Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι επειδή:

 

 

Πάντως η απουσία του Wi-Fi είναι σημαντική. Τι να το κάνω το δωρεάν απεριόριστο download μουσικής, αν πρέπει να συνδέω το X6 με υπολογιστή; Αν φτάσω στο σημείο να συνδέσω το κινητό μου με τον υπολογιστή, δε χρειάζομαι το Comes with Music για να έχω "δωρεάν απεριόριστο download μουσικής". :X :lol:

ποια απουσια wifi ,μηπως δεν καταλαβαινω κατι εγω συγχωρηστε με.διαβαζω τα specs και λεει οτι εχει.ας απαντησει καποιος.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γερμανός Νοκια Χ6...

Επιτελους αρχισε να πωλητε... 420 ΕΥΡΩ... Ληστεια μετα φόνου...

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=52112&selectedCategoryId=93

 

 

Αγγλια μερια.. 60 eυro κατω... Με μεταφορικα... http://www.mobilefun.co.uk/sim-free-nokia-x6-16gb-black-p21586.htm

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα στο πλαισιο αλλα μου φανηκε παραεισαγωγης θα παρακαλεσω καποια απο τα παιδια που το πηραν απτο πλαισιο να δουν εαν το κανεις φορματ*#7370# χανει τα ελληνικα.Μετα υπαρχουν μεσα η τρεχουμε νοκια να μας τα βαλουν.Ακομη κανει αναβαθμιση μεσω ιντερνετ σε ελληνικα.Οποιος γνωριζει κατι ας απαντηση γιατι στο πλαισιο που ρωτησα δεν γνωριζουν.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Eαν ειναι παραεισαγωγης τα ελληνικα θα χαθουν μονο εαν κανεις αναβαθμιση μεσω ηλεκτρονικου υπολογιστη αλλα υπαρχει τροπος να τα ξαναπερασεις.

 

S60 5th Edition Platform FAQ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651202#post2651202

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651203#post2651203

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2840596#post2840596

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την βοηθεια σου αλλα αν ειναι να δωσω 400 ευρω και να καθομαι να κανω διαδικασιες καλυτερα να το παρω απευθειας απο alpha copy και να ξενοιασω.Την ειχα πατησει μια φορα με το Ε62 πηρα την alpha copy και μου ειπαν ειναι παραεισαγωγης δεν αναλαμβανω εγγυηση και απο τοτε το ψαχνω το θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο και περπατημα βρηκα ελληνικο απο cosmote.Oλλα τα αλλα ηταν για χωρες εκτος ελλαδος.Θα το καταλαβουν στην πρωτη αναβαθμιση.Τελος καλο ολλα καλα.Το τηλεφωνο αστερι το μονο προβλημα με παιδευει η συνδεση μεσω wifi.Mια συνδεεται μια οχι ειδικα το fring αρνηται πεισματικα να συνδεθει με wifi μεσω gprs ολλα τελεια.Το ιδιο μου εκανε και το 5800 αλλα μετα απο προσπαθειες συνδεοταν.Εαν κανεις ξερει τι παιζει δεκτη καθε προταση ευχαριστω:D
Link to comment
Share on other sites

Πώς ξεχωρίζουμε το ελληνικό x6? product code? αυτοκόλητο?

Πόσο το είχε η cosmote? (ακριβότερα από το πλαίσιο?)

 

δεν βλέπω πολλα σχόλια από άλλους κατόχους... (και θα το πάρω και γω από βδομάδα)

μάλλον επειδή πρόκειται για συνέχεια του 5800 προφανώς τα λόγια είναι περιττά!!!??????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του φόρουμ. Θα ηθελα πληροφορίες για την ταχυτητα του κινητού (εχω ενα samsung innov8 και είναι γελοία αργό) καθώς και την αυτονομία του.Λοιπές γενικότερες εντυπώσεις θα με νεδιέφεραν καθώς δεν εχω εμπειρία με touch κινητά.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα η σφραγιδα στα εκτος ελλαδος ειναι λευκη ενω για εδω λεει νοκια seal σε ασημι ιριδιζον φοντο.Αλλα εγω για σιγουρια ζητουσα απο το καταστημα το ιμει της συσκευης που αναγραφεται πανω στο κουτι και μετα επαιρνα στο 00800 44144300 ειναι το τηλεφωνο της νοκια.Εδινα το ιμει και μου ελεγαν αν η συσκευη ηταν για ελλαδα η οχι.Η τιμη ειναι 419 ευρω αλλα προτιμω να δωσω 25 ευρω παραπανω και να εχω συσκευη ελληνικη.Τωρα εντυπωσεις αστερι συσκευη οσο για το προβλημα με το wifi βρηκα την λυση.την συστηνω σε οσους θελουν να την παρουν.Εδωσα το 5800 και δεν το μετανοιωνω Edited by iliu_n
Link to comment
Share on other sites

Mολις γυρισα απο γερμανο.. Το περιεργαστικα λιγο.. Καλη ποιοτιτα κατασκευης φαινετε, αλλα του βρηκα ενα ελατωμα και απογοητευτικα.. Το πανω μερος, εκει που τελειωνη η οθονη, το κοματακι του πλαστικου ηταν στραβα κολημενο. Μαλιστα το μετακινησα κι ολας με το νυχι και το εβαλα στο σωστο μερος.. Αλλα επανηλθε στην αρχικη του θεση σε μερικα δευτερολεπτα, μιας και ειναι κολημενο με διπλης οψης ταινια.. Νομιζω οτι το κενο μεταξει οθονης και πλαστικου στο πανω μερος, ειναι μεγαλυτερο απο οσο θα επρεπε. Κατα τα αλλα καλα...
Link to comment
Share on other sites

Mολις γυρισα απο γερμανο.. Το περιεργαστικα λιγο.. Καλη ποιοτιτα κατασκευης φαινετε, αλλα του βρηκα ενα ελατωμα και απογοητευτικα.. Το πανω μερος, εκει που τελειωνη η οθονη, το κοματακι του πλαστικου ηταν στραβα κολημενο. Μαλιστα το μετακινησα κι ολας με το νυχι και το εβαλα στο σωστο μερος.. Αλλα επανηλθε στην αρχικη του θεση σε μερικα δευτερολεπτα, μιας και ειναι κολημενο με διπλης οψης ταινια.. Νομιζω οτι το κενο μεταξει οθονης και πλαστικου στο πανω μερος, ειναι μεγαλυτερο απο οσο θα επρεπε. Κατα τα αλλα καλα...

 

Εντάξει τα κινητά που είναι στα καταστήματα για να τα βλέπουν οι πελάτες δεν είναι και αντιπροσωπευτικά για να κρίνει κανείς την ποιότητα κατασκευής...

Επίσης είτε είναι εισαγωγής ελληνικής, είτε ξένης, η εγγύηση ισχύει κανονικότατα, και επίσης τα ελληνικά δεν χάνονται αν γίνει update μέσα από το μενού του κινητού (πιο εύκολο ούτως ή άλλως) και όχι από τον υπολογιστή.

Δεν υπάρχει λόγος να πληρώνουμε 50 και 60 ευρώ παραπάνω για την πλάκα!

Edited by Watermelon
Link to comment
Share on other sites

Πώς ξεχωρίζουμε το ελληνικό x6? product code? αυτοκόλητο?

Εδώ μπορείς να διαβάσεις αναλυτικά πώς να ξεχωρίσεις τα παρα-εισαγωγής από τα ελληνικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Mολις γυρισα απο γερμανο.. Το περιεργαστικα λιγο.. Καλη ποιοτιτα κατασκευης φαινετε, αλλα του βρηκα ενα ελατωμα και απογοητευτικα.. Το πανω μερος, εκει που τελειωνη η οθονη, το κοματακι του πλαστικου ηταν στραβα κολημενο. Μαλιστα το μετακινησα κι ολας με το νυχι και το εβαλα στο σωστο μερος.. Αλλα επανηλθε στην αρχικη του θεση σε μερικα δευτερολεπτα, μιας και ειναι κολημενο με διπλης οψης ταινια.. Νομιζω οτι το κενο μεταξει οθονης και πλαστικου στο πανω μερος, ειναι μεγαλυτερο απο οσο θα επρεπε. Κατα τα αλλα καλα...

 

 

Aς ριξουν μια ματια οσοι το εχουν... Ειναι σε ολα το προβλημα, η επεσα στην περιπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παντως δεν εχει τετοιο προβλημα του εβαλα και σιλικονατη θηκη νοκια οσο για προτεκτορα πηρα αλλα δεν τον εβαλα.Κρατησα τον μαμησιο ξυνοντας μετο νυχι την λευκη γραμμη στο πλαι και ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα και εγω την Τριτη απο πλαισιο. Ειναι παραεισαγωγης αλλα δεν με πειραζει. Το προβληματακι που αναφερει παραπανω φιλος δεν το εχει. Ειναι μια χαρα κατασκευαστικα. Επισης ειχε bluetooth ακουστικα στην συσκευασια του! Για την αυτονομια του δεν μπορω να κρινω αντικειμενικα ακομα. Του αλλαζω τα φωτα στο gprs καθε μερα. Μου κραταει μιαμιση μερα αλλα με ξεζουμισμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα και εγω την Τριτη απο πλαισιο. Ειναι παραεισαγωγης αλλα δεν με πειραζει. Το προβληματακι που αναφερει παραπανω φιλος δεν το εχει. Ειναι μια χαρα κατασκευαστικα. Επισης ειχε bluetooth ακουστικα στην συσκευασια του! Για την αυτονομια του δεν μπορω να κρινω αντικειμενικα ακομα. Του αλλαζω τα φωτα στο gprs καθε μερα. Μου κραταει μιαμιση μερα αλλα με ξεζουμισμα.

 

Μόλις το αγορασα απο την Cosmote ΚΑΙ μπορω να πω επειδη επιασα στα χερια μου και τα Ν97 ειναι πολυ ελαφρύτερο και εχουν σχεδον τις ιδιες λειτουργίες...μονο που το Ν97 εχει και το απαισιο πληκτρολογιο απο κατω που με το ενα χερι δεν ανοιγει..

το Χ6 μο υαρεσε πιο πολυ και ειμαι πεπισμενος οτι εκανα την καλυτερη αγορα..

με το που το ανοιξα με εβαλε και επελεξα χώρα και η επιλογη ήταν στα ελληνικα και οχι στα αγγλικα.

πιστευω οτι ειναι πολυ καλη αγορα 289€ με επιδοτηση 80€ = 370€ συνολο.

για 2 ωρες που το εχω ειμαι ικανοποιημενος!!!!χιχιχι

το Ν97 πολυ λόγοςς για το τιποτα...το πληκτρολογιο απο κατω πολυ σπαστικο

Gamer - gadgetακιας ετων...37

XBOX LIVE: BOSS the DRAGON

IKARIAM kappa κόσμος: ΔΙΑΣ_7

Samsung Galaxy S ΙΙΙ...ενας ερωτας γεννηθηκε.

και προσοχή...ΣΤΟΝ ΠΕΡΑΙΑ..ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΥ:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Για μενα αυτη την στιγμη, ειναι το καλυτερο τηλ. αφης της Νοκια ,σε σχεση παντα με το κοστος του...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγορασα απο την Cosmote ΚΑΙ μπορω να πω επειδη επιασα στα χερια μου και τα Ν97 ειναι πολυ ελαφρύτερο και εχουν σχεδον τις ιδιες λειτουργίες...μονο που το Ν97 εχει και το απαισιο πληκτρολογιο απο κατω που με το ενα χερι δεν ανοιγει..

το Χ6 μο υαρεσε πιο πολυ και ειμαι πεπισμενος οτι εκανα την καλυτερη αγορα..

με το που το ανοιξα με εβαλε και επελεξα χώρα και η επιλογη ήταν στα ελληνικα και οχι στα αγγλικα.

πιστευω οτι ειναι πολυ καλη αγορα 289€ με επιδοτηση 80€ = 370€ συνολο.

για 2 ωρες που το εχω ειμαι ικανοποιημενος!!!!χιχιχι

το Ν97 πολυ λόγοςς για το τιποτα...το πληκτρολογιο απο κατω πολυ σπαστικο

 

Καλημερα!Για μενα αυτη την στιγμη, ειναι το καλυτερο τηλ. αφης της Νοκια ,σε σχεση παντα με το κοστος του...

 

Το αγορασα και εγω την Τριτη απο πλαισιο. Ειναι παραεισαγωγης αλλα δεν με πειραζει. Το προβληματακι που αναφερει παραπανω φιλος δεν το εχει. Ειναι μια χαρα κατασκευαστικα. Επισης ειχε bluetooth ακουστικα στην συσκευασια του! Για την αυτονομια του δεν μπορω να κρινω αντικειμενικα ακομα. Του αλλαζω τα φωτα στο gprs καθε μερα. Μου κραταει μιαμιση μερα αλλα με ξεζουμισμα.

 

Το δικο μου παντως δεν εχει τετοιο προβλημα του εβαλα και σιλικονατη θηκη νοκια οσο για προτεκτορα πηρα αλλα δεν τον εβαλα.Κρατησα τον μαμησιο ξυνοντας μετο νυχι την λευκη γραμμη στο πλαι και ολα καλα.

 

Καλησπέρα σας,

 

εγώ το πήρα την προηγούμενη Τρίτη από τον Γερμανό.. Σαν τηλέφωνο πολύ καλό και το μέγεθος δεν θα έλεγα τρομερό....

εχω όμως ένα σημαντικό πρόβλημα.. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ MP4.. μου βγάζει ένα μήνυμα.. αδύνατη αναπαραγωγή :(:(:(:(

Ακόμα τράβηξα βίντεο με το ίδιο το κινητό και ΔΕΝ το έπαιζε. .. :mad::mad::mad:

το μόνο βίντεο που έπαιζε ήταν αυτό που τράβηξα με την μπροστινή κάμερα..

 

εσάς είναι εντάξει?? τα παίζει όλα ????

 

Ευχαριστώ,

Γιάννης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

εγώ το πήρα την προηγούμενη Τρίτη από τον Γερμανό.. Σαν τηλέφωνο πολύ καλό και το μέγεθος δεν θα έλεγα τρομερό....

εχω όμως ένα σημαντικό πρόβλημα.. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ MP4.. μου βγάζει ένα μήνυμα.. αδύνατη αναπαραγωγή :(:(:(:(

Ακόμα τράβηξα βίντεο με το ίδιο το κινητό και ΔΕΝ το έπαιζε. .. :mad::mad::mad:

το μόνο βίντεο που έπαιζε ήταν αυτό που τράβηξα με την μπροστινή κάμερα..

 

εσάς είναι εντάξει?? τα παίζει όλα ????

 

Ευχαριστώ,

Γιάννης.

 

Δεν έχω δοκιμάσει mp4 στο δικό μου, αλλά επιβεβαιώνω ότι τα video που καταγράφει το κινητό τα παίζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

εγώ το πήρα την προηγούμενη Τρίτη από τον Γερμανό.. Σαν τηλέφωνο πολύ καλό και το μέγεθος δεν θα έλεγα τρομερό....

εχω όμως ένα σημαντικό πρόβλημα.. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ MP4.. μου βγάζει ένα μήνυμα.. αδύνατη αναπαραγωγή :(:(:(:(

Ακόμα τράβηξα βίντεο με το ίδιο το κινητό και ΔΕΝ το έπαιζε. .. :mad::mad::mad:

το μόνο βίντεο που έπαιζε ήταν αυτό που τράβηξα με την μπροστινή κάμερα..

 

εσάς είναι εντάξει?? τα παίζει όλα ????

 

Ευχαριστώ,

Γιάννης.

 

Φίλε skodakia (και εγώ σκοντάκιας είμαι:)) , βάλε στο κινητό σου τον core player και θα παίζει τα πάντα από μουσική και βίντεο, εκτός από wmv.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος βγάζει βιντεο με το κινητό του και το κινητό δεν τα παίζει να το πάει αμέσως γρήγορα πίσω όσο προλαβαίνει και έχει DOA (7 ημέρες από την αγορά) για να του δώσουν καινούριο πίσω!

Απλά έπεσε σε ελαττωματική συσκευή!

Δεν έχει σχέση με τον player.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Καλός ο core player αλλά δεν είναι λύση για το συγκεκριμένο πρόβλημα. Κατευθείαν πίσω στον γερμανό. Αν δεν έχεις μιλήσει πάνω από μισή ώρα (αν δεν κάνω λάθος) θα σου το αντικαταστήσουν κατευθείαν με καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...