Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι vodafone εχω.και αν φταιει η sim τι γινετε?:cry:

Μέχρι στιγμής τίποτα δεν γίνεται, απλά θα πας στις ρυθμίσεις τηλεφώνου και θα επιλέξεις μια φωτογραφία για χαιρετισμό για όταν θ' ανοίγεις το κινητό σου και έτσι θα λειτουργεί κανονικά το κουμπί της κάμερας και θα εμφανίζεται αμέσως η οθόνη αναμονής. Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και στο 5800 με τις κάρτες sim vodafone. Διάβασε το Αντιμετωπίσατε προβλήμα στο 5800; και το αναφέρουν πολλοί το συγκεκριμένο "κόλλημα".

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σαν σχεδιαση μου θυμίζει το ARENA της LG.... Πολυ καλο φαινεται παντως,, Αλήθεια η οθόνη του ειναι σαν του 5800? [ως προς την τεχνολογία της, δεν μιλαω για διαστασεις]
Link to comment
Share on other sites

@stendor ευχαριστω πολυ,φενετε να ειναι ενταξει μεχρι στιγμης.

 

...και κατι αλλο.εχετε καποια θηκη να προτεινετε για το κινητο?οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα κατι.γιατι απ οτι βλεπω το πισω καλυμα γρατσουνιετε πολυ ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

@stendor ευχαριστω πολυ,φενετε να ειναι ενταξει μεχρι στιγμης.

 

...και κατι αλλο.εχετε καποια θηκη να προτεινετε για το κινητο?οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα κατι.γιατι απ οτι βλεπω το πισω καλυμα γρατσουνιετε πολυ ευκολα.

 

Κάτι τέτοιο ή κάτι τέτοιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθειστε τον ασχετο!!:!: κατεβασα κατι θεματα (τα οποια τελικα ειναι απαισια) και στην προσπαθεια μου να σβησω το ενα απο αυτα, ειδα οτι στην καρτα μνημης (οπου και τα ειχα εγκαταστησει, στον φακελο installs) δεν υπαρχει αλλα στο μενου υπαρχει ακομη :wacko:
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθειστε τον ασχετο!!:!: κατεβασα κατι θεματα (τα οποια τελικα ειναι απαισια) και στην προσπαθεια μου να σβησω το ενα απο αυτα, ειδα οτι στην καρτα μνημης (οπου και τα ειχα εγκαταστησει, στον φακελο installs) δεν υπαρχει αλλα στο μενου υπαρχει ακομη :wacko:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651199#post2651199 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κατι άλλο.. Σε καταστήματα γερμανου/vodafone/wind κλπ πότε θα είναι διαθέσιμο? Πήγα σήμερα και οχι μόνο δεν το ήξεραν οι υπάλληλοι περι τινος κινητου πρόκειται, αλλα δεν το εβρισκαν ουτε καν στη database των καταστημάτων.. (!!!) Ξέρει κανείς κάτι γιατι δεν βλέπω τιποτα πουθενα!..
Link to comment
Share on other sites

Οπως είχα αναφερει σε προηγούμενο ποστ μου, το 5530 μου απο την δεύτερη κιόλας μέρα άρχισε να σβήνει κατα την διάρκεια των κλήσεων. Το πήγα σήμερα πίσω στο κατάστημα όπου μου έκοψαν πιστωτικό και το παιδί στο σερβις μου είπε ότι καλά θα κάνω να μην πάρω πάλι το ίδιο γιατί του τα επιστρεφουν διαρκώς ως ελαττωματικά και οτι αυτό οφείλεται στο οτι δεν εχει βγει ακόμα σωστή έκδοση λογισμικού. Το κινητό το γουστάρω με χίλια και με απογοήτευσε πολύ η τοποθέτησή του αφού η μόνη εναλλακτική που θα σκεφτόμουν είναι το S5600 και αυτό με μισή καρδιά. Απο την άλλη σκέφτομαι ότι πουθενά δεν έχω διαβάσει για το πρόβλημα αυτό (να σβήνει η συσκευή κατα την διάρκεια της κλήσης) και οτι αν ήταν πρόβλημα του υπάρχοντος firmware θα είχε βρωμίσει ο τόπος παράπονα, αλλά εγώ όσο και να έψαξα δεν βρήκα κανέναν να αναφέρει παρόμοιο πρόβλημα. Οσοι την έχετε αγοράσει και χρησιμοποιήσει, έχετε διαπιστώσει αδυναμίες του λογισμικού? Τίποτα bugs? Επίσης για την αξιοπιστία της συσκευής τι ακούτε? Σκέφτομαι σοβαρά να ξαναπάρω το 5530 αλλά αν είναι και αυτό ελαττωματικό θα με περάσει για βλάκα ο τεχνικός και θα έχει και δίκιο αφου με προειδοποίησε. :O
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ισως η παρτιδα εκεινη να ηταν προβληματικη γιατι δεν εχω ακουσει κανενα αλλον προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

2 φίλοι μου έχουν πάρει την συσκευή και την χρησιμοποιούν ως βασικό τηλέφωνο. Πότε δεν τους έκλεισε κατά την διάρκεια της κλήσης. Οπότε, δεν είναι πρόβλημα που αφορά όλα τα 5530.

 

Δοκίμασες με άλλη SΙΜ; Ίσως στρώσει με ένα φορμάτ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θελω να ρωτησω αν γινεται να παιζουμε της εφαρμογες τοθ facebook οπως το farmvile στο κινητο ? προσπαθω να μπω εκει και μου λεει οτι χρειαζεται flash player .... εχω εγκατεστημενο το flash lite ...
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ (δεν περιμενα να ειναι τοσο πολυπλοκο, αλλα δεν πειραζει, το θεμα ειναι να απαλλαγω απο αυτα τα τερατα:lol:)

Οπως είχα αναφερει σε προηγούμενο ποστ μου, το 5530 μου απο την δεύτερη κιόλας μέρα άρχισε να σβήνει κατα την διάρκεια των κλήσεων. Το πήγα σήμερα πίσω στο κατάστημα όπου μου έκοψαν πιστωτικό και το παιδί στο σερβις μου είπε ότι καλά θα κάνω να μην πάρω πάλι το ίδιο γιατί του τα επιστρεφουν διαρκώς ως ελαττωματικά και οτι αυτό οφείλεται στο οτι δεν εχει βγει ακόμα σωστή έκδοση λογισμικού. Το κινητό το γουστάρω με χίλια και με απογοήτευσε πολύ η τοποθέτησή του αφού η μόνη εναλλακτική που θα σκεφτόμουν είναι το S5600 και αυτό με μισή καρδιά. Απο την άλλη σκέφτομαι ότι πουθενά δεν έχω διαβάσει για το πρόβλημα αυτό (να σβήνει η συσκευή κατα την διάρκεια της κλήσης) και οτι αν ήταν πρόβλημα του υπάρχοντος firmware θα είχε βρωμίσει ο τόπος παράπονα, αλλά εγώ όσο και να έψαξα δεν βρήκα κανέναν να αναφέρει παρόμοιο πρόβλημα. Οσοι την έχετε αγοράσει και χρησιμοποιήσει, έχετε διαπιστώσει αδυναμίες του λογισμικού? Τίποτα bugs? Επίσης για την αξιοπιστία της συσκευής τι ακούτε? Σκέφτομαι σοβαρά να ξαναπάρω το 5530 αλλά αν είναι και αυτό ελαττωματικό θα με περάσει για βλάκα ο τεχνικός και θα έχει και δίκιο αφου με προειδοποίησε. :O

 

κι εμενα μου εχει σβησει 3 φορες κατα την διαρκεια συνομιλιας (και οχι μονο)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα και οχι μόνο δεν το ήξεραν οι υπάλληλοι περι τινος κινητου πρόκειται, αλλα δεν το εβρισκαν ουτε καν στη database των καταστημάτων.. (!!!)

Αυτό τώρα για νέο το λες? αν θες να ξεκαρδιστείς στα γέλια πήγαινε σε ένα κεντρικό κατάστημα wind/vodafone/cosmote και ρώτα για blackberry συσκευές και προγράμματα!!! :lol::lol::lol:

 

Οσοι την έχετε αγοράσει και χρησιμοποιήσει, έχετε διαπιστώσει αδυναμίες του λογισμικού? Τίποτα bugs? Επίσης για την αξιοπιστία της συσκευής τι ακούτε?

Φυσικά και έχει αδυναμίες και bugs!!! όλα τα λειτουργικά τραβάνε ζόρια.. μετά απο αρκετά χρόνια ανάπτυξης το symbian 60 έχει αρχίσει να τη παλεύει κατά τη γνώμη μου... Το καλό/κακό του είναι ότι μετά απο "χακάρισμα" μπορείς να εγκαταστήσεις ότι θέλεις με αποτέλεσμα κάποια στιγμή το κινητό να κολλάει.. πάντα το γεμίζω με εφαρμογές και διάφορες βλακειούλες με αποτέλεσμα να κάνει αυτό που γράφω πιο πάνω!!!

Το κινητό όσο καιρό το έχω δεν μου έχει κάνει κάτι που να μη φταίω ή το προκάλεσα εγώ..

απο ποιότητα είμαι ευχαριστημένος, ακόμα και το πρόβλημα με το καπάκι δεν το θεωρώ πρόβλημα...:cool:

 

αν γινεται να παιζουμε της εφαρμογες τοθ facebook οπως το farmvile στο κινητο ?

συγνώμη, έστω ότι γίνετε, αυτό θα το κάνεις σε μια οθόνη 2,9''? (...χωρίς παρεξήγηση...):confused:

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη, έστω ότι γίνετε, αυτό θα το κάνεις σε μια οθόνη 2,9''? (...χωρίς παρεξήγηση...):confused:

 

ξερεις πόσες φράουλες εχω χασει επειδη ετυχε να μήν έχω πρόσβαση στο fb για λίγες ώρες απο διαφορα "εκτακτα" που σιμβαίνουν!?!?! σωτήριο θα ήταν! :P:P xDxDxDxD

Link to comment
Share on other sites

ξερεις πόσες φράουλες εχω χασει επειδη ετυχε να μήν έχω πρόσβαση στο fb για λίγες ώρες απο διαφορα "εκτακτα" που σιμβαίνουν!?!?! σωτήριο θα ήταν! :P:P xDxDxDxD

 

είναι για "ιερό" σκοπό δηλαδή!!!!:p:lol:

 

Η εφαρμογή "facebook" που έχουμε στο κινητό σε οδηγεί στο δικτυακό τόπο του facebook και απο εκεί όπως παρατήρησες δεν σου δίνει full access στις εφαρμογές που έχεις όταν είσαι στον υπολογιστή...

Νομίζω δεν γίνετε να κάνεις τον αγρότη!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

xaxa οντως! τι να το κανεις το facebook στο κινητο αν δεν μπαινει στις εφαρμογες! social networking και αηδιες!!!!

 

κι εγω παντως που το χω φορτωσει ηδη αρκετες βλακειουλες κανει κατι κολληματα. πχ εχω ανοιχτο ενα προγραμμα η παιχνιδι και με παιρνουν τηλ, μιλαω και μετα η οθονη δεν αναβει ενω το κινητο ειναι ανοιχτο! "δειχνει" παλι οταν μου κανει καποιος αναπαντ η οταν το ανοιγοκλεισω..

 

αληθεια το πλαγιο κουμπι για το κλειδωμα ποτε τα... φτυνει??

Link to comment
Share on other sites

κι εγω παντως που το χω φορτωσει ηδη αρκετες βλακειουλες κανει κατι κολληματα. πχ εχω ανοιχτο ενα προγραμμα η παιχνιδι και με παιρνουν τηλ, μιλαω και μετα η οθονη δεν αναβει ενω το κινητο ειναι ανοιχτο! "δειχνει" παλι οταν μου κανει καποιος αναπαντ η οταν το ανοιγοκλεισω..

 

αληθεια το πλαγιο κουμπι για το κλειδωμα ποτε τα... φτυνει??

 

Αυτό φίλε το κάνουν όλα τα symbian 60 τηλέφωνα.. το καλό είναι να μην συμβαίνει συχνά.. πάντως το να έχεις τον browser ανοικτό, να έχεις σε λειτουργία ένα call manager, να έχεις μια εφαρμογή για διαχείριση των μυνημάτων σου και να σε καλεί και κάποιος είναι στάνταρ ότι θα τα φτύσει το κινητό!!!!!

 

Χτύπα ξύλο για το κουμπί του κλειδώματος!!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

2 φίλοι μου έχουν πάρει την συσκευή και την χρησιμοποιούν ως βασικό τηλέφωνο. Πότε δεν τους έκλεισε κατά την διάρκεια της κλήσης. Οπότε, δεν είναι πρόβλημα που αφορά όλα τα 5530.

 

Δοκίμασες με άλλη SΙΜ; Ίσως στρώσει με ένα φορμάτ.

 

Δοκίμασα και με άλλη SIM καθώς επίσης και hard reset. Δεν διορθώθηκε το πρόβλημα. Επίσης επανεγκατέστησα το firmware του απο την αρχή χωρίς καμια βελτίωση.

Ενδεχομένως και να είναι του hardware το πρόβλημα.

Οπως αναφέρω και πιο πάνω ελπίζω ότι έπεσα στην περίπτωση και ότι το επόμενο θα είναι εντάξει. :)

Μέχρι στιγμής ποτέ συσκευή της nokia δεν με απογοήτευσε και εύχομαι να μην γίνει τώρα η αρχή.

 

κι εμενα μου εχει σβησει 3 φορες κατα την διαρκεια συνομιλιας (και οχι μονο)

 

Φίλε μου εύχομαι απλά να έτυχε και να μην σου ξανακάνει κανένα απρόοπτο.

Στην δική μου την περίπτωση το κινητό έκλεινε ΠΑΝΤΑ στην προσπάθεια να πραγματοποιήσεις ή να δεχθείς κλήση. Πάντα όμως! Οτι αλλο και αν έκανα δεν κόλλησε ούτε έκλεισε ποτέ. Σφαιράτο και σταθερό. Μόλις όμως του ζητούσες να καλέσει αριθμό, αντίο.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εύχομαι απλά να έτυχε και να μην σου ξανακάνει κανένα απρόοπτο.

Στην δική μου την περίπτωση το κινητό έκλεινε ΠΑΝΤΑ στην προσπάθεια να πραγματοποιήσεις ή να δεχθείς κλήση. Πάντα όμως! Οτι αλλο και αν έκανα δεν κόλλησε ούτε έκλεισε ποτέ. Σφαιράτο και σταθερό. Μόλις όμως του ζητούσες να καλέσει αριθμό, αντίο.

 

Πάντα στο κάνει αυτό? είτε έχεις 100% σήμα είτε 0% ?

 

στο δικό μου η ιδιοτροπία του είναι ότι όταν είμαι εκτός Κρήτης το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά, όταν πατάω το πόδι μου στο Ηράκλειο τότε με το που πάω να πάρω τηλ ο συνομιλητής μου με ακούει τέλεια ενώ εγώ δεν ακούω τίποτα, με το που τον ξανακαλέσω αμέσως τότε όλα δουλεύουν ρολόι!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 μερες χρήσης (δεν μιλαω και πολυ...) μόνο μια φορα έφαγε κόλλημα

και χρειαστηκε hard reset...

Νομιζω ότι και εγω κατι εκανα με το κινητο, απαντησα στην κληση και μετα blackout!

Link to comment
Share on other sites

Πάντα στο κάνει αυτό? είτε έχεις 100% σήμα είτε 0% ?

 

στο δικό μου η ιδιοτροπία του είναι ότι όταν είμαι εκτός Κρήτης το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά, όταν πατάω το πόδι μου στο Ηράκλειο τότε με το που πάω να πάρω τηλ ο συνομιλητής μου με ακούει τέλεια ενώ εγώ δεν ακούω τίποτα, με το που τον ξανακαλέσω αμέσως τότε όλα δουλεύουν ρολόι!!!

 

Μου το κάνει πάντα ανεξαρτήτου σήματος ή στάθμης μπαταρίας. Η μόνη περίπτωση που δεν μου το έκανε ήταν όταν το είχα στην μπρίζα.

 

Μετα απο 10 μερες χρήσης (δεν μιλαω και πολυ...) μόνο μια φορα έφαγε κόλλημα

και χρειαστηκε hard reset...

Νομιζω ότι και εγω κατι εκανα με το κινητο, απαντησα στην κληση και μετα blackout!

 

Να κάνω μια διευκρινιστική ερώτηση? Οταν λέμε hard reset εννοουμε το *#7370# σωστά? Εσύ εφόσον είχε κολλήσει πως το έκανες αυτο? Ξέρω ότι στα μοντέλα της nokia με keypad υπάρχει και ενας συνδιασμός κουμπιών που κάνει την δουλεια. Στο 5530 όμως αυτό δεν γίνεται. Σωστά?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Press and hold GREEN + RED + CAMERA when powering up :google:

 

Aυτό ισχύει για το 5800.

Στο 5530 το δοκίμασα καμια δεκαρια φορες χωρίς επιτυχία.

Ευχαριστώ τον προηγούμενο για το λινκ.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...