Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

τα εκανα τωρα θα επιχειρησω για τα παιχνιδια.

και κατι ακομα. μου βγαζει κατω απο το σημα της εμπβελειας

το σγματακι της συνδεσιμοτητας.γιατι και πως το βγαζω?

καταλαβα οτι συνδεεται αυτοματα με το wind internet και μεταφερει δεδομενα.

εκει που λεει διαχειρηση συνδεσεων παντα εστω και αν κανω αποσυνδεση ξανασυνδεεται μονο του.

ευχαριστω.

Edited by athl1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια!!! Εχω σκοπο να παρω το X6 απο το πλαισιο γιατι δινει bluetooth ακουστικα. Μηπως ξερετε εαν μπορω να το αγορασω απο πλαισιο με επιδοτηση cosmote, ή ειναι αναγκη να το αγορασω απο cosmote ή Γερμανο;;;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!! Εχω σκοπο να παρω το X6 απο το πλαισιο γιατι δινει bluetooth ακουστικα. Μηπως ξερετε εαν μπορω να το αγορασω απο πλαισιο με επιδοτηση cosmote, ή ειναι αναγκη να το αγορασω απο cosmote ή Γερμανο;;;

 

Μπορεις να παρεις την επιδοτηση απο το πλαισιο.Εγω που το πηρα απο το πλαισιο παντος με επιδοτηση cosmote δεν μου εδινε τα ακουστικα bluetooth..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!! Εχω σκοπο να παρω το X6 απο το πλαισιο γιατι δινει bluetooth ακουστικα. Μηπως ξερετε εαν μπορω να το αγορασω απο πλαισιο με επιδοτηση cosmote, ή ειναι αναγκη να το αγορασω απο cosmote ή Γερμανο;;;

 

Μπορεις να παρεις την επιδοτηση απο το πλαισιο.Εγω που το πηρα απο το πλαισιο παντος με επιδοτηση cosmote δεν μου εδινε τα ακουστικα bluetooth..

 

Εμένα από πλαίσιο είχε το ΒΤ ακουστικό. Μάλλον παίζει τι product code έχεις για το ποιά ακουστικά θα έχει μέσα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για θύκες κλπ... εδώ:

Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πο ρε παιδιά.Έλεος δηλαδή.Σήμερα πήρα το Χ6 που μου αντικατέστησαν με το προηγούμενο που είχε καμένο pixel.Ολοκαίνουργιο στο κουτί του.Με το που το βγάζω από το σακουλάκι του.Αυτό που παρατήρησα είναι ότι το καπάκι απο πίσω δεν ήταν καλά κλειστό.Έκανε φούσκωμα.Και έπειτα τα πλαϊνά frames πλάστικά δεν είναι εντελώς εφαρμοσμένα μέσα.Και έχει κενά.Το πήγα απευθείας στο κατάστημα και το καπάκι πίσω μου το άλλαξαν αμέσως με καινούργιο και έκλεισε σωστά.Για τα frames μου είπαν ακόμα δεν έχει ανακοινώσει η Nokia πως θα το αντικαταστήσουν αυτό αλλά θα το φτιάξουν μόλις βρεθεί η λύση.Έιχαν και τα πλαϊνα πλαστικά.Μου τα αλλάξανε αλλά πάλι έχει κενό γι'αυτο μου είπανε να περιμένω.Απαράδεχτη η Nokia.Τα βάζει έτσι στο κουτί χωρίς να βλέπει ότι πάνε να δωσουν μπακάλικο κινητό;2 καινούργια με αντικατέστησαν και τα πλαστικά τους έχουν το ίδιο πρόβλημα πέρα απο το καμένο pixel.Μάλλον αφοσιώθηκαν στο Ν8 και λένε ας δώσω τα Χ6 στην αγορά μπακάλικα :lol:

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια.

πατωντας στιγμιαια το κουμπι τις κλησης μου βγαζει τη λιστα με τους κληθεντες αριθμους .

πως μπορω να δω τις αναπαντητες και τις ληφθησεις κλησεις?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια.

πατωντας στιγμιαια το κουμπι τις κλησης μου βγαζει τη λιστα με τους κληθεντες αριθμους .

πως μπορω να δω τις αναπαντητες και τις ληφθησεις κλησεις?

ευχαριστω

Πάνω ψηλά στο μητρώο θα πρέπει να έχει άλλες 2 καρτέλες, αναπάντητες και ληφθέντες. Θα επιλέξεις ποια καρτέλα θες να δεις και θα σου εμφανίσει και τις αντίστοιχες κλήσεις. Για δοκίμασε.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πάνω ψηλά στο μητρώο θα πρέπει να έχει άλλες 2 καρτέλες, αναπάντητες και ληφθέντες. Θα επιλέξεις ποια καρτέλα θες να δεις και θα σου εμφανίσει και τις αντίστοιχες κλήσεις. Για δοκίμασε.

 

οντως τις εχει παταω αλλα δεν μου ανοιγουνε.

δηλ. για να δω τις αναπαντητες και τις εισερχομενες πρεπει να παω

μητρωο -προσφατες κλησεις0και να επιλεξω.

εγω εννοω οταν παταω το πρασινο κουμπι μου βγαζει στις εξερχομενες.

διπλα υπαρχουνε τα εικονιδια με τις εισερχομενες και τις αναπαντητες αλλα δεν ανοιγουνε.

Link to comment
Share on other sites

οντως τις εχει παταω αλλα δεν μου ανοιγουνε.

δηλ. για να δω τις αναπαντητες και τις εισερχομενες πρεπει να παω

μητρωο -προσφατες κλησεις0και να επιλεξω.

εγω εννοω οταν παταω το πρασινο κουμπι μου βγαζει στις εξερχομενες.

διπλα υπαρχουνε τα εικονιδια με τις εισερχομενες και τις αναπαντητες αλλα δεν ανοιγουνε.

Καλημέρα.

Περίεργο μου φαίνεται. Κανονικά θα έπρεπε να αλλάζει η καρτέλα. Δυστυχώς δεν έχω την συσκευή και δεν μπορώ να το δω.

 

Αν μπορεί κάποιος άλλος κάτοχος να μας πει αν αλλάζουν οι καρτέλες όταν τις επιλέγει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

τελικα το βρηκα.

κατεβασα και εφαρμοσα απο τα θεματα το ovi blue.

μενου-ρυθμισεις-προσωπικο-θεματα-ovi blue.

σε αυτη την περιπτωση δεν μπορω να δω απο το κουμπι κλησεις τις εισερχομενες και τις αναπαντητες.

σε οποιοδηποτε αλλο θεμα ΝΑΙ μπορω.

παρεπιπτοντως ποιες ειναι οι διαφορες των υπαρχοντων θεματων?

stripew gray,cicles,light version gray,orbits gray,pieces?

γιατι οποιο και να επιλεξω δεν βλεπω διαφορες πουθενα.

και ειπα να κατεβασω το ovi blue για να δωσω μπλε οταν ανοιγω το μενου.σε ολα τα αλλα ειναι μαυρο.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αυτό http://www.youtube.com/watch?v=d2RbdAUKPaY Δεν στο εμφανίζει έτσι δηλαδή;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αυτό http://www.youtube.com/watch?v=d2RbdAUKPaY Δεν στο εμφανίζει έτσι δηλαδή;

 

ναι αυτο λεω, οτι στο θεμα που κατεβασα ovi blue μου βγαζει τα εικονιδεια αλλα δεν λειτουργουνε οι εισερχομενες και αναπαντητες.

στα υπολοιπα θεματα λειτουργουνε και μπορω να τις δω.

τι διαφορες μεταξυ τους εχουν τα θεματα που ειναι εγκατεστημενα?

ολα με μαυρο φοντο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο λεω, οτι στο θεμα που κατεβασα ovi blue μου βγαζει τα εικονιδεια αλλα δεν λειτουργουνε οι εισερχομενες και αναπαντητες.

στα υπολοιπα θεματα λειτουργουνε και μπορω να τις δω.

τι διαφορες μεταξυ τους εχουν τα θεματα που ειναι εγκατεστημενα?

ολα με μαυρο φοντο ειναι.

 

Οπότε έχει να κάνει με το θέμα.Τσέκαρε στο google αν θέλεις να δείς πληροφορίες για το ovi blue μήπως και είναι διαφορετικό από τα υπόλοιπα σε αυτό το θέμα με τις καρτέλες.Εκτός αν έχει bug

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το θέμα Ovi Blue δεν λειτουργεί σωστά με το X6. Δεν είναι σχεδιασμένο για το συγκεκριμένο κινητό (και γενικά για το symbian 5th Edition) οπότε και δεν λειτουργούν όλα σωστά. Αυτό συνέβαινε και όταν είχε βγει το 5800, δεν λειτουργούσαν όλα τα θέματα σωστά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ποιες οι διαφορες των ηδη εγκατεστημενων θεματων.

οπως προανεφερα οποιο και να επιλεξω δενβλεπω καμια διαφορα

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ειχα με το 5800 παλια ηταν μη συμβατο το θεμα .αν αλλαξης θεμα ολα καλα.

 

μονο η ταπετσαρια αλλαζη στα θεματα που εχει η νοκια απο την αρχη!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα χρήσης του X6 (μετά από το 5800) οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές :

1) Capacitive οθόνη, πάρα πολύ καλή σε απόκριση και αντοχή λόγω του προστατευτικού, με λίγα λόγια καμιά σχέση με του 5800 :up:

2) Αυτονομία μπαταρίας πολύ καλή (σαν του 5800)

3) Κάμερα πολύ καλή αν και αρκετά ευαίσθητη στη χρήση

4) Πολύ κομψό στην εμφάνιση

5) Λίγο πιό γρήγορο από το 5800 λόγω πιό γρήγορης cpu και λίγο μεγαλύτερης μνήμης

6) Μνήμη 16/32 GB αντί της microSD που δημιουργεί προβλήματα και κολλήματα

 

Τηρουμένων των αναλογιών είναι πολύ καλή επιλογή που αξίζει τα λεφτά του

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα χρήσης του X6 (μετά από το 5800) οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές :

1) Capacitive οθόνη, πάρα πολύ καλή σε απόκριση και αντοχή λόγω του προστατευτικού, με λίγα λόγια καμιά σχέση με του 5800 :up:

2) Αυτονομία μπαταρίας πολύ καλή (σαν του 5800)

3) Κάμερα πολύ καλή αν και αρκετά ευαίσθητη στη χρήση

4) Πολύ κομψό στην εμφάνιση

5) Λίγο πιό γρήγορο από το 5800 λόγω πιό γρήγορης cpu και λίγο μεγαλύτερης μνήμης

6) Μνήμη 16/32 GB αντί της microSD που δημιουργεί προβλήματα και κολλήματα

 

Τηρουμένων των αναλογιών είναι πολύ καλή επιλογή που αξίζει τα λεφτά του

 

μετα απο ενα μηνα χρησης και εγω συμφωνω σε ολα εκτος του 5 που ο επεξεργαστης ειναι ολοιδιος και η ελευθερη μνημη ραμ του x6 ειναι λιγοτερη απο του 5800 ακομα .πιστευω να βελτιωθει σε επομενη αναβαθμιση.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα μηνα χρησης και εγω συμφωνω σε ολα εκτος του 5 που ο επεξεργαστης ειναι ολοιδιος και η ελευθερη μνημη ραμ του x6 ειναι λιγοτερη απο του 5800 ακομα .πιστευω να βελτιωθει σε επομενη αναβαθμιση.:)
Η ελεύθερη μνήμη είναι συνάρτηση του τί εφαρμογές τρέχουν.

Οσον αφορά την cpu το X6 έχει τον ARM 11 στα 434MHz ενώ το 5800 τον ARM 11 στα 369MHz, αμελητέα διαφορά αλλά υπαρκτή

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Η ελεύθερη μνήμη είναι συνάρτηση του τί εφαρμογές τρέχουν.

Οσον αφορά την cpu το X6 έχει τον ARM 11 στα 434MHz ενώ το 5800 τον ARM 11 στα 369MHz, αμελητέα διαφορά αλλά υπαρκτή

 

το 5800 απο το firmware 20 και μετα εχει 434MHz.....

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε το 5800 πριν από το X6.. μπορείτε να πείτε πιο είναι καλύτερο σε ποιότητα μουσικής από τα ακουστικά? Και πόση διαφορά υπάρχει..
Link to comment
Share on other sites

Η ελεύθερη μνήμη είναι συνάρτηση του τί εφαρμογές τρέχουν.

Οσον αφορά την cpu το X6 έχει τον ARM 11 στα 434MHz ενώ το 5800 τον ARM 11 στα 369MHz, αμελητέα διαφορά αλλά υπαρκτή

 

δεν εχει σχεση στο τη εφαρμογες τρεχουν μονο .κλειστα ολα στο 5800 και στο χ6 και θα δεις οτι εχουν διαφορα στην ελευθερη ραμ.φυσικα αυτο θα το κανονιση η νοκια με τις αναβαθμισεις που θα βρει και αλλη ελευθερη ραμ με καλητερη διαχειρηση.

τωρα για την συχνοτητα της cpu ειναι ακριβως η ιδια μετα απο την 20 αναβαθμηση του 5800 οπως ειπε και ο mixlis.α και μην νομιζη κανενας οτι υποστηριζω το 5800 ...ουτε να το δω δεν θελω .το χ6 για μενα ειναι πολυ πιο ομορφο με πολυ καλητερη καμερα πιο καλη ποιοτητα και κλασεις ανωτερη οθονη αφης!:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Και τρίτο μέλος στην οικογένεια των X6, Nokia X6 8GB Announced at a Price of €225.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...