Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σοβαρα?? Μακαρι....να φτιαξε ο ηχος γιατι ολο το προβλημα παιζει εκει(τουλαχιστον σε μενα)

Σε όλους πιστεύω εκει ήταν το πρόβλημα αρα μακάρι να διορθώθηκε

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πιο καθαρη, χωρις σπασιματα,. σε μενα τουλαχιστον.

Ξέρεις αν ολα τα γερμανικά έχουν πάρει 4.4.4? Αν είναι να βάλω γερμανική ρομ να τη βάλω κι εγώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχες προβλήματα με τον ήχο πριν το update?

 

Ρε παιδιά αυτό με τον ήχο το λέτε και το ξαναλέτε σαν γεγονός. Προσωπικά με stock 4.4.2 δεν αντιμετώπισα κανένα τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Είχες προβλήματα με τον ήχο πριν το update?

 

Ειχα θόρυβο καποιες φορές...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό με τον ήχο το λέτε και το ξαναλέτε σαν γεγονός. Προσωπικά με stock 4.4.2 δεν αντιμετώπισα κανένα τέτοιο θέμα.

 

Κάποιοι έχουν προβλήματα, ακούγεται λίγο παραμορφωμένος ο ήχος (κάκα κρούκα) αλλά όχι σε όλες τις κλήσεις και δεν είναι για όλους ενοχλητικό. Εμένα το κάνει πότε πότε αλλά δεν με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό με τον ήχο το λέτε και το ξαναλέτε σαν γεγονός.

 

Άστο το χουμε πει 50 φορές, και αύριο σαν οικουμενικό πρόβλημα θα αναφερθεί. Χειρότερο νήμα για κινητό δε πρέπει να υπάρχει εδώ μέσα, 300 σελίδες για τον ήχο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άστο το χουμε πει 50 φορές, και αύριο σαν οικουμενικό πρόβλημα θα αναφερθεί. Χειρότερο νήμα για κινητό δε πρέπει να υπάρχει εδώ μέσα, 300 σελίδες για τον ήχο :lol:

 

καμία φορά είναι και ψυχολογικό το πρόβλημα νομίζοντας πως κάτι έχει γενικά μια συσκευή :X :lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω σχετικά με αυτά που έλεγα για το δίκαρτο:

1) Είναι dual standby, άρα, όταν περιηγούμαι στο ίντερνετ με την 1η κάρτα, η 2η δεν θα μπορεί να λάβει κλήσεις. Πρόβλημα...

2) Είναι μόνο στα αγγλικά, εφόσον δεν διατίθεται στην ελληνική αγορά. Άρα αγγλικά μενού και όχι ελληνικό πληκτρολόγιο. Επίσης, πρόβλημα...

Μάλλον θα στραφώ στη λύση του μονόκαρτου και θα συμπληρώνω δεδομένα, όποτε υπάρχει η δυνατότητα με wifi, εφόσον ισχύουν τα 2 που μόλις έγραψα... Σωστά τα έχω καταλάβει, έτσι;

Edited by Jimisballjohn
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, πηρε ενα φιλαρακι το κινητο και εχω 2 ερωτησεις να σας κανω, δεν μπορει να βαλει στο στοκ πληκτρολογιο την διαταξη σαν πληκτρολογιο τηλεφωνου και οχι qwerty?? και δευτερον Τ9 το κινητο δεν υποστηριζει?? (εννοω χωρις να περασει καποια εφαρμογη για keyboard).

 

 

Οχι δεν γίνεται να το βάλει σαν πληκτρολόγιο απ τα παλιά τηλέφωνα με κουμπιά. Τ9 όταν πατάς μόνος σου ενα ενα τα γράμματα λίγο δύσκολο. Ας βαλει το swiftkey ειναι καλό

 

Eχει δοκιμάσει κανείς την εφαρμογή HTC_IME mod αν δουλεύει ; κάνει το πληκτρολογιο κανονικό από qwerty και στα Ελληνικά, και λειτουργεί με τα γνωστά προγράμματα SMS.

Link to comment
Share on other sites

Ότι δε διατίθεται στην ελληνική αγορά δε σημαίνει απαραίτητα ότι δεν έχει Ελληνικά. Αν δεν έχει μπορείς να βάλεις, με root. Στο πληκτρολόγιο μπορείς να βάλεις και χωρίς root, ή να αλλάξεις πληκτρολόγιο.

 

Dual active δεν το έχω ψάξει αλλά είναι λίγο δύσκολο να βρεις γενικά. Τι ακριβώς το χρειάζεσαι; Συνήθως την 2η sim την έχεις για προσωπική χρήση, θες και να σε παίρνουν; Και θες να έχεις always on 3g ΚΑΙ να κατεβάζεις συνέχεια;

 

edit: μάλλον θες τη μία sim αποκλειστικά για 3g ε; στην περίπτωση αυτή λίγο δύσκολο να σε καλύψει. Πάντως μιας και το wi-fi πλέον υπάρχει παντού, είναι καλύτερη λύση αφού εκτός από δωρεάν είναι και πολύ λιγότερο ενεργοβόρο από το 3g.

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

αξιζει να το παρω τωρα, θελω ενα φθηνο smartphone?

απο την εμπειρια σας τι λετε?

κανω πολλα τηλεφωνα , μηνυματα και τραβαω καμμια φωτογραφια στη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να το παρω τωρα, θελω ενα φθηνο smartphone?

απο την εμπειρια σας τι λετε?

κανω πολλα τηλεφωνα , μηνυματα και τραβαω καμμια φωτογραφια στη δουλεια.

 

Φθηνό σε τιμή αλλά "ακριβό" σε δυνατότητες.... Φυσικά και αξίζει..

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να το παρω τωρα, θελω ενα φθηνο smartphone?

απο την εμπειρια σας τι λετε?

κανω πολλα τηλεφωνα , μηνυματα και τραβαω καμμια φωτογραφια στη δουλεια.

Χτύπα το χωρίς δεύτερη σκέψη αδερφέ αξίζει!

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

ok θα το παρω, διαβασα καλα πραγματα.

αυτο με τον ηχο τι θεμα εχει?

 

Μερικοι αναφερουν "τριξιματα" στον ηχο και κυριως σε κλησεις με 3g... Λυνετε, πιστευω, με την απλη απενεργοποιηση των ηχιτικων εφε...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μερικοι αναφερουν "τριξιματα" στον ηχο και κυριως σε κλησεις με 3g... Λυνετε, πιστευω, με την απλη απενεργοποιηση των ηχιτικων εφε...

Δεν λυνεται φιλε δυστυχως! Εγω δεν το χω λυσει!αλλα δεν υπαρχει σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ σκέφτομαι να πάρω το κινητό, δεν κατάλαβα πότε παρουσιάζεται το πρόβλημα με τον ήχο. Αν κάνεις κανονικές κλήσεις μέσω δικτύου και είναι απλά το 3g ανοιχτό; Αν το κλείσεις το 3g δεν έχει πρόβλημα δηλαδή;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ σκέφτομαι να πάρω το κινητό, δεν κατάλαβα πότε παρουσιάζεται το πρόβλημα με τον ήχο. Αν κάνεις κανονικές κλήσεις μέσω δικτύου και είναι απλά το 3g ανοιχτό; Αν το κλείσεις το 3g δεν έχει πρόβλημα δηλαδή;

Εγω φιλε που εχω αυτο το προβλημα με 3g ο ηχος παραμορφωνεται σχεδον συνεχεια και ακουγεται αρκετα χαλια! Οταν το βαζω σε 2g γινεται καλυτερα! Αλλα αυτο ΔΕΝ ισχυει σε ολους! Εγω περιμενω την νεα αναβαθμιση για να δω αμα φτιαξει αυτο το θεμα αμα φεν φτιαξει θα το πουλησω!(μπορει και να χω πεσει και σε προβληματικη συσκευη βεβαια δευτερη φορα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μολις εκανα παραγγελια για το 4g απο expansys. Θα ηθελα να ρωτησω για την micro SIM. Μπορω να αλλαξω την σιμ μου δωρεαν σε micro? Και αν το κανω αυτο μετα θα μπορει να λειτουργησει κανονικα σε περιπτωση που την βαλω στο παλιο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μολις εκανα παραγγελια για το 4g απο expansys. Θα ηθελα να ρωτησω για την micro SIM. Μπορω να αλλαξω την σιμ μου δωρεαν σε micro? Και αν το κανω αυτο μετα θα μπορει να λειτουργησει κανονικα σε περιπτωση που την βαλω στο παλιο κινητο?

 

Την σιμ την αλλάζεις αλλά δεν νομίζω ότι είναι δωρεάν. Βέβαια μπορείς και να την κόψεις μόνος σου αλλά δε θα σου το πρότεινα. Εγώ προσωπικά πήρα διπλή σιμ δηλαδή μια μικρό και μια κανονική με τον ίδιο αριθμό αλλά πλήρωσα κάνα 10ευρο αν θυμάμαι καλά.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ είναι για cosmote, ίσως στην κόψει δωρεάν ο γερμανός, wind επίσης τις κόβει δωρεάν. Αν δεν την κόψεις κρατάς και την παλιά άρα μπορείς να τη βάλεις στο παλιό κινητό (φυσικά δε δουλεύουν ταυτόχρονα).
Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω. Ελεγα να την κοψω μονος μου αλλα αν δεν χρεωνει πολλα η vodafone θα το κανω κανονικα για να εχω και τις δυο. Ποιο update περιμενετε τωρα? Kitkat εχει παρει ετσι? Απλα βγηκε η 4.4?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...