Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσωπικα με το net δεν εχω καποιο προβλημα,ολα πανε καλα κι επιτελους καταφερα στις 11 το πρωι κι αφησα την μπαταρια με 2 μονο γραμμες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κι επιτελους καταφερα στις 11 το πρωι κι αφησα την μπαταρια με 2 μονο γραμμες.

 

Μετά από τι είδους χρήση; Και δύο ακόμη ερωτήσεις:

 

1. η οθόνη στον ήλιο πως τα πάει; το 5800 ήταν αίσχος :mad:

2. Στην οθόνη υπάρχει κάτι σαν προστατευτικό "γυαλί" για να μην γίνονται γρατζουνιές;

 

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τι είδους χρήση; Και δύο ακόμη ερωτήσεις:

 

1. η οθόνη στον ήλιο πως τα πάει; το 5800 ήταν αίσχος :mad:

2. Στην οθόνη υπάρχει κάτι σαν προστατευτικό "γυαλί" για να μην γίνονται γρατζουνιές;

 

Thanks :)

 

φιλε μου wifi,youtube,videos,αποστολες εικονων μουσικης αλλα ειδικα χρηση wifi και νετ.

στην οθονη δεν διακρινα καποιο προστατευτικο γυαλι,απο την πρωτη στιγμη εβαλα και screen protector.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εδωσα,δυστυχως δεν με ικανοποιησε τοσο...ποιοτητα κατασκευης-αργο καπως στο μενου-καμια σχεση το touch της οθονης με του iphone η του hd2.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εδωσα,δυστυχως δεν με ικανοποιησε τοσο...ποιοτητα κατασκευης-αργο καπως στο μενου-καμια σχεση το touch της οθονης με του iphone η του hd2.

 

Δηλαδη μουφα η capacitive που βαλανε..?

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εδωσα,δυστυχως δεν με ικανοποιησε τοσο...ποιοτητα κατασκευης-αργο καπως στο μενου-καμια σχεση το touch της οθονης με του iphone η του hd2.
Πρέπει να σημειώσουμε πως η νέα οθόνη απλώς ήρθε για να βελτιώσει κάπως το interface ενώ έπρεπε το λειτουργικό αφής να χτιστεί με βάση την capacitive οθόνη και τον τρόπο λειτουργίας της...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μουφα η capacitive που βαλανε..?

 

όχι μουφα αλλά όχι και αντάξια των 2 συσκευων που έβαλα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Tι βλεπω εδω ρε παιδια....

Γραφίδα ειναι αυτο http://dailymobile.se/2010/02/28/pictures-nokia-x6-16gb/nokia-x6-16gb-04/

 

δεν ξερω αλλα πολυ συχνα την χρειαζεται την πενουλα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα πολυ συχνα την χρειαζεται την πενουλα.

 

Πώς λειτουργεί με πένα αφού έχει capacitative οθόνη;; :confused::confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Πώς λειτουργεί με πένα αφού έχει capacitative οθόνη;; :confused::confused:

 

Υπάρχουν ειδικές πένες και για Capacitive οθονη...Ψάξε αν θες στο E-bay για Capacitive Stylus...Η ακόμη και στο youtube για HD2 stylus ή Iphone 3gs stylus!

Τωρα γιατι αποφασισε η ΝΟΚΙΑ να βαλει stylus νομιζω ότι είναι προφανές..

 

ΥΓ..Οσοι το αγοράσατε υπήρχε στην συσκευασια το Stylus?

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ειδικές πένες και για Capacitive οθονη...Ψάξε αν θες στο E-bay για Capacitive Stylus...Η ακόμη και στο youtube για HD2 stylus ή Iphone 3gs stylus!

Τωρα γιατι αποφασισε η ΝΟΚΙΑ να βαλει stylus νομιζω ότι είναι προφανές..

 

ΥΓ..Οσοι το αγοράσατε υπήρχε στην συσκευασια το Stylus?

 

Καλά ντε, σε πιστεύω, δε θα κάτσω να ψάξω. :p

Απλά νομίζω ότι το stylus καταρρίπτει το όλο concept της capacitative οθόνης και μου έκανε εντύπωση γιατί ούτε το HD2 ούτε το iPhone έρχονται με stylus στη συσκευασία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ντε, σε πιστεύω, δε θα κάτσω να ψάξω. :p

Απλά νομίζω ότι το stylus καταρρίπτει το όλο concept της capacitative οθόνης και μου έκανε εντύπωση γιατί ούτε το HD2 ούτε το iPhone έρχονται με stylus στη συσκευασία.

Μαλλον προσπαθει να σου πει οτι οι οθονες της Νοκια ειναι μαπα σε σχεση με τις αλλες και ετσι η Νοκια εβαλε και stylus.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να σημειώσουμε πως η νέα οθόνη απλώς ήρθε για να βελτιώσει κάπως το interface ενώ έπρεπε το λειτουργικό αφής να χτιστεί με βάση την capacitive οθόνη και τον τρόπο λειτουργίας της...

 

Πολύ σωστή κουβέντα. :cool:

 

Σε capacitive πιστεύω ότι χρειάζεται όσο πιο δυνατόν μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερα προσαρμοσμένο λογισμικό (μεγάλα εικονίδια κλπ.) ενόψει του ότι ούτε νύχι ούτε γραφίδα (με μικρή μύτη) σηκώνει, οπότε η επιλογή συγκεκριμένων ιδιαίτερα μικρών σημείων γίνεται πιο δύσκολη, μπερδεύει και, στην τελική τσαντίζει και απογοητεύει.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

1. Αν το λειτουργικό, δεν έχει χτιστεί με βάση την capacitive οθόνη όπως λέτε,

πως μπήκε πριν ένα χρόνο στο Samsung omnia HD…

 

2. Mηπως η μεμβράνη προστασίας δημιουργεί πρόβλημα στις capacitive οθόνες;

Link to comment
Share on other sites

Πώς λειτουργεί με πένα αφού έχει capacitative οθόνη;; :confused::confused:
Κι ομως σε πολλες λειτουργειες κρινεται αναγκαια η χρηση ειδικης πενας.

 

Καλά ντε, σε πιστεύω, δε θα κάτσω να ψάξω. :p

Απλά νομίζω ότι το stylus καταρρίπτει το όλο concept της capacitative οθόνης και μου έκανε εντύπωση γιατί ούτε το HD2 ούτε το iPhone έρχονται με stylus στη συσκευασία.

τωρα μιλας για πραγματικα κινητα που δεν τους ειναι απαραιτητη καμια πενα,ακομα και μικρο εικονιδιο να εχει καποια εφαρμογη ειναι ακριβεστατο το πατημα στα 2 κινητα που αναφερεις.ουτε διπλο ουτε τριπλο χτυπημα στην οθονη για να μπει καπου.

 

1. Αν το λειτουργικό, δεν έχει χτιστεί με βάση την capacitive οθόνη όπως λέτε,

πως μπήκε πριν ένα χρόνο στο Samsung omnia HD…

 

2. Mηπως η μεμβράνη προστασίας δημιουργεί πρόβλημα στις capacitive οθόνες;

 

η μεμβρανη δεν δημιουργει απολυτως κανενα προβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εγω με το omnia 2 που δεν εχει και capasitive οθονη ,δεν χρειαστηκα μεχρι σημερα ποτε το stylus.

αυτο που ειπε ο φιλος παραπανω οτι τα touchscreen κινητα πρεπει να εχουν μεγαλη οθονη,ειναι σωστο .

ειδικα αυτα με capasitive οθονη πρεπει να ειναι απο 4" και πανω.

η νοκια εξακολουθει την αρχαια της φιλοσοφια να προσθετει σε καθε νεο μοντελο 1-2 νεα χαρακτηριστικα αντι να κατσει να βγαλει ενα μοντελο εξ αρχης.

γιαυτο επειτα απο πολλα χρονια την βαρεθηκα και εφυγα και ουτε θα ξαναασχοληθω μαζι της εαν δεν αλλαξει φιλοσοφια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και ένας φίλος αποκτήσαμε το Χ6 (32 ΓΒ) από το ή-μπευ του Ηνωμένου Βασιλείου και με μεγάλη διαφορά τιμής. 402 ευρώ εγώ, 307 ο φίλος. Καταπληκτικό κινητό, τα αξίζει σίγουρα τα λεφτά του. Όσο κι αν ζηλεύω τον φίλο μου για την τύχη του, δεν θεωρώ ότι 400 ευρώ είναι ακριβά για όσα κάνει αυτό το κινητό.

 

Εννοείται ότι σε τιμές καταστημάτων ολοκαίνουργιο θα κοστίζει άλλα αντ' άλλων. Η τρέχουσα τιμή του στο ΗΒ είναι 450 λίρες, τουτέστιν περί τα 520 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή κουβέντα. :cool:

 

Σε capacitive πιστεύω ότι χρειάζεται όσο πιο δυνατόν μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερα προσαρμοσμένο λογισμικό (μεγάλα εικονίδια κλπ.) ενόψει του ότι ούτε νύχι ούτε γραφίδα (με μικρή μύτη) σηκώνει, οπότε η επιλογή συγκεκριμένων ιδιαίτερα μικρών σημείων γίνεται πιο δύσκολη, μπερδεύει και, στην τελική τσαντίζει και απογοητεύει.

 

Στα μικρά εικονίδια (πχ στην πλοήγηση στο ίντερνετ) , μπορεί να υπάρχει ένα θέμα για να τα επιλέξεις. Επίσης, ορισμένες φορές πατάς λίγκ που δεν θέλεις, στην προσπάθεια να πάς πάνω κάτω. Οι οθόνες πίεσης δεν έχουν τέτοια προβλήματα, έχουν άλλα...

 

 

2. Mηπως η μεμβράνη προστασίας δημιουργεί πρόβλημα στις capacitive οθόνες;

Λίγο ναι. Μειώνει την ευαισθησία. Λογικό είναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επίσης χωρίς γραφίδα είναι δύσκολο να επιλέξεις-σκιάσεις ένα τμήμα κειμένου προς αντιγραφή ή να τοποθετήσεις τον κέρσορα ανάμεσα σε κάποια γράμματα μίας λέξης... προσωπικά δεν ξέρω αν πρέπει τελικά να ενθουσιαστώ για την capacitive οθόνη :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης χωρίς γραφίδα είναι δύσκολο να επιλέξεις-σκιάσεις ένα τμήμα κειμένου προς αντιγραφή ή να τοποθετήσεις τον κέρσορα ανάμεσα σε κάποια γράμματα μίας λέξης... προσωπικά δεν ξέρω αν πρέπει τελικά να ενθουσιαστώ για την capacitive οθόνη :rolleyes:

Είτε ενθουσιαστείς, είτε όχι, είναι το trend της εποχής.

Ξέχνα λοιπόν ότι ήξερες, καλώς ή κακώς, δεν θα ξαναβγούν οθόνες πίεσης.

Σε αυτό που λες πιο πάνω, έχεις απόλυτο δίκιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πω πω καμμία κίνηση στο thread :( Μήπως τελικά οι αλλαγές στην εκπροσώπηση της Nokia καθυστερούν την κυκλοφορία του κινητού;

 

*άσχετος πωλητής στη Nokia Βέροιας, όταν τον ρώτησα πότε περιμένουν το Χ6, μου απάντησε πως το έχουν παραγγείλει και θα είναι στο κατάστημα εντός 2-3 ημερών! :blink: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...