Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

Τι είναι η αναβάθμιση λογισμικού και πως την κάνω;

 

Καλό είναι να τοθ ρίξεις μια ματιά. Θα σου λύσει πολλές αποριες.

 

Το έχω κάνει αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις!! Ρώτησα αν μπορούμε να βρούμε κάπου αλλού την τελευταία έκδοση όπως είχε προαναφέρει πιο πάνω ο Gog7. Όσο για το αλλο πρόβλημα που μου έχει εμφανιστεί και έχω αναφέρει παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι,ας μου πει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειμαι εδω και 2 μερες και εγω ενας προνομιουχος κατοχος του νοκια ν97 μινι. Εχω ενα θεμα με το gps. Ενω οταν το πηρα μεσα σε λιγα δευτερολεπτα επιανε "σημα καμπανα" (χωρις συνδεση στο internet), πλεον κανει αρκετη ωρα. Στις αχες επιανε ακομη και μεσα στο σπιτι. Τι φταιει? Μου εχει σπασει τα νευρα. (ενεργοποιημενο το Α-gps)
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα δεν βγάζει την νέα εκδοσή ...

 

από χάρτες και εγώ είμαι ψιλό άσχετος με destinator7 κάπως βολεύτηκα το καλοκαίρι αλλά το ovi maps είναι κάτι διαφορετικό και δεν ασχολήθηκα

 

και πεδία ΕΛΕΟΣ ΠΟΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ :angry::mad:

 

σήμερα στην εκδρομή στην Κοζάνη όλοι άκουγαν μουσική ιντερνέτ και ολα τα γνωστά και εγω σαν @@@@@@ με το smart phone έβγαλα 20 φώτο και 4 video απο 3-6 λεπτά έβαλα GPS για 5 λεπτά να δω αν βρίσκει καλά άκουσα ένα μισάωρο μουσική από ακουστικά και μετά είπα να μπορ λίγο στο myphone από μίση μπαταριά μετά από 3 λεπτά πετάει μήνυμα οτι μπαταριά ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ και όλα αυτά δεν είναι ούτε 1 ώρα χρήση.

 

τι να κανω να παρω εχτρα μπαταρια ?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού (11.0.102) και καμιά φορά μου σβήνει. Συμβαίνει αυτό σε κανέναν άλλον? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

η χρηση του κινητου σε πολυ φως ή ηλιο ειναι αδυνατη, λογω της φωτεινοτητας της οθονης.

μου διαφευγει κατι?

με αλλαγη της ευαισθησιας του αισθητηρα φωτος , δεν βλεπω σχεδον καμμια αλλαγη.

υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

η χρηση του κινητου σε πολυ φως ή ηλιο ειναι αδυνατη, λογω της φωτεινοτητας της οθονης.

μου διαφευγει κατι?

με αλλαγη της ευαισθησιας του αισθητηρα φωτος , δεν βλεπω σχεδον καμμια αλλαγη.

υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση?

Μπορείς να χαμηλώσεις την ένταση του ηλίου λίγο....:lol::lol: ή να αποφεύγεις να χρησιμοποιείς το κινητό κάτω από τον ήλιο καλύτερα-δυστυχώς η αναγνωσιμότητα των περισσότερων οθονών αφής σε αυτές τις συνθήκες είναι προβληματική.

Link to comment
Share on other sites

γεια.ωρες ωρες αν κουνησω το κιν. με μαλλον οχι πολυ γεματη μπαταρια ακουγεται κατι να κουδουναει απο μεσα.ειναι το συστημα της δονησης που κανει τσι η΄ κατι ταπεξε?συμβαινει και σε αλλους?
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει η δυνατότητα να αλλαχθεί η μπαταρία με κάποια μεγαλύτερης ισχύος?

Έχετε κάτι υπόψη σας? Είναι εντελώς εκνευριστικό κ μην πω τι άλλο...

να κάνεις λογική χρήση κ χωρίς χρήση ούτε των παιχνιδιών ούτε του wlan να τελειώνει σε 1,5 μέρα μεταά βίας...έλεος

 

Σας ευχαριστώ

 

και σε μένα δεν βγάζει την νέα εκδοσή ...

 

από χάρτες και εγώ είμαι ψιλό άσχετος με destinator7 κάπως βολεύτηκα το καλοκαίρι αλλά το ovi maps είναι κάτι διαφορετικό και δεν ασχολήθηκα

 

και πεδία ΕΛΕΟΣ ΠΟΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ :angry::mad:

 

σήμερα στην εκδρομή στην Κοζάνη όλοι άκουγαν μουσική ιντερνέτ και ολα τα γνωστά και εγω σαν @@@@@@ με το smart phone έβγαλα 20 φώτο και 4 video απο 3-6 λεπτά έβαλα GPS για 5 λεπτά να δω αν βρίσκει καλά άκουσα ένα μισάωρο μουσική από ακουστικά και μετά είπα να μπορ λίγο στο myphone από μίση μπαταριά μετά από 3 λεπτά πετάει μήνυμα οτι μπαταριά ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ και όλα αυτά δεν είναι ούτε 1 ώρα χρήση.

 

τι να κανω να παρω εχτρα μπαταρια ?

 

αν τυχόν μάθεις κάτι περι μπαταρίας ενημέρωσέ με button γιατί τα χω πάρει τρελά...το μόνο που μου είπαν είναι ότι μπορώ να πάρω μεγαλύτερης ισχύος από e bay αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα λειτουργεί σωστά...το να πάρεις δεύτερη μπατ είναι γελοίο, έτσι το βλέπω...έχεις την τελευταία nokia συσκευή κ μία από τις ακριβότερες κ δεν μπορείς να την έχεις αυτούσια μαζί σου αλλά θα κουβαλάς κ δεύτερη μπατ? Όχι έλεος...πολυ-έλεος φίλε...

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

η χρηση του κινητου σε πολυ φως ή ηλιο ειναι αδυνατη, λογω της φωτεινοτητας της οθονης.

μου διαφευγει κατι?

με αλλαγη της ευαισθησιας του αισθητηρα φωτος , δεν βλεπω σχεδον καμμια αλλαγη.

υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση?

Καλημέρα.

Δεν υπάρχει άλλη ρύθμιση, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αλλάξεις την φωτεινότητα της οθόνης και να την τοποθετήσεις στο μέγιστο σημείο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω δυο βδομαδες σχεδον με καλες φορτισεις (το αφηνω να αδειασει κ το φορτιζω κλειστο) μου χει τυχει να κρατησει 2 μερες αλλα και δευτερα-σαββατο(το βραδυ μονο κλειστο)
Link to comment
Share on other sites

μόνο με DC-11 θα λυθούν κάποια προβλήματα

 

http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/power/chargers/dc-11

κάνα 50€ θα έχει ??

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο εμένα, πλεον εχω ενα μηνα χρησης στο κινητο. Πολλά κολλήματα ακομα, οταν το ζοριζω στο multitask κολλαει η αργει πολυ. Κρεμαει και η αποκριση της οθονης αναμονης. Πχ πανω δεξια χρησιμοποιω τη συντομευση για τη διαχειριση συνδεσεων και η ευαισθησια στο σημειο με την αφη ειναι πολυ στο περιπου.

 

Αλλα τιποτε απο αυτα δεν με ενοχλει ιδιαιτερα. Εκτος απο ενα πραγμα.

 

Αυτος που εστησε το συστημα με τις προτεραιοτητες στις συνδεσεις δικτυου ειναι ασχετος επικινδυνος και θα πρεπε να ψαχνει για δουλεια!!!!!! Δεν μπορω να βρω ακρη. Οταν δεν θελω wlan, τραβαει wlan και οταν δε θελω 3g παλι δεν μπορω να ρυθμισω.Ας βρουνε τη λυση και ας προσθεσουν χειροκινητη επιλογη γιατι η υπομονη μου εξαντλειται. Ρυθμιζω priority wlan και δεν μπορω να συνδεθω με voip over 3g. Βαζω το αναποδο και οποτε χρειαζομαι 3g πρεπει να περιμενω να τραβηξει το κινητο, αμα τα καταφερει!

 

Επισης το προγραμμα "email" δεν μπορει να κανει αποσυνδεση. Και ο opera δεν μπαινει στο facebook. Μαλλον λογω της υπαρξης του μαμα προγραμματος. Η μπαταρια προσωπικα δεν με χαλει πολυ. Μιαμιση μερα για τη χρηση που του κανω ειναι απολυτα αναμενομενη. Εχει αντεξει και δυομιση μερες.

Edited by giorgetto
Link to comment
Share on other sites

εγώ κανένα πρόβλημα δεν έχω με συνδέσεις όπως ήτανε αρχικές αλλάζω πολλή εύκολα

 

τώρα με την μπαταριά δεν ξερό πως σου κρατάει τόσο πολλή με χρήση ίντερνετ

 

 

 

ερώτηση:

όταν έχω συνδεδεμένο καθημερινά το κινητό με USB και φορτίζει μετά το βγάζω και από ώρα το ξαναβάζω και πάλι φορτίζει ενώ δεν έχει αδειάσει

η μπαταριά φθείρεται γιατι εχω κολλήσει σε μια θεωρία :blink:

 

και σε μένα το προγραμμα της nokia email έκανε αυτά τα προβλήματα

Edited by button
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια βγαινει συνεχεια μπροστα στην οθονη οι συνδεσεις κ τα ασυρματα δικτυα χωρις να το εχω να κανει αναζητηση αυρματων δικτυων το εχω ακουσει κ απο αλλους αυτο τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω το Forum,

 

Χτες έβαλα το τελευταίο firmware το οποίo ειναί το 11.0.102. Στο επισημο site της nokia υπάρχει η 11.0.045. Θα πρέπει να πάτε σε καποιο κατάστημα nokia (με την απόδειξη αγοράς-εγγύηση) και σας το περνάνε δωρεάν.;) Προσωπικά μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα, ισα ισα είδα το gps να μου κλειδώνει πιο γρήγορα...Το πήγα στην nokia γιατί 2 φορές από την μέρα που το πήρα την ώρα που το φόρτιζα μετά δεν άνοιγε και έπρεπε να κάνω hard format. Ελπίζω να μην το ξανα κάνει...:)

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει θέμα απ ποιο κατάστημα το πήρα σωστά (κοτσοβολος)

προχτές ένας υπάλληλος άπω WIND που εχει το ιδιο μου πρωτινέ να πάω από κατάστημα νοκια για αναβάθμιση .

 

ποιες είναι η διάφορες ?

 

 

και γιατί ακόμα δεν βγήκε αναβάθμιση μεσώ ^^^^ μήπως στην ΕΛΛΑΔΑ δεν έγινε ακόμα ?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δεν εχεις προβλημα. Εκτος αν το εχεις παρει σε "my view","vodafone life" ή "wind ..." γιατι αν εχει τετοιο λειτουγικο φοβαμαι πως δεν γινεται αναβαθμιση. Δεν εχω δει καμια ουσιαστικη διαφορα γιατι το 11.0.045 το ειχα για λιγες μερες. Μου φαινεται ομως πως βρισκει πιο γρηγορα δορυφορους.
Link to comment
Share on other sites

Όταν αυτή γίνει και επίσημα διαθέσιμη μέσω της online υπηρεσίας Software Update θα μπορέσεις να τη κάνεις μόνος σου.

Αλλιώς πήγαινε σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια βγαινει συνεχεια μπροστα στην οθονη οι συνδεσεις κ τα ασυρματα δικτυα χωρις να το εχω να κανει αναζητηση αυρματων δικτυων το εχω ακουσει κ απο αλλους αυτο τι να κανω;

 

κανενα νεοτερο? Ειχα διαβασει πιο πισω τι πρεπει να κανω αλλα δεν το βρισκω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν υπάρχει άλλη ρύθμιση, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αλλάξεις την φωτεινότητα της οθόνης και να την τοποθετήσεις στο μέγιστο σημείο.

εχω διαβασει την απαντηση πολυ καιρο τωρα , αλλα δεν ασχοληθηκα.

εχω ψιλοαποδεχθει τα ( οχι και λιγα ) μειον της συσκευης, μιας και δεν μπορω να κανω αλλιως προς το παρον.

αλλα πειτε μου απο που αλλαζει η φωτεινοτητα της οθονης?

το μονο που βρηκα ειναι για την ευαισθησια του αισθητηρα, με τον οποιο δεν βελτιωθηκε η κατασταση

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει την απαντηση πολυ καιρο τωρα , αλλα δεν ασχοληθηκα.

εχω ψιλοαποδεχθει τα ( οχι και λιγα ) μειον της συσκευης, μιας και δεν μπορω να κανω αλλιως προς το παρον.

αλλα πειτε μου απο που αλλαζει η φωτεινοτητα της οθονης?

το μονο που βρηκα ειναι για την ευαισθησια του αισθητηρα, με τον οποιο δεν βελτιωθηκε η κατασταση

Θα πρεπει να πας Μενου -> Ρυθμισεις -> Τηλεφωνο -> Προβολη -> Αισθητηρας Φωτος. Εκει βαλτο τερμα.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτ'απ'όλα καλημερίζω το forum!!!

 

Όπως διάβασα παραπάνω έχει βγει καινούρια έκδοση λογισμικού -11.0.102-

Πού μπορούμε να τι βρούμε?

Επίσης είμαι κάτοχος του Ν97 mini περίπου ενα μήνα τώρα!(Το πήρα από το Πλαίσιο και είναι παραεισαγωγής,μάλλον από Αγγλια ή Γερμανία) Γενικά είμαι ευχαριστημένος αλλά εδώ και μια εβδομάδα ξεκλειδώνοντας τη συσκευή απο το πλαινό κλασσικό κουμπί μου βγάζει στη κεντρική οθόνη όλα τα διαθέσιμα WLAN's που ποιάνει εκείνη τη στιγμη! Πατάω ακύρωση,ξανακάνει σάρωση μία-δύο φορες και μετά "ηρεμεί".. Από τις ρυθμίσεις είναι όλα απενεργοποιημένα!! Μήπως υπάρχει καμία λύση???

Ευχαριστώ πολύ!

 

και σε μενα οπως ανεφερα κανει ακριβως το ιδιο..ενω τις 2 πρωτες βδομαδες που το ειχα δεν το εμφανισε ποτε αυτο..τι διαολο πρεπει να κανουμε? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσαν πιθανότητα, ανοίγει το WLAN κάποια εφαρμογή.

Μου το έκανε κι εμένα δύο ημέρες τώρα, αλλά σταμάτησε, αφού έπαιξα λίγο με τις ρυθμίσεις του world traveller και του accuweather 2-3 φορές.

Πιστεύω πως κάποιο πρόγραμμα ανοίγει το ασύρματο, δοκιμάστε τις ρυθμίσεις των εφαρμογών και του ασύρματου 2-3 φορές μήπως δεν τις παίρνουν με τη μία...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα αγορασα χθές το n97 mini και έχω ένα θεματάκι με το ovi map κλπ... το έχω εγκαταστήσει κλπκλπ όμως πάει να με συνδέσει στο internet μέσω gprs κιόλας (που πληρώνεις) για να κάνω search οδους κλπκλπ... από πού μπορώ να κατεβάσω χάρτες γι αυτό το πρόγραμμα ώστε να μη χριάζεται internet...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...