Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα σήμερα στο πλαίσιο και ξανά κοίταξα το κινητό, δεν ξέρω τη παίζει με αυτό το κινητό αλλά ήταν πάρα μα πάρα πολύ καθυστερημένο ούτε εφαρμογές δεν άνοιγε. Μετά πήγα στην Vodafone, εκεί ήταν καμιά σχέσει, πετούσε σχεδόν αν του βάζαμε φτερά... Δεν πρόσεξα όμως πια έκδοση είχαν... μάλλον φοράνε την αρχική. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει γιατί στο ένα είναι αργό και στο άλο γρήγορο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγα σήμερα στο πλαίσιο και ξανά κοίταξα το κινητό, δεν ξέρω τη παίζει με αυτό το κινητό αλλά ήταν πάρα μα πάρα πολύ καθυστερημένο ούτε εφαρμογές δεν άνοιγε. Μετά πήγα στην Vodafone, εκεί ήταν καμιά σχέσει, πετούσε σχεδόν αν του βάζαμε φτερά... Δεν πρόσεξα όμως πια έκδοση είχαν... μάλλον φοράνε την αρχική. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει γιατί στο ένα είναι αργό και στο άλο γρήγορο?

 

Σε καμία έκδοση δεν έχω δει αυτό που λες ότι είδες στο πλαίσιο. Το ότι έχει γρήγορο μενού μου άρεσε από την αρχή. Πάντως έχω την εντύπωση ότι με την τελευταία αναβάθμιση (την Κ5 έχω) ίσως μου φαίνεται λίγο πιο αργό από ότι με το αρχικό firmware. Αυτό με την καθυστέρηση στις εφαρμογές τι ακριβώς εννοείς;

Εγώ πχ. τώρα δοκίμασα άνοιγμα κάμερας σε 2 δευτ, άνοιγμα Asphalt4 (κορυφαίο rallye game :D) σε 9 περίπου δευτ., όπως και το Kroll. Άνοιγμα Ιντερνετ σε περίπου 9 δευτ. με αρχική σελίδα το google, άνοιγμα συλλογής σε 1 δευτ.

Στο μενού κλήσης είναι πολύ γρήγορο εκτός από κάτι (λίγες σχετικά) στιγμές που μοιάζει να φορτώνει το κατάλογο των κλήσεων και περιμένεις κάτι δευτ.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως βέβαια εμένα επειδή δεν με πολυνοιάζουν γενικά τα μυνήματα και να μην αντιδράω έτσι... Πάντως το Η1 το έχω από τον Δεκέμβριο και ύστερα από 1 μήνα όταν και άρχισα να κάνω flasharisma του κινητού με τις εκδόσεις που έβγαιναν (http://samsung-firmware.webs.com/samsunglinux.htm) είμαι υπερευχαρισημένος.
Το flasharisma είναι εύκολη υπόθεση; Ποια είναι η διαδικασία;
Link to comment
Share on other sites

Το flasharisma είναι εύκολη υπόθεση; Ποια είναι η διαδικασία;

 

Εύκολη είναι απλά μπες στην σελίδα που γράφει πιο πάνω, κάνε εναν λογαριασμό και κατέβασε τα firmwares.

 

Θα κατεβάσεις και τα tools που λέει (ODIN) kai έχει και ένα tutorial στα αγγλικά για οδηγίες. Γενκα είναι εύκολη διαδικασία. Δεν διαγράφεται τίποτα από τα δεδομένα σου αλλά όπως θα δεις και εκεί όλα γίνονται με δική σου ευθύνη (at your own risk)

Επισκεφθείτε το www.supercomments.gr

 

Κάνε like στην ενημέρωση http://www.facebook.com/supercomments

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία έκδοση δεν έχω δει αυτό που λες ότι είδες στο πλαίσιο. Το ότι έχει γρήγορο μενού μου άρεσε από την αρχή. Πάντως έχω την εντύπωση ότι με την τελευταία αναβάθμιση (την Κ5 έχω) ίσως μου φαίνεται λίγο πιο αργό από ότι με το αρχικό firmware. Αυτό με την καθυστέρηση στις εφαρμογές τι ακριβώς εννοείς;

Εγώ πχ. τώρα δοκίμασα άνοιγμα κάμερας σε 2 δευτ, άνοιγμα Asphalt4 (κορυφαίο rallye game :D) σε 9 περίπου δευτ., όπως και το Kroll. Άνοιγμα Ιντερνετ σε περίπου 9 δευτ. με αρχική σελίδα το google, άνοιγμα συλλογής σε 1 δευτ.

Στο μενού κλήσης είναι πολύ γρήγορο εκτός από κάτι (λίγες σχετικά) στιγμές που μοιάζει να φορτώνει το κατάλογο των κλήσεων και περιμένεις κάτι δευτ.

 

Πατούσα να ανοίξω GPS, δεν άνοιγε, το έκλεινε με τι μια, πατούσα να παίξει ένα βίδεο πάλι έκλεινε... και στο menu που λες, αργούσε πάρα πολύ όταν μετακινούσες δεξιά αριστερά... όλα αυτά στο Plaisio. Στη Vodafone πάντως ήταν όλα μια χαρά έτσι όπως τα λες.

 

Και κάτι άλλο, αν βάλω μια κάρτα που δεν είναι Ελληνική, θα δουλεύει κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω κάτι που μου φάνηκε περίεργο.. Απο χτές το πρωί έχω το κινητό μόνιμα συνδεδεμένο στο 360. Έχω προσθέσει το msn μου και ενα μέιλ απο gmail. Η συσκευή λέει ότι έχω κατεβάσει 10μβ και έχω ανεβάσει 4μβ. Λογικό. Παίρνω λοιπόν τήλ την VF για να μάθω το υπόλοιπο που μου απομένει απο το πρόγραμμα των 80mb και μου λένε οτι δεν έχω κάνει καθόλου χρήση και έχω υπόλοιπο 80. Καλα λέω πως γίνετε αυτό? και μου εξηγούν οτι τα πάντα μέσω του 360 δέν χρεώνονται ως δεδομένα. Μόνο αν κατεβάσω κάτι εκτός 360 μενού. Μου φάνηκε ότι κάτι δεν κατάλαβε ο τύπος στο τήλ. Είναι οντως τα πάντα δωρεάν? ακόμα και τα συνηρημένα που κατεβάζω από το mail μου και η εφαρμογή maps? Αν ξέρει κάποιος που έχει ίντερνετ πρόγραμμα καιρό ας το διευκρινίσει :geek:

Επίσης:

α) Πώς γίνετε σε μια επαφή να περάσω "λογαριασμό web" εκεί που λέει Δεν Υπάρχει Λογαριασμός WEB γιατί μου βγάζει πολλές του msn με σκέτο το web address και δεν γίνετε συγχώνευση με την κανονική επαφή που έχει τηλ κτλ.

β) o web player είναι μόνο για video youtube? Δοκίμασα να ακούσω offradio από εκεί αλλά δεν γίνετε.

γ) Γίνετε να διαγράψουμε μόνιμα ολόκληρη ομάδα επαφών πχ την ομάδα Windows Live και οποιαδήποτε ομάδα γενικότερα περνάει το κινητό αυτόματα από τα site που προσθέτεις στο 360 account σου.

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να πάμε λίγο στη Vodafone, για να μας διευκρινίσουν λίγο. Αν όντος δεν χρεώνει το 360 για mails, είναι πολύ κάλο! να φανταστώ και για το καιρό δεν θα σε χρεώνει αφού είναι μέσο 360...
Link to comment
Share on other sites

Κανενα SIte για Παιχνιδια/Software/Java εφαρμογες εχουμε για M1,H1?

 

Μέχρι τώρα αυτά εδώ έχω βρει εγώ... http://widget.developer.vodafone.com/en/appstar/entries

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να πάμε λίγο στη Vodafone, για να μας διευκρινίσουν λίγο. Αν όντος δεν χρεώνει το 360 για mails, είναι πολύ κάλο! να φανταστώ και για το καιρό δεν θα σε χρεώνει αφού είναι μέσο 360...

 

Όπως το σκέφτηκα οποιαδήποτε εφαρμογή ΔΕΝ ανοίγει χωρίς να είσαι συνδεδεμένος στο 360 τότε είναι δωρεάν. Ο καιρός είναι απλά ενα widget που ανοίγει όπως και νά'χει.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μπορείς να κάνεις με κάποιο τρόπο (που δεν γνωρίζω) White lists, και να δέχεται αυτόματα τα πιστοποιητικά που ταιριάζουν με τον κανόνα που έχεις βάλει. Το αντίθετο του black list. Έτσι λειτουργούσε τουλάχιστον το white/black list πρόγραμμα που είχα για κλήσεις.

Όσο για το συγχρονισμό νομίζω οι εταιρείες ξύπνησαν και άρχισαν να μας διευκολύνουν πλέον υποστηρίζοντας .vcf (vcard) επαφές σε όλα τα κινητά.

(Σε αρκετές επαφές μου έβαλε ένα "P" στο τέλος του αριθμού το οποίο έβγαλα χειροκίνητα έπειτα.)

 

 

το Ρ πρεπει να ειναι το ειδος του αριθμου μαλλον η γενικη κατηγορια "Phone"..

αλλες ειναι Home, Fax, ...

Thanx και για το RS link...

Τα παιχνιδια που βρηκες να τρεχουν εκτος αυτων, ειναι java σε μεγαλες αναλυσεις?

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω κάτι που μου φάνηκε περίεργο.. Απο χτές το πρωί έχω το κινητό μόνιμα συνδεδεμένο στο 360. Έχω προσθέσει το msn μου και ενα μέιλ απο gmail. Η συσκευή λέει ότι έχω κατεβάσει 10μβ και έχω ανεβάσει 4μβ. Λογικό. Παίρνω λοιπόν τήλ την VF για να μάθω το υπόλοιπο που μου απομένει απο το πρόγραμμα των 80mb και μου λένε οτι δεν έχω κάνει καθόλου χρήση και έχω υπόλοιπο 80. Καλα λέω πως γίνετε αυτό? και μου εξηγούν οτι τα πάντα μέσω του 360 δέν χρεώνονται ως δεδομένα. Μόνο αν κατεβάσω κάτι εκτός 360 μενού. Μου φάνηκε ότι κάτι δεν κατάλαβε ο τύπος στο τήλ. Είναι οντως τα πάντα δωρεάν? ακόμα και τα συνηρημένα που κατεβάζω από το mail μου και η εφαρμογή maps? Αν ξέρει κάποιος που έχει ίντερνετ πρόγραμμα καιρό ας το διευκρινίσει :geek:

Επίσης:

α) Πώς γίνετε σε μια επαφή να περάσω "λογαριασμό web" εκεί που λέει Δεν Υπάρχει Λογαριασμός WEB γιατί μου βγάζει πολλές του msn με σκέτο το web address και δεν γίνετε συγχώνευση με την κανονική επαφή που έχει τηλ κτλ.

β) o web player είναι μόνο για video youtube? Δοκίμασα να ακούσω offradio από εκεί αλλά δεν γίνετε.

γ) Γίνετε να διαγράψουμε μόνιμα ολόκληρη ομάδα επαφών πχ την ομάδα Windows Live και οποιαδήποτε ομάδα γενικότερα περνάει το κινητό αυτόματα από τα site που προσθέτεις στο 360 account σου.

 

 

ΝΑΙ όντως έτσι είναι, εγώ από την αρχή που το πήρα και με είχε πιάσει μία μανία με hd wallpapers ξαφνικά είδα 450 ΜΒ απεσταλμένα. το πρόγραμμα που έχω είναι το medium 300 ΜΒ τώρα αλλά όταν μου έτυχε ήταν 150 ΜΒ. Είχα πάρει τηλέφωνο και μου είπαν ότι βλέπουν 45 ΜΒ εισερχομενα και 10 απεσταλμένα.

Αλλά όπως και να χει το θεωρώ επικίνδυνο να το χρησιμοποιείς χωρίς πακέτο Internet.

 

γ) για να διαγράψεις όλόκληρη ομάδα πχ Windows Live, facebook κλπ απλά θα μπεις στο λογαριασμό σου στο 360.com και θα κάνεις αφαίρεση των λογαριασμών ή αλλιώς θα πας Ρυθμίσεις -> vodafone 360 και θα πατήσεις στους λογαριασμούς και στην συνέχεια θα υπάρχει επιλογή για διαγραφή.

 

Όσο για τα άλλα δύο που θετεις νομίζω ότι ακόμα δεν γίνεται...

Επισκεφθείτε το www.supercomments.gr

 

Κάνε like στην ενημέρωση http://www.facebook.com/supercomments

Link to comment
Share on other sites

το Ρ πρεπει να ειναι το ειδος του αριθμου μαλλον η γενικη κατηγορια "Phone"..

αλλες ειναι Home, Fax, ...

Thanx και για το RS link...

Τα παιχνιδια που βρηκες να τρεχουν εκτος αυτων, ειναι java σε μεγαλες αναλυσεις?

 

Ναι αρκετά είναι fullscreen. Όχι του γούστου μου εκτός απο το Snake revolution το brikbreaker και κάτι άλλα.

 

Θένξ Polism για το reply

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ όντως έτσι είναι, εγώ από την αρχή που το πήρα και με είχε πιάσει μία μανία με hd wallpapers ξαφνικά είδα 450 ΜΒ απεσταλμένα. το πρόγραμμα που έχω είναι το medium 300 ΜΒ τώρα αλλά όταν μου έτυχε ήταν 150 ΜΒ. Είχα πάρει τηλέφωνο και μου είπαν ότι βλέπουν 45 ΜΒ εισερχομενα και 10 απεσταλμένα. ...

 

HD wallpapers για το κινητο κατεβαζες (800x480)??

το εχεις φλασαρει και μπορεις να τα χρησιμοποιείς?

Και απο που τα κατεβασες και δεν σε χρέωνε? Με ενδιαφέρει και μενα να βρω και ειδικά ετοιμα πακετα που να εχουν πολλά μεσα...

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δοκίμασε κανένας αυτό στην οθόνη του Η1? Να μην βάλουμε προστατευτικό οθόνης αν είναι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στη Vodafone και τους ρώτησα για το 360. Μου είπε μια που δούλευε εκεί ότι, ότι κατεβάζεις από το 360 δεν σε χρεώνει, δηλαδή αν έχεις στο 360 facebook hotmail και οτιδήποτε άλλο που σε ενημερώνει αυτόματα, δεν σε χρεώνει. Αν κατάλαβα λάθος, ας με διορθώσει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΑΙΤ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΘΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΜΣΟΥΝΓΚ ΤΟ Η1 ΔΩΡΕΑΝ Η' ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ?ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ 360 ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ.ΤΕΛΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΠΛΟΗΓΗΣΗ Η ΜΟΝΟ ΠΑΛΙ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΣ 6Ε ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΒΟΝΤΑΦΟΝ ΠΛΟΗΓΟ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΠΡΙΝ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΣΑΧΝΟΜΕ ΑΚΟΜΑ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

GEOS1981 σου έστειλα ενα pm. Κάτι συγκεκριμένο δεν υπάρχει για κατέβασμα, όσο για την πλοήγηση πληρώνεις μόνο άν θές φωνητική καθοδήγηση απ'όσο ξέρω.

Στο επόμενο σου πόστ καλό θα ήταν να μην γράψεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να ΦΩΝΑΖΕΙΣ και λίγο ενοχλητικό στο μάτι :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σου έχω απαντήσει. Έχεις κάνει 2 πόστ και έχεις παραβεί και τους 2 κανόνες του φόρουμ :lol:

α) ΟΧΙ κεφαλαία β) ΟΧΙ greeklish. ( Ελληνικά δλδ με λατινικούς χαρακτήρες απαγορεύονται και διαγράφετε το πόστ σου) ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιούχουυυ. Είμαι fresh meat και κάτοχος 360 Μ1. Αρκετά καλό κινητό μπορώ να πω. Όταν το παραφορτώνω ψιλοκολλάει, αλλά είναι λογικό πιστεύω. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω applications για το Μ1? Δεν έχει κανένα παιχνίδι και φαντάζομαι ότι θα έχει παιχνιδάρες για το συγκεκριμένο μοντέλο:D

 

ΝΑΙ όντως έτσι είναι, εγώ από την αρχή που το πήρα και με είχε πιάσει μία μανία με hd wallpapers ξαφνικά είδα 450 ΜΒ απεσταλμένα. το πρόγραμμα που έχω είναι το medium 300 ΜΒ τώρα αλλά όταν μου έτυχε ήταν 150 ΜΒ. Είχα πάρει τηλέφωνο και μου είπαν ότι βλέπουν 45 ΜΒ εισερχομενα και 10 απεσταλμένα.

Αλλά όπως και να χει το θεωρώ επικίνδυνο να το χρησιμοποιείς χωρίς πακέτο Internet.

 

γ) για να διαγράψεις όλόκληρη ομάδα πχ Windows Live, facebook κλπ απλά θα μπεις στο λογαριασμό σου στο 360.com και θα κάνεις αφαίρεση των λογαριασμών ή αλλιώς θα πας Ρυθμίσεις -> vodafone 360 και θα πατήσεις στους λογαριασμούς και στην συνέχεια θα υπάρχει επιλογή για διαγραφή.

 

Όσο για τα άλλα δύο που θετεις νομίζω ότι ακόμα δεν γίνεται...

 

Δεν έχω βάλει ακόμα πακέτο internet και μου ήρθε ο λογαριασμός 80,00€

Θα βάλω όμως, που θα μου πάει

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο http://samsung-firmware.webs.com/ και κατεβασα την τελευταια εκδοση του Μ1 που εχω για να κανω αναβαθμηση αλλα στον οδηγο που εχω και παραθετω πιο κατω κολησα στο σημειο που βλεπετε με κοκκινα γραμματα! Η ερωτηση μου ειναι: Που βρησκω το αρχειο I6410BUIJ6_CSC.tar? γιατι στο rar αρχειο που κατεβασα απο την παραπανω σελιδα υπαρχουν τα 2 πρωτα αρχεια (I6410BUIJ6_Base_Rev0.6-0.9.tar και Phone_VOLANS_Real_BUIJ6_Rev00-09.bin) αλλα οχι το I6410BUIJ6_CSC.tar.

Ευχαριστω εκ των προτερων...

 

1) Load the binary download program by executing

the "LComm3Multi_[version].exe"

2) Select the binary files that you want to download

- Press the "PDA" button and select "I6410BUIJ6_Base_Rev0.6-0.9.tar"

- Press the "Phone" button and select "Phone_VOLANS_Real_BUIJ6_Rev00-09.bin"

- Press the "CSC" button and select "I6410BUIJ6_CSC.tar"

3) Press the "Volume key + Search Key + Power Key" button and check the download

mode display

4) Connect the USB cable to Mobile Phone.

5) Press the "Start" button if the device found.

HTC HD2

Nandroid: MDJ's CyanogenMod 7 v2.5

Radio: 2.15.50.14

HTC Wildfire with Official Android 2.2.1 (Froyo)

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο http://samsung-firmware.webs.com/ και κατεβασα την τελευταια εκδοση του Μ1 που εχω για να κανω αναβαθμηση αλλα στον οδηγο που εχω και παραθετω πιο κατω κολησα στο σημειο που βλεπετε με κοκκινα γραμματα! Η ερωτηση μου ειναι: Που βρησκω το αρχειο I6410BUIJ6_CSC.tar? γιατι στο rar αρχειο που κατεβασα απο την παραπανω σελιδα υπαρχουν τα 2 πρωτα αρχεια (I6410BUIJ6_Base_Rev0.6-0.9.tar και Phone_VOLANS_Real_BUIJ6_Rev00-09.bin) αλλα οχι το I6410BUIJ6_CSC.tar.

Ευχαριστω εκ των προτερων...

 

1) Load the binary download program by executing

the "LComm3Multi_[version].exe"

2) Select the binary files that you want to download

- Press the "PDA" button and select "I6410BUIJ6_Base_Rev0.6-0.9.tar"

- Press the "Phone" button and select "Phone_VOLANS_Real_BUIJ6_Rev00-09.bin"

- Press the "CSC" button and select "I6410BUIJ6_CSC.tar"

3) Press the "Volume key + Search Key + Power Key" button and check the download

mode display

4) Connect the USB cable to Mobile Phone.

5) Press the "Start" button if the device found.

 

Αν διαβάσεις παρακάτω, λέει μπορείς να κάνεις χωρείς το CSC... Τώρα που το βρίσκουμε, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό βρίσκεται στην κατοχή μου εδώ και 2 ημέρες. Δεν το δουλεύω με vodafone 360 ακόμα (του έχω βάλει μία κάρτα What's Up). Το βίντεο παρότι έχω διαβάσει ότι έχει άσχημη ποιότητα εγώ το βρίσκω εξαιρετικό για τα δεδομένα κινητού με τους αισθητήρες που φοράνε. Παρόλα αυτά δεν έχω κατεφέρει να λειτουργήσω την αυτόματη εστίαση κατά την διάρκεια εγγραφής ενός βίντεο. Και αυτό επηρεάζει την ευκρίνεια του βίντεο (θολώνει) όταν πλησιάζω κοντά σε ένα αντικείμενο (π.χ μία σελίδα με γράμματα - τα γράμματα δεν φαίνονται και είναι θολά). Ξέρει κάποιος αν υποστηρίζεται αυτή η λειτουργία από το κινητό ή αν υποστηρίζεται σε κάποιο update του firmware?

 

Επίσης, έχω φορτώσει το mgmap με offline χάρτες αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα! Βγάζει συνέχεια μήνυμα Αν επιτρέπω στην εφαρμογή να διαβάσει δεδομένα του χρήστη. Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής έχει επιλογή μόνο να με ρωτάει κάθε φορά και απενεργοποίηση, δεν έχει δηλαδή την επιλογή "μόνο μία φορά κατά την εκκίνηση" όπως έχει σε άλλα πεδία! Καμία ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Εχει φλασαρει κανεις το Μ1 του στην τελευταια εκδοση? Αν γινεται να μας πει τον τροπο (οσον αφορα το I6410BUIJ6_CSC.tar) και αν αντιμετοπισε τιποτα προβληματα π.χ. να κλειδωσε το κινητο η διαγραφη επαφων κτλ. Και μια τελευταια επωτηση: στο προγραμμα odin2 για το φλασαρισμα καπου κατω στα PDA option εχει την επιλογη Vodafone την οποια μπορεις να Vodafone Greece, UK, Spain κτλ... να το αφησω ως εχει η να το κανω Vodafone Greece?

HTC HD2

Nandroid: MDJ's CyanogenMod 7 v2.5

Radio: 2.15.50.14

HTC Wildfire with Official Android 2.2.1 (Froyo)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...