Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά

ΜΙΑ βοήθεια Ψάχνω να βρω στο forum την εγκατάσταση του Open ssh στον PC ξέρετε αυτό που δίνουμε user root και pass dottie και δεν μπορώ να το βρω

Κάποιος έμπειρος για κάποιο link

Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά

ΜΙΑ βοήθεια Ψάχνω να βρω στο forum την εγκατάσταση του Open ssh στον PC ξέρετε αυτό που δίνουμε user root και pass dottie και δεν μπορώ να το βρω

Κάποιος έμπειρος για κάποιο link

Eυχαριστώ

 

Συνδεθείτε μέσω SSH στη συσκευή (Windows) :cool:

 

 

Για ότι παραπάνω ρίξε μια ματιά στο Θέμα: Μόλις παρέλαβα το νέο μου iPhone. Και τώρα; , όπως επίσης και στο iPhone Guides :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

{Hard reset} Πατώντας home και power button ταυτόχρονα για 5sec και μόλις δεις το μήλο άσταααααααα....:p

 

ατσαααααααα:lol:

 

ευχαριστω!!κ τα κανα πανω μου προς στιγμην κ πριν 2 βδομαδες το πηρα απο σερβις :)

 

thanks!!!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω ενα προβλημα στην αναπαραγωγη μουσικης μετα απο κληση λεω να κανω κανενα update μηπως φτιαξει!

Μεχρι ποια εκδοση μπορει να γινει jailbreak?

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι εκδοσεις μπορουν να χακαριστουν αναλογα με το αν εχεις 3G, 3GS η 2G. Στα 3g και 3gs το jailbreak γινεται με blackra1n αν ειναι ελληνικη η συσκευη ειδαλλως με καποιο custom firmware απο pwnage tool. Ενω στο 2g γινεται μονο με pwnage tool/custom firmware στην 3,1,2 και στην 3,1,1 με redsnow
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

To iTunes μου λέει ότι έχω κάνει "authorise" τρεις υπολογιστές, πώς γίνεται να βγάλω τους δύο και να κρατήσω μόνο τον δικό μου;

 

Θα μπορουσε καποιος να απαντησει την παραπανω ερωτηση.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος να απαντησει την παραπανω ερωτηση.

Ευχαριστω.

 

Θα συνδέσεις το τηλέφωνο σε κάθε ένα υπολογιστή που θέλεις να διαγράψεις και θα πατήσεις deauthorize.

Link to comment
Share on other sites

Θα συνδέσεις το τηλέφωνο σε κάθε ένα υπολογιστή που θέλεις να διαγράψεις και θα πατήσεις deauthorize.

 

Δεν χρειάζεται σύνδεση του τηλεφώνου, αρκεί η σχετική επιλογή από το itunes για να γίνει de-authorised ο συγκεκριμένος υπολογιστής.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Μια επιβεβαίωση

 

Δηλαδή πριν πάω να κάνω format στον υπολογιστή μου θα πρέπει να κάνω de-authorised???

Link to comment
Share on other sites

Οταν αποθηκευω επαφες στο iphone και μετα κανω sync δεν μου τις περναει στο outlook και μερικες φορες διαγραφει και τις καινουριες απο το iphone και περναει απο το Outlook.Πως μπορω να το αλλαξω αυτο?
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Οταν αποθηκευω επαφες στο iphone και μετα κανω sync δεν μου τις περναει στο outlook και μερικες φορες διαγραφει και τις καινουριες απο το iphone και περναει απο το Outlook.Πως μπορω να το αλλαξω αυτο?

 

Πας, στο itunes, στην καρτελα Devices, Info, κατεβαινεις χαμηλα στο Advanced και στο Replace Information on this iPhone απενεργοποιεις το Contacts και δεν σου αλλαζει τις επαφες σου με αυτες του Outlook, απλα τις ενημερωνει :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχυει μονο για ενα sync και δεν το εχω πειραξει.Το θεμα ειναι οτι δεν περνιουνται οι επαφες απο το iphone στο pc.
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα κατι εφαρμογες με itunes αλλα καποια δεν μου αρεσουν πως τα διαγραφω????

Κρατάς κάποιο από τα εικονίδια για 4-5 δευτερόλεπτα και όταν αρχίσουν να "τρέμουν" τότε πατάς το "χ" που υπάρχει πάνω αριστερά στο εικονίδιο τους.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς κάποιο από τα εικονίδια για 4-5 δευτερόλεπτα και όταν αρχίσουν να "τρέμουν" τότε πατάς το "χ" που υπάρχει πάνω αριστερά στο εικονίδιο τους.

 

σε ευχαριστω παααααρα πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!

 

Κατι ακομα οταν διαγραφω κατι μενει η θεση κενη πως τα φτιαχνω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ΣΟΣ! στο itunes σωζονται οι επαφες του τηλεφωνου αμα κανεις backup? δεν εχω outlook οποτε υπαρχει καποιος τροπος να τις σωσω και να τις περασω σε αλλο iphone???
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παααααρα πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!

 

Κατι ακομα οταν διαγραφω κατι μενει η θεση κενη πως τα φτιαχνω?

 

Πηγαίνεις στην άλλη καρτέλα που υπάρχει στο κινητό σου και κάνοντας ακριβώς το ίδιο (δηλ. να πατήσεις πάνω σε ένα εικονίδιο ώσπου να αρχίσει να τρεμοπαίζει) το σύρεις και το μεταφέρεις στο κενό που θες να "γεμίσεις"

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα

 

αλλα εχω μια απορια

αφου εβαλα τη σιμ, το εβαλα στην πριζα.εκει ανοιξε μονο του, μου ζητησε πιν κι εδειχνε οτι φορτιζε. τωρα ομως που το εκλεισα, δε δειχνει οτι φορτιζει. μηπως πρεπει να το εχω ανοιχτο??

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν πάω σε ένα free spot μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ ενώ στο σπίτι που έχω connex παρ' ολο που βάζω τον σωστό κωδικό κα μου δείχνει ότι συνδέεται δεν μπορώ να συνδεθώ με κανένα πρόγραμμα στο ιντερνετ

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να μπεις στις ρυθμισεις του ελευθερου συστηματος και να αφιαρεσεις την επιλογη κωδικου...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για bluetouth ακουστικό , είτε απλο είτε ιtech, με καλώδιο bluetouth.

Εχω βρει καποια μεσω ebay αλλα ειναι διαφορες μαρκες που λενε οτι κανει για το iphone,

Πρεπει να ειναι σπασμενο το iphone για να τα παρω ή οχι.

Αν ναι, εγω που δεν το εχω σπασει

(το ειχα αλλα επεφτε η μπαταρια και το εκανα οπως πριν)

πρεπει να αγορασω το αυθεντικο της apple?

Kαι αν ναι εχουμε καποιο Link να δω?

Ευχαριστω πολυ..

Εχω το 3gs

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για bluetouth ακουστικό , είτε απλο είτε ιtech, με καλώδιο bluetouth.

Εχω βρει καποια μεσω ebay αλλα ειναι διαφορες μαρκες που λενε οτι κανει για το iphone,

Πρεπει να ειναι σπασμενο το iphone για να τα παρω ή οχι.

Αν ναι, εγω που δεν το εχω σπασει

(το ειχα αλλα επεφτε η μπαταρια και το εκανα οπως πριν)

πρεπει να αγορασω το αυθεντικο της apple?

Kαι αν ναι εχουμε καποιο Link να δω?

Ευχαριστω πολυ..

Εχω το 3gs

 

Ρίξε μια ματιά στο Accessories: προτάσεις (#48) , είναι δοκιμασμένα :cool:

 

ή όποιο άλλο θέλεις αρκεί να υποστηρίζει την υπηρεσία A2DP

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

λεω να κλεισω αυτο , ειναι ενα απο αυτα που μου εδειξες στο link,

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/I-Tech-Music-801.htm

για να μην μπερδευτω, αυτο κανει για iphone3gs ακομα και αν δεν ειναι σπασμενο

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

λεω να κλεισω αυτο , ειναι ενα απο αυτα που μου εδειξες στο link,

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/I-Tech-Music-801.htm

για να μην μπερδευτω, αυτο κανει για iphone3gs ακομα και αν δεν ειναι σπασμενο

 

Δεν νομίζω πως επηρεάζετε με το JB με το Bluetooth αφού ούτως η άλλως είναι "ανοιχτό" για να το χρησιμοποιείς με Bluetooth ακουστικό :rolleyes:

Το σημαντικότερο για τα Bluetooth ακουστικά είναι απλά να έχουν την υπηρεσία A2DP για να δουλέψει στο iPhone

 

*εξάλλου μπορείς αν το πάρεις από εκεί και δεν σου κάνει να το επιστρέψεις αν δεν έχεις καταστρέψει τη συσκευασία :p

 

 

Το συγκεκριμένο έχει μέσα στη συσκευασία του και μονό αλλά και διπλό ακουστικό , τοποθετείς όποιο σου κάνει κέφι και όποτε εσύ θες ;)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικότερο για τα Bluetooth ακουστικά είναι απλά να έχουν την υπηρεσία A2DP για να δουλέψει στο iPhone

 

Να διευκρινίσουμε ότι το A2DP χρειάζεται μόνο για το streaming μουσικής μέσω bluetooth. Αν το ακουστικό χρησιμοποιείται για handsfree επικοινωνία φωνής το πρωτόκολλο αυτό δεν είναι απαραίτητο.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...