Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανει κατι διαφορετικο αυτο απο την συνηθισμενη αποσυνδεση με τον κλασικο τροπο?Δεν το ηξερα το κολπακι, μπραβο...

 

Τερματίζει όλες τις ενεργές συνδέσεις, οπότε δοκίμασέ το και έτσι! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τερματίζει όλες τις ενεργές συνδέσεις, οπότε δοκίμασέ το και έτσι! ;)

 

Ξερουμε κατι αναλογο που να μην τις επανεκινει?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψε το 5530 μου από το Nokia Service κεντρικά.

Όπως και αρκετοί άλλοι που αντιμετώπισαν το πρόβλημα με το να σβήνει ενώ μιλάς (για την ακρίβεια να σβήνει μόλις πάρεις το πρόσωπο από το τηλ) το πρόβλημα αφορά συγκεκριμένες παρτίδες με defective τον αισθητήρα απόστασης. Έγινε αλλαγή και μηχανική επισκευή και το κινητό τώρα είναι μια χαρά.

 

Παρεπιπτόντως σήμερα είδα ότι στην σελίδα του Skype υποστηρίζεται το 5530.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως σήμερα είδα ότι στην σελίδα του Skype υποστηρίζεται το 5530.

 

αυτό είναι καλό νέο αν και υπάρχουν διάφορα προγράμματα που το υποστηρίζουν απο παλιά...

Θα πάρει φωτιά το Wi-Fi!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το αναφέρω και στο ανάλογο νήμα για Software. Θα το κατεβάσω σήμερα να το παίξω μέσω Wifi.

 

Λοιπόν δουλεύει υπέροχα ! Seamless, καθαρό ήχο, εξαιρετικό integration με το Phonebook, εξαιρετικό γενικά !

Edited by RacOOn
Έγινε δοκιμή !
Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα!το κιντηο μου ξαφνικα αρχσε να κανει νερα.

στη οθονη ειχα αφσει το αρχικε ριγε κοκκινομαυρο θεμα και απλα ειχα περασει μια φωτο για ταπετσαρια.ως που αρχσε να εμγανιζετσαι,πανω εκει π λεει το δικτυο,το φοντο του θεματος-οι ργες-

και κατω στο τηλ και επαφες μοια απο τα ιδια.το κλσα και το ανοιξα και ειχε βγει η ταπετσαρια που ειχα επιλεξει.

εβαλα παλι τη φωτο και παλι τα ιδια.υο κινητο δεν εχει πεσει κατω

Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα!το κιντηο μου ξαφνικα αρχσε να κανει νερα.

στη οθονη ειχα αφσει το αρχικε ριγε κοκκινομαυρο θεμα και απλα ειχα περασει μια φωτο για ταπετσαρια.ως που αρχσε να εμγανιζετσαι,πανω εκει π λεει το δικτυο,το φοντο του θεματος-οι ργες-

και κατω στο τηλ και επαφες μοια απο τα ιδια.το κλσα και το ανοιξα και ειχε βγει η ταπετσαρια που ειχα επιλεξει.

εβαλα παλι τη φωτο και παλι τα ιδια.υο κινητο δεν εχει πεσει κατω

 

Θα πρότεινα να απενεργοποιήσεις τα εφέ του θέματος δοκιμαστικά να δεις αν θα στο ξανακάνει...

Αλλιώς, backup και hard-reset (*#3770#)....:cry:

 

Μπορεί βέβαια να έφαγε ένα απλό κόλλημα και να μη σου ξανασυμβεί...;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα σε 3 Nokia shop για να αλλαξω το κουμπι για το κλειδωμα-ξεκλειδωμα κ μου ειπαν σε ολα την ιδια απαντηση:δεν μας εχει στειλει η νοκια τα ανταλλακτικα κ δεν μπορουμε μεχρι να ερθουν να μου το αλλαξουν!!τι μπορω να κανω??να περιμενω να ερθουν σε καποιο nokia shop ή να τους το παω μια απο αυτες τις μερες να το πανε στα κεντρικα οπως μου ειπαν??αν το πανε στα κεντρικα θα τους παρει πανω απο μηνα να το φιαξουν κ μ λενε να περιμενω να τους ερθουν τα ανταλλακτικα!το κουμπι γινεται ολο κ πιο μαλακο μερα με την μερα..στο γερμανο που το πηγα μου λενε οτι δεν προκειται να παθει τιποτα το κουμπι!!εχει "μεινει" σε κανεναν στο χερι το κουμπι???καπου αλλου να ρωτισω εκτος απο nokia shop?
Link to comment
Share on other sites

Το ότι γίνετε μαλακότερο το κουμπί δεν σημαίνει ότι θα σπάσει!!!

Μήπως και το καινούριο κουμπί που θα βάλεις θα είναι το ίδιο μαλακό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση προς τους κατοχους.Η ενταση του ακουστικού(οχι handsfree) ειναι καλη σε εσας?

Εμενα παντα ηταν χαμηλη(ειδικα σε σχεση με το prism που εχω) αλλα πριν κανα 2 μερες χαμηλωσε απιστευτα.Βλαβη τετοια δεν εχω ξανακουσει!!!

Εαν ειμαι σε καφετερια απλα ΔΕΝ ακουω τιποτα.

 

Δοκιμασα αναβαθμιση και hard reset.ΤΙΠΟΤΑ.

Σε ανοικτη ακροαση παιζει κανονικα καθως και στη μουσικη.

 

Καμια ιδεα??? (εννοειται πως η μπαρα της εντασης ειναι στο μεγιστο)...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση προς τους κατοχους.Η ενταση του ακουστικού(οχι handsfree) ειναι καλη σε εσας?

Εμενα παντα ηταν χαμηλη(ειδικα σε σχεση με το prism που εχω) αλλα πριν κανα 2 μερες χαμηλωσε απιστευτα.Βλαβη τετοια δεν εχω ξανακουσει!!!

Εαν ειμαι σε καφετερια απλα ΔΕΝ ακουω τιποτα.

 

Δοκιμασα αναβαθμιση και hard reset.ΤΙΠΟΤΑ.

Σε ανοικτη ακροαση παιζει κανονικα καθως και στη μουσικη.

 

Καμια ιδεα??? (εννοειται πως η μπαρα της εντασης ειναι στο μεγιστο)...

 

Δυστηχώς μάλλον θα πρέπει να πας σε Nokia Shop να το δούνε...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Η μεχρι στιγμης εμπειρια μου με το κινητο ειναι θετικη.Πολυ καλη οθονη ευχρηστη παρολο που οθονη αφης δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε δεν δυσκολευτηκα καθολου να το μαθω και γενικα για το σκοπο που προοοριζεται το τηλεφωνο ειναι μια χαρα ακομα περισσοτερο σε σχεση και με τη τιμη του.Μια ερωτηση θελω να κανω οι φωτο γιατι δεν φαινονται σε ολοκληρη την οθονη? Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τερματίζει όλες τις ενεργές συνδέσεις, οπότε δοκίμασέ το και έτσι! ;)

 

Παρατηρησα προσφατα οτι συνδεεται στο συγκεκριμενο δικτυο σε αποσταση πολλων χιλιαδων χιλιομετρων μακρια...συγκεκριμενα, πηγα εξωτερικο, και πολλες φορες μου εδειξε οτι ειμαι συνδεδεμενος...λετε να φταιει το router?Θα παω να δω τι κεραια εχει...:lol:

Link to comment
Share on other sites

ακουστε ενα κουφο που εχω παθει τελευταια!! η ωρα μου "χανει" δεν ειναι ποτε σωστη,επισης σημερα το ξυπνητηρι δεν χτυπησε,κολλησε!! αυτα τα εχω παθει μετα το τελευταιο update :wacko:

 

Εγώ το έχω το κινητό εδώ κι ένα μήνα. Με το που το αγόρασα έκανα την αναβάθμιση. Το ξυπνητήρι αλλά και υπενθυμίσεις στο ημερολόγιο χάνονται ή χτυπάνε όταν αποφασίζω να ξεκλειδώσω το κινητό (δλδ αν κοιμάμαι....όταν πλεόν ξυπνήσω και το ανοίξω αρχίζει να χτυπάει:blink::blink::blink:) Αν βρει κανείς τη λύση αν ενημερώσει! Δεν έχω προσθέσει τίποτα φοβερές εφαρμογές και καμία δε σχετίζεται με το ρολόι και το ημερολόγιο!

Κατά τα άλλα είναι ωραίο κινητό, φοβερό για να βλέπεις βιντεάκια, πολύ χρηστικό το wifi, απλώς έκανα 3-5 μέρες να συνηθίσω την οθόνη αφής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω το κινητό εδώ κι ένα μήνα. Με το που το αγόρασα έκανα την αναβάθμιση. Το ξυπνητήρι αλλά και υπενθυμίσεις στο ημερολόγιο χάνονται ή χτυπάνε όταν αποφασίζω να ξεκλειδώσω το κινητό (δλδ αν κοιμάμαι....όταν πλεόν ξυπνήσω και το ανοίξω αρχίζει να χτυπάει:blink::blink::blink:) Αν βρει κανείς τη λύση αν ενημερώσει! Δεν έχω προσθέσει τίποτα φοβερές εφαρμογές και καμία δε σχετίζεται με το ρολόι και το ημερολόγιο!

Κατά τα άλλα είναι ωραίο κινητό, φοβερό για να βλέπεις βιντεάκια, πολύ χρηστικό το wifi, απλώς έκανα 3-5 μέρες να συνηθίσω την οθόνη αφής.

 

Μην το κλειδώνεις, το έχω εντοπίσει και εγω αυτο το προβλημα. Οταν κλειδώνει ειναι σε γενικες γραμμές δύσχρηστο, οποτε κατάργησα τελειως το κλείδωμα και ολα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το κλεινω τελειως το κινητο το βραδι.εχει καιρο να μου το κανει αυτο με το ξυπνητηρι,οπως επισης και με την ωρα.

παντως το κινητο δεν εχει κανει κανενα σοβαρο κολλημα και οσο περναει ο καιρος το κινητο αγγιζει χαλαρα την 1 βδομαδα αναμονης.εμενα με υπερκαλλυπτει αυτο το κινητο :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αυτό που χρειάζεσαι θα το βρεις στο Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγω το κλεινω τελειως το κινητο το βραδι.εχει καιρο να μου το κανει αυτο με το ξυπνητηρι,οπως επισης και με την ωρα.

παντως το κινητο δεν εχει κανει κανενα σοβαρο κολλημα και οσο περναει ο καιρος το κινητο αγγιζει χαλαρα την 1 βδομαδα αναμονης.εμενα με υπερκαλλυπτει αυτο το κινητο :up:

Εμενα απο την άλλη απο τοτε που το πηγα για να μου φτιαξουν το κουμπι κλειδωματος το οποιο εσπασε μονο του, η μπαταρια ολο και πεφτει...2-3 μερες μου κραταει πλεον, με 1-2 τηλεφωνα μικρης διαρκειας την μερα και αντε και wifi 5' τη μερα (και αν)...Και απο κολληματα ουκ ολιγα...οπως εχω αναφερει μου δειχνει οποτε του αυτωσει οτι ειμαι συνδεδεμενος σε wifi και αποσυνδεεται οποτε του καπνισει, επισης μου "τρωει" πολλες φορες χρωματα απο την οθονη (οπως στο πισι καμια φορα που κολλαει η καρτα γραφικων και εμφανιζει κατι πιφελ 2χ2 εκατοστα), ο Opera πλεον για καποιο λογο δεν μπαινει σε καμια σελιδα χωρις να εχω πειραξει τιποτα, η ενδειξη της μπαταριας γινεται ολο και πιο αναξιοπιστη, η υποδοχη του ακουστικου τα παιζει κι αυτη σιγα σιγα...γενικα ενω στην αρχη ημουν ενθουσιασμενος, πλεον αρχιζω και απογοητευομαι...ευτυχως που ειναι παροχη της εταιρειας μου, γιατι αν το ειχα πληρωσει θα τους το ειχα δωσει να το φανε.

 

Μην το κλειδώνεις, το έχω εντοπίσει και εγω αυτο το προβλημα. Οταν κλειδώνει ειναι σε γενικες γραμμές δύσχρηστο, οποτε κατάργησα τελειως το κλείδωμα και ολα καλά.

Ναι αλλα αυτο δεν ειναι λυση...να υπαρχει κινδυνος να χρεωθεις ας πουμε...ή να το βγαλεις απο την τσεπη και να δεις οτι εχουν πατηθει τα παντα...για μενα η λυση ειναι να το πας στο Nokia shop κι εσυ και ολοι οσοι εχουν προβλημα ωστε να ασκηθει πιεση...,

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Μην το κλειδώνεις, το έχω εντοπίσει και εγω αυτο το προβλημα. Οταν κλειδώνει ειναι σε γενικες γραμμές δύσχρηστο, οποτε κατάργησα τελειως το κλείδωμα και ολα καλά.

Άλλη λύση πλην του να μην το κλειδώνει δεν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο την άλλη απο τοτε που το πηγα για να μου φτιαξουν το κουμπι κλειδωματος το οποιο εσπασε μονο του, η μπαταρια ολο και πεφτει...2-3 μερες μου κραταει πλεον, με 1-2 τηλεφωνα μικρης διαρκειας την μερα και αντε και wifi 5' τη μερα (και αν)...Και απο κολληματα ουκ ολιγα...οπως εχω αναφερει μου δειχνει οποτε του αυτωσει οτι ειμαι συνδεδεμενος σε wifi και αποσυνδεεται οποτε του καπνισει, επισης μου "τρωει" πολλες φορες χρωματα απο την οθονη (οπως στο πισι καμια φορα που κολλαει η καρτα γραφικων και εμφανιζει κατι πιφελ 2χ2 εκατοστα), ο Opera πλεον για καποιο λογο δεν μπαινει σε καμια σελιδα χωρις να εχω πειραξει τιποτα, η ενδειξη της μπαταριας γινεται ολο και πιο αναξιοπιστη, η υποδοχη του ακουστικου τα παιζει κι αυτη σιγα σιγα...γενικα ενω στην αρχη ημουν ενθουσιασμενος, πλεον αρχιζω και απογοητευομαι...ευτυχως που ειναι παροχη της εταιρειας μου, γιατι αν το ειχα πληρωσει θα τους το ειχα δωσει να το φανε.

 

 

Ναι αλλα αυτο δεν ειναι λυση...να υπαρχει κινδυνος να χρεωθεις ας πουμε...ή να το βγαλεις απο την τσεπη και να δεις οτι εχουν πατηθει τα παντα...για μενα η λυση ειναι να το πας στο Nokia shop κι εσυ και ολοι οσοι εχουν προβλημα ωστε να ασκηθει πιεση...,

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

φιλε πανο σε ποιο νοκια shop πηγες?εδω στον πειραια κ στα 3 του πειραια πηγα κ μου λενε τον μαρτη περιμενουμε τα ανταλλακτικα για το 5530.βασικα κ φλεβαρη μου ελεγαν θα ερθουν πριν ενα μηνα αλλα δεν το σχολιαζω!οκ το κουμπι του κλειδωματος παει στο καλο θα αντεξει γιατι το προσεχω αλλα μου εχει σπασει το πλαστικο που κραταει την γραφιδα(stylus)κ ειναι πολυ σπαστικο να βρισκει πανω στο χερι μ κ να προσεχω να μην την σπασω επειδη δεν μπαινει καλα μεσα στην θεση της κ μολις εχω το κινητο στο χερι μου πεφτει η γραφιδα(κρεμεται)!αν μπορεις πες μου σε ποια περιοχη ειναι το νοκια shop που πηγες ή που στο πηγαν εκει που απευθυνθικες...

Link to comment
Share on other sites

και μένα η μπαταρία είναι ψηλοχάλια. το ion battery μουβγαζει, 23 ώρες average life. με 3 -4 ώρες μουσικη, και βάζοντας το συνέχεια σε flight mode. χώρις καθολου μηνύματα και τηλέφωνα. Πολύ μπαταρία τρώει και το μεγάφωνο.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

φιλε πανο σε ποιο νοκια shop πηγες?εδω στον πειραια κ στα 3 του πειραια πηγα κ μου λενε τον μαρτη περιμενουμε τα ανταλλακτικα για το 5530.βασικα κ φλεβαρη μου ελεγαν θα ερθουν πριν ενα μηνα αλλα δεν το σχολιαζω!οκ το κουμπι του κλειδωματος παει στο καλο θα αντεξει γιατι το προσεχω αλλα μου εχει σπασει το πλαστικο που κραταει την γραφιδα(stylus)κ ειναι πολυ σπαστικο να βρισκει πανω στο χερι μ κ να προσεχω να μην την σπασω επειδη δεν μπαινει καλα μεσα στην θεση της κ μολις εχω το κινητο στο χερι μου πεφτει η γραφιδα(κρεμεται)!αν μπορεις πες μου σε ποια περιοχη ειναι το νοκια shop που πηγες ή που στο πηγαν εκει που απευθυνθικες...

Ειναι εταιρικο το τηλεφωνο, οποτε φροντισε η εταιρεια μου και ξεμπερδεψα γρηγορα...

Link to comment
Share on other sites

εχει ρρθει επισημα ελλαδα το τηλ? σε καταλογους πλαισιο και e-shop δεν υπαρχει

Ναι κανονικα.τα χριστουγεννα υπηρχε κανονικα στα ηλεκτρονικα μαγαζια.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...