Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia X6-00 (8GB/16GB/32GB)

(RM-559)

Welcome to Comes With Music

 

 

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/nokia/nokia-x6-1.jpg

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

2 Σεπτεμβρίου 2009

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia X6 is a S60 5th Edition device with a responsive capacitive touch screen and tactile feedback. The device has a 3.2“, bright nHD (640 x 360 pixels and 16:9 aspect ratio) display with homescreen featuring Contacts Bar and media bar. Other features include a 5 megapixel Auto Focus camera with Carl Zeiss optics and dual LED flash, integrated A-GPS with Ovi Maps 3.0, Bluetooth 2.0 +EDR, and USB 2.0 High-Speed.

 

Code name:

Alvin

______________________________________

 

Πλατφόρμα:

S60 5th Edition (Symbian^1)

 

Λειτουργικό σύστημα:

Symbian OS v9.4

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

40.0.002

 

Δείκτης SAR:

1,11 W/kg

 

Ελληνικό product code:

8GB: 059Β7Ν7 (Azure) / 059B7Q3 (Black)

16GB: 0595388 (Black-Red) / 0589489 (Dark black) / 0595410 (White blue) / 0580438 (Light yellow) / 0580288 (Light pink) / 0596992 (White-White)

32GB: 0578264 (Black-Red) / 0578380 (Light blue)

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης: 8GB | 16GB | 32GB

Τεχνικά χαρακτηριστικά (GSMArena)

Φωτογραφίες (GSMArena)

Δελτίο τύπου

Data Sheet: 8GB | 16GB | 32GB

Οδηγός χρήσεως

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν οι εξής παραλλαγές:

 

Nokia X6-00.1 (RM-551): LTA + Brazil, WCDMA 2100/1900/850 + GSM/EDGE 850/900/1800/1900

Nokia X6-00m (RM-552): China 2G, GSM/EDGE 850/900/1800/1900

 

 

Internal storage memory sizes are 32GB for X6 and 16GB for "X6 16GB" version.

Edited by Itchrist86

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Nokia X6 Photos

http://www.nokia.com/press/media_resources/photos/devices/showphotos?category=x6

Τελείωσαν τα νούμερα και οι ονομασίες και έπιασε μοντέλα αυτοκινήτων (βλ. BMW).:D

Edited by Itchrist86

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Live φωτογραφιες απο Eldar:D

 

http://eldarmurtazin.livejournal.com/479771.html

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Λιγο περιεργη εμφανιση αλλα μου αρεσε.

Να η νεα σειρα που αναρωτιομασταν τι ειναι. Νεα σειρα Χ.

Αντε να δουμε αν θα υπαρξει και C.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μου αρεσε απο κοντα ,ηταν η υλοποιηση του kinetic scrolling ..

Κατα τα αλλα ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου πως έχω εμμονές , δεν με νοιάζει!

Δεν θυμίζει λίγο satio?

Εντάξει καλό κινητό, όχι πολύ όμορφο, αλλά πανάκριβο είναι!

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Έχει το τετραγωνισμένο του σχέδιο , αλλά τα χρώματα το διαφοροποιούν κάπως...

Στην τιμή του περίμενα κάτι καλύτερο!

Η σχεδίαση του είναι σαν την βαυαρική Χ6...Αμφιλεγόμενη!(Η ονομασία τυχαία είπαμε? :D xD)

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Παλι χωρις προστατευτικο καμερας και 5mp.Tι στο καλο χαθηκε μια βαρβατη οχταρα?????
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Nokia X6 hands on

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=BxhWNEi-3mg]YouTube - Nokia X6 hands on[/ame]

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αλλα ναι οντως ειναι ακριβο.

 

Είναι επειδή:

What’s more, the Nokia X6 is a Comes with Music device which means you’ll be able to tune into as much all-you-can-hear music as you like without having to spend a penny extra.

 

Πάντως η απουσία του Wi-Fi είναι σημαντική. Τι να το κάνω το δωρεάν απεριόριστο download μουσικής, αν πρέπει να συνδέω το X6 με υπολογιστή; Αν φτάσω στο σημείο να συνδέσω το κινητό μου με τον υπολογιστή, δε χρειάζομαι το Comes with Music για να έχω "δωρεάν απεριόριστο download μουσικής". :X :lol:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει wifi και θα το πληρώσουμε και χρυσάφι?

Εύγε νόκια!!:D

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει wifi? Καλα το καψαν και αυτο.

 

Να ρωτησω. Η υπηρεσια cοmes with music λειτουργει στην Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Μετριότητα στα specs, μαύρο χάλι η τιμή, φοβερό design...

Προτιμώ το N97 Mini για ..ευνόητους λόγους...

Link to comment
Share on other sites

ΛΑΘΟΣ!!! Έχει Wi-Fi... :O http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-x6/specifications

Το αναφέρει στο Data network και όχι στο Local connectivity and synchronisation...

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

X6 Datasheet

 

http://imageshack.gr/files/czmpu6zn8lj1sztwta3c_thumb.jpg

 

 

 

Εγώ που το είδα και το έπιασα δεν μου άρεσε καθόλου ούτε έχει να δώσει κάτι διαφορετικό από τα υπόλοιπα 5th edition. Υπάρχει το kinetic scrolling αλλά και αυτό δεν είναι κάτι διαφορετικό, γιατί πλέον το έχουν και άλλες συσκευές της Nokia είτε θα το αποκτήσουν και οι υπόλοιπες με κάποια αναβάθμιση στο λογισμικό, όπως το Ν97. Από εμφάνιση δεν μου άρεσε καθόλου αυτό το μακρόστενο σχέδιο. Το καλό είναι ότι είναι σχετικά λεπτό. Κατά τα άλλα είναι απλά ακόμα μια προσθήκη στην γκάμα του 5th edition. Η τιμή πολύ τσιμπημένη γι αυτά που προσφέρει, λόγω come with music, αλλά εδώ δεν νομίζω να το δούμε εδώ στην Ελλάδα με την συγκεκριμένη υπηρεσία όπως έγινε και με το 5800, οπότε λογικά θα έρθει και πιο φτηνά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Λιγο περιεργη εμφανιση αλλα μου αρεσε.

Να η νεα σειρα που αναρωτιομασταν τι ειναι. Νεα σειρα Χ.

Αντε να δουμε αν θα υπαρξει και C.

 

Χμ...Το C για ©amera μου πάει....

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει διαφοροποίηση στην τιμή του ανάλογα με την αγορά που προορίζεται, τότε θα είναι μια καλή εναλλακτική καθώς η τιμή του θα είναι λογική. Αν όμως ισχύει το 450+φόρους για όλες τις αγορές, είναι απίστευτα ακριβό.

 

Συμφωνώ με τα λεγόμενα του stendοr όσον αφορά τις εντυπώσεις του από την συσκευή. Πολύ άσχημο, με χαλάει ο τετραγωνισμένος του σχεδιασμός και η απουσία υποδοχής για κάρτα μνήμης.

Τα πλήκτρα της πρόσοψης δεν είναι αφής αλλά ενώνονται όλα μαζί με ένα κομμάτι πλαστικό (όπως στα Ν96, Ν78). Θα τα προτιμούσα αφής.

 

Η συσκευή που δοκίμασα είχε τραγική ποιότητα κατασκευής με μεγάλα κενά στις ενώσεις. Είμαι σίγουρος όμως ότι το μοντέλο παραγωγής θα έχει πολύ καλύτερη κατασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έχει μνήμη 32GB (για τους λάτρεις των mp3 όπως αναφέρει η nokia), δεν χρειαζόταν και κάρτα μνήμης. Το θέμα είναι, θα έχει καλύτερη ποιότητα στην μουσική από τα ήδη υπάρχοντα κινητά 5thn edition ή θα είναι μια από τα ίδια? Δεν ξέρω αν το δοκίμασες στην μουσική mirror για να μας πεις. Εγώ πάντως δεν πρόλαβα να το κάνω.

Όσο για την ποιότητα συμφωνώ αλλά δεν αναφέρθηκα, γιατί είναι άδικο να το κάνω λόγω του ότι ήταν πρωτότυπη συσκευή. Εδώ ούτε το καπάκι της μπαταρία κούμπωνε σωστά, ούτε της κάρτας sim ούτε της usb.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όση μνήμη και αν είχε, η υποδοχή για κάρτα μνήμης είναι αναγκαία. Ας του έβαζαν 8άρα μνήμη και ας άφηναν στην θέση της την κάρτα μνήμης. Όπως και να'χει, το θεωρώ μειονέκτημα.

 

Δυστυχώς, ούτε εγώ έκανα τεστ για να δω αν έχει καλύτερη ποιότητα μέσω των ακουστικών. Πάντως, πριν την πιάσεις στα χέρια σου, απλά κοιτάζοντας την, σου δίνει μια αίσθηση πολυτέλειας. Αυτό οφείλεται στον κομψό σχεδιασμό των πλαϊνών και της πίσω επιφανείας. Να δούμε αν αυτή η αίσθηση διατηρηθεί η τονιστεί στο μοντέλο παραγωγής.

Link to comment
Share on other sites

- CPU ARM 11 434 MHz processor

- 128 MB RAM

 

χαχαχα!!!! 2009 είμαστε???? Ελα ΝΟΚΙΑ....

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

από εμφάνιση λέει όπως το βλέπω..

 

για τιμη το satio έχει τα διπλά σχεδόν...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Pictures: Nokia X6

http://dailymobile.se/2009/09/02/pictures-nokia-x6/

 

 

Εδώ Ελλάδα λογικά θα έρθει χωρίς το come with music όπως έγινε και με το 5800, αφού η υπηρεσία δεν υποστηρίζεται στην χώρα μας. Εκτός και αν μέχρι την κυκλοφορία του αλλάξει κάτι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...