Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα μια γρηγορη ερωτηση: αν εχεις κανει debrand την συσκευη εχεις καποιο θεμα με την εγγυηση? παιζει καποιο ρολο, μπορουν να σουν πουν τιποτα?
Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανένα απολύτως απ' όσο ξέρω...:)Αλλά καλύτερα μην το αναφέρεις για να είσαι μέσα...:)
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω. να ρωτησω κατι αλλο, αμα κανω hard reset ισχυει οτι παιζει προβλημα, δηλαδη μπορει να χασω το ovi maps κλπ?
Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

αλλο χανονται τα δεδομενα, αλλο χανονται εφαρμογες οπως ovi maps, ovi store κλπ. το ρωταω επειδη αναφερεται ετσι στο hardware FAQ.
Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω. να ρωτησω κατι αλλο, αμα κανω hard reset ισχυει οτι παιζει προβλημα, δηλαδη μπορει να χασω το ovi maps κλπ?

 

αλλο χανονται τα δεδομενα, αλλο χανονται εφαρμογες οπως ovi maps, ovi store κλπ. το ρωταω επειδη αναφερεται ετσι στο hardware FAQ.

 

Αυτό ίσχυε στις συσκευές με symbian^3 αλλά ακόμα και εκεί διορθώθηκε το πρόβλημα.

Στο Χ6 το μόνο που μπορείς να χάσεις είναι τα δεδομένα σου όπως επαφές,εικόνες κτλ. αν δεν έχεις κάνει backup.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και κάμποσο καιρο είχα βολευτει με το ΣΠΒ mobile Σελ και τωρα μου ζηταει ενεργοποιηση με κωδικο ενω το εχω υπογραψει το αρχειο! Εχει κανεις καμια λυση ή κωδικο? Στο μεταξυ αν δεν διορθωνεται αυτο, εχετε να μου προτεινετε κατι παρομοιο? Ομολογω οτι αυτη η "μεταμορφωση" του βαρετου symbian μενου με ειχε ενθουσιασει! Παρατησα το android!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά κατέβασες Demo...:)Ενας φίλος από εδώ έδωσε νομίζω 25 ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

Τεταρτη απογευμα λοιπόν και τα "μαγαζια" ηταν κλειστα! Δεν προλαβα να ψαξω. Εαν δεν βγαλω άκρη θα τον καταθεσω τον οβολο! Κανει αγνωριστο &πιο εύχρηστο το Χ6. Ειλικρινα το έκανα my primary και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

 

Αντε μπραβο!!

μακαρι να ακολουθησει και το 5800

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδία μου εμφάνισε στην ενημέρωση λογισμικού την έκδοση 32.0.002! Την έχει εγκαταστήσει κανείς να δει διαφορές;

 

 

Για αυτήν την ενημέρωση μιλάτε παιδιά; Νομίζω πως έχει βγεί εδώ και ένα μήνα σχεδόν!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για αυτήν την ενημέρωση μιλάτε παιδιά; Νομίζω πως έχει βγεί εδώ και ένα μήνα σχεδόν!

 

Προσπαθωντας να περασω την αναβαθμιση το τηλεφωνο κολλησε. Η αναβαθμιση δεν εγκατασταθηκε.. Το τηλεφωνο δεν ξεκινα με κανενα τροπο, ουτε με hard reset. Καμια ιδεα για να το ξεκολλησω και να εχω ξανα τηλεφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθωντας να περασω την αναβαθμιση το τηλεφωνο κολλησε. Η αναβαθμιση δεν εγκατασταθηκε.. Το τηλεφωνο δεν ξεκινα με κανενα τροπο, ουτε με hard reset. Καμια ιδεα για να το ξεκολλησω και να εχω ξανα τηλεφωνο;

Δοκίμασε να αφαιρέσεις για λίγα λεπτά την μπαταρία και μετά να το συνδέσεις ξανά στο pc. Αν δεν πιάσει τότε υπάρχει ο παρακάτω οδηγός [ΟΔΗΓΟΣ] Επαναφορά νεκρής Nokia Symbian συσκευής. Δες την διαδικασία πρώτα και μετά προχωράς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αφαιρέσεις για λίγα λεπτά την μπαταρία και μετά να το συνδέσεις ξανά στο pc. Αν δεν πιάσει τότε υπάρχει ο παρακάτω οδηγός [ΟΔΗΓΟΣ] Επαναφορά νεκρής Nokia Symbian συσκευής. Δες την διαδικασία πρώτα και μετά προχωράς.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.Αν το συνδεσω στον υπολογιστη ενω το τηλεφωνο δεν ξεκινα θα το δει ο υπολογιστης;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.Αν το συνδεσω στον υπολογιστη ενω το τηλεφωνο δεν ξεκινα θα το δει ο υπολογιστης;

Αν ακολουθήσεις βήμα βήμα τις οδηγίες τότε θα το αναγνωρίσει κανονικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσεις βήμα βήμα τις οδηγίες τότε θα το αναγνωρίσει κανονικά.

Δυστυχως δεν μπορω να εγκαταστησω το phoenix (2010.8.4.41526) ουτε σε vista 32bit(αναφερει κατι για dongle drivers) ουτε σε windows 7 64bit (προβλημα με C++2005), Καμια ιδεα;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα που αναφέρεις (προβλημα με C++2005) ρίξε μια ματιά εδώ http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=16326 μήπως αυτό είναι που λείπει και δεν προχωράει η εγκατάσταση.

Υ.Γ.Αν μπορείς βάλε ένα screenshot με το μήνυμα σφάλματος που εμφανίζεται κατά την εγκατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τα κατάφερα χρησιμοποιώντας νεώτερη έκδοση του phoenix (2011.08.005.455529)

Όλα πήγαν καλά και το Χ6 είναι πάλι σε λειτουργία!!

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας.!!!:)

Χωρίς τις συμβουλές σας θα είχα μπλέξει με το απαράδεκτο service της Νοκια.:down:

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι απόλυτος...:)Εξαρτάται από τον εκάστοτε αντιπρόσωπο :) Κι εγώ έτσι έλεγα μέχρι που πήγα σε έναν της προκοπής!:D
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση. εδω και δυο μερες η μπαταρια του κινητου ξεφορτιζεται χωρις ιδιαιτερη χρηση απο εμενα. το πολυ να μιλησω 30 λεπτα στο τηλεφωνο. και η μπαταρια κιολας προς το βραδυ ζεματαει. Γενικοτερα προσεχω κιολας πολυ την μπαταρια, να ξεφορτιζει τελειως και να κανει πληρη φορτηση. ξερετε τι παιζει; καλυπτει αλλαγη μπαταριας η εγγυηση; (αν ισχυει βεβαια η εγγυηση ακομα). και ξερετε μηπως ποσο κανει μια καινουργια μπαταρια; γιατι φοβαμαι μην σκασει, ετσι που καιει το βραδυ και παθουμε τιποτα χειροτερα. σας ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση. εδω και δυο μερες η μπαταρια του κινητου ξεφορτιζεται χωρις ιδιαιτερη χρηση απο εμενα. το πολυ να μιλησω 30 λεπτα στο τηλεφωνο. και η μπαταρια κιολας προς το βραδυ ζεματαει. Γενικοτερα προσεχω κιολας πολυ την μπαταρια, να ξεφορτιζει τελειως και να κανει πληρη φορτηση. ξερετε τι παιζει; καλυπτει αλλαγη μπαταριας η εγγυηση; (αν ισχυει βεβαια η εγγυηση ακομα). και ξερετε μηπως ποσο κανει μια καινουργια μπαταρια; γιατι φοβαμαι μην σκασει, ετσι που καιει το βραδυ και παθουμε τιποτα χειροτερα. σας ευχαριστω πολυ!

 

Δοκίμασες να του κάνεις επανεκκίνηση; Μου έχει συμβεί και εμένα κανά δυο φορές στο παρελθόν και μάλλον ήταν από κάποια

εφαρμογή που είχε κολλήσει και έτρεχε στο παρασκήνιο καταναλώνοντας μπαταρία. Οι μπαταρίες έχω την εντύπωση πως έχουν έξι μήνες εγγύηση. Για καινούργια μπαταρία υπολόγιζε 30-35 ευρώ περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να του κάνεις επανεκκίνηση; Μου έχει συμβεί και εμένα κανά δυο φορές στο παρελθόν και μάλλον ήταν από κάποια

εφαρμογή που είχε κολλήσει και έτρεχε στο παρασκήνιο καταναλώνοντας μπαταρία. Οι μπαταρίες έχω την εντύπωση πως έχουν έξι μήνες εγγύηση. Για καινούργια μπαταρία υπολόγιζε 30-35 ευρώ περίπου.

 

τα εχω κλείσει όλα τα προγράμματα με το taskman. δεν ξέρω τι γίνεται.. θα δω και σήμερα και θα σας ξαναπω. έχουν λίγο πάνω απο 35 από ότι είδα. μόνο στο e-click βρήκα με 14 αλλά δεν ξέρω αν είναι και καλό να πάρω από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κλείσει όλα τα προγράμματα με το taskman. δεν ξέρω τι γίνεται.. θα δω και σήμερα και θα σας ξαναπω. έχουν λίγο πάνω απο 35 από ότι είδα. μόνο στο e-click βρήκα με 14 αλλά δεν ξέρω αν είναι και καλό να πάρω από εκεί.

 

Και εμένα όταν είχε συμβεί δεν φαινόταν να τρέχει κάτι ;) γι'αυτό πιστεύω η καλύτερη λύση είναι μια επανεκκίνηση.

Τώρα όσων αφορά την μπαταρία με 14 ευρώ δεν νομίζω να είναι γνήσια nokia.

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι απόλυτος...:)Εξαρτάται από τον εκάστοτε αντιπρόσωπο :) Κι εγώ έτσι έλεγα μέχρι που πήγα σε έναν της προκοπής!:D

 

Βεβαίως και δεν είμαι απόλυτος και δεν αναφέρομαι σε όλους τους αντιπρόσωπους της Νοκια. Εμπειρίες από το νέο service.

Μετά την Alpha Copy αναγκάστηκα να πάω σε έναν άλλο εδώ κοντά στην περιοχή μου (τον βρήκα από το site της Νοκια) για πρόβλημα σε Ν73. Στο ''μαγαζί'' ήταν μια ηλικιωμένη κυρία που μου είπε ότι πρέπει να βρω τον γιο της που ήταν εκείνη την στιγμή στο άλλο μαγαζί της άφησα το τηλέφωνο και πήγα ξανά το απόγευμα για να βρω τον ίδιο ο οποίος μου είπε ότι πρέπει να στείλει το Ν73 στην εταιρεία γιατί δεν αναλαμβάνει ''επισκευές''. Σημ το τηλέφωνο δεν χρειάστηκε τελικά επισκευή, με οδηγίες μέσα από το φόρουμ το επανέφερα σε λειτουργία.

2η εμπειρία όταν αγόρασα το Χ6 χρειάστηκα μια θήκη για το τηλέφωνο. Στο site της Νοκια είδα μια θήκη για το τηλέφωνο και ξεκίνησα για τον αμεσως κοντινότερο αντιπρόσωπο απο τον προηγούμενο. Στο κατάστημα βλέπω εμβρόντητος τον προηγούμενο,δεν πειράζει σκέφτομαι απλά μια θήκη θέλω, λάθος μου μεγάλο!!!

Με πληροφόρησε οτι δεν υπάρχει και οτι το τηλέφωνο δεν εχει έρθει ακόμα στην Ελλάδα (04/2010) όταν του το έδειξα μου είπε οτι δεν κατάλαβε για ποιο τηλεφωνο μιλούσα. Βέβαια δεν έκανα τον κόπο να του πω οτι αυτό που ήθελα υπήρχε στο επισημο site της Νοκια Ελλας, τον ευχαρίστησα και έφυγα. Μετά από αυτά καταλαβαίνεις...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...