Jump to content

LG GW620


stavros11
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα στο GW620 θα δούμε μάλλον το 1.6 και θα μείνουμε εκεί. Αν ασχοληθούν μαζί του ομάδες ανάπτυξης πέρα από την LG, μπορεί να δούμε κι άλλα πράγματα.

 

Αν λέγοντας ξεκλείδωτο εννοείς root access, ακόμα νομίζω δεν υπάρχει κάτι. Όμως δεν το έχω ψάξει καθόλου. Αν υπάρχει root access εκτίθεται το λειτουργικό σε πιθανούς κινδύνους. Αν σε ενδιαφέρει, λογικά μια αναζήτηση στο δίκτυο θα σου δώσει απαντήσεις.

 

Μετά από περίπου ένα μήνα χρήσης είμαι ευχαριστημένος από τη συσκευή. Η οθόνη αποκρίνεται καλά, ενώ υπάρχει κι ένα πλήρες πληκτρολόγιο, από το οποίο μπορείς να τη διαχειριστείς.

 

Από τη στιγμή που έχεις δει από κοντά τη συσκευή και μάλιστα σε σύγκριση με άλλες, μπορείς να κρίνεις ο ίδιος καλύτερα, αν σου κάνει. Δε θα επεκταθώ σε σύγκριση, γιατί αφενός δεν έχω δει κανένα htc, οπότε κρίνω απλώς από τα τεχνικά χαρακτηριστικά τους, αφετέρου το παρόν θέμα δεν έχει να κάνει με συγκρίσεις.

If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 338
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλήσπέρα παιδιά, σημέρα πήρα στα χέρια μου το κινητό μου αρέσει αρκετά...

αλλά έχω κάποια θέματα μιας και καινούριος σε τέτεοιου είδους τεχνολογίες...

θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει πως μπορώ να απενεργοποιήσω το gprs γιατί έχω την εντύπωση ότι αν και συνδέομαι σε wifi δίκτυο αύτο μπάινει με gprs και βλέπω να μου έρχεται κάνας τρελός λογοριασμός...

Link to comment
Share on other sites

καλήσπέρα παιδιά, σημέρα πήρα στα χέρια μου το κινητό μου αρέσει αρκετά...

αλλά έχω κάποια θέματα μιας και καινούριος σε τέτεοιου είδους τεχνολογίες...

θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει πως μπορώ να απενεργοποιήσω το gprs γιατί έχω την εντύπωση ότι αν και συνδέομαι σε wifi δίκτυο αύτο μπάινει με gprs και βλέπω να μου έρχεται κάνας τρελός λογοριασμός...

 

φιλε dr00, APNDROID λεγεται η εφαρμογη που ψαχνεις... Θα την βρεις free στο market. Μπλοκάρει αυτόματα 3G/EDGE/GPRS, οπότε δεν τα χρησιμοποιηεις, και μπαινεις μονο με wifi οποτε εσυ θες. Βεβαια οποτε θες το απενεργοποιεις ...

Edited by tsagod123

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

help!!!!!!!!

τελικά χρειάζομαι ιδιαίτερα για να χειριστώ το κινητό ....

 

1. πήγα στο APN και άλλαξα το όνομα του και δεν μπαίνει πια στο gprs, είναι σωστό αυτό ή πρέπει να κατεβάσω το πρόγραμμα?

 

2.δεν μπορώ για κάποιο λόγο να κάνω το wifi να δουλέψει, στο σπίτι έχω router και είναι ξεκλείδωτο, προσπαθεί να συνδεθει αλλά τπτ...

 

3.μπορώ να περάσω apps και games από τον υπολογιστή? ή πρέπει αναγκαστηκά να γίνει από το androidmarkt?

 

(βρήκα στο νετ αυτό>>>

 

http://www.blogsdna.com/1939/how-to-install-non-market-apk-apps-on-google-android-g1-phone.htm

Edited by dr00
Link to comment
Share on other sites

Είδα αυτο το κινητό...και με έκανε και εμένα να επανέλθω στο παρόν φόρουμ:ninja:

 

Πραγματικα μ'αρεσε...Δυστυχώς έχω συμβόλαιο με την Wind...το έχει φερει? απο μια πρόχειρη ματιά στον κατάλογο της δεν το ειχε ( είχε το 520 μονο ) , το είδα στο πλαισιο...

 

Εσεις που το πήρατε , αξίζει? ( με ενδιαφέρει το πληκτρολόγιο περισσότερο και τα threaded μυνήματα καθότι κωφή και βασίζομαι στα μυνήματα πάρα πολυ. ) επίσης το wi-fi δεν με χαλάει καθόλου.

 

Ειναι λιγο ακριβό αλλα αν αξίζει σαν κινητό θα το 'φορτώσω' στην πιστωτική μου...

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν κρατήθηκα άλλο και το αγόρασα σήμερα μαζί με την ανανέωση που έκανα στο συμβόλαιό μου. Στους καταλόγους των γνωστών εταιριών δεν υπάρχει (εγώ δεν το βρήκα ούτε στα αντίστοιχα μαγαζιά τους), υπάρχει όμως στο πλαίσιο, το saturn και το media markt. Σε αυτά τα καταστήματα μπορείς να το πάρεις υποθέτω με ότι σύνδεση και να έχεις (εγώ π.χ. που έχω vodafone, το πήρα από το media markt και μου έκαναν και ανανέωση του συμβολαίου μου μαζί με την επιδότηση που δικαιούμουν).

 

Όσο αφορά την ερώτησή σου αν αξίζει, παρόλο που το έχω περιεργαστεί ελάχιστα, σε αυτά τα λεφτά (319 ευρώ κάνει στο κατάστημα που το πήρα) θεωρώ ότι είναι μια πολύ τίμια λύση (δεδομένου ότι δεν παίρνεις ένα απλό τηλέφωνο αλλά smartphone & android)

 

Είδα αυτο το κινητό...και με έκανε και εμένα να επανέλθω στο παρόν φόρουμ:ninja:

 

Πραγματικα μ'αρεσε...Δυστυχώς έχω συμβόλαιο με την Wind...το έχει φερει? απο μια πρόχειρη ματιά στον κατάλογο της δεν το ειχε ( είχε το 520 μονο ) , το είδα στο πλαισιο...

 

Εσεις που το πήρατε , αξίζει? ( με ενδιαφέρει το πληκτρολόγιο περισσότερο και τα threaded μυνήματα καθότι κωφή και βασίζομαι στα μυνήματα πάρα πολυ. ) επίσης το wi-fi δεν με χαλάει καθόλου.

 

Ειναι λιγο ακριβό αλλα αν αξίζει σαν κινητό θα το 'φορτώσω' στην πιστωτική μου...

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο του είναι από τα καλύτερα που υπάρχουν στην αγορά και θα σε βοηθήσει ... Είναι ολοκληρωμένο κινητό . Σίγουρα έχει ελαττώματα όπως είναι η resistive οθόνη και η ταχύτητα του επεξεργαστή αλλά κάνει την δουλεία του και την κάνει καλά ... Για την τιμή νομίζω πως αξίζει ...
Link to comment
Share on other sites

help!!!!!!!!

τελικά χρειάζομαι ιδιαίτερα για να χειριστώ το κινητό ....

 

1. πήγα στο APN και άλλαξα το όνομα του και δεν μπαίνει πια στο gprs, είναι σωστό αυτό ή πρέπει να κατεβάσω το πρόγραμμα?

 

2.δεν μπορώ για κάποιο λόγο να κάνω το wifi να δουλέψει, στο σπίτι έχω router και είναι ξεκλείδωτο, προσπαθεί να συνδεθει αλλά τπτ...

 

3.μπορώ να περάσω apps και games από τον υπολογιστή? ή πρέπει αναγκαστηκά να γίνει από το androidmarkt?

 

(βρήκα στο νετ αυτό>>>

 

http://www.blogsdna.com/1939/how-to-install-non-market-apk-apps-on-google-android-g1-phone.htm

 

1. Η λύση που εφάρμοσες είναι μια χαρά. Το ίδιο κάνει και το πρόγραμμα, απλώς μπορείς να επαναφέρεις άμεσα τις σωστές ρυθμίσεις. Εσύ θα κάνεις τη δουλειά χειροκίνητα, όποτε χρειαστεί.

 

2. Ενεργοποιείς το wifi, βρίσκει το δίκτυο και δε συνδέεται ή συμβαίνει κάτι άλλο;

Καταρχήν στο router είναι ενεργή η ασύρματη σύνδεση;

Αν ναι και δεν το βλέπεις από το κινητό (και δεν τίθεται θέμα βλάβης), τότε έχεις κλειστό το SSID (Send Service Set Identifier). Θα πρέπει να εισάγεις εσύ το όνομα του δικτύου, γιατί δε γίνεται broadcast από το access point. Δες το manual της συσκευής, λέει ακριβώς τα βήματα που θα ακολουθήσεις.

Αν ούτε αυτό είναι το πρόβλημα, τότε έλεγξε αν είναι ενεργός ο DHCP server στο router.

Δεν αναφέρομαι καθόλου σε κλειδώματα IP, MAC address ή κωδικούς και συστήματα κρυπτογράφησης, αφού λες ότι το δίκτυο είναι ξεκλείδωτο. Αν έχεις βάλει τελικά περιορισμούς ξέρεις και τη διαδικασία να τους αλλάξεις.

Αν τίποτα δεν αποδίδει δοκίμασε να συνδεθείς σε κάποιο άλλο AP, μήπως και υπάρχει βλάβη στη συσκευή σου. Αν βρεις βλάβη, όσο είναι νωρίς, ίσως στο αλλάξουν. Ουσιαστικά δηλαδή βεβαιώσου ότι λειτουργεί κανονικά το wifi της συσκευής.

 

3. Πρέπει να έχεις με κάποιο τρόπο το .apk file (είναι πιθανό να το βρεις νόμιμα εκτός market στην ιστοσελίδα του προγραμματιστή). Από τη στιγμή που το έχεις μπορείς να κάνεις εγκατάσταση είτε τοποθετώντας το στην κάρτα SD και τρέχοντας το από εκεί (αν το κατεβάσεις από ιστοσελίδα, αποθηκεύεται στη διεύθυνση /sdcard/downloads/, αλλά μπορείς να το τρέξεις και μέσα από τη λίστα ληφθέντων αρχείων στο browser).

 

Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το adb (περιλαμβάνεται στα tools του android SDK) και να κάνεις εγκατάσταση με εντολή μέσω αυτού από τον υπολογιστή σου στο συνδεδεμένο με usb κινητό σου. Αυτό για την ώρα στο λέω τελείως θεωρητικά, μια και όταν σύνδεσα τη συσκευή μου στον υπολογιστή δε μπορούσα να τη δω στον adb server (με ενδιαφέρει για προγραμματιστικούς λόγους και υποχρεωτικά για debugging). Το είχα αναφέρει στο forum πριν λίγες ημέρες, δεν ξαναπροσπάθησα από τότε. Θα ξαναδοκιμάσω όμως έτσι κι αλλιώς σε πρώτη ευκαιρία και θα ενημερώσω. Πραγματικά αυτός ο τρόπος πιστεύω δε σε αφορά. Περισσότερο θα σε ταλαιπωρήσει. Άλλωστε μπορείς πάντα να φορτώσεις τα .apk από τον υπολογιστή σου στην SDcard.

 

Δεν είδα καθόλου το link που δίνεις. Δε ξέρω τι γράφει.

If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες SOS. εδώ και αρκετή ώρα προσπαθώ να συνδεθώ ασύρματα με το δίκτυο στο σπίτι μου. Το κιν το βλέπει κανονικά, όταν το έχω στο dhcp αποτυγχάνει στην ανάθεση IP ενώ όταν του δώσω στατική συνδέεται αλλά μετά από λίγη ώρα αποσυνδέεται παρόλο που έχει φουλ σήμα! Μήπως υπάρχει γενικά κάποιο θέμα με το wifi στο εν λόγω μοντέλο ή είναι κάποια μυστήρια ρύθμιση που μου διαφεύγει;

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έλυσα το πρόβλημα με ένα restart στο router! Στη συνέχεια έκλεισα το κινητό και το ξαναάνοιξα με το WiFi ανοιχτό με αποτέλεσμα να μην φορτώνει! Κόλλαγε στην οθόνη που γράφει "android" και δεν προχωρούσε. Ήμουν έτοιμος να το πακετάρω πίσω ώσπου μου ήρθε η φλασιά και έκλεισα το ρούτερ. Ως εκ θαύματος φόρτωσε κανονικά!!! To WiFi δεν πρέπει να είναι το δυνατό σημείο αυτού του κινητού!

 

Ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές μου με αυτές του gmail. Δεν μπορώ να βρώ πουθενά την επιλογή συγχονισμός στις ρυθμίσεις! Που στο καλό είναι κρυμμένη;;; Διαβάζω στο εγχειρίδιο ότι είναι μετά το "Sound and Display" αλλά σε εμένα η επόμενη επιλογή είναι "Security and Location". Τι συμβαίνει;;;

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα - είδα τις απαντήσεις σας και εχω πειστεί - αν και ο φιλος πιο πάνω που λέει οτι έχει πρόβλημα με το wi-fi με προβληματίζει - δεν θα το χρησιμοποιώ και τοσο τρελά αλλα θα ήθελα να το ειχα - συγχρονίζει με το gmail? άν οντως ισχύει αυτό θα με βόλευε παραπάνω απο τρελά!

 

Εχω μάλλον καταλήξει οτι αυτό ειναι το κινητό που θα με βολέψει!

 

υγ - μπορείς αν θελήσεις να βάλεις κανένα έξτρα παιχνιδάκι- εφαρμογή ? δεν τα ξερω καθόλου τα android.υποθέτω πως ναι , αλλα ας με διορθώσουν οι έχοντες το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

συγχρονίζει με το gmail?

Συγχρονίζει

 

πορείς αν θελήσεις να βάλεις κανένα έξτρα παιχνιδάκι- εφαρμογή ?

Υπάρχουν αρκετά στο Android Market ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έλυσα το πρόβλημα με ένα restart στο router! Στη συνέχεια έκλεισα το κινητό και το ξαναάνοιξα με το WiFi ανοιχτό με αποτέλεσμα να μην φορτώνει! Κόλλαγε στην οθόνη που γράφει "android" και δεν προχωρούσε. Ήμουν έτοιμος να το πακετάρω πίσω ώσπου μου ήρθε η φλασιά και έκλεισα το ρούτερ. Ως εκ θαύματος φόρτωσε κανονικά!!! To WiFi δεν πρέπει να είναι το δυνατό σημείο αυτού του κινητού!

 

Ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές μου με αυτές του gmail. Δεν μπορώ να βρω πουθενά την επιλογή συγχρονισμός στις ρυθμίσεις! Που στο καλό είναι κρυμμένη;;; Διαβάζω στο εγχειρίδιο ότι είναι μετά το "Sound and Display" αλλά σε εμένα η επόμενη επιλογή είναι "Security and Location". Τι συμβαίνει;;;

 

Όσο αφορά στο wifi, ένα μήνα τώρα συνδέομαι κανονικά και στο σπίτι και έξω. Το ότι χρειάστηκε να κλείσεις το router περισσότερο με οδηγεί εκεί για το πρόβλημα.

 

Η επιλογή για συγχρονισμό όντως εμφανίζεται ανάμεσα στις δύο επιλογές που γράφεις. Δε ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει με τη συσκευή σου.

 

Από αυτά που γράφεις συμπεραίνω ότι η συσκευή σου πρέπει να έχει αγγλικό μενού. Η δική μου έχει ελληνικό. Δες μήπως υπάρχει update για το λογισμικό σου. Έγραψα ότι δεν υπήρχε, αλλά η ελληνική έκδοση κυκλοφόρησε αργότερα και ενδεχομένως να περιλαμβάνει και κάποια updates, σε σχέση με την αγγλική.

 

Αν μπορεί να σε βοηθήσει, το δικό μου έχει:

Kernel: 2.6.27 LGE@new1 #4

Software: GW620-V10c

If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

@vanchann: Το κινητό και εμένα ελληνικό είναι, απλά το έχω γυρίσει στα αγγλικά. Φυσικά και στο ελληνικό μενού δεν υπάρχει η επιλογή για συγχρονισμό δεδομένων. Τέλος πάντων κατάφερα να περάσω τις επαφές μου (καθώς για αυτό ήθελα το συγχρονισμό) μέσω vcards και μιας εφαρμογούλας.

 

Οι εκδόσεις του λειτουργικού της συσκευής μου είναι ακριβώς οι ίδιες με αυτές που έγραψες. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τον συγχρονισμό και το που βρίσκονται οι ρυθμίσεις και εγώ ζορίστηκα λιγάκι ... Οταν εγκατέσησα ομως μια εφαρμογή που ονομάζεται quick settings μέσα στης επιλογες της υπάρχει και η επιλογή για συχρονισμό ... σου δινει την δυνατότητα με ενά πληκτο να αναβοσβήνει διάφορες επιλογές οπως wifi gps και αλλες . Μπορεί επίσης η εφαρμογή να σε οδηγήσει γρήγορα στα μενού των ρυθμίσεων του android. H εφαρμογή με οδήγησε στο ελληνικό μενου των ρυθμίσεων του συγχρονισμού που ούτε σε μένα υπάρχει πουθενά ... και από εκεί κατάφερα να το συγχρονίσω χωρίς προβλήματα ... Κάποια βλακεία θα έκανε η LG ...

 

Άλλα μικροπροβλήματα που βρήκα ήταν με τη αλλαγή της γλώσσας της συσκευής και το LG IME . Υπάρχει κάποια επιλογή για να εναλλάσω τη γλώσσα με το πληκτολόγιο από ελληνικά σε αγγλικά γρήγορα με συνδιασμό πλήκτρων ?? Δεν ξέρω και δεν διαβασα το manual γιατί βαριέμαι αλλα το βρήκα παράλογο να μην υπάρχει και να πρέπει να μπαίνω σε μενού και άλλα και να πατω 3-4 φορές την οθόνη για να άλλαξω την γλώσσα.

Έλυσα το πρόβλημα μου βάζοντας το ελληνικό ΙΜΕ από το Market αλλά και αυτό έχει καποια bugs με το Τ9 ... Τι κάνατε εσείς για αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου σε εμένα το menu των ρυθμίσεων εμφανίζεται κανονικά. Όπως ακριβώς πρέπει στο android 1.5. Έχω συγκρίνει με το τι εμφανίζεται και στον emulator.

Ίσως θα έπρεπε να απευθυνθείτε στην LG για το θέμα με το menu, από ότι φαίνεται δεν είναι γενικό πρόβλημα, αν ήταν θα το αντιμετώπιζα κι εγώ. Στη θέση σας θα ζητούσα από την εταιρεία αντικατάσταση ή αποκατάσταση. Τι στο καλό καινούρια συσκευή είναι! Για αυτό το πρόβλημα δε μπορεί να ευθύνεστε εσείς, γιατί να πρέπει μόνιμα να χρησιμοποιείτε εναλλακτική οδό.

 

Πάντως είτε θέλετε να διορθωθεί αυτό είτε όχι καλό θα ήταν να ενημερωθεί η εταιρεία. Ίσως με κάποιο update να λυθεί το ζήτημα.

 

Έχοντας διαβάσει το manual (πάντα το κάνω) δεν πρόσεξα να υπάρχει ταχεία εναλλαγή γλώσσας, πρέπει να γίνει μέσω της οθόνης επιλογής γλώσσας. Πιθανόν να υπάρχει κάποια εφαρμογή για αυτό το σκοπό στο market. Έκανα και μια γρήγορη αναζήτηση στο manual σε pdf format, δε βρήκα κάτι. Αν δεν το έχετε κάνει ήδη, αφού εγκαταστήσετε το λογισμικό της LG, μπορείτε μέσω αυτού, αν θέλετε, να κατεβάσετε το manual στα Ελληνικά. Το Αγγλικό είναι έτσι αλλιώς διαθέσιμο.

 

Κατεβάστε το. Είναι χρήσιμο για γρήγορη αναζήτηση σε περίπτωση που ψάχνετε κάτι συγκεκριμένο. Έχω βάλει κι ένα αντίγραφο στην SDcard, μήπως και χρειαστεί.

 

Avatar: Προστέθηκε η συσκευή στα avatars για όσους ενδιαφέρονται.

Edited by vanchann
If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

Άλλα μικροπροβλήματα που βρήκα ήταν με τη αλλαγή της γλώσσας της συσκευής και το LG IME . Υπάρχει κάποια επιλογή για να εναλλάσω τη γλώσσα με το πληκτολόγιο από ελληνικά σε αγγλικά γρήγορα με συνδιασμό πλήκτρων ?? Δεν ξέρω και δεν διαβασα το manual γιατί βαριέμαι αλλα το βρήκα παράλογο να μην υπάρχει και να πρέπει να μπαίνω σε μενού και άλλα και να πατω 3-4 φορές την οθόνη για να άλλαξω την γλώσσα.

Έλυσα το πρόβλημα μου βάζοντας το ελληνικό ΙΜΕ από το Market αλλά και αυτό έχει καποια bugs με το Τ9 ... Τι κάνατε εσείς για αυτό ?

 

Exοντας διαβάσει το manual (πάντα το κάνω) δεν πρόσεξα να υπάρχει ταχεία εναλλαγή γλώσσας, πρέπει να γίνει μέσω της οθόνης επιλογής γλώσσας. Πιθανόν να υπάρχει κάποια εφαρμογή για αυτό το σκοπό στο market. Έκανα και μια γρήγορη αναζήτηση στο manual σε pdf format, δε βρήκα κάτι. Αν δεν το έχετε κάνει ήδη, αφού εγκαταστήσετε το λογισμικό της LG, μπορείτε μέσω αυτού, αν θέλετε, να κατεβάσετε το manual στα Ελληνικά. Το Αγγλικό είναι έτσι αλλιώς διαθέσιμο.

 

Μπορει να μην εχω καταλαβει σωστα, αλλα η εναλλαγη γλωσσας γινεται με το shift+space(sym).

 

wifi δουλευει τελεια

συγχρονισμος επισης

το μενου που συζητατε υπαρχει κανονικα και σε μενα...

 

Το προβλημα ομως που αντιμετωπιζω εγω ειναι το εξης:

Οταν εχω συνδεδεμενο το handsfree καi απαντησω κληση απο το κουμπι του (handsfree), τοτε ενεργοποιητε και ο media player...

 

Σας συμβαινει και σε εσας αυτο?

Edited by tsagod123

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Κατι λιγοτερο σημαντικο απο αυτο που συζητατε τωρα...υπαρχει με μαυρο πληκτρολογιο και οχι γαλαζιο στην ελληνικη αγορα?
Link to comment
Share on other sites

Κατι λιγοτερο σημαντικο απο αυτο που συζητατε τωρα...υπαρχει με μαυρο πληκτρολογιο και οχι γαλαζιο στην ελληνικη αγορα?
οσο και αν εψαξα αλλο χρωμα δεν το βρηκα πουθενα.. στην ελληνικη αγορα.!!!!!!

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

οσο και αν εψαξα αλλο χρωμα δεν το βρηκα πουθενα.. στην ελληνικη αγορα.!!!!!!

 

Το black/blue που γραφει η σελιδα του πλαισιο,που αναφερετε?

Link to comment
Share on other sites

Το black/blue που γραφει η σελιδα του πλαισιο,που αναφερετε?

 

black/blue γραφει και το δικο μου κουτι και ειναι το μαυρο με το σιελ πληκτρολογιο;)

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

tsagod μήπως χρησιμοποιείς άλλο πληκτρολόγιο απο το default ?

Όσον αφορά το χρώμα επειδή το έψαξα και εγώ δεν υπάρχει ... αλλά όταν το είδα από κοντά διαφέρει και δεν είναι τόσο αντιπαθητικό όσο φαίνεται σε κάποιες photo .

Link to comment
Share on other sites

tsagod μήπως χρησιμοποιείς άλλο πληκτρολόγιο απο το default ?

 

djore ξαναλεω οτι ελπιζω να εχω καταλαβει σωστα οτι η απορια σου εχει να κανει με αμμεση εναλλαγη γλωσσας στην μεθοδο εισαγωγης του πληκτρολογιου...:O

 

στο hardware πληκτρολογιο η εναλλαγη γινεται με το shift+space(sym). Στο default software εχει κουμπι που σου αλλαζει αμεσως ελληνικα-αγγλικα-αριθμους.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές μου με αυτές του gmail. Δεν μπορώ να βρώ πουθενά την επιλογή συγχονισμός στις ρυθμίσεις! Που στο καλό είναι κρυμμένη;;; Διαβάζω στο εγχειρίδιο ότι είναι μετά το "Sound and Display" αλλά σε εμένα η επόμενη επιλογή είναι "Security and Location". Τι συμβαίνει;;;

 

Βρήκα τη λύση στο πρόβλημα αυτό και είναι τρελή!!! Σε όποιον λοιπόν δεν εμφανίζεται η επιλογή "Data Synchronization" στο μενού των settings, ας κλείσει το κινητό, να βγάλει τη sim και να το ξανα-ανοίξει χωρίς τη sim μέσα. Ως εκ θαύματος η επιλογή θα εμφανιστεί!!!

 

Υ.Γ. με έχει σκάσει το άτιμο, έλα όμως που μου αρέσει :lol:

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsagod123 ο συνδυασμός shift + space(sym) εμφανίζει οθόνη επιλογής συμβόλων. Με shift + search εμφανίζεται η οθόνη από την οποία μπορείς να επιλέξεις γλώσσα. Στο software keyboard μπορείς να εμφανίζεις την οθόνη επιλογών κρατώντας πατημένο το πλήκτρο για εναλλαγή γλωσσών και αριθμών.

 

Δεν υπάρχει default τρόπος γρήγορης εναλλαγής ανάμεσα σε δύο μόνο γλώσσες. Δες το manual. Μήπως έχεις πειράξει τις ρυθμίσεις;

If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG GW620] Οδηγοί για νέους χρήστες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...