Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ενημερώσω ότι μόλις βγήκε firmware update. Έκδοση: v30.0.004(15529kb) ! :)

Edit: Περιέχει τον νέο broswer 7.3.1.27, νέα εφαρμογή και εμφάνιση για τα email, τα emoticons στα μηνυματα, εγκαθισταται αυτόματα η εφαρμογή "Εδώ και Τώρα". Αυτά είναι τα άμεσα εμφανής νέα στοιχεία...

Edited by CrazyDoc
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι μόλις βγήκε firmware update. Έκδοση: v30.0.004(15529kb) ! :)

Edit: Περιέχει τον νέο broswer 7.3.1.27, νέα εφαρμογή και εμφάνιση για τα email, τα emoticons στα μηνυματα, εγκαθισταται αυτόματα η εφαρμογή "Εδώ και Τώρα". Αυτά είναι τα άμεσα εμφανής νέα στοιχεία...

 

Προσθέτει και καινούργιο dialer (μάλλον ίδιο με αυτό του N8)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα. Όταν πατάς το κόκκινοο κουμπί και είσαι σε κάποια εφαρμογή είτε μέσα στο μενού πχ(ρυθμίσεις-->συνδεσιμότητα) αυτό που έχει ενεργό τερματίζει και σε πάει στην αρχική οθόνη, σε αντίθεση με πριν που απλά πήγαινε στο παρασκήνιο και σε πήγαινε στην αρχική οθόνη. Αρκετά χρήσιμο :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηγα να κανω την αναβαθμιση και δεν ανοιγει τωρα το κινητο και μου εμφανιζει το εξής

Η ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΑΠΕΤΥΧΕ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ.

υπαρχει τροπος να το σωσω χωρις την αντιπροσωπια?

Link to comment
Share on other sites

πηγα να κανω την αναβαθμιση και δεν ανοιγει τωρα το κινητο και μου εμφανιζει το εξής

Η ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΑΠΕΤΥΧΕ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ.

υπαρχει τροπος να το σωσω χωρις την αντιπροσωπια?

 

Μέσω OTA ή απο το PC Suite το έκανες? Δοκίμασε μέσω του suite να το ξαναπεράσεις αν εντοπίζει το κινητό. Αλλιώς μπορείς να το κάνεις μέσω του Phoenix (χάνοντας όλα τα δεδομένα)...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα. Όταν πατάς το κόκκινοο κουμπί και είσαι σε κάποια εφαρμογή είτε μέσα στο μενού πχ(ρυθμίσεις-->συνδεσιμότητα) αυτό που έχει ενεργό τερματίζει και σε πάει στην αρχική οθόνη, σε αντίθεση με πριν που απλά πήγαινε στο παρασκήνιο και σε πήγαινε στην αρχική οθόνη. Αρκετά χρήσιμο :)

 

Καθόλου χρήσιμο αν πατήσεις κατά λάθος είναι και τέτοιο πλήκτρο σε πετάει έτσι εξηγείται γιατι με πετούσε απο το browser συνεχεία , γιατι εγω πατούσα εξηγείται

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν το πατάς χωρίς να το έχεις καταλάβει είναι σπαστικό το πάθαινα στην αρχή. Αλλά φαντάσου να είσαι στο "βαθιά" στο μενού Γραφείο-->Διαχείρηση Αρχείων-->Μνήμη κλπ κλπ και να πρέπει να βγεις βήμα-βήμα για να κλείσει ήταν λίγο σπαστικό, ενώ τώρα μία και έξω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέσω OTA ή απο το PC Suite το έκανες? Δοκίμασε μέσω του suite να το ξαναπεράσεις αν εντοπίζει το κινητό. Αλλιώς μπορείς να το κάνεις μέσω του Phoenix (χάνοντας όλα τα δεδομένα)...

 

μεσω Ovi Suite, το δοκιμασα να το ξαναβαλω στον υπολογιστη αλλα δε το διαβαζε, τελικα το στειλα για σερβισ στα κεντρικα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ολα οκ με το update

αρκετες βελτιωσεις σε ταχυτητα αλλα...

παρατηρησα οτι πλεον η μπαταρια κραταει μολις μια μερα απο 3 πριν το αναβαθμισω..

 

Υ.Γ. για να σας προλαβω..

- ναι εχω κοψει το λογαριασμο email

- ναι εχω βγαλει το συγχονισμο στο ovi

- δεν φαινεται να ειναι ανοιχτο ασυρματο,bluetooth,GPRS

 

 

αν εμπαινε καποιo application το εχω βαλει να με ρωτα πριν συνδεθει

 

εχει κανεις να προτεινει καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά, προσέξτε πολύ με τη νέα αναβάθμιση. Την έκανα κι εγώ την περασμένη Πέμπτη μέσω PC suite, και το τηλ. δεν ξεκίνησε ξανά. Τώρα είναι στο service. Edited by agelosmas
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ευθύνεται η καινούργια αναβάθμιση για αυτό.Μάλλον για κάποιο πρόβλημα κατά την διάρκεια της αναβάθμισης πρόκειται.Σπάνιο,αλλά συμβαίνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βρε παιδιά συντομεύσεις πληκτρολογίου δεν έχει το Ν97 mini;

Ρωτάω μιας και ψάχνω να βρω πως αλλάζω απ την Ελληνική στην Αγγλική γλώσσα χωρίς να πηγαίνω μέσα απ το menu.

 

Για παράδειγμα στο Ε71 μου βελάκι πάνω και ctrl μου δίνει την δυνατότητα να αλλάζω αυτόματα απο Αγγλικά σε Ελληνικά....

 

 

Καμιά ιδέα;

just use your imagination.........!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά συντομεύσεις πληκτρολογίου δεν έχει το Ν97 mini;

Ρωτάω μιας και ψάχνω να βρω πως αλλάζω απ την Ελληνική στην Αγγλική γλώσσα χωρίς να πηγαίνω μέσα απ το menu.

 

Για παράδειγμα στο Ε71 μου βελάκι πάνω και ctrl μου δίνει την δυνατότητα να αλλάζω αυτόματα απο Αγγλικά σε Ελληνικά....

 

 

Καμιά ιδέα;

 

Πατα shift & sym

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας παιδια.Ερωτηση ,αν θελω να βγαλω εναν χαρτη καποιας χωρας απο το τηλ. πως τον βγαζω ?βοηθηστε παρακαλω.:O
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.Ερωτηση ,αν θελω να βγαλω εναν χαρτη καποιας χωρας απο το τηλ. πως τον βγαζω ?βοηθηστε παρακαλω.:O

Το συνδέεις με το ovi suite και αφαιρείς από εκεί τους χάρτες που δεν θες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια καλησπερα, θελω λιγο την βοηθεια σας. προσπαθω να κανω debrand ena nokia n97 mini vodafone branded και δεν τα καταφερνω. διαβασα τους οδηγους, αλλα οταν το συνδεω στο nemesis, το κινητο δεν το διαβαζει, παταω δλδ το search και μενει κενο απο κατω. ξερετε μηπως τι μπορει να κανω λαθος??

 

Ο οδηγος που διαβασα ειναι αυτος

 

http://thehandheldblog.com/2009/07/02/how-to-change-the-product-code-on-a-n97-nokia-5800/

 

αν και μεσες ακρες ολοι οι ιδιοι ειναι. εχετε καμια ιδεα?? thanx

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντησα.

 

προσπαθησα να το κανω αλλα μου βγαζει error το... προγραμμα. στο βημα 5 μου βγαζει ενα error Cannot Create file C:/Program Files/.. winscard.dll

 

τι φταιει παλι, τι γκαντεμια ειναι αυτη με το κινητο :((

 

edit: Τελικα μου βγαζει αυτο το error ERROR: Not supported Windows version

 

εχω windows 7 64aria ultimate. ξερετε αν υπαρχει εκδοση για αυτα τα win?

 

Τελικα καταφερα να αλλαξω το κωδικο. πηγαινω λοιπον να κανω απο το νοκια suite να μου περασει την 30, αλλα μου διαβαζει τα ιδια updates. εκανα και hard reset στο κινητο και παλι τα ιδια.. τι κανω λαθος τωρα??

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ποια μέθοδο ακολούθησες;Επίσης ποιον αριθμό product code έβαλες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

την δευτερη και εβαλα τον ελληνικο που βρισκεται στην πρωτη σελιδα. για να κανω επιβεβαιωση οτι το αλλαξα, ξαναεκανα τα πρωτα βηματα, και στο read μου εβαλε τον κωδικο που ειχα βαλει
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έλεγξες ότι έχει αλλαχτεί το product code τότε κανονικά θα έπρεπε να μπορούσες να προχωρήσεις σε αναβάθμιση.

Αν είχε τίποτα εικονίδια από τον πάροχο έχουν φύγει μετά την αλλαγή;Επίσης Over The Air δοκίμασες αν βγάζει διαθέσιμη αναβάθμιση;

Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση τηλέφωνο-υπολογιστή,επίσης ποιο πρόγραμμα της nokia χρησιμοποιείς στον υπολογιστή;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα εικονιδια εχουν μεινει. προσπαθησα να κανω over the air και παλι μου βγαζει τις ιδιες αναβαθμισεις, που ειναι βασικα 6 προγραμματα που μου βγαζει οτι θελουν αναβαθμιση, photo, facebook κλπ..

 

χρησιμοποιω το nokia suite 3.2.100

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...