Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχα φιλε μου το ιδιο ''προβλημα'' ειχα και εγω,δεν ειναι τπτ απλα περασε 1-2 θεματα στην συσκευη σου και μετα θα ανοιγει κανονικα.Μπορεις να κατεβασεις μερικα δωρεαν απο το ovi καταστημα μεσω του κινητου ετσι απλα για να δοκιμασεις

 

προσπάθησα αλλά δεν βρίσκω internet ή αν βρίσκω ζητάει κωδικό!!!! τέσπα θα δω που θα βρω θέμα!!! Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δεν χρειάζεται να την αφαιρέσεις από την συσκευή. Τα πιο πολλά hard format τα έχω κάνει με την κάρτα μνήμης μέσα.

 

σε αυτο το κινητο δεν υπαρχει επιλογη να αντιγραψεις τις επαφες σου στην καρτα μνημης? δεν βρηκα καποια τετοια εντολη!! ρωταω γιατι μετα απο hard format πρεπει να τις ξαναπερασω και θα βολευε πολυ να τις αντεγραφα εκει και να τις ξαναπερνουσα αργοτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το κινητο δεν υπαρχει επιλογη να αντιγραψεις τις επαφες σου στην καρτα μνημης? δεν βρηκα καποια τετοια εντολη!! ρωταω γιατι μετα απο hard format πρεπει να τις ξαναπερασω και θα βολευε πολυ να τις αντεγραφα εκει και να τις ξαναπερνουσα αργοτερα!!!

Θα πας στις επαφές, θα τις επιλέξεις όλες και μετά θα πατήσεις Επιλογές και αντιγραφή στην κάρτα μνήμης. Έτσι θα φτιαχτεί ένας φάκελος Contacts στην κάρτα μνήμης στον φάκελο Others ή Άλλα.

 

Επίσης μπορείς να κρατήσεις αντίγραφο ασφαλείας και μέσα από την διαχείριση αρχείων. Διάβασε το Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας (backup), εκεί που λέει Δημιουργία μέσα από το κινητό στη κάρτα μνήμης:

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις επαφές, θα τις επιλέξεις όλες και μετά θα πατήσεις Επιλογές και αντιγραφή στην κάρτα μνήμης. Έτσι θα φτιαχτεί ένας φάκελος Contacts στην κάρτα μνήμης στον φάκελο Others ή Άλλα.

 

Επίσης μπορείς να κρατήσεις αντίγραφο ασφαλείας και μέσα από την διαχείριση αρχείων. Διάβασε το Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας (backup), εκεί που λέει Δημιουργία μέσα από το κινητό στη κάρτα μνήμης:

 

δεν μου εχει επιλογη για αντιγραφη στην καρτα μνημης!!!!!

μονο στην sim γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αγόρασα το 5530 1-2 μέρες μετά την κυκλοφορία του στην Ελλάδα. Τα μοναδικά προβλήματα που αντιμετώπισα ήταν οι επανεκκινήσεις που έκανε μόνο του ή κάτι ψιλό κολλήματα. Με τις αναβαθμίσεις του λογισμικού όλα έστρωναν. Έχει όμως κανέναν μήνα που με το που παίρνω τηλέφωνο ή με παίρνουν, πριν καν απαντήσω, το κινητό κλείνει εντελώς. Έκανα την τελευταία διαθέσιμη αναβάθμιση λογισμικού, αλλά δυστυχώς δεν απέφερε καρπούς. Είμαι συνεχώς με μπλε δόντι για να μπορώ να επικοινωνώ. Ξέρει κανείς μήπως τι μπορεί να φταίει και πως να το φτιάξω;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αγόρασα το 5530 1-2 μέρες μετά την κυκλοφορία του στην Ελλάδα. Τα μοναδικά προβλήματα που αντιμετώπισα ήταν οι επανεκκινήσεις που έκανε μόνο του ή κάτι ψιλό κολλήματα. Με τις αναβαθμίσεις του λογισμικού όλα έστρωναν. Έχει όμως κανέναν μήνα που με το που παίρνω τηλέφωνο ή με παίρνουν, πριν καν απαντήσω, το κινητό κλείνει εντελώς. Έκανα την τελευταία διαθέσιμη αναβάθμιση λογισμικού, αλλά δυστυχώς δεν απέφερε καρπούς. Είμαι συνεχώς με μπλε δόντι για να μπορώ να επικοινωνώ. Ξέρει κανείς μήπως τι μπορεί να φταίει και πως να το φτιάξω;;

Ευχαριστώ

Νομιζω σε αυτην την περιπτωση γινόταν αλλαγη της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι εντός εγγύησης. Πήγα μια βόλτα από το μαγαζί που το πήρα και είπανε πως θα το στείλουν στη ΝΟΚΙΑ και θα γυρίσει μετά από ένα μήνα......

Πήγα στη ΝΟΚΙΑ και μου ζήτησαν 8 ευρώ, ενώ εάν έχει κάτι σοβαρό που πρέπει να αλλάξουν θα μου ζητήσουν περισσότερα, και θα το έχω σε 2 μέρες πίσω.....

 

Απαράδεκτες και οι δύο εταιρίες θα έλεγα, αλλά βάζω νερό στο κρασί μου!!

 

Σε ευχαριστώ που απάντησες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω τι φταιει αλλα μετα την αναβαθμιση παρατηρω οτι η αυτονομια της συσκευης εχει πεσει δραματικα,δηλαδη με μετρια χρηση 1,5 μερα κραταει και αυτο με την φωτεινοτητα στη μεση.Με το που χασει την πρωτη μπαρα της μπαταριας σταδιακα μεσα στην μερα εχουν χαθει και οι υπολοιπες:cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω το κινητό εδώ και 6-7 μήνες, όλα ωραία όλα καλά αλλά όσο πάει το κουμπί κλειδώματος χαλαρώνει, και κάποια στιγμή φοβάμαι θα μου μείνει στο χέρι.

Μήπως παίζει κανα application που να κλειδώνει/ξεκλειδώνει το κινητό πατώντας στην οθόνη για κάποια δευτερόλεπτα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω τι φταιει αλλα μετα την αναβαθμιση παρατηρω οτι η αυτονομια της συσκευης εχει πεσει δραματικα,δηλαδη με μετρια χρηση 1,5 μερα κραταει και αυτο με την φωτεινοτητα στη μεση.Με το που χασει την πρωτη μπαρα της μπαταριας σταδιακα μεσα στην μερα εχουν χαθει και οι υπολοιπες:cry::cry:

 

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα....αλλα για την ωρα δεν καθομαι να ασχοληθω :lol: αν βρω κατι θα σαι ενημερωσω...παντως νομιζω πως ειναι καθαρα θεμα fw αλλα κ πριν απο αυτο μην νομιζεις οτι ηταν κ πολυ καλυτερη η αυτονομια του..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω το κινητό εδώ και 6-7 μήνες, όλα ωραία όλα καλά αλλά όσο πάει το κουμπί κλειδώματος χαλαρώνει, και κάποια στιγμή φοβάμαι θα μου μείνει στο χέρι.

Μήπως παίζει κανα application που να κλειδώνει/ξεκλειδώνει το κινητό πατώντας στην οθόνη για κάποια δευτερόλεπτα;

 

Δοκιμασε το nUnlock. Nομιζω πατας το κουμπι του μενου κ μετα θα σου βγαζει το slide για ξεκλειδωμα (σαν του iphone, δεν ξερω αν υπαρχει κατι πιο "ουδετερο" ).

 

Βιντεακι ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το nUnlock. Nομιζω πατας το κουμπι του μενου κ μετα θα σου βγαζει το slide για ξεκλειδωμα (σαν του iphone, δεν ξερω αν υπαρχει κατι πιο "ουδετερο" ).

 

Βιντεακι ;)

το προγραμμα που ανφερεις ειναι trial για 10 ξε-κλειδωματα.

εγω εχω βρει και αλλες παρομοιες εφαρμογες..αλλα θελουν να εχεις χακαρει την συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα που ανφερεις ειναι trial για 10 ξε-κλειδωματα.

εγω εχω βρει και αλλες παρομοιες εφαρμογες..αλλα θελουν να εχεις χακαρει την συσκευη.

 

Όχι απαραίτητα.:X

3€ έχει το αγοράζεις.

 

Ευχαριστώ karx.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εκανα hard format την συσκευη!! ολα καλα.... ελπιζω να διορθωθηκε το προβλημα με τις διακοπες που εχω στην ομιλια....

εκανα back up τις επαφες απο την διαχειρηση αρχειων στην καρτα μνημης...

ηθελα να ρωτησω οταν πατησα ανακτηση επαφων για να τις παω παλι στην μνημη του τηλεφωνου το back up σβηνεται αυτοματα (μεταφερεται στις επαφες) η παραμενει στην καρτα μνημης και πρεπει να το σβησω?

Link to comment
Share on other sites

το back up ειναι back up...παραμενει εκει...αν και εγω θα εκανα back up στο pc με το προγραμμα που μας δινει η νοκια.
Link to comment
Share on other sites

οποτε δλδ μενει μονιμα στην καρτα μνημης το back up και λογικα αν θελω να το σβησω μεσω pc suite φανταζομαι... αλλα πιστευω καλυτερα ειναι να υπαρχει τελικα...

 

παιδια το προβλημα με τις διακοπες του τηλεφωνου οταν κανω κληση συνεχιζει παρα το hard format που εκανα.....

καμια ιδεα??

Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα.:X

3€ έχει το αγοράζεις.

 

Ευχαριστώ karx.

Με αγορα τα κανεις ολα...:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οποτε δλδ μενει μονιμα στην καρτα μνημης το back up και λογικα αν θελω να το σβησω μεσω pc suite φανταζομαι... αλλα πιστευω καλυτερα ειναι να υπαρχει τελικα...

 

παιδια το προβλημα με τις διακοπες του τηλεφωνου οταν κανω κληση συνεχιζει παρα το hard format που εκανα.....

καμια ιδεα??

Εφόσον παρέμεινε το πρόβλημα δεν έχεις άλλη επιλογή.

Πήγαινε το σε κάποιο Nokia Care.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ με το κινητο...Εγινε αλλαγη ακουστικου οποτε τωρα ειναι μια χαρα σε αυτον τον τομεα...Απο την αλλη μολις εκανα restore τα αρχεια αρχισε να κολλαει απιστευτα...Τι να του κανω για να μην το σπασω?:@
Link to comment
Share on other sites

καθαρη εγκατασταση...α! σημειωση: η Microsd που δινει η νοκια ειναι class 2, πιο αργη δε γινεται δηλαδη...οποτε αν βαλεται πολυ πραμα μεσα θα αργει να ανοιξει τις εφαρμογες..εγω του λαχιστον βρηκα μια class 4 και ειδα διαφορα...νεκταριε κανε καθρη εγκατασταση και φορμαε την μνημη μαζι κ μετα βαλε οτι θες...και οταν κανετε back up καλο ειναι να αποθηκευετε μονο επαφες & μηνυματα τα υπολοιπα ειναι αχρειαστα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω οταν δεχομαι κλησεις ή οταν δέχομαι κλήσεις το κινητο σβηνει εντελως.Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και δεν απεδοσε,όπως και η αναβαθμιση λογισμικου.

Σας εχει συμβει ποτε εσάς αυτο?:S

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. όταν σβήνω τα τραγούδια ενός album, σβήνονται όλα εκτός από το φάκελο. Το έχω πάει και σε nokia center και δε βρήκαν κι εκεί άκρη. Ξέρει κανείς τι να κάνω; Επίσης, αξίζει να το χρησιμοποιώ για mail από το mailbox; Παίρνει συννημένα; Cosmoκαρτα με ιντερνετ κάνει δουλειά; βασικά θέλω να εγκαταστήσω έναν imap λογαριασμό mail και δεν ξέρω αν θα λειτουργήσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω τι φταιει αλλα μετα την αναβαθμιση παρατηρω οτι η αυτονομια της συσκευης εχει πεσει δραματικα,δηλαδη με μετρια χρηση 1,5 μερα κραταει και αυτο με την φωτεινοτητα στη μεση.Με το που χασει την πρωτη μπαρα της μπαταριας σταδιακα μεσα στην μερα εχουν χαθει και οι υπολοιπες:cry::cry:

Κι εγω το παρατηρησα αυτο.με φωτεινοτητα στην μεση...και με τις παλιες ρυθμισεις ενω ειχα αναμονη χαλαρα 4-5 μερες τωρα δεν μου κραταει παραπανω απο 2 μερες.:mad: :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το παρατηρησα αυτο.με φωτεινοτητα στην μεση...και με τις παλιες ρυθμισεις ενω ειχα αναμονη χαλαρα 4-5 μερες τωρα δεν μου κραταει παραπανω απο 2 μερες.:mad: :down:

To ιδιο και μενα και τα ξερω εγω αυτα δεν υπαρχει φορα που να εκανα αναβαθμιση και να μην το μετάνιωσα!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι δυστηχως,τωρα το σκεφτομαι για να ακουσω ραδιοφωνο στο κινητο.Κατι ασχετο γνωριζει κανεις αν μπορεις να βαλεις στο κινητο live wallpapers?:worry:Οπως αυτα που εχουν τα android?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...