Jump to content

LG GW620


stavros11
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

LG GW620

 

Το πρώτο LG με Android OS !!

 

 

Οθόνη:

  • Τύπος: TFT resistive touchscreen, 256K colors
  • Μέγεθος: 320 x 480 pixels, 3.0 inches

---------------------------------------------------------------------------------------

  • Full QWERTY keyboard
  • Accelerometer sensor for auto-rotate
  • Speakerphone

---------------------------------------------------------------------------------------

Μνήμη:

  • Επαφές: 1000 entries, Photocall
  • Κάρτα μνήμης: microSD (TransFlash), up to 16GB

---------------------------------------------------------------------------------------

  • GPRS (Class 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps)
  • HSCSD
  • EDGE (Class 10, 236.8 kbps)
  • 3G (HSDPA 7.2 Mbps)
  • WLAN (Wi-Fi 802.11 b/g)
  • Bluetooth (v2.0 with A2DP)
  • USB (v2.0 microUSB)

---------------------------------------------------------------------------------------

Camera:

  • Primary: 5 MP, 2560x1920 pixels, autofocus
  • Video Recording

---------------------------------------------------------------------------------------

  • Android OS
  • SMS, MMS, Email, IM, Push Email
  • Browser WAP 2.0/xHTML, HTML
  • Stereo FM Radio
  • Colors: Blue on Black
  • MP3/MP4/AAC/AAC+/EAAC+/WMA player
  • Organizer
  • Photo/video editor
  • Voice memo
  • T9

 

Φωτογραφίες:

http://img.gsmarena.com/vv//pics/lg/lg-gw620-00.jpg http://img.gsmarena.com/vv//pics/lg/lg-gw620-01.jpg

 

LG GW620 (Ο Απόλυτος οδηγός)

Edited by sakiss

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 338
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακόμα αλλά μάλλον τον γνωστό 500αρι της qualcomm θα βάλουν πάλι :( ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα αλλά μάλλον τον γνωστό 500αρι της qualcomm θα βάλουν πάλι :( ;)

Λες ?? Έλεος ρε παιδιά από τότε που βγήκε το πρώτο Smartphone αυτόν τον επεξεργαστή βάζουν :mad::mad:... Μόνο η Samsung δεν τον βάζει...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα συσκευή, ακόμη είναι νωρίς όμως.Σημαντικό ότι και άλλος ένας κατασκευαστής υποστηρίζει το Android.
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ MOTOROLA DEXT ειναι πιο αξιολογο με μεγαλυτερη οθονη και εξτρα λειτουργιες

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να μην είναι πιο "οξιόλογο" και στην τιμή....!!!:X

πάντως η μία και μοναδικά έλειψη του motorola Dext καθώς και όλων σχεδόν των android (εκτός των LG GW620 και HTC tattoo) είναι το ραδιόφωνο.....

Και αυτά τα δύο που έχουν ραδιόφωνο δεν έχουν capacitice οθόνη αλλά resistive...!!!:lol::lol:

αμάν πια....!!!:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Ένα θετικό όμως που έχει το dext (και το tattoo) είναι ότι έχουν βύσμα 3,5mm. Δεν ξέρω πόσο σας χρησιμεύει, πάντως για μένα είναι αρκετά σημαντικό...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια θα ερθει Ελλαδα? και αν οχι και το παρω απο εξωτερικο , Ελληνικα στο qwerty θα εχει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hi, Samaras George,

This is jET CHANG in LG MC.

 

First of all, many thanks for your interests on GW620, our 1st Android Smartphone.

 

- GW620 will be available in the greek market from this December.

- Absolutely Greek language is supported in menus and the hardware keyboard.

- Its Android version will be 1.5 and only.

Our first 2.0 version units will be launched at 1st Q in 2010.

 

BTW, your can get more informed about GW620 in our web ,Facebook page and Twitter account.

 

- web : http://www.lg-gw620.com

- Facebook: http://www.facebook.com/lggw620

- Twitter:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Ενδιαφερον τηλεφωνο με αξιολογη οθονη αφης, πληρες πληκτρολογιο και καλη καμερουλα + Android + wi-fi ειναι ενα πολυ καλο πακετο!

Ξερουμε αν θα το φερει καποια εταιρια;

Link to comment
Share on other sites

Eγω αντιμετωπιζω διαφορα προβληματακια:

1)δεν μπορω να εγκαταστησω το DivX αν και εκανα καταχωρηση της συσκευής στο DivX Player οπως λεει το manual.(απο την LG δεν εχουν παρα μονο συνεργασια με την εταιρια οποτε δεν ενημερωνουν σχετικα!)

2)τα sms ειναι πολυ μικρα,εχουν λιγους χαρακτηρες και κατευθειαν σε βαζει σε 2ο και 3ο sms

3)το 3G πως μετατρεπεται σε 2G αν και μπηκα στα δικτυα δεν το βρηκα.

4)θελει κιολας αναβαθμιση το Android στο service της LG που λενε οτι το κρατανε τουλαχιστον μια μερα (Σινόπης 16, ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ) 2107777076 ώρες λειτουργιας 9-5

5)δεν ειναι δυνατη η αποστολη αρχειων μεσω bluetooth.

6)οι εικονες δεν μπορουν να εμφανιστουν μονες τους οπως τα βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Eγω αντιμετωπιζω διαφορα προβληματακια:

1)δεν μπορω να εγκαταστησω το DivX αν και εκανα καταχωρηση της συσκευής στο DivX Player οπως λεει το manual.(απο την LG δεν εχουν παρα μονο συνεργασια με την εταιρια οποτε δεν ενημερωνουν σχετικα!)

2)τα sms ειναι πολυ μικρα,εχουν λιγους χαρακτηρες και κατευθειαν σε βαζει σε 2ο και 3ο sms

3)το 3G πως μετατρεπεται σε 2G αν και μπηκα στα δικτυα δεν το βρηκα.

4)θελει κιολας αναβαθμιση το Android στο service της LG που λενε οτι το κρατανε τουλαχιστον μια μερα (Σινόπης 16, ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ) 2107777076 ώρες λειτουργιας 9-5

5)δεν ειναι δυνατη η αποστολη αρχειων μεσω bluetooth.

6)οι εικονες δεν μπορουν να εμφανιστουν μονες τους οπως τα βιντεο.

 

Φίλη fouskabell εδώ και λίγες ημέρες έχω κι εγώ το GW620.

1. Με το DivX δεν έχω ασχοληθεί και δε ξέρω αν θα το κάνω, μια και το format αυτό δε με απασχολεί και πολύ.

2. Σχετικά με τα SMS στο manual γράφει ότι είναι 160 χαρακτήρες μέγιστο, αλλά αυτό επηρεάζεται από την κωδικοποίηση. Από αυτό καταλαβαίνω ότι οι 160 χαρακτήρες αναφέρονται σε ASCII, αλλά για τα ελληνικά χρησιμοποιούνται unicode χαρακτήρες, οπότε το μέγεθος θα μειώνεται σημαντικά. Είναι ένα θέμα που είχα και στο G900.

3. Στο μενού ρυθμίσεις, εκεί όπου ρυθμίζεις wi-fi και δίκτυα, υπάρχει επιλογή για χρήση μόνο 2G δικτύων (θα δεις και μια υποσημείωση για εξοικονόμηση μπαταρίας).

4. Το update μπορείς να το κάνεις η ίδια. Ξεκίνα από εδώ.

5. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα το bluetooth. Υπήρχε μια γνωστή ασυμβατότητα του cupCake με κάποιες συσκευές bluetooth - δεν αφορά την LG, αλλά το android 1.5, ίσως μετά από αναβάθμιση λογισμικού να διορθωθεί.

6. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

 

Γενικά νομίζω ότι η συσκευή προσφέρει πολλά σε καλή τιμή. Η resistive touchscreen ανταποκρίνεται κανονικά, απλώς θέλει λίγη εξοικείωση.

 

Έχω μια απορία που δε μπόρεσα να λύσω. Το moxier μπορεί να συγχρονιστεί με το gmail; Το έχω συγχρονίσει με άλλη εφαρμογή, οπότε δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, απλά επειδή μπήκα στη διαδικασία θα ήθελα να μάθω, αν γίνεται.

 

Ενημέρωση: Προσπάθησα να κάνω software update στη συσκευή. Πήρα μήνυμα ότι χρησιμοποιούσα ήδη την τελευταία έκδοση. Οπότε οι συσκευές GW620 που κυκλοφορούν στην Ελληνική αγορά λογικά έχουν όλες το πιο πρόσφατο λογισμικό.

Edited by vanchann
If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την πολυτιμη βοηθεια.Αναβαθμιση απο οτι ειδα δεν εχει βγει καινουριο λογισμικο για να κανω.

Με το 6) εννοω οτι στη ΣΥΛΛΟΓΗ δεν εχει κατηγορια χωριστα για εικονες οπως για τα βιντεο.τις βαζει ολες μαζι με ολα τα αρχεια της καρτας SD στην κατηγορια "ολα"

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ.

Στη δική μου συσκευή είδα ότι παίρνει 145 ελληνικούς χαρακτήρες το κάθε μήνυμα.

 

Για το θέμα με τις φωτογραφίες θα σου απαντήσω μέσα στην εβδομάδα, γιατί περιμένω νέα κάρτα microSD 16GB και δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα επιπλέον ακόμα στη συσκευή.

 

Αν ξέρει κάποιος άλλος ας απαντήσει νωρίτερα.

Edited by vanchann
If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος να το δει υπάρχει στο MediaMarkt στο Ρέντη.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

Το είδα το κινητό το επεξεργάστικα λιγάκι και μου φάνηκε αρκετά ωραίο,αλλά ήθελα να ρωτήσω, αξίζει τα λεφτά του? έχει gps κανονικά που λειτουργεί χωρίς χρέωση? το λειτουργικό του είναι ανοιχτό? κρατάει η μπαταρία του αρκετα? ο browser είναι γρήγορος? τι sar έχει? έχει radio με rds? τελικά στα sms δεν έχει 160 χαρακτήρες και πολαπλά sms? δεν κάνω άλλες ερωτήσεις γιατί σας ζάλησα σίγουρα.. Το έχει κάποιος για να κάνει ένα review, να απαντήσει στις ερωτήσεις και να βοηθήσει και εμένα και όσους ακόμα θα ήθελαν να το αποκτήσουν..?

Σας ευχαριστώ πολύ.

Edited by wabs
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com

ολες οι απαντησεις.

οσο για τους χαρακτηρες ειναι οντως 145 αλλα αν χρησιμοποιησω καποια συμβολα μειωνονται σε 65 ανα sms.στελνει πολλαπλα sms

Link to comment
Share on other sites

Ειδα κι εγω το κινητακι απο κοντα. Η οθονη του και η αποκριση αφης μου αφησαν πολυ καλες εντυπωσεις! Η καμερα που δοκιμασα λιγο μου φανηκε ικανοποιητικοτατη..μοναχα το βιντεο με χαλασε λιγο που τραβαει μεχρι 320x240!

Δοκιμασα να γραψω ενα μηνυμα με τα πληκτρα και δυσκολευτηκα λιγο, αλλα υποθετω οτι συνηθιζεται ευκολα. Ωστοσο ηθελα να ρωτησω, υπαρχει η δυνατοτητα για εικονικο qwerty στην οθονη; Δεν το βρηκα, αν και δεν εψαξα πολυ.

Επισης το λειτουργικο φαινεται ευχρηστο, αλλα θελει και αυτο τη συνηθεια του.

Τελος, οσο απο μεγεθος και βαρος, τοσο και απο θεμα κατασκευης φαινεται προσεγμενο χωρις υπερβολες η ατελειες. Δεν ξερω αν το πληκτρολογιο αρχιζει και "τζογαρει" με το συχνο ανοιξε-κλεισε.

Πολυ καλη συσκευουλα παντως!:D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εγώ θα το αγοράσω μάλλον σήμερα το απόγευμα.θέλω να μου πείτε αν το hardware πληκτρολόγιο γράφει ελληνικά και αν έχει gps. επειδή ένας φίλος μου είπε ότι έχει μόνο Α-GPS και άρα χρεώνει.παρακαλώ ενημερώστε γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG GW620] Οδηγοί για νέους χρήστες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...