Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι αγορασμενο απο Ολλανδια μιας κ μενω εδω γυρω στον ενα χρονο, απλα ο τυπος που το αγορασα μεταχειρισμενο, το ειχε ξεκλειδωμενο κ jailbrake απο οτι μου ειπε...

Γιατι εδω ολλανδια τα τηλεφωνα ειναι ολα κλειδωμενα στην τmobile..

Οποτε να κανω λογαριασμο στο itunes κ να αρχισω το ΄ταξιδι΄ :O

Πως μπορω να καταλαβω αν ειναι οντως jailbrake ?

H αυτοματα αν εχει ξεκλειδωθει ειναι και jailbrake?

 

Εφόσον είναι κλειδωμένα τα iPhone και σου είπε ότι είναι ξεκλείδωτο είναι και jailbroken. Αν έχεις κάπου μέσα στο springboard (εκεί που είναι τα εικονίδια με τα προγράμματα) ένα Cydia, τότε είναι!

Κάνεις κανονικά λογαριασμό. Αν σου ζητήσει σε ένα σημείο πιστωτική κάρτα ή τρόπο πληρωμής, μπορείς να επιλέξεις none και να καθαρίσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oxi δεν εχει πουθενα cydia !! οποτε δεν εχει jailbraike?

Αλλα παλι πως το ξεκλειδωσε? Γιατι δοκιμασα κ παιρνει κ αλλες καρτες σιμ..

Αυτο το cydia το κατεβαζω απο καπου αμα ειναι?

ποπο εβγαλα ηδη ασπρες τριχες...:(

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΕΡΩΤΗΣΗ,

Αν εχεις λογαριασμο στο itunes και εχει και ενας φιλος σου μπορεις να του δωσεις στο τηλεφωνο του αγορασμενη εφαρμογη απο εσενα?

Αν ναι πως? Μετα ομως απο καθε update θα χανεται? Τι και πως γινεται?? Το πως με ενδιαφερει πολυ...

 

Καποιος κατι ρε παιδια...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΕΡΩΤΗΣΗ,

Αν εχεις λογαριασμο στο itunes και εχει και ενας φιλος σου μπορεις να του δωσεις στο τηλεφωνο του αγορασμενη εφαρμογη απο εσενα?

Αν ναι πως? Μετα ομως απο καθε update θα χανεται? Τι και πως γινεται?? Το πως με ενδιαφερει πολυ...

 

Θα πρέπει να μπει από την δική του συσκευή στο apple store με τα δικά σου στοιχεία και να κάνει ενέργεια να κατεβάσει την εφαρμογή.

Αυτομάτως ενώ θα φαίνεται ότι πάει να 2πλοχρεωθεί , δεν θα γίνει αυτό γιατί αυτομάτως θα εμφανιστεί ένα μήνυμα που θα λέει πως επειδή είναι ήδη πληρωμένη από αυτό το λογαριασμό η εφαρμογή θα ξανακατέβει χωρίς χρέωση.

Όσον αφορά τις αναβαθμίσεις ή θα πρέπει κάθε φορά να του δίνεις τον κωδικό να μπαίνει να τις κάνει μόνος του (δεν το συνιστώ) ή θα πρέπει να βρίσκεστε και να κάνεις εσύ login από την συσκευή του στο λογαριασμό σου για τις αναβαθμίσεις :cool:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

αμα υπαρχει προβλημα στην οθονη στο τατσ τι πρεπει να αλλαξουμε και ποιο ειναι το κοστος?
του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

αμα υπαρχει προβλημα στην οθονη στο τατσ τι πρεπει να αλλαξουμε και ποιο ειναι το κοστος?

 

Είναι δεδομένο πως αντιμετωπίζεις το πρόβλημα εκεί και όχι κάπου αλλού;

 

πχ ένα restore , αλλαγή μεμβράνης , κλπ :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Είναι δεδομένο πως αντιμετωπίζεις το πρόβλημα εκεί και όχι κάπου αλλού;

 

πχ ένα restore , αλλαγή μεμβράνης , κλπ :rolleyes:

πολλες φορες παταω καποιο πληκτρο του μενου και κλειδωνει.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις ένα restore να δεις τι γίνεται;

 

Αλλά μήπως εγκατέστησες τίποτα «περίεργο»; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 3G από αγγλία και ένα 2G.

Η διαδικασία για να τα κάνω σήμερα ριστόρ είναι η εξής;

-κατεβάζω από δω τα αντίστοιχα ipsw της 3.1.3

-shift+restore > τα περνάω.

-blackra1n

-UltraSn0w

Έτσι πάει;

Η διαδικασία είναι η ίδια και για τα δύο; (εκτός απ'τα ipsw)

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις ένα restore να δεις τι γίνεται;

 

Αλλά μήπως εγκατέστησες τίποτα «περίεργο»; :rolleyes:

το εκανα restar αλλα τιποτα,ουτε εχω εγκαταστηση κατι,απλα πριν απο 8 μηνες αλλαξα τζαμι λογο σπασιματος αλλα μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Όχι restart, restore. Format / Hard Reset να στο πω αλλιώς, αναλόγως με τι είσαι εξοικειωμένος.
Link to comment
Share on other sites

Όχι restart, restore. Format / Hard Reset να στο πω αλλιώς, αναλόγως με τι είσαι εξοικειωμένος.

πως το κανω αυτο?

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

πως το κανω αυτο?

 

Restore από το iTunes , Hard Reset κρατώντας το κουμπί home & on/off παρατεταμένα έως ότου εμφανιστεί το μηλαράκι :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω χάσει τη μπάλα εδώ μέσα! Να το πιάσω λοιπόν από την αρχή: i phone 3g έχω και πάω για jailbreak. έκανα βέβαια το τελευταίο upgrade της apple (3.1.3 ) Οπότε: 1. Μπορώ να προχωρήσω σε jailbreak μετά την τελ.αναβάθμιση.

2. Ποιό "εργαλείο" χρησιμοποιώ; (πχ redsnow ή κάτι άλλο)

Επίσης δεν έχω mac. Αυτά για αρχή και βλέπουμε...

 

Εγω εχω 3.1.3 και εχω κανει jailbreak......:blink:

 

φίλε μου έχεις 3g; Εκανα κι εγώ αναβάθμιση σε 3.1.3 και θέλω να κάνω jailbreak. καμία βοήθεια; thanx anyway

Edited by nervous
συνεχομενα μηνυματα,χρησιμοποιησε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω χάσει τη μπάλα εδώ μέσα! Να το πιάσω λοιπόν από την αρχή: i phone 3g έχω και πάω για jailbreak. έκανα βέβαια το τελευταίο upgrade της apple (3.1.3 ) Οπότε: 1. Μπορώ να προχωρήσω σε jailbreak μετά την τελ.αναβάθμιση.

2. Ποιό "εργαλείο" χρησιμοποιώ; (πχ redsnow ή κάτι άλλο)

Επίσης δεν έχω mac. Αυτά για αρχή και βλέπουμε...

 

φίλε μου έχεις 3g; Εκανα κι εγώ αναβάθμιση σε 3.1.3 και θέλω να κάνω jailbreak. καμία βοήθεια; thanx anyway

όσοι έχετε το 3G μπορείτε να κάνετε κανονικά jailbreak με οποιοδήποτε tool.

εγώ προσωπικά θα πρότεινα το blackrain.

αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε το 3G μπορείτε να κάνετε κανονικά jailbreak με οποιοδήποτε tool.

εγώ προσωπικά θα πρότεινα το blackrain.

αν κάνω λάθος διορθώστε με.

 

Kαι εγω με αυτην εκανα το jailbreak....το συνιστω,με πολλη βοηθεια απο εδω μεσα....:rolleyes:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε το 3G μπορείτε να κάνετε κανονικά jailbreak με οποιοδήποτε tool.

εγώ προσωπικά θα πρότεινα το blackrain.

αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Και αν απαιτείται και unlock, τι άλλο κάνουμε; (Για 2G και 3G από αγγλία, ποστ #1559)

Έχω ένα 3G από αγγλία και ένα 2G.

Η διαδικασία για να τα κάνω σήμερα ριστόρ είναι η εξής;

-κατεβάζω από δω τα αντίστοιχα ipsw της 3.1.3

-shift+restore > τα περνάω.

-blackra1n

-UltraSn0w

Έτσι πάει;

Η διαδικασία είναι η ίδια και για τα δύο; (εκτός απ'τα ipsw)

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Και αν απαιτείται και unlock, τι άλλο κάνουμε; (Για 2G και 3G από αγγλία, ποστ #1559)

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=2311

 

καλά θα κάνεις να διαβάσεις τα iPhone Guides ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος που μπορω να το στειλω για να αλλαξω μεμβρανη?
του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος που μπορω να το στειλω για να αλλαξω μεμβρανη?

πηγαίνεις και αγοράζεις και την τοποθετείς μόνος σου. :p σιγά το πράγμα... :rolleyes: λίγη υπομονή θέλει

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

πηγαίνεις και αγοράζεις και την τοποθετείς μόνος σου. :p σιγά το πράγμα... :rolleyes: λίγη υπομονή θέλει

εσωτερικη μεμβρανη για το τατσ

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να μπει από την δική του συσκευή στο apple store με τα δικά σου στοιχεία και να κάνει ενέργεια να κατεβάσει την εφαρμογή.

Αυτομάτως ενώ θα φαίνεται ότι πάει να 2πλοχρεωθεί , δεν θα γίνει αυτό γιατί αυτομάτως θα εμφανιστεί ένα μήνυμα που θα λέει πως επειδή είναι ήδη πληρωμένη από αυτό το λογαριασμό η εφαρμογή θα ξανακατέβει χωρίς χρέωση.

Όσον αφορά τις αναβαθμίσεις ή θα πρέπει κάθε φορά να του δίνεις τον κωδικό να μπαίνει να τις κάνει μόνος του (δεν το συνιστώ) ή θα πρέπει να βρίσκεστε και να κάνεις εσύ login από την συσκευή του στο λογαριασμό σου για τις αναβαθμίσεις :cool:

 

φανταζομαι ομως οτι αν εχει βαλει δικα του τραγουδια και εχει κατεβσαει κατι δωρεαν το update θα του κανει οτι εχω εγω στο κινητο μου και θα χανονται ολα οσα εχει κανει αυτος. σωστα?? υπαρχει τροπος να μην γινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια το shazzam πως δουλευει το εχω κατεβασει και δεν ξερω πως...:( Πρεπει να εχει συνδεση ιντερνετ να δουλεψει.....?Για δωστε τα φωτα σας..........:O
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια το shazzam πως δουλευει το εχω κατεβασει και δεν ξερω πως...:( Πρεπει να εχει συνδεση ιντερνετ να δουλεψει.....?Για δωστε τα φωτα σας..........:O

 

Διάβασε την περιγραφή του iTunes και να χρειάζεται Internet για να δώσει αποτέλεσμα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε την περιγραφή του iTunes και να χρειάζεται Internet για να δώσει αποτέλεσμα.

 

 

οκ με καλυψες με το που ειπες για το ιντερνετ:rolleyes:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...