto assist που υποτίθεται ότι προσθέτει 2 βοηθητικές λειτουργίες (home και driving) αλλά δυστυχώς δεν λειτουργούν στο moto g προς το παρόν (παρόλο που η εφαρμογή έκανε update και στο moto g).

 

Κάποιοι παραπονέθηκαν στο play store και η Moto απάντησε το εξής:

 

Hi, yes, Drive and Home are not yet available on Moto G. We're working on some cool things for Moto G. Stay tuned!

 

Άντε να δούμε:ninja:

 

Οι περισσότερες Moto εφαρμογές δεν είναι συμβατές με το G για την ώρα τουλάχιστον. Ελπίζω μέσα στα cool things να είναι και το Active Display του X.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η αδελφή μου που έχει Moto G το αντιμετωπίζει αυτό το πρόβλημα..

Δυστυχώς της συμβαίνει συχνά, είτε είναι σε τσέπη είτε όχι.

Ας ελπίσουμε ότι θα φτιάξει με την 4.4.3..

Μακάρι γιατί έχει καταντήσει εκνευριστικό!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να εχει βαλει cm11 να μου πει πως ειναι η καμερα σε σχεση με την στοκ;Εχει διαφορες;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να εχει βαλει cm11 να μου πει πως ειναι η καμερα σε σχεση με την στοκ;Εχει διαφορες;

 

Δεν υπάρχει λόγος να βάλεις CM. Αν θες την camera app που έχει μπορείς να την βάλεις από το store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maartendekkers.cmapps

Δεν θεωρείται κι από τις καλύτερες πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θελω να βαλω cm11 για την καμερα αλλα για ολα τα αλλα.Θελω να ξερω ομως πως ειναι η καμερα σε σχεση με την στοκ.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το Nexus δεν έχει καλύτερη μπαταρία από το Moto G.

Μη λέμε και ότι θέλουμε.

 

Ελα ντε.

Πως γινεται μια συσκευη με 5ιντσες φουλ 1080p :confused:

Πιστευω ουτε με τον καλυτερο κερνελ αν πεις να το μονταρεις πιανει την αυτονομια μας.

 

Γενικα δε τιθεται θεμα συγκρισης καθως μιλαμε για διαφορετικες κατηγοριες κινητων.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δουλεύει το ledaki ειδοποίησης και για την μπαταρία η μόνο με εφαρμογή από το store...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά πού χρησιμεύει το led; Για τι είναι; Για να βλέπεις αν έχεις μηνύματα κλπ ή απλά αναβοσβήνει όπως τα παλιά κινητά;
Link to comment
Share on other sites

Βασικά πού χρησιμεύει το led; Για τι είναι; Για να βλέπεις αν έχεις μηνύματα κλπ ή απλά αναβοσβήνει όπως τα παλιά κινητά;

 

Ειδοποιήσεις σχετικά με την κατάσταση της μπαταρίας. Κόκκινο πχ όταν πέσει κάτω από 10% και πράσινο όταν το φορτίζεις και φτάσει στο 100%...

Kαι ειδοποιήσεις για αναπάντητες, μηνυματα κλπ.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα battery drain για πρώτη φορά. Λειτουργώ το κινητό 3 μήνες περίπου χωρίς κανένα πρόβλημα και σήμερα σε κάποια άκυρη φάση από 40 κάτι % μου έκλεισε. Και επειδή δεν κατάλαβα τί έγινε το ξαναάνοιξα και είχε 1%. Τί μπορεί να φταίει; Μπορεί να μου πει κάποιος πώς το αντιμετώπισε;
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα battery drain για πρώτη φορά. Λειτουργώ το κινητό 3 μήνες περίπου χωρίς κανένα πρόβλημα και σήμερα σε κάποια άκυρη φάση από 40 κάτι % μου έκλεισε. Και επειδή δεν κατάλαβα τί έγινε το ξαναάνοιξα και είχε 1%. Τί μπορεί να φταίει; Μπορεί να μου πει κάποιος πώς το αντιμετώπισε;

 

Πρώτα θα πρέπει να δεις μήπως έχεις κάποια ύποπτη εφαρμογή. Αν όχι θέλει καλιμπράρισμα η μπαταρία σου. Το έχουμε πάθει αρκετοί.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα πρέπει να δεις μήπως έχεις κάποια ύποπτη εφαρμογή. Αν όχι θέλει καλιμπράρισμα η μπαταρία σου. Το έχουμε πάθει αρκετοί.

Μάλιστα το καλιμπράρισμα δε γίνεται με μια πλήρη φόρτιση; Απ'το 0 στο 100 δηλαδή; Αυτό το έκανα αμέσως. Για τις εφαρμογές ο μόνος τρόπος είναι να διαγράψω και να επανεγκαταστήσω και ταυτόχρονα να βλέπω την αντίδραση του κινητού;

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...