Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιος ειναι ο κωδικος??ειμαι ασχετος συγνωμη μπηκα στην σελιδα τωρα??

 

Αν διαβάσεις αυτή τη σελίδα θα δεις ότι ένας εναλλακτικός τρόπος να αγοράσεις τραγούδια ή εφαρμογές από το itunes store είναι με προπληρωμένες κάρτες ή κουπόνια της Apple. Αν δεν έχεις τέτοιο πράγμα δεν χρειάζεται και να συμπληρώσεις τίποτα σε αυτό το πεδίο.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν διαβάσεις αυτή τη σελίδα θα δεις ότι ένας εναλλακτικός τρόπος να αγοράσεις τραγούδια ή εφαρμογές από το itunes store είναι με προπληρωμένες κάρτες ή κουπόνια της Apple. Αν δεν έχεις τέτοιο πράγμα δεν χρειάζεται και να συμπληρώσεις τίποτα σε αυτό το πεδίο.

 

σε ευχαριστω παραααααααααα πολυ...βεβαια κ να μην το συμπληρωσω παλι δεν γινεται η εγγραφη δεν ξερω τι αλλο μπορει να ειναι λαθος...:(

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παραααααααααα πολυ...βεβαια κ να μην το συμπληρωσω παλι δεν γινεται η εγγραφη δεν ξερω τι αλλο μπορει να ειναι λαθος...:(

 

Κάποιες φορές κολλάνε και οι servers - μου είχε συμβεί τον Αύγουστο όταν προσπαθούσα να κάνω νέό λογαριασμό για ένα δεύτερο τηλέφωνο - δοκίμασε σε λίγες ώρες / μέρες.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, όταν φορτιζω κλειστο το 2g δεν φαινεται πουθενα η μπαρα προοδου της μπαταριας, υπαρχει καποιος τροπος να το βλεπω? Επισης ειναι καλύτερα να το φορτίζω ενω ειναι ανοικτη η συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παραααααααααα πολυ...βεβαια κ να μην το συμπληρωσω παλι δεν γινεται η εγγραφη δεν ξερω τι αλλο μπορει να ειναι λαθος...:(

 

χρησιμοποιείς κάποια pre-paid κάρτα για να ανοίξεις λογαριασμό? εάν ναι, βεβαιώσου ότι έχει μέσα κάποιο ποσό (νομίζω 1,5 ευρώ) το οποίο και χρησιμοποιείται για να ελεγχθεί το validity της κάρτας στην αρχή. ίσως για αυτό τον λόγο να μην την δέχεται....

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει πρόβλημα με το itunes αυτή τη στιγμή γιατί και εμένα μου βγάζει enter valid security code ενώ βάζω τον σωστό τριψηφιο

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιείς κάποια pre-paid κάρτα για να ανοίξεις λογαριασμό? εάν ναι, βεβαιώσου ότι έχει μέσα κάποιο ποσό (νομίζω 1,5 ευρώ) το οποίο και χρησιμοποιείται για να ελεγχθεί το validity της κάρτας στην αρχή. ίσως για αυτό τον λόγο να μην την δέχεται....

 

σε ευχαριστω κ παλι!!χρησιμοποιω την καρτα που πληρωνομαι ειναι βιζα αλλα δεν εχει λεφτα τωρα:lol: αυτο φταιει δηλαδη?

 

Παιδια δεν γινεται να κατεβασω βιντεο απο το youtube ουτε μπορω να ανεβασω βιντεο στο facebook απο το τηλ???????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Έχω iPhone 3G και μόλις έκανα και εγώ jailbreak σε 3.1.2! Όλα καλά εκτος ότι το appsync 3.1 (hackulo repo) μόλις πάω να το περάσω μου κρασάρει το cydia. Γιατί? Πώς το περάσατε άλλοι?
Link to comment
Share on other sites

Στη version 2.2.1 του Iphone 3G, μπορούμε να περάσουμε εφαρμογές κ παοχνίδια τρίτων? Το bluetooth γιατί είναι κλειδωμένο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση αν κανω restore γιατι κολλαει πολυ το κινητο μου και πεφτει η μπαταρια του μεσα σε 4 ωρες!! απο εκει που κρατουσε 1 μερα θα σβηστουν οι εφαρμογες απο το itunes ή θα τις κρατησει και με τον συγχρονισμο μετα θα τις περασει ξανα?

 

βγήκε η έκδοση 3.1.2 βλέπω ,, με αυτη την εκδοση μπορουμε να κανουμε jailbreak η οχι οπως στην 3.1?

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Mήπως μπορείται να με βοήθησετε με κάποια θεματακια που έχω μιας και τώρα το iphone και ακόμα ψάχνομαι.

 

1. Έχω ένα Ν73 και θέλω να περάσω τις επαφές του στο iphone (το Ν73 δυστυχώς δεν μπορεί να συνδεθεί με τον Η/Υ μου) πώς μπορω να το κάνω;

 

2. Προσπαθώ να συνδεθώ με wifi από το σπίτι μου αλλά ενώ το βρίσκει και συνδέεται δεν μπορεί να μπει σε καμιά σελίδα στο safari

 

3. Έχει έκδοση 3.1 πώς μπορώ να περάσω αρχεία doc, pdf, mp3 κτλ στο iphone και να τα τρέξω εκεί;

 

Σόρρυ για τις ερωτήσεις αλλά είμαι και ψιλοάσχετος με το αντίκειμενο

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα, Έχω την εξής απορία. Άλλαξα υπολογιστή και θέλω να συγχρονίσω το i phone μου με τον καινούργιο υπολογιστή. Πως θα γίνει αυτά που έχω στο i phone να μεταφερθούν στο καινούργιο μου πλέον i tunes? Χωρίς να χάσω τίποτα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Έχω δύο ερωτήσεις σχετικά με την αναβάθμιση σε 3.0.

Αφού έκανα την αναβάθμιση με το redsnow, μόλις άνοιξα το iTunes, μου εμφάνισε ένα μήνυμα, σχετικά με το αν θέλω να κάνω upgrade από το παλιό back-up του iPhone ή να επιλέξω αν αυτό είναι ένα νέο iPhone (νομίζω έλεγε "This is a new iPhone").

Αφού επέλεξα το upgrade από το παλιό, διαπίστωσα ότι μου πέρασε τις σημειώσεις (Notes), και κάποια άλλα πράγματα (ξυπνητήρια κλπ) τα οποία δεν θα τα περνούσε αν επέλεγα "This is a new iPhone".

Η ερώτηση μου είναι: Αν επέλεγα "This is a new iPhone", μήπως θα μου εξαφάνιζε τις εφαρμογές που είχα περάσει στο iTunes ή ακόμα και τις φωτογραφίες από το iPhoto του υπολογιστή??

 

Και άλλη μια ερώτηση σχετικά με τη μνήμη ("Available Memory" στο SΒSettings).

Αν έκανα αναβάθμιση (unlock και τα σχετικά) με το pwnage, θα μπορούσα να επιλέξω Memory πχ πάνω από 600ΜΒ. Τώρα που χρησιμοποίησα το redsnow και δεν υπήρχε αυτή η επιλογή, μου λέει ότι έχει Available Memory 30-40MB. Με τόση μνήμη όμως, θα έχουν πρόβλημα κάποιες εφαρμογές ή παιχνίδια, που θα χρειάζονται περισσότερη μνήμη για να τρέξουν.

Μπορώ να αυξήσω αυτή τη διαθέσιμη μνήμη ή να ξανακάνω restore και upgrade με pwnage ώστε να του ανεβάσω λίγο τη μνήμη από εκεί??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές και οι φωτογραφίες σου (εφόσον τις είχες περάσει στο iPhoto βέβαια) δεν θα περνιούνταν βέβαια αλλά ούτως ή άλλως τις εφαρμογές τις περνάς μέσω iTunes με sync είτε κάνεις το ένα είτε το άλλο. Υπάρχει μια εξαίρεση στα web apps που όταν κάνεις restore from backup στα περνάει αυτόματα πάλι ενώ αν κάνεις set as new device θα πρέπει να τα βάλεις πάλι από μνήμη μιας και δεν θεωρούνται εφαρμογές ώστε να συγχρονίζονται στο iTunes

 

Οι φωτογραφίες του Camera Roll εμφανίζονται κατευθείαν στη θέση τους αν κάνεις restore from backup. Αν κάνεις new device και έχεις σώσει τις φωτό στο iPhoto τότε μπορείς να τις ξαναβάλεις στο iPhone μέσω iTunes sync αλλά δεν θα είναι στο Camera roll αυτή τη φορά αλλά σε ένα άλμπουμ ξεχωριστό.

 

Η μνήμη αυτή που λες (30~40) είναι η RAM και δεν έχει σχέση με το pwnagetool. Η μνήμη στο PwnageTool (~600) αναφέρεται στο αποθηκευτικό μέρος του root της συσκευής, εκεί δηλαδή που αποθηκεύονται οι προεγκατεστημένες εφαρμογές του iPhone καθώς και οι εφαρμογές από Cydia. Αυξάνοντας αυτό το χώρο έχεις περισσότερο χώρο για την εγκατάσταση τέτοιων εφαρμογών. Η μνήμη RAM όμως δεν μπορεί να αλλάξει μιας και είναι θέμα hardware και είναι στάνταρ σε κάθε iPhone

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δουλέψει αυτό καλά.

 

Καλύτερα να κρατούσες backup των στοιχείων του iTunes και να τα μετέφερες στο νέο υπολογιστή.

 

Τί θες να μεταφέρεις τώρα; Επαφές, camera roll, apps μπορούν να μεταφερθούν. Επαφές με sync, camera roll κλασικά και τα apps με δεξί κλικ στο iPhone στο iTunes και μετά transfer purchases

 

Για φωτό, βίντεο, τραγούδια ίσως μπορέσεις να βρεις κανά πρόγραμμα στο google όπου μεταφέρει τέτοια πράγματα αλλά ίσως αντιμετωπίσεις προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος εχει ενα iPhone 3G εκανε Update σε 3.1 απο το iTunes να ρωτησω αυτη δεν ειναι σπασμενη δεν βρισκω πουθενα το ipsw .

Υπαρχει προβλημα δηλαδη δεν θα ειναι Jailbreak τωρα?

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Δεν ήξερα που αλλού να να ανοίξω το θέμα, οπότε είπα να έρθω από αυτό το section...:D

 

Θα αγοράσω το καινούριο το i-phone, αλλα διαθέτω κάρτα και όχι σύνδεση... Κι ουτε έχω σκοπό να κάνω..:lol:

 

Μπαίνοντας με wi-fi θα έχω κανένα πρόβλημα με τα applications μου ή θα δουλεύουν όλα κανονικά?

Και με την κάρτα δεν θα μπορώ να συνδέομαι στο ίντερνετ? τώρα έχω το c905 ( :cry: ) και συνδέομαι κανονικά....

Αυτά προς το παρών και χαίρομαι που είμαι μαζί σας!! :O

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Mήπως μπορείται να με βοήθησετε με κάποια θεματακια που έχω μιας και τώρα το iphone και ακόμα ψάχνομαι.

 

2. Προσπαθώ να συνδεθώ με wifi από το σπίτι μου αλλά ενώ το βρίσκει και συνδέεται δεν μπορεί να μπει σε καμιά σελίδα στο safari

 

3. Έχει έκδοση 3.1 πώς μπορώ να περάσω αρχεία doc, pdf, mp3 κτλ στο iphone και να τα τρέξω εκεί;

 

Σόρρυ για τις ερωτήσεις αλλά είμαι και ψιλοάσχετος με το αντίκειμενο

 

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανένας παιδιά;

Επίσης μπορείτε να μου πείτε ποιά είναι τα πρώτα και απαραίτητα applications που πρέπει να εγκαταστήσει κάποιος στο iphone του

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω για ηχο κληση ενα τραγουδι που εχω στο iphone μεσα

πως το κανω?

 

παιδια ειμαι πολυ φρεσκος με το iphone (2 μερες κατοχος) γι αυτο ρωταω

αν σας φενονται χαζες οι ερωτησεις μου

 

thnks anyway

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω κάνει αναβάθμιση του iphone μου στην έκδοση 3.1.2, jailbreak με το blackra1n και έχω περάσει καμιά 100αριά εφαρμογές. Παρατήρησα όμως το εξής. Η μπαταρία εξαντλείται πολύ σύντομα. Με την προηγούμενη έκδοση χωρίς jailbreak, ενώ το βράδυ ήταν στο 100%, το επόμενο πρωί ήταν στο 99%, ενώ τώρα στο 84%. Υπάρχει καμιά λύση για αυτό ή είναι φυσικό επακόλουθο λόγω jailbreak; Να αναφέρω ότι 3G, Wi-fi, Υπηρεσίες τοποθεσίας, Βluetooth και μετάκληση είναι απενεργοποιημένα.
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές και οι φωτογραφίες σου (εφόσον τις είχες περάσει στο iPhoto βέβαια) δεν θα περνιούνταν βέβαια αλλά ούτως ή άλλως τις εφαρμογές τις περνάς μέσω iTunes με sync είτε κάνεις το ένα είτε το άλλο. Υπάρχει μια εξαίρεση στα web apps που όταν κάνεις restore from backup στα περνάει αυτόματα πάλι ενώ αν κάνεις set as new device θα πρέπει να τα βάλεις πάλι από μνήμη μιας και δεν θεωρούνται εφαρμογές ώστε να συγχρονίζονται στο iTunes

 

Οι φωτογραφίες του Camera Roll εμφανίζονται κατευθείαν στη θέση τους αν κάνεις restore from backup. Αν κάνεις new device και έχεις σώσει τις φωτό στο iPhoto τότε μπορείς να τις ξαναβάλεις στο iPhone μέσω iTunes sync αλλά δεν θα είναι στο Camera roll αυτή τη φορά αλλά σε ένα άλμπουμ ξεχωριστό.

 

Η μνήμη αυτή που λες (30~40) είναι η RAM και δεν έχει σχέση με το pwnagetool. Η μνήμη στο PwnageTool (~600) αναφέρεται στο αποθηκευτικό μέρος του root της συσκευής, εκεί δηλαδή που αποθηκεύονται οι προεγκατεστημένες εφαρμογές του iPhone καθώς και οι εφαρμογές από Cydia. Αυξάνοντας αυτό το χώρο έχεις περισσότερο χώρο για την εγκατάσταση τέτοιων εφαρμογών. Η μνήμη RAM όμως δεν μπορεί να αλλάξει μιας και είναι θέμα hardware και είναι στάνταρ σε κάθε iPhone

Καλημέρα!

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Ήσουν πλήρως κατατοπιστικός και κατανοητός!!

:thanks:

Να είσαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...