Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα αγορασα χθές το n97 mini και έχω ένα θεματάκι με το ovi map κλπ... το έχω εγκαταστήσει κλπκλπ όμως πάει να με συνδέσει στο internet μέσω gprs κιόλας (που πληρώνεις) για να κάνω search οδους κλπκλπ... από πού μπορώ να κατεβάσω χάρτες γι αυτό το πρόγραμμα ώστε να μη χριάζεται internet...

Καλημέρα. Με το Map Loader θα περάσεις του χάρτες στην συσκευή σου. Για πιο πολλά διάβασε το GPS, A-GPS, Nokia Maps/OVI Maps και η πρώτη χρήση. Για ότι άλλο θες και έχει σχέση με το Ovi Maps το ρωτάς στο αντίστοιχο θέμα Nokia Maps - OVI Maps (Smart2go).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, θα το έχω τις επόμενες μέρες. Καμία συμβουλή τι να προσέξω? Εννοώ γνωστά προβλήματα? Με τη μπαταρία έχει τα ίδια χάλια με το n97? Πόσο κρατάει συνήθως?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα το έχω τις επόμενες μέρες. Καμία συμβουλή τι να προσέξω? Εννοώ γνωστά προβλήματα? Με τη μπαταρία έχει τα ίδια χάλια με το n97? Πόσο κρατάει συνήθως?

 

Προλαβαίνεις να το αλλάξεις?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μια δυσφορία για το Ν97 mini, που καταλήγει σε τάση "θαψίματος" της συσκευής (καλοπροαίρετα το γράφω).

Διαφωνώ μ' αυτή την άποψη, Θεωρώ οτι είναι μια πολύ καλή συσκευή, καλύτερη απο το Ν97 με το οποίο είχα διάφορα βασικά προβληματάκια που εδώ δεν υπάρχουν.

Το mini το έχω μερικές ημέρες τώρα και είμαι ευχαριστημένος γιατί όλα αυτά που θέλω τα κάνει καλά. Με έχει εντυπωσιάσει το πολύ καλό GPS του και η χρήση lanscape - πληκτρολογίου. Τα μενού του είναι γρήγορα, συγχρονισμός και ovi μια χαρά. Είναι γερή και πολύ ποιοτική η κατασκευή του. Ήχος καλός και συνδέσεις άριστες. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος να μην το προτιμήσει.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Σήμερα πήγα να πάρω καινούργια συσκευή και είχα δει το n97 mini το οποίο μου άρεσε πολύ και σαν specs αλλά και σαν συσκευή.... ένα πράγμα με έβαλε σε σκέψεις...

 

Η πωλήτρια στην vodafone μου είπε πως διαθέσημο αυτή την στιγμή είναι μόνο το άσπρο (το οποίο και παράγγειλα) αλλά το ψάχνω να το βρω στο site της Νόκια και δεν βλέπω άσπρο παρά μόνο ένα που ψιλοχρυσαφίζει....

 

 

Μπορεί κάποιος μου πει αν όντως βγαίνει σε άσπρο το μίνι η όχι...?

 

 

Όχι τίποτα άλλο, μην μας περάσουν και για π......:X :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Σήμερα πήγα να πάρω καινούργια συσκευή και είχα δει το n97 mini το οποίο μου άρεσε πολύ και σαν specs αλλά και σαν συσκευή.... ένα πράγμα με έβαλε σε σκέψεις...

 

Η πωλήτρια στην vodafone μου είπε πως διαθέσημο αυτή την στιγμή είναι μόνο το άσπρο (το οποίο και παράγγειλα) αλλά το ψάχνω να το βρω στο site της Νόκια και δεν βλέπω άσπρο παρά μόνο ένα που ψιλοχρυσαφίζει....

 

 

Μπορεί κάποιος μου πει αν όντως βγαίνει σε άσπρο το μίνι η όχι...?

 

 

Όχι τίποτα άλλο, μην μας περάσουν και για π......:X :lol::lol::lol:

Οχι! Μονο το n97 βγαινει σε ασπρο. Κοιτα εδω ποια χρωματα παιζουν στο site της nokia: http://www.nokia.gr/products/phones/nokia-n97-mini. Σε αυτα τα 3 χρωματα βγαινει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι! Μονο το n97 βγαινει σε ασπρο. Κοιτα εδω ποια χρωματα παιζουν στο site της nokia: http://www.nokia.gr/products/phones/nokia-n97-mini. Σε αυτα τα 3 χρωματα βγαινει.

Κι όμως τελικά πρέπει να βγαίνει...

 

http://www.freephonecontracts.co.uk/blog/wp-content/uploads/2009/12/nokia-n97-mini-white-fpc-blog.jpeg

 

Αν όμως όντως δεν βγαίνει τον ήπιαμε....

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως τελικά πρέπει να βγαίνει...

 

http://www.freephonecontracts.co.uk/blog/wp-content/uploads/2009/12/nokia-n97-mini-white-fpc-blog.jpeg

 

Αν όμως όντως δεν βγαίνει τον ήπιαμε....

Φιλε δεν υπαρχει καπου επισημα. Στο σιτε της nokia δεν υπαρχει πουθενα . Ειναι φωτογραφιες στο google. Εχουν βγαλει νια νοκια ν98 στο google αλλα ειναι fake.....

Link to comment
Share on other sites

Το Ν97 μινι, βγαίνει σε άσπρο κανονικά, είναι νέα παραλαβή και μας τα έφερε η Vodafone εταιρικά την προηγούμενη εβδομάδα και μάλιστα με νέα μειωμένη τιμή 470 ευρώ (τελική με το ΦΠΑ).
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε γμτ, πήρα στην Vod τηλέφωνο και τους ρώτησα αν είναι άσπρο ή αυτό το χρυσαφί που έχει στο site της Nokia και μου είπαν άσπρο με ασημί περίγραμα...

 

Δευτέρα θα πάω να το παραλάβω - δω....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Έχω το N97mini εδώ και 2 μήνες περίπου. Πριν 1 μήνα έκανα αναβάθμιση, κανένα πρόβλημα μέχρι σήμερα που ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. Κολλάει, δεν λειτουργεί, το ανοίγω, πάλι τίποτα, του βγαζω μπαταρία, του κανω hard format, ΤΙΠΟΤΑ ακομα. Αλλα ντ αλλων κανει. Στο ovi suite δεν το αναγνωριζει καθολου, μονο σαν εξωτερικη μνημη το διαβαζει. Ξερει κανεις τίποτα?

Ευχαριστω

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα λοκάρει το gps άνετα ακόμα και μέσα στο διαμέρισμα μου. 2ος όροφος σε 6όροφη πολυκατοικία. Περίεργο αλλά έτσι ακριβώς συμβαίνει. Και δεν το κάνει αυτό κατεβάζοντας στοιχεία από wifi ή το ίντερνετ. Έχω απενεργοποιημένα και τα δύο. Στο gps πρόγραμμα garmin, sygic και ndrive που έχω στο κινητό μου, βλέπεις και τους δορυφόρους με τους οποίους έχεις συνδεθεί και τις μπάρες του σήματος gps και φυσικά το λοκάρισμα δείχνει και το πραγματικό στίγμα ακόμα και μέσα στο σπίτι, όταν στο πρόγραμμα έχεις ενεργοποιήσει να δείχνει το στίγμα όχι πάνω στο δρόμο. Το GPS του Ν97mini είναι εξαιρετικότατο και όμοιο του δεν έχω συναντήσει σε άλλο κινητό ή gps συσκευή.

 

Γεια σας!

Έχω το N97mini εδώ και 2 μήνες περίπου. Πριν 1 μήνα έκανα αναβάθμιση, κανένα πρόβλημα μέχρι σήμερα που ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. Κολλάει, δεν λειτουργεί, το ανοίγω, πάλι τίποτα, του βγαζω μπαταρία, του κανω hard format, ΤΙΠΟΤΑ ακομα. Αλλα ντ αλλων κανει. Στο ovi suite δεν το αναγνωριζει καθολου, μονο σαν εξωτερικη μνημη το διαβαζει. Ξερει κανεις τίποτα?

Ευχαριστω

 

Μήπως έχεις πάρει καμιά μαιμουδιά κινέζικη; Κυκλοφορούν και τέτοια. Από που το αγόρασες;

Edited by stendor
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα, χρησιμοποιήσε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Μπα, ειναι original. Και στις συσκευασιες και στα logos, και στο ΙΜΕΙ. Απο πλαισιο το ειχα παρει.
Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις ξανα αναβαθμιση και μετα hard format? Μπορει να στρωσει.. :)

 

Mετα τo hard format μην περνας τιποτα στην συσκευη σου 1-2 ημερες για να δεις πως θα παει!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω... Όταν έχεις μία αναπάντητη, ή ένα μη αναγνωσμένο μήνυμα, αναβοσβήνει κάποιο λαμπάκι όπως στο 5800?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω... Όταν έχεις μία αναπάντητη, ή ένα μη αναγνωσμένο μήνυμα, αναβοσβήνει κάποιο λαμπάκι όπως στο 5800?

Ναι, υπάρχει επιλογή ν' αναβοσβήνει το πλήκτρο του μενού. Πήγαινε Μενού > Ρυθμίσεις και Τηλέφωνο > Φωτισμός ειδοποίησης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το κινιτο το εχω σχεδον 2 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα σιγουρα χρειαζεται αναβαθμηση γιατι ο web αργει καπως.Το opera mobile εχει τηχ σωστη ταχυτητα αποκρισης και λειτουργιας που σημαινει κατα την αποψη μου οτι ο web εχει περιθωρια βελτιωσης κατα τα αλλα πιστευω πως το μινι ειναι το καλητερο συμβιαν 5 κινιτο της νοκια
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα οπως ανεφερα κανει ακριβως το ιδιο..ενω τις 2 πρωτες βδομαδες που το ειχα δεν το εμφανισε ποτε αυτο..τι διαολο πρεπει να κανουμε? :wacko:

 

προς το παρον διορθωθηκε το προβλημα με το wlan που εμφανιζε συνεχεια γιατι εσβησα το Traveller.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και την δικια μου συσκευη με product code:0580188....ελληνικο δεν ειναι σιγουρα...ξερει κανεις να μου πει απο που ειναι?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.Έχω ένα πρόβλημα με το ota update.Όταν πάω να κάνω αναζήτηση για νέο firmware μου εμφανίζει το μήνυμα "το πιστοποιητικό του διακομιστή δεν είναι έγκυρο"

 

ξέρετε μήπως τί συμβαίνει;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω το εν λογο κινητο μια εβδομαδα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.φοβαμαι λιγο μονον το φακο που ειναι ακαλυπτος,μην γρατζουνιστει κ.τ.λ ....πως τον βλεπεται εσεις εδω οσοι δουλευεται το κινητο περισσοτερο...καμια ιδεα να τον προστατευσουμε?γιατι δεν λεει να χαλασει....πρεπει να ελαχθει ολο το συστημα και τρεχα γυρευε με τα σερβις.και κατι αλλο....πως μπορουμε να αφαιρεσουμε την "λεζαντα"με το ρολοι να "αδειασουμε"λιγο την οθονη?....ευχαριστω εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω το εν λογο κινητο μια εβδομαδα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.φοβαμαι λιγο μονον το φακο που ειναι ακαλυπτος,μην γρατζουνιστει κ.τ.λ ....πως τον βλεπεται εσεις εδω οσοι δουλευεται το κινητο περισσοτερο...καμια ιδεα να τον προστατευσουμε?γιατι δεν λεει να χαλασει....πρεπει να ελαχθει ολο το συστημα και τρεχα γυρευε με τα σερβις.και κατι αλλο....πως μπορουμε να αφαιρεσουμε την "λεζαντα"με το ρολοι να "αδειασουμε"λιγο την οθονη?....ευχαριστω εκ των προτερων...

 

καλησπερα, ωρα για την γκρινια μου.

δηλαδη για να καταλαβω εσεις που εισαστε ευχαριστημενοι, μπορειτε να δειτε την οθονη την ημερα αν εχει εστω και λιγο ηλιο??

σας κρατα η μπαταρια του πανω απο μια μερα??

το καπακι της μπαταριας του κλεινει καλα??

μονο σε εμενα η οθονη (το καλυμα της δηλαδη?) στα σημεια που χρησιμοποιειται συνεχως , στις θεσεις των κυριως softkeys, υποχωρει πλεον κατα 1 mm στο πατημα και κανει κλικ??

μονο σε εμενα ολες, μα ολες οι φωτογραφιες που βγαζω με φλας ειναι υποφωτισμενες ??

μονο σε εμενα οποτε του ερχεται σταματα να χρησιμοποιει το επιλεγμενο απο μενα ρινγκτον και χτυπα με το γνωστο της νοκια??

ε αμα συμβαινουν μονο σε εμενα αυτα , να παω για σερβις.

να σημειωσω οτι εχω νοκια εδω και 6 χρονια και ειμαι θετικα προκατελειμενος απεναντι τους, αλλα οταν καμια φορα χρησιμοποιω για λιγο το καλυτερο νοκια που περασε απο τα χερια μου το Ν82, νιωθω σε σχεση με το Ν97 σαν να εβγαλα στενα παπουτσια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ωρα για την γκρινια μου.

δηλαδη για να καταλαβω εσεις που εισαστε ευχαριστημενοι, μπορειτε να δειτε την οθονη την ημερα αν εχει εστω και λιγο ηλιο??

σας κρατα η μπαταρια του πανω απο μια μερα??

το καπακι της μπαταριας του κλεινει καλα??

μονο σε εμενα η οθονη (το καλυμα της δηλαδη?) στα σημεια που χρησιμοποιειται συνεχως , στις θεσεις των κυριως softkeys, υποχωρει πλεον κατα 1 mm στο πατημα και κανει κλικ??

μονο σε εμενα ολες, μα ολες οι φωτογραφιες που βγαζω με φλας ειναι υποφωτισμενες ??

μονο σε εμενα οποτε του ερχεται σταματα να χρησιμοποιει το επιλεγμενο απο μενα ρινγκτον και χτυπα με το γνωστο της νοκια??

ε αμα συμβαινουν μονο σε εμενα αυτα , να παω για σερβις.

να σημειωσω οτι εχω νοκια εδω και 6 χρονια και ειμαι θετικα προκατελειμενος απεναντι τους, αλλα οταν καμια φορα χρησιμοποιω για λιγο το καλυτερο νοκια που περασε απο τα χερια μου το Ν82, νιωθω σε σχεση με το Ν97 σαν να εβγαλα στενα παπουτσια.

Κατ' αρχας ποια εκδοση λογισμικου εχεις? Εκτος απο την μπαταρια και το προβλημα με το φως, με την εκδοση 11.0.102 που υπαρχει προς το παρον ΜΟΝΟ στην Νοκια δεν νομιζω να εχεις κανενα απο τα παραπανω προβληματα.....Παντως προσωπικη μου αποψη μπορω να χαρακτηρισω το κινητο (οπως η Νοκια για το Ν97) ως "Ναυαρχιδα", το εχω περιπου εναν μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...