Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες με αυτό το φορτιστή http://www.nokia.com/global/products/accessory/ac-60/ θα έχω πρόβλημα που είναι στο άνω όριο ; τώρα χρησιμοποιώ έναν Samsung 700mah και αργεί πολύ η φόρτιση.

Μήπως θα ήταν καλύτερα ένας χιλιαρης σαν αυτόν http://www.e-shop.gr/forever-travel-adapter-1a-black-with-micro-usb-cable-p-TEL.016850 ;

 

Καλυτερα παρε καποιον του 1Α, δε φθειρει τοσο τη μπαταρια και ειναι και αρκετα γρηγορος.

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση για το φλασάκι που δώσατε link από eshop, για να ακούσεις μουσική γίνεται κατευθείαν ή θα πρέπει να μεταφερθούν τα κομμάτια στην κεντρική μνήμη; Ευχαριστώ!

 

Αν δουλεύει κανονικά θα μπορείς. Και λεω αν γιατί έχω διαβάσει διάφορα σχετικά με non-rooted και OTG, περιμένω να μου έρθει να δω.

Link to comment
Share on other sites

Οκ οπότε φαντάζομαι αυτός ο 1000 που παρατάω θα κάνει δουλειά ε;

 

για το otg έχω βάλει πολλά φλασακια και δουλεύουν άψογα αρκεί να είναι σε fat32 .

μουσική ταινίες παίζουν απευθείας από το φλασακι.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Tέλεια παίδες, ευχαριστώ, έγινε η παραγγελία, πιστευω θα παίξει κι αν όχι έχω και το Nexus 7 οπότε δεν θα πάει χαμένο, αν και δεν νομίζω να έχω πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Οκ οπότε φαντάζομαι αυτός ο 1000 που παρατάω θα κάνει δουλειά ε;

 

για το otg έχω βάλει πολλά φλασακια και δουλεύουν άψογα αρκεί να είναι σε fat32 .

μουσική ταινίες παίζουν απευθείας από το φλασακι.

 

Είσαι root; Write μπορείς να κάνεις από το κινητό στο φλασάκι ή μόνο read;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι root; Write μπορείς να κάνεις από το κινητό στο φλασάκι ή μόνο read;

 

Κατέβασε το total commander και το usb plugin-tc και θα μπορείς να γράφεις σε fat32 και exfat.. Ntfs μόνο δεν μπορεί να γράψει.. Και δεν θέλει ροοτ.. Το μοτο g υποστηρίζει κανονικά usb otg.. Ας μην γράφονται ανακρίβειες

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να κατεβάσω τίποτα όμως, αυτό που ρωτάω είναι πολύ ακριβές. Το θέμα είναι τι υποστηρίζει το kitkat, πολλοί λένε πως από το update και μετά δεν μπορούν να γράψυν σε φλασάκι αν δεν είσαι root. Λόγω permissions, άσε τα filesystems δεν έχουν σχέση. Κι εδώ βέβαια 3 φορές έχω ρωτήσει, απάντηση δε πήρα, κι είναι ένα απλό ναι ή όχι... Αν και απ' ότι καταλαβαίνω χωρίς τη χρήση 3ης εφαρμογής η απάντηση είναι όχι. Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

Είσαι root; Write μπορείς να κάνεις από το κινητό στο φλασάκι ή μόνο read;

Κανονικά γράφω στα στικακια με μαμά 4.4.2 χωρίς root και χωρίς καμία έξτρα εφαρμογή. Copy paste create από es όλα κομπλέ αρκεί να είναι fat32

Edited by panoc

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να κατεβάσω τίποτα όμως, αυτό που ρωτάω είναι πολύ ακριβές. Το θέμα είναι τι υποστηρίζει το kitkat, πολλοί λένε πως από το update και μετά δεν μπορούν να γράψυν σε φλασάκι αν δεν είσαι root. Λόγω permissions, άσε τα filesystems δεν έχουν σχέση. Κι εδώ βέβαια 3 φορές έχω ρωτήσει, απάντηση δε πήρα, κι είναι ένα απλό ναι ή όχι... Αν και απ' ότι καταλαβαίνω χωρίς τη χρήση 3ης εφαρμογής η απάντηση είναι όχι.

 

 

Μα εγώ σου λέω ότι μπορείς να γράψεις χωρίς να είσαι ροοτ κατεβάζοντας 2 εφαρμογές.. Το pure Android δεν έχει από μόνο του filemanager. Και χρειάζεται αν θες να έχεις πρόσβαση στα αρχεία του στικ.. Δημιουργείς θέμα χωρίς λόγο.. Αν δεν γουστάρεις να κατεβάσεις εφαρμογή τότε δεν χρειάζεσαι και smartphone γιατί το σημαντικοτερο προτέρημα του να έχεις smartphones είναι οι άπειρες εφαρμογές που διαθέτουν τα καταστήματα τους..

 

Κανονικά γράφω στα στικακια με μαμά 4.4.2 χωρίς root και χωρίς καμία έξτρα εφαρμογή. Copy paste create από es όλα κομπλέ αρκεί να είναι fat32

ο es είναι έξτρα εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά γράφω στα στικακια με μαμά 4.4.2 χωρίς root και χωρίς καμία έξτρα εφαρμογή. Copy paste create από es όλα κομπλέ αρκεί να είναι fat32

 

Ωραία, να 'σαι καλά.

 

Μα εγώ σου λέω ότι μπορείς να γράψεις χωρίς να είσαι ροοτ κατεβάζοντας 2 εφαρμογές.. Το pure Android δεν έχει από μόνο του filemanager. Και χρειάζεται αν θες να έχεις πρόσβαση στα αρχεία του στικ.. Δημιουργείς θέμα χωρίς λόγο.. Αν δεν γουστάρεις να κατεβάσεις εφαρμογή τότε δεν χρειάζεσαι και smartphone γιατί το σημαντικοτερο προτέρημα του να έχεις smartphones είναι οι άπειρες εφαρμογές που διαθέτουν τα καταστήματα τους..

 

Λοιπόν αν και το θέμα εδώ το δημιουργείς εσύ, εξηγώ: όταν ρωτάνε κάτι συγκεκριμένο, ρωτάνε κάτι συγκεκριμένο. Απλά κι όμορφα. Τα άλλα που λες είναι άσχετα, και είναι λες και μιλάς σε κάποιον που πήρε Android σήμερα. Το τι θα κατεβάσω και για ποιό λόγο το γνωρίζω πάρα πολύ καλά.

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έξτρα εφαρμογή εννοεί τις εφαρμογές που "ξεκλειδώνουν " τη δυνατότητα να γράφεις στο μέσο και όχι τις κανονικές εφαρμογές γιατί διαφορετικά και ο nova έξτρα θεωρείται.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, να 'σαι καλά.

 

 

 

Λοιπόν αν και το θέμα εδώ το δημιουργείς εσύ, εξηγώ: όταν ρωτάνε κάτι συγκεκριμένο, ρωτάνε κάτι συγκεκριμένο. Απλά κι όμορφα. Τα άλλα που λες είναι άσχετα, και είναι λες και μιλάς σε κάποιον που πήρε Android σήμερα. Το τι θα κατεβάσω και για ποιό λόγο το γνωρίζω πάρα πολύ καλά.

 

το συγκεκριμένο που ρώτησες είναι αν θέλει ροοτ για να γράψεις, πήρες την απάντηση στο συγκεκριμένο ερώτημα σου ότι δεν θέλει ροοτ και για να σε διευκολύνω σου είπα και τι πρέπει να κατεβάσεις για να μπορείς να γράψεις. Μετά θυμήθηκες να πεις ότι δεν θέλεις και τρίτη εφαρμογή. Τέλος πάντων νομίζω ότι σου απάντησα σε αυτά που ρώτησες, δεν υπάρχει νόημα να το συνεχίσουμε.

 

Και ως έξτρα εφαρμογή θεωρείται οτιδήποτε κατεβάσεις από το playstore (ή από αλλού), άρα ναι και ο νοβα έξτρα εφαρμογή θεωρείται

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλεί η προτροπή για οποιαδήποτε εφαρμογή, οι "ανακρίβειες" μου άναψαν το λαμπάκι γιατί έκανα μια πολύ απλή και συγκεκριμένη ερώτηση την οποία δεν απάντησες επακριβώς και μίλησες για ανακρίβειες κι από πάνω. Για να σου λύσω την απορία καθόλου δεν με ενδιαφέρει ο file manager γιατί δεν πρόκειται να μεταφέρω αρχεία από το κινητό στο usb, από τη στιγμή που μπορείς να το κάνεις πιο γρήγορα και εύκολα μέσω του δικτύου. Το βασικό που χρειάζεται σε αυτή την περίπτωση είναι να μπορείς να κάνεις edit τα αρχεία στο USB, π.χ. επεξεργάζεσαι μια φωτο να μπορείς να την σώσεις. Η λύση του να βάλω έναν file manager και να τα περνάω στο κινητό προκειμένου να τα κάνω edit φυσικά και δεν είναι λύση.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπερα, μιλησα με motorola UK για το θεμα με τον ηχο που εχω και με στελνει σ εναν αντιπροσωπο εδω στην Αργυρουπολη που τρεχει το service τους στην Ελλαδα (ακομη κι αν το αγορασα απο Amazon.co.uk). Εχει κανεις αλλαξει κινητο στην Ελλαδα ενω το εχει αγορασει απο Ευρωπη;
Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτησω.

 

εχει κανει υποψη καποιο stero handsfree που να δουλευει το κουμπι απαντησης κλησης ;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπερα, μιλησα με motorola UK για το θεμα με τον ηχο που εχω και με στελνει σ εναν αντιπροσωπο εδω στην Αργυρουπολη που τρεχει το service τους στην Ελλαδα (ακομη κι αν το αγορασα απο Amazon.co.uk). Εχει κανεις αλλαξει κινητο στην Ελλαδα ενω το εχει αγορασει απο Ευρωπη;

 

Είναι το επίσημο σέρβις της μοτορόλα για όλη την Ελλάδα.

Συνήθως η εξυπηρέτηση κάνει 2-3 εργάσιμες, εκτός και αν υπάρχει έλλειψη ανταλλακτικών.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

σκεφτόμουν την Οδηγία της Motorola για τη φόρτιση Που έλεγε να μην χρησιμοποιούμε φορτιστή πάνω από 1,5Α και αναρωτιέμαι, για ποιο λόγο να περιορίζουμε το ρεύμα του φορτιστή εφόσον το περιορίζει η ίδια η συσκευή κατά τη φόρτιση. Ίσα ίσα που είναι καλύτερο να χρησιμοποιούμε φορτιστές με μεγάλο ρεύμα γιατί θα δουλεύουν πιο άνετα σε μικρά φορτία(ρεύματα) άρα δεν θα ζεσταίνονται και θα αντέχουν περισσότερο. Το ρεύμα φόρτισης της μπαταρίας Δεν εξαρτάται από το φορτιστή Αλλά από το κύκλωμα φόρτισης που έχει η συσκευή.όποτε Γιατί μας λέει χρησιμοποιήστε φορτιστή έως 1,5Α?
Link to comment
Share on other sites

σκεφτόμουν την Οδηγία της Motorola για τη φόρτιση Που έλεγε να μην χρησιμοποιούμε φορτιστή πάνω από 1,5Α και αναρωτιέμαι, για ποιο λόγο να περιορίζουμε το ρεύμα του φορτιστή εφόσον το περιορίζει η ίδια η συσκευή κατά τη φόρτιση. Ίσα ίσα που είναι καλύτερο να χρησιμοποιούμε φορτιστές με μεγάλο ρεύμα γιατί θα δουλεύουν πιο άνετα σε μικρά φορτία(ρεύματα) άρα δεν θα ζεσταίνονται και θα αντέχουν περισσότερο. Το ρεύμα φόρτισης της μπαταρίας Δεν εξαρτάται από το φορτιστή Αλλά από το κύκλωμα φόρτισης που έχει η συσκευή.όποτε Γιατί μας λέει χρησιμοποιήστε φορτιστή έως 1,5Α?

Δε νομίζω η οδηγία λέει να μη χρησιμοποιούμε πάνω από 1.5, απλά ότι φορτίζει από 0.5-1.5. Τουλάχιστον αυτό θυμάμαι να είχα διαβάσει. Εγώ χρησιμοποιώ 1.8 τόσο καιρό, όπως λες η συσκευή παίρνει όσο χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να πει από 0,5 και όχι 0,5 έως 1,5. Εγώ πιστεύω είναι καλύτερα να χρησιμοποιήσεις μεγάλους φορτιστές. Αντιθέτως αν χρησιμοποιήσεις μικρό θα ζοριστεί και μπορεί να καεί
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να πει από 0,5 και όχι 0,5 έως 1,5. Εγώ πιστεύω είναι καλύτερα να χρησιμοποιήσεις μεγάλους φορτιστές. Αντιθέτως αν χρησιμοποιήσεις μικρό θα ζοριστεί και μπορεί να καεί

Απλά σου λέει ότι όσο γρήγορος κι αν είναι ο φορτιστής το πολύ που θα δώσει είναι 1.5, έτσι το καταλαβαίνω εγώ. Πάντως κίνδυνος δεν υπάρχει ότι κι αν βάλεις

Link to comment
Share on other sites

Ε Φυσικά και εννοείτε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ρεύμα παράγεται εξαιτίας του φορτίου και είναι πλήρως ελεγχόμενο σε όλη τη διάρκεια της φόρτισης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...