Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα το καλιμπράρισμα δε γίνεται με μια πλήρη φόρτιση; Απ'το 0 στο 100 δηλαδή; Αυτό το έκανα αμέσως. Για τις εφαρμογές ο μόνος τρόπος είναι να διαγράψω και να επανεγκαταστήσω και ταυτόχρονα να βλέπω την αντίδραση του κινητού;

 

 

Σωστα. Το εχω κανει 3-4 φορες και δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα αλλη φορα. Τωρα το φορτιζω οταν παει 30%.

Θα πρεπει να βρεις εσυ πια εφαρμογη μπορει να φταει...ειναι λιγο χρονοβορο αν εχεις πολλες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειδοποιήσεις σχετικά με την κατάσταση της μπαταρίας. Κόκκινο πχ όταν πέσει κάτω από 10% και πράσινο όταν το φορτίζεις και φτάσει στο 100%...

Kαι ειδοποιήσεις για αναπάντητες, μηνυματα κλπ.

 

Έβαλες κάποιο app για να σε ειδοποιεί το led και για την κατάσταση της μπαταρίας; Γιατί εμένα αναβοσβήνει μόνο σε ειδοποιήσεις από apps όπως whatsapp, viber, κλησεις, sms κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει κόκκινο και πράσινο; Εμένα είναι μόνο λευκό.

 

και μένα ρε παιδιά μονο λευκό και όχι την ωρα που φορτίζει.πράγμα που θα το ήθελα.υπάρχει κάνα app γι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες κάποιο app για να σε ειδοποιεί το led και για την κατάσταση της μπαταρίας;.

 

Αυτό ρωτάω αν χρειάζεται app γιατί δεν βλέπω επιλογή ενεργοποιησης...

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite

 

Δοκιμάστε αυτό για να διαμορφώσετε το πότε θα ανάβει το led αλλά το led του moto g είναι μόνο λευκό.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Όταν στέλνω SMS με ελληνικούς χαρακτήρες με την stock εφαρμογή του Moto G (και με άλλες που έχω δοκιμάσει) έχω μεν 160 διαθέσιμους χαρακτήρες αλλά λείπουν κάποια γράμματα από το αποσταλμένο μήνυμα αν το γράψω με μικρά. Αυτό σημαίνει ότι πριν από κάθε πλητρολόγιση μηνύματος πρέπει πάντα να πατάω το CAPS LOCK. Σημειώστε ότι έχω επιλέξει από τις Ρυθμίσεις > Μέθοδος κωδ/ποίησης > GSM 7-bit.

 

πχ. το μήνυμα "Τεστ" θα αποσταλεί ως "ΤΕ Τ"

ενώ αν στείλω "ΤΕΣΤ" θα αποσταλεί κανονικά ως "ΤΕΣΤ"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Όταν στέλνω SMS με ελληνικούς χαρακτήρες με την stock εφαρμογή του Moto G (και με άλλες που έχω δοκιμάσει) έχω μεν 160 διαθέσιμους χαρακτήρες αλλά λείπουν κάποια γράμματα από το αποσταλμένο μήνυμα αν το γράψω με μικρά. Αυτό σημαίνει ότι πριν από κάθε πλητρολόγιση μηνύματος πρέπει πάντα να πατάω το CAPS LOCK. Σημειώστε ότι έχω επιλέξει από τις Ρυθμίσεις > Μέθοδος κωδ/ποίησης > GSM 7-bit.

 

πχ. το μήνυμα "Τεστ" θα αποσταλεί ως "ΤΕ Τ"

ενώ αν στείλω "ΤΕΣΤ" θα αποσταλεί κανονικά ως "ΤΕΣΤ"

 

βάλτο στο auto

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα battery drain για πρώτη φορά. Λειτουργώ το κινητό 3 μήνες περίπου χωρίς κανένα πρόβλημα και σήμερα σε κάποια άκυρη φάση από 40 κάτι % μου έκλεισε. Και επειδή δεν κατάλαβα τί έγινε το ξαναάνοιξα και είχε 1%. Τί μπορεί να φταίει; Μπορεί να μου πει κάποιος πώς το αντιμετώπισε;

 

Καλημέρα.

Συνέβη και σε μένα πρώτη φορά προχθές.

Είναι γνωστό το πρόβλημα στη Motorolla και σύντομα θα βγάλουν update που το διορθώνει.

Δες εδώ: https://forums.motorola.com/posts/7a7b068df1?page=14

Link to comment
Share on other sites

βάλτο στο auto

 

Αν κάνω αυτό που προτείνεις θα έχω 70 διαθέσιμους χαρακτήρες, αντί για 160. Μέχρι και το παλιό μου Nokia δεν είχε πρόβλημα με την κωδικοποίηση...

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω αυτό που προτείνεις θα έχω 70 διαθέσιμους χαρακτήρες, αντί για 160. Μέχρι και το παλιό μου Nokia δεν είχε πρόβλημα με την κωδικοποίηση...

 

Κατέβασε και βάλε την εφαρμογή 8sms. Είναι ίδια με την στοκ και ουσιαστικά την αντικαθιστά και υποστηρίζει κανονικά 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω αυτό που προτείνεις θα έχω 70 διαθέσιμους χαρακτήρες, αντί για 160. Μέχρι και το παλιό μου Nokia δεν είχε πρόβλημα με την κωδικοποίηση...

 

Στο auto πρέπει να έχεις 70 κι αν τους ξεπεράσεις γυρνάει σε κεφαλαία και 160.

Άλλη λύση είναι να βάλεις εφαρμογή όπως handcent ή gosms.

 

Ξέρει κανείς γιατί εμφανίζεται ως ασύμβατο το google keyboard;

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και βάλε την εφαρμογή 8sms. Είναι ίδια με την στοκ και ουσιαστικά την αντικαθιστά και υποστηρίζει κανονικά 160 χαρακτήρες.

 

Κι εγώ αυτή χρησιμοποιώ, είναι τέλεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το moto g ,αλλά θέλω να περιμένω την έκδοση lte που έχει και microsd.

Ξέρουμε αν θα έρθει Ελλάδα και πότε?

Επίσης η κάμερα του g σε τι επίπεδα κυμαίνετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλησα με μοτορολα στο chat και μου ειπαν οτι το update 4.4.3 θα ρθει πολυ συντομα ευρωπη! Τωρα εχει βγει μονο για αμερικη! Αντε να δουμε
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε.

Αυτό το "GR COSMOTE" τρώει το 1/3 της status bar.

Motorola Fixes The Carrier ID Status Bar Annoyance With 4.4.3 Update By Making It Completely Optional

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στη Motorola. Δεν έβγαλε ένα κινητό και το παράτησε. Ας ελπίσουμε να συνεχίσει έτσι και μακάρι να δώσει στο Moto G και την επόμενη μεγάλη αναβάθμιση (4.5 ή όποια είναι).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το moto g ,αλλά θέλω να περιμένω την έκδοση lte που έχει και microsd.

Ξέρουμε αν θα έρθει Ελλάδα και πότε?

Επίσης η κάμερα του g σε τι επίπεδα κυμαίνετε?

 

Η καμερα ειναι αρκετα καλη για 5αρα που ειναι. Για το λτε δεν ξερω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μιλησα με μοτορολα στο chat και μου ειπαν οτι το update 4.4.3 θα ρθει πολυ συντομα ευρωπη! Τωρα εχει βγει μονο για αμερικη! Αντε να δουμε

 

Για να την περάσω εγω που εχω ρουτ γινεται η πρεπει να το κανω ξε ρουτ πρωτα;

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε.

Αυτό το "GR COSMOTE" τρώει το 1/3 της status bar.

Motorola Fixes The Carrier ID Status Bar Annoyance With 4.4.3 Update By Making It Completely Optional

 

Μακαρι αλλα εμενα προσωπικα με ενδιαφερει να φτιαξει ο ηχος κατα την κληση που εκει υπαρχει τρελο θεμα software!

 

 

 

 

 

Η καμερα ειναι αρκετα καλη για 5αρα που ειναι. Για το λτε δεν ξερω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για να την περάσω εγω που εχω ρουτ γινεται η πρεπει να το κανω ξε ρουτ πρωτα;

 

Αυτο δεν το ξερω φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι αλλα εμενα προσωπικα με ενδιαφερει να φτιαξει ο ηχος κατα την κληση που εκει υπαρχει τρελο θεμα software!

 

 

 

 

 

 

 

Αυτο δεν το ξερω φιλε μου!

 

Γενικό ειναι το προβλημα στον ηχο ε; ειδικά με 3g ακουγεται πολυς θορυβος

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να διορθωθεί στην 4.4.3 αυτό το πρόβλημα.

 

Πρόταση προς τους moderators: Να δημιουργηθεί ένα thread για το Moto G 4G/LTE μιας και είναι άλλο κινητό από το απλό Moto G και να μην χάνονται τα posts αυτών που ενδιαφέρονται γι αυτό. Άλλωστε έχει ανακοινωθεί επίσημα, δεν είναι φήμη...

Link to comment
Share on other sites

Γενικό ειναι το προβλημα στον ηχο ε; ειδικά με 3g ακουγεται πολυς θορυβος

 

Ναι ναι αυτο ακριβως! Με 3g δεν το συζυταω ειναι να το πεταξεις λες και εχω αγορασει ψευτικο κινητο! Ακουγεται πολυ χαλια! Μακαρι να φτιαχτει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι αυτο ακριβως! Με 3g δεν το συζυταω ειναι να το πεταξεις λες και εχω αγορασει ψευτικο κινητο! Ακουγεται πολυ χαλια! Μακαρι να φτιαχτει αυτο

 

Ισχυει μακαρι να φτιαχτει γιατι ειναι κριμα τέτοιο κινητό να χανει τοσο πολυ. Το θεμα της κακης αφης οταν φορτίζει παίζει να φτιαχτει ξερει κανεις; επισης παίζει να φτιαχτούν αυτα και απλα να μην το γραφουν στο changelog για να μην παραδεχτούν το λαθος τους;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι αυτο ακριβως! Με 3g δεν το συζυταω ειναι να το πεταξεις λες και εχω αγορασει ψευτικο κινητο! Ακουγεται πολυ χαλια! Μακαρι να φτιαχτει αυτο

Στο 2G είναι το ίδιο έντονο; Μπορείς να μιλάς άνετα ή σου σπάνε τα νεύρα;

Link to comment
Share on other sites

Στο 2G είναι το ίδιο έντονο; Μπορείς να μιλάς άνετα ή σου σπάνε τα νεύρα;

 

Στο 2γ μιλας κανονικά δεν έχεις θεμα. Απλα αν εισαι συνδεμενος στο ιντερνετ με δεδομενα ανοιχτα και σε παρει καποιος τηλ δε προλαβαίνεις ν αλλαξεις σε 2γ απο 3γ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...