Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παρατηρήσει κανείς ένα κοκκίνισμα στις φωτογραφίες που τραβάει το Moto G και γενικά της οθόνης του;

 

Όχι και στα δυο.

Θα τις χαρακτήριζα λίγο άτονες και ξεθωριασμενες σε μερικές περιπτώσεις.

Την οθόνη του θα την ζήλευαν πολλοί. Είναι από τα δυνατά χαρτιά της συσκευής.

Retinιάζει άγρια :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

SONY ERICSSON MH1BL LIVESOUND HI-FI HEADSET BLACK/LIME

Από e-shop crazy Sundays τα δοκίμασα. Πολύ καλά για την τιμή τους και παίζουν.

Συγνώμη μόνο που δεν δοκίμασα αν λειτουργεί το μικρόφωνο, θα γράψω μόλις το δοκιμάσω.

Εγώ πήρα αυτό και έβαλα ακουστικά sony http://www.mytrendyphone.com/shop/headset-adapter-3-5mm-70955p.html

Επίσης πήρα και αυτή τη θήκη http://www.mytrendyphone.com/shop/motorola-moto-g-126394p.html Είναι μια χαρά... :happy:

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

Τοτε απλα συνεχιζεις να μην πατας για αναβαθμιση? Η το σταματησες καποιος αλλιως

Συνεχίζω να μην πατάω για αναβάθμιση μια φορά κάθε 24ωρο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν ξερει καποιος ας μου πει τι γινεται.μολις παει η μπαταρια στο 50% το κινητο βαζει την φωτεινωτητα στο αυτοματο και μειωνει τον χρονο που μενει αναμενη η οθονη απο 1 λεπτο που το εχω συνεχεια,σε 30 δευτερα.την εξοικονομηση ενεργειας την εχω στο off. :confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν ξερει καποιος ας μου πει τι γινεται.μολις παει η μπαταρια στο 50% το κινητο βαζει την φωτεινωτητα στο αυτοματο και μειωνει τον χρονο που μενει αναμενη η οθονη απο 1 λεπτο που το εχω συνεχεια,σε 30 δευτερα.την εξοικονομηση ενεργειας την εχω στο off. :confused::confused:

 

Ίσως φταίει κάποια εφαρμογή ή έφαγε κόλλημα η εξοικονόμηση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτά . Είναι συμβατά με το μικρόφωνο και το κουμπί τερματισμού/απάντησης κλήσεων το οποίο ξεκινάει και τερματίζει και την μουσική επίσης (όχι τα κουμπιά της έντασης όμως). Μπορείς να διαβάσεις εδώ περισσότερα. Θεωρούνται από τους περισσότερους εξαιρετικό value for money και πολύ ποιοτικά. Εγώ μπορώ να σου πω ότι είναι πολύ ανθεκτικά αλλά δεν έχουν και πάρα πολύ δυνατή ένταση, προφανώς λόγω ohm. Γενικά έχει γίνει πολύ συζήτηση για αυτά τα ακουστικά. Τέλος, για να παίξουν σε συσκευές άλλω εταιριών που υποστηρίζουν το πρότυπο CTIA θέλουν έναν ειδικό αντάπτορα.

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, λειτουργούν σαν handsfree κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

για κάποιο ηλιθιο λογο η UPS θεωρησε οτι δεν μπορει να σταλει στη διευθυνση μου και μου γυρισε πισω τα λεφτα (κι ας είχα 2 αλλες αγορες και παραλαβες απο amazon.co.uk στο σπιτι μου την εβδομαδα που περασε) οπότε το ξαναπαρήγγειλα και περιμενω. Απ οτι φαινεται αν δεν το παρεις απευθειας απο amazon αλλα μεσω καποιου που συνεργαζεται (οπως εκανα) κι αλλαξει γνωμη για κατι (αποθεμα, μεταφορικα κλπ) σου ριχνει ενα Address not serviceable και αντε περιμενε εσυ κινητο. Παμε τωρα για την αλλη εβδομαδα...
Link to comment
Share on other sites

για κάποιο ηλιθιο λογο η UPS θεωρησε οτι δεν μπορει να σταλει στη διευθυνση μου και μου γυρισε πισω τα λεφτα (κι ας είχα 2 αλλες αγορες και παραλαβες απο amazon.co.uk στο σπιτι μου την εβδομαδα που περασε) οπότε το ξαναπαρήγγειλα και περιμενω. Απ οτι φαινεται αν δεν το παρεις απευθειας απο amazon αλλα μεσω καποιου που συνεργαζεται (οπως εκανα) κι αλλαξει γνωμη για κατι (αποθεμα, μεταφορικα κλπ) σου ριχνει ενα Address not serviceable και αντε περιμενε εσυ κινητο. Παμε τωρα για την αλλη εβδομαδα...

 

Έν γνώση σου το πήρες από άλλο πωλητή; Ρωτάω διότι την έχει πατήσει κόσμος έτσι.

Link to comment
Share on other sites

κατσε γιατι ξαναπηγα να το δω και οντως δεν το χα παρει απο αλλον reseller αλλα απο το ιδιο το amazon! Αρα κατι παιχτηκε με την UPS και ισως χαθηκε η πειραχτηκε το πακετο οποτε το γυρισαν πισω. Παμε παλι ιδια παραγγελια απ την αρχη :mad:
Link to comment
Share on other sites

κατσε γιατι ξαναπηγα να το δω και οντως δεν το χα παρει απο αλλον reseller αλλα απο το ιδιο το amazon! Αρα κατι παιχτηκε με την UPS και ισως χαθηκε η πειραχτηκε το πακετο οποτε το γυρισαν πισω. Παμε παλι ιδια παραγγελια απ την αρχη :mad:

Μήπως είναι επειδή έρχεται Ελλάδα κι όχι Ιταλία ας πούμε?:mad:

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα συνέβη κάτι παράξενο. Είχα να το κλείσω 6 μέρες και το έκλεισα για κανένα 2ωρο. Όταν το ξανάνοιξα είχε βγάλει ημερομηνία 2-1-2009 και ώρα άλλη. Το είχα στο να παρέχεται η ώρα και η ημερομηνία από το δίκτυο. Περίμενα λίγο και δεν εμφάνιζε την σωστή ημερομηνία/ώρα και την ρύθμισα με το χέρι αλλά όταν ξαναεπέλεγα να παρέχεται από το δίκτυο πάλι άλλαζε η ημερομηνία και γινόταν 2-1-2009. Τελίκα το ξαναέκλεισα και το ξανάνοιξα και έστρωσε.
Link to comment
Share on other sites

Ισως να έχει ερωτηθεί/απαντηθεί σε κάποιο προηγούμενο ποστ αλλά ξέρει κάποιος αν γίνεται να βάλω για ήχο κλήσης κάποιο δικό μου τραγούδι;
Link to comment
Share on other sites

Ισως να έχει ερωτηθεί/απαντηθεί σε κάποιο προηγούμενο ποστ αλλά ξέρει κάποιος αν γίνεται να βάλω για ήχο κλήσης κάποιο δικό μου τραγούδι;

Δεν ξερω αν γινεται πιο ευκολα αλλα εγω το εκανα ετσι:Πρωτα κατεβαζεις απο το play store ενα file manager(π.χ ES file explorer οπου χρησιμοποιω και εγω).Μετα πας στις ρυθμισεις-ηχος-ηχος κλησης και διαλεγεις το file manager που κατεβασες πριν.Απο εκει διαλεγεις το τραγουδι που θελεις που λογικα θα ειναι στον φακελο Music.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ το κινητακι, φαίνεται πολυ καλό vfm. Απο το amazon που λέτε οτι είναι πιο φθηνό πόσο το βρίσκεται; Εμένα στα 170ε μου βγαίνει το 8αρι; Μήπως κάνω κάτι λάθος;; Έχετε να προτείνετε κάποιον συγκεκριμένο seller;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν γινεται πιο ευκολα αλλα εγω το εκανα ετσι:Πρωτα κατεβαζεις απο το play store ενα file manager(π.χ ES file explorer οπου χρησιμοποιω και εγω).Μετα πας στις ρυθμισεις-ηχος-ηχος κλησης και διαλεγεις το file manager που κατεβασες πριν.Απο εκει διαλεγεις το τραγουδι που θελεις που λογικα θα ειναι στον φακελο Music.

 

Σ'ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάω να δω την συλλογή φωτογραφιών από την κάμερα και μου λέει δραστηριότητα δεν βρέθηκε???έχει συμβεί σε κανέναν???
Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα για την γυναικα μου το μοτο τζι 8 γιγα απο το αγγλικο αμαζον.δεν προτιμησα reseller.ελπιζω μεσα στην εβδομαδα που ερχεται να παραλαβω.με ελτα θα ερθει η καποιο κουριερ;πανω κατω ποσες μερες κανει;

 

ευχαριστω.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

λιγες σημαντικες ερωτησεις , το γυαλι ειναι καλα κολλημενο επανω στο σασι? μηπως σε μερικα σημεια εχει την ταση να σηκωνεται ?

ποσα δακτυλα κανει register η οθονη ? δεν νομιζω και αυτο να εχει το raindrop bug... δηλαδη τι γινεται αν εχεις το δαχτυλο παρατεταμενα πανω απο την Oθονη, Τι γινεται αν πεσει λιγο νερο πανω στην οθονη? το κανει register η μπορεις να χρησιμοποιοησεις κανονικα το τηελφωνο ?

Και κατι αλλο

οταν καποιος παιρνει τηλεφωνο τοτε πρωτα χτυπαει ο ηχος κλησης και μετα απο καθυστερηση μπορεις να το σηκωσεις (δηλαδη προβλημα με force close) η το αντιθετο ?

το κινητο εχει κλειδωμενο bootloader ?

το κινητο μηπως ζεσταινεται οταν το ζορισεις ?

οταν πας σε ενα σκοτεινο χωρο η φωτεινοτητα πεφτει ? η μηπως το τηλεφωνο μονο ανεβαζει φωτεινοτητα

σε φωτεινους χωρους μεχρι να το κλεισεις που στην ουσια κανει reset

μηπως ορισμενα τηλεφωνα εχουν την ταση να" χανουν φως " στο σημειο που κολαει το γυαλι με το σασι ?

Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα για την γυναικα μου το μοτο τζι 8 γιγα απο το αγγλικο αμαζον.δεν προτιμησα reseller.ελπιζω μεσα στην εβδομαδα που ερχεται να παραλαβω.με ελτα θα ερθει η καποιο κουριερ;πανω κατω ποσες μερες κανει;

 

ευχαριστω.

 

το δικό μου έρχεται με ups λογικά και το δικό σου.. δές στο my orders εμένα ξεκίνησε 13 και λέει θα έρθει στις 20.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

φαινεται οτι ακομη 3 χρονια μετα την τεραστια αποτυχια του atrix 4g Που στην ουσια ηταν ενα προβληματικο τηλεφωνο εξ'αρχης, δεν φαινεται H motorola να εχει βαλει μυαλα.:happy:

Υπηρχαν πολλα τηλεφωνα value for money που απλα σεβοντουσαν τον εαυτο τους , οπως το Neo v Που εχεις

Link to comment
Share on other sites

 

Έχεις τη συσκευή στη κατοχή σου;

 

Πια συσκευή δε ζεσταίνεται όταν τρέχουν πολλές εφαρμογές;!!!

 

Μη δημιουργούμε θέμα από το πουθενα.

 

@mixlis πολύ εύκολα συμπεράσματα βγάζεις.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...