Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To 16αρι ειναι σε στοκ τωρα!!!Τους ρωτησα στο τσατ τι γινεται με την παραγγελια μου(γιατι ενω ειχαν πει οτι θα με ενημερωσουν οταν γινει διαθεσιμο δεν πηρα καμια ειδοποιηση)Τελικα μου ειπαν να ακυρωσω την παλια παραγγελια(!!) και να κανω αλλη!!!Τωρα τι να πω...:wacko: Edited by salazar_
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To 16αρι ειναι σε στοκ τωρα!!!Τους ρωτησα στο τσατ τι γινεται με την παραγγελια μου(γιατι ενω ειχαν πει οτι θα με ενημερωσουν οταν γινει διαθεσιμο δεν πηρα καμια ειδοποιηση)Τελικα μου ειπαν να ακυρωσω την παλια παραγγελια(!!) και να κανω αλλη!!!Τωρα τι να πω...:wacko:

 

Όντως την ξανάκανα και εγώ την παραγγελία και μου γράφει πλεόν preparing for dispatch! Την παλιά την άφησα ακόμα ενεργή και λέει not yet dispatched.. Πολύ περίεργο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τα φωτα σας :(

Λοιπον, εκανα root και εβαλα recovery CWM.. τωρα το προβλημα ειναι πως δεν εχει φορτωμενη rom μεσα και δεν ξεκιναει, τωρα πως μπορω να περασω νεα rom στη συσκευη για να την φλασαρο;; οταν παταω mount USB storage δεν κανει τιποτα!

Καμια ιδεα;;;:wacko::wacko:

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Stephen_Patrick είσαι απλά γκορυφή!!! Δούλεψε η πατέντα σου, δεν έχω λόγια! Θα εγκαταστησω έτσι ότι χρειάζομαι!

Η συσκευή είναι αστέρι...

Link to comment
Share on other sites

Stephen_Patrick είσαι απλά γκορυφή!!! Δούλεψε η πατέντα σου, δεν έχω λόγια! Θα εγκαταστησω έτσι ότι χρειάζομαι!

Η συσκευή είναι αστέρι...

 

Χαίρομαι που σου έπαιξε Blacksuede! Το κινητό εννοείται ότι είναι δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτά είναι!!!Αν συνεχίσει με τέτοια πολιτική η Motorola,θα ανέβει στην κορυφή:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι!!!Αν συνεχίσει με τέτοια πολιτική η Motorola,θα ανέβει στην κορυφή:happy:

 

 

Αυτο ακριβως.

Ηδη εχω βαλει φιλο να το ψαξει στην Αγγλικη αγορα διοτι θα το τιμησω πιο νωρις απ οτι υπολογιζα.

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση , αντιπροσωπεία, service στην Ελλάδα γνωρίζει κανείς τι γίνεται και εγώ απο amazon.uk θέλω να το παραγγείλω..
Link to comment
Share on other sites

Ίσως το κινητό που θα ξεκινήσει την ανάκαμψη της Motorola. Την ποιότητα του Milestone ακόμα την λησμονώ. :rolleyes:

Αλλά τα ελάχιστα updates, οι κλειδωμένοι bootloaders κλπ με απομάκρυναν εντελώς από την εταιρεία..

Στο Moto G τι σκηνικό επικρατεί, τώρα και με την αιγίδα της Google? Root, Unlock Bootloader, Recoveries, ROMS, τα πάντα όλα? :cool:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το 8άρι στις 11/12 από amazon.de

To στείλανε στις 13/12 και το παρέλαβα σήμερα το πρωί.

Εντυπώσεις μετά τις 25/12 όταν το εμφανίσω στη γυναίκα μου για δώρο... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Χθες το μεσημέρι παραγγέλθηκε από clove το βράδυ ήταν στην ταχυδρομική υπηρεσία και σήμερα έφυγε για Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση , αντιπροσωπεία, service στην Ελλάδα γνωρίζει κανείς τι γίνεται και εγώ απο amazon.uk θέλω να το παραγγείλω..

 

Ίδια απορία κι από εμένα, νομίζω υπάρχει αντιπροσωπεία Motorola στην Αθήνα αλλά για όλους εμάς που είμαστε εκτός πρωτεύουσας τι γίνεται; Χρεωνόμαστε κούριερ αν προκύψει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Sevice έχουμε, αντιπροσωπεία όχι. Αν πάθει κάτι το στέλνετε στο κατάστημα που το πήρατε και το στέλνουν εκείνοι service moto αλλιώς το στέλνετε μόνοι σας με έξοδα δικά σας.
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Sevice έχουμε, αντιπροσωπεία όχι. Αν πάθει κάτι το στέλνετε στο κατάστημα που το πήρατε και το στέλνουν εκείνοι service moto αλλιώς το στέλνετε μόνοι σας με έξοδα δικά σας.

 

Μάλλον αποτρεπτικό αυτό αφού η αγορά γίνεται από Amazon και λοιπά καταστήματα εξωτερικού...

 

Edit: την παρούσα στιγμή το 16GB με διαθεσιμότητα από amazon.co.uk βγαίνει στα 211,6 με ταχυδρομικά φόρους κτλ.

Edited by sputnik77
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρυθμίσεις μέγεθος στη φωτό στη κάμερα? μονο αυτά στο ημικυκλικό δεν είναι οι ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τα φωτα σας

Λοιπον, εκανα root και εβαλα recovery CWM.. τωρα το προβλημα ειναι πως δεν εχει φορτωμενη rom μεσα και δεν ξεκιναει, τωρα πως μπορω να περασω νεα rom στη συσκευη για να την φλασαρο;; οταν παταω mount USB storage δεν κανει τιποτα!

Καμια ιδεα;;;

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Δεν βρίσκω καθόλου χρωματιστά flip covers στο amazon.co.uk. Μόνο το μαύρο. Έχει κανείς να προτείνει από κάπου να βρω το lemon lime;

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Δεν βρίσκω καθόλου χρωματιστά flip covers στο amazon.co.uk. Μόνο το μαύρο. Έχει κανείς να προτείνει από κάπου να βρω το lemon lime;

 

Κι εγώ αυτό θέλω φίλε μου αλλά για την ώρα δεν υπάρχει πουθενά. Μόνο το violet υπάρχει σε περιορισμένη διαθεσιμότητα. 30 Δεκέμβρη κυκλοφορεί το τυρκουάζ μαζί με κάποιο άλλο που δε θυμάμαι τώρα. Υπομονή λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το κινητό που θα ξεκινήσει την ανάκαμψη της Motorola. Την ποιότητα του Milestone ακόμα την λησμονώ. :rolleyes:

Αλλά τα ελάχιστα updates, οι κλειδωμένοι bootloaders κλπ με απομάκρυναν εντελώς από την εταιρεία..

Στο Moto G τι σκηνικό επικρατεί, τώρα και με την αιγίδα της Google? Root, Unlock Bootloader, Recoveries, ROMS, τα πάντα όλα? :cool:

 

Όχι ίσως αλλά σίγουρα και αντί για "θα ξεκινήσει" γράψε "θα συνεχίσει" γιατί η ανάκαμψη ξεκίνησε με το Moto X το οποίο εμείς οι Ευρωπαίοι δεν είδαμε ποτέ! Κι εγώ το παλιό μου Droid Razr ακόμα καταριέμαι τη στιγμή που το έδωσα... Το μελλόν ανήκει στη Motorola κατ'εμέ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα. Δυο ερωτησουλες γιατι θα το αγορασω λογικα απο Αγγλια.

 

1. Ο usb charger απο το HTC Desire S μου κανει για να το φορτιζω? Πρεπει να παρω τον αυθεντικο ή καποιον αλλον?

2. Καποιο καταστημα εδω στην Αθηνα που να εχει screen protector και καμια θηκη υπαρχει? Ρωταω για να κανω αμεσα αγορα αν ειναι και να μην περιμενω απο το ebay.

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα. Δυο ερωτησουλες γιατι θα το αγορασω λογικα απο Αγγλια.

 

1. Ο usb charger απο το HTC Desire S μου κανει για να το φορτιζω? Πρεπει να παρω τον αυθεντικο ή καποιον αλλον?

2. Καποιο καταστημα εδω στην Αθηνα που να εχει screen protector και καμια θηκη υπαρχει? Ρωταω για να κανω αμεσα αγορα αν ειναι και να μην περιμενω απο το ebay.

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

 

1) Οποιοσδήποτε φορτιστής με ενσωματωμένο καλώδιο microUSB είναι συμβατός με το Moto G. Επίσης, οποιοσδήποτε φορτιστής κινητού έχει έξοδο USB 2.0 type A (η κλασσική έξοδος που έχουν και όλοι οι, λίγο πιο παλιοί, υπολογιστές) θα σου κάνει.

 

Από ότι βλέπω στο gsmarena.com το HTC Desire S χρησιμοποιεί microUSB port οπότε δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα να χρησιμοποιήσεις τον φορτιστή του και για το Moto G.

 

Δες και τα posts #157 και #164, σε αυτό εδώ το θέμα, σχετικά με τον φορτιστή:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5073265#post5073265

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5073762#post5073762

 

2) Στην Αθήνα δεν έχω δει κανένα κατάστημα ακόμα να πουλάει αξεσουάρ για το Moto G, όπως screen protectors, θήκες κτλ. Δεν έχει κυκλοφορήσει και το κινητό ακόμα στην Ελλάδα, ούτε καν στα σκρουτζομάγαζα. Από ότι φαίνεται η μόνη λύση, για την ώρα, είναι αγορά αξεσουάρ μέσω ίντερνετ.

 

Εγώ είχα πάρει μία θήκη TPU (thermoplastic polyurethane), μέσω eBay, από Γερμανό πωλητή, €4,90 με δωρεάν ταχυδρομικά. Μου ήρθε σχετικά γρήγορα από Γερμανία -σχεδόν ούτε βδομάδα δεν πήρε- αν και τώρα πάνω στις γιορτές μπορεί να υπάρχει μεγαλύτερος φόρτος στα ταχυδρομεία, και ο τύπος μου είχε βάλει μέσα και 2 screen protectors δωρεάν. Η συγκεκριμένη θήκη είναι διάφανη μαύρη (smoke black). Απλή αλλά καλή.

http://www.ebay.com/itm/370952026402

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας στο youtube ορισμένες παρουσιάσεις, πέτυχα μια τύπισσα να αναφέρει για διαφορετική καλιμπραρισμένη οθόνη σε μοτο g απο τη μοτορολα και μοτο g απο αμαζον.

Δε ξέρω αν ήτανε η παρτίδα έτσι η αν το ζήτησε η ίδια η αμαζον, πάντως στα διαγράμματα της βλέπουμε ότι στις συσκευές της αμαζον έχουμε πιο κορεσμένα χρώματα.

Δε ρωτάω αν είναι υπαρκτό,διότι το βλέπουμε στο

, απλά το αναφέρω ως μελλοντικός αγοραστής του μοτο g.

 

Υ.Γ Η αναφορά γίνεται στο 6:35 και μετα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...